Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Profilova fotka
bibicz... tak s tím oznámením jsi mě překvapila. To já po něm budu před květnouvou svatbou pokukovat tak v lednu-únoru.
Odpovědět
Profilova fotka
My si ho budeme vyrábět sami a taky jsem si říkala, že až tak někdy v lednu nebo v únoru
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vim, asi bych to za normalnich okolnosti taky jeste vubec neresila. Jenomze posli lidem za ocean oznameni v lednu / unoru, kdy jsou na cerven uz vsechny hotely v Praze za rozumnou cenu rozebrany. Plus nekteri lide maji uz od listopadu koupeny dovoleny, letenka do Evropy pro celou rodinu je docela velkej zasah do rozpoctu.... nevim no, prislo nam rozumny jim dat vedet co nejdrive, aby si mohli uzpusobit plany a mohlo nam tak prijet co nejvice lidi. Cechum budeme rozdavat oznameni az pristi rok, tak jak veli standard. :-D
Odpovědět
bibi a jakou máte tu třetí jazykovou verzi? :-) myslím, že pokud je to takhle, tak je pochopitelné, že to posíláte už teď... my třeba budeme taky dávat oznámení dřív než je standard (ale jen asi o měsíc, dva), protože jak to budeme mít v létě, nechceme, aby nám kamarádi studenti někam odjeli... a vlastně i kvůli těm ostatním, aby měli dost času vzít si dovolenou (chceme se brát v pátek) 8-) Písecká brána je jedna z variant, ale podle fotek, prostředí apod. se nám asi líbí nejvíc, tak ještě uvidíme, co udělá pohled naživo... ale s tou restaurací právě bude problém, achjo :-( tramvaj nevím, já si představovala historickou, ale možná normální - mně na tom spíš vadí to, že hostinu máme jen pro rodinu, takže je hloupé vést tam i kamarády, kteří tam pak nepůjdou, na druhou stranu bych je o to nechtěla ochudit.
Odpovědět
Děkuju. Myslela jsem si, že to bude stačit tak v říjnu..
Odpovědět
Profilova fotka
terinka: treti jazykova verze je polstina :-D Nevim, jestli jsem to tu uz psala, ale zijeme docasne v Poznani a pritel je puvodem polak, takze babicky a nektere teticky jsou odsud. Zbytek rodiny a rodinnych pratel presidlil prave do Kanady, kde jsou uz pres 20 let. To znamena, ze budete rozdavat pozvanky cca v unoru? No, s tou tramvaji to zni tak trochu divne... odvezete lidi nekam, odkud pak zase hned budou muset jet domu. Mozna byste tu tramvaj mohli zorganizovat pred obradem, aby vas na nej vsechny dohromady dovezla. Ale to zase zalezi na tom, jestli chces, aby te videli lidi pred obradem nebo ne. Ja treba ne a chci prijit opravdu az na uvodni hudbu do kostela. 8-) Nicmene myslim, ze by to bylo hezky, kdyby se vsichni sesli nekde, odkud ta tramvaj bude odjizdet, ty jsi tam pak prisla, prebere si te zenich, preda ti kyticku, lidi vam udelalji spalir, nastoupite a jedete..... ale jsem ti to naplanovala. :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky něvěsty, dlouho jsem tu nebyla... :-) a za tu dobu se toho probralo tolik, že se mi to ani nechce číst :-D Stále řeším nějaké místo pro obřad a nějak mě nic nenapadá. Hehe svatbu máme až 13.8.2011 a už teď si s tím tak lámu hlavu, je to možné?? :-D :-D Poraďte nějaké místečkoooo :):)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,my dnes vybrali datum a pomalu začínáme plánovat.. Začínám tomu věřit čím dál tim víc =) Jen mě štvě že je to až za rok!To nevydržim :-|
Odpovědět
Taky bych to chtěla nějak urychlit:) Dobrý je tady na beremese to odpočítávání v plánovači, aspoň vidím, že ty dny ubývají.
Odpovědět
Ahoj holky! taky plánujeme svatbu na příští léto, ještě nemáme ani termín ani místo - to je dilema.. jsem z Píště u Opavy, neporadíte někdo nějaké pěkné místečko?:)
Odpovědět
Tam to neznám, ale doporučuju si tady odfiltrovat členy podle okresu, kde to chceš mít a otvírat si jedno album za druhým - nejlepší inspirace, taky jsem to tak dělala.
Odpovědět
bibi, jak říkám, ona ta tramvaj je zatím dost ve hvězdách... přítel původně chtěl přímo obřad v tramvaji (prý to jde, já to nijak nezjišťovala), ale já byla proti (myslím, že bysme se tam ani nevešli...), tak navrhl aspoň odvoz, ale moc jsme o tom ještě nemluvili. Mně by to nevadilo, ale právě by mi to vůči lidem připadalo hodně hloupé v obou případech, tak nevím, jestli se na to radši nevykašlat, zas tak po tom netoužím :-N ale naplánovalas to hezky ;-) barcat, taky mám občas pocit, že ten rok nevydržím... ale pak mě zase přepadne pocit, že ten čas strašně letí a pokud nezačneme hned, nemůžeme to stihnout :-D 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Mě zas přítel říká, že jsem blázínek, že už to všechno tak plánuju. Ale já si myslím, že to moc brzy není si to promyslet abychom to mohli pak už jen všechno domluvit a zařídit... Navíc jsem koukala, že na 11.6.2011 plánuje svatbu spoustu lidí, takže by se mělo začít vše domlouvat o to dřív.. A hlavně - to plánování mě strašně moc baví a už se nemůžu dočkat... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
terinka: a pritel je v te mhd nejak zaangazovanej (studijne nebo pracovne), ze je do toho takovej blazen? :-) a114: rada bych poradila, ale my se budeme brat v Praze a zijeme v Poznani, takze ja jsem na rady asi ten nejhorsi pripad tady :-D vek: blazinek nejsi.... ja planuju od ledna :-D Lepsi driv nez pozde. A vzhledem k tomu, ze jsem perfekcionistka, tak proste potrebuju mit jistotu, ze mi napr. moje vybrane misto nekdo nevyfoukne. At si kazdy rika o brzkem planovani, co chce. 8-) 8-) Holky, potrebovala bych poradit nejakou ceskou pisnicku na obrad. Muzete mi prosim pomoct? Zatim mame vsechno v anglictine a mne prijde, ze by mel byt alespon jeden song cesky. Prece jenom si porad jeste pamatuju, odkud pochazim a jake mam obcanstvi. :-D Predem dekuju za tipy. ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, můžu se přidat? Úplně celé psaní jsem nečetla, ale něco jo ;-) My nebo spíš já :-D plánuju svatbu tak na květen 2011. Sice je to docela za delší dobu, ale to nevadí, ne? jsme na to všichni stejně. Koukám už po šatech, prstýnkách....Je to jako nemoc, nepřijde vám to? bibicz: co se týče té písničky, tak ty anglické jsou někdy o dost lepší než české. Pokud na to trváš, tak fakt nevím no. Brouzdala bych po netu. Ty anglické jsou od všech žánrů a tím pádem mnohem a mnohem větší výběr. Nechce to žádnou rychlou, ale ani extra pomalou. Jsem ti poradila, viď? :-D
Odpovědět
Já mám taky ráda, když je všechno včas zařízeno. Raději o něco dřív, než pak něco řešit narychlo. Dneska jsem se zastavila ve svatebním salonu - zatím jen tak nahlédnout a zeptat se. Šaty jsem zatím žádné nezkoušela, i když bych se do toho ráda hned pustila. Ale nejdřív musí být oficiální zásnuby a pak bych chtěla, aby je se mnou šla vybrat kamarádka a asi řeknu i mamce, aby měla radost.
Odpovědět
vek: U nás taky musí proběhnout zásnuby. V listopadu mám narozky, tak počítám, že to přijde :-) vy už víte kdy? Nebo to máš ty jen v hlavě. Chlapi na to nejsou, teda někteří. Je to na nás, ale my si s tím poradíme, co? :-D Pokud padne ta svatba mimo ČR, tak na výběr šatů atd budu brát mamču, ať z toho taky něco má. I když šaty mám napůl vybrané. dostala jsem se k nim na odporučení z beremese.cz Budeš si půjčovat nebo kupovat?
Odpovědět
barrcaa: Nevím, kdy proběhnou zásnuby. Já to nechávám na partnerovi. Ale myslím, že něco chystá na září, až budeme na dovolené. Tak se nechám překvapit. :-) Šaty si budu určitě půjčovat. A protože jsem z malýho města, kde máme pouze 1 půjčovnu, chci zaject ještě do Plzně a do Klatov. Vlastně ani nemám nic určitýho vybráno, protože se mi líbí třeba z jednoho stylu nějaké šaty, pak nějaké ne, pak se mi zase líbí nějaké šaty jiného stylu. Prostě uvidím, co kde budou mít a hlavně co na mě nebude vypadat nějak špatně - jsem totiž docela malá - mám jen 160cm, tak abych nevypadala jako zakrslý skřítek.. :-D A co ty, budeš si šaty kupovat, nebo půjčovat?
Odpovědět
Zásnuby taky nechávám na něm. Nechci ho do ničeho tlačit. To mi pak musíš napsat, zda to proběhlo na dovče. No, šaty vypadají vždycky jinak na sobě než na obrázku. Takže je možné, že si vybereš úplně jiné než máš v plánu :-D No, půjčovné stojí tak cca 6000,-, někdy i víc. V Praze ti je ušijou přímo na míru a stojí max 10 000,-, některý i šest, osm tisíc. ůjčovné je většinou na 3dny a kdyby jsme se brali jinde, tak je potřebuju min na dva týdny. Ta koupě není už o tolik dražší.
Odpovědět
Tak to máš pravdu, že by se Ti to pak nevyplatilo si šaty půjčovat. Já myslela, že je dražší si ty šaty nechat ušít... Myslela jsem, že to stojí minimálně 20 000 Kč.. Ale ono asi taky záleží, jaké šaty by to měly být...
Odpovědět
Nene, můžu ti do IP poslat adresu. Samozřejmě, že i půjčujou. Jsou ale jen v Praze, navadí to? Já taky nejsem z Prahy, ale tu hodinku jízdy budu obětovat :-D
Odpovědět
Ahoj holky taky planujem svatbu na 16.7 2011 a už mám některé věci nakoupené,jelikož už s partnerem žijeme 7 let spolu a máme děti. Asvatbu si platíme samy od mamči dostanu 10 000 na hostinu a prstýnky a druha mamča,tím myslím tchýni taky pomůže když si řeknem.Jinak je všechno v moji režii.A já už mam u mamči uvolněnou jednu skřín kde je moje svatební skladiště,takže to nemám pořád na očích.Takže pokud víte jakou máte svatbu ,tím myslím barvu tak nakupujte.Já s každé výplaty něco nakoupím a je to fajn aspon se pak nemusím honit a budu mít čas na jiné věci.A určitě už jsem si nakoupila tady na bazaru a je to levnější a vždy mi přišlo všechno v pořádku
Odpovědět
anka6: a co už jsi všechno nakoupila? Já zatím vůbec nemám představu, co budu muset všechno nakoupit - teda kromě šatů, květin, prstýnků...
Odpovědět
když mrkneš na alba příprav co tu holky mají tk budeš mít jasno.Já už mám nakoupené,stuhy na auta,a vše co je potřeba na stůl,takže mám vlizelín, ubrousky,svícny ty jsem koupila v tesku protože tam měli akci za pět korun jeden,takže hodně koukám po akcích,svíčky.Ještě mi chybí plátky růží.Nechci mít stůl moc přeplacaný ale pěkný,taky se můžeš mrknout na výzdoby stolů na netu
Odpovědět
pak některé věci nafotím a dám je do alb příprav ale až přiští týden. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
barca: hmmm, rada nad zlato :-D :-D Ja bych brouzdala, ale kdyz nevim, co mam zadat, abych vubec neco nasla, tak je to tezky. A vsechny pisnicky od Gotta nebo Vondrackovy se mi poslouchat nechce. :-) Hele a jak to jako mate s tou svatbou a neprobehlyma zasnubama? To jste si rekli a domluvili se, ze se vezmete v urcity termin bez zasnoubeni? Ja se tu s tim na beremku setkavam docela casto.
Odpovědět
bibicz: přesně tak. Prostě jsme si s přítelem řekli, že se příští rok vezmeme a zasnoubení nebylo žádný, ale myslím, že je přítel ještě dodatečně připravuje, protože nedávno něco o zásnubách prohlásil...
Odpovědět
anka6: já myslela, že výzdobu stolů zajišťuje restaurace.... Ale to je možná na domluvě... Uvidím, až se půjdeme do nějaké restaurace domluvit.
Odpovědět
vek: dřív to tak bývalo, ale dnes jsou nevěsty náročný a chtějí to mýt po svým ;-)
Odpovědět
tady se to nějak rozbíhá :-) bibi, angažovaný nijak není, prostě ho to odmalička zajímá, má spoustu knížek a tak (tohle jde trošku mimo mě, já s ním jen občas jedu nějakou "zajímavou" linkou 8-) )... s tou písničkou - záleží na tom, jaký styl chceš, jestli preferuješ nějakého konkrétního interpreta, jestli to má mít nějaké téma... takhle je to dost obecné :-p vek, co jsem tak koukala na restaurace, tak některé tu výzdobu v nabídce mají, ale to pak asi záleží na vkusu, někomu to nemusí vyhovovat, nebo třeba nemají barvu, kterou bys chtěla... tak si to pak dost lidí radši udělá podle svého. A s tím plánováním myslím jsi spíš realista, nám hodně lidí říkalo, že pokud chceme něco oblíbeného (ať už datum, místo, fotografa...), tak je lepší domlouvat rok dopředu, aby ještě měli volno... ale jinak můj přítel si taky myslí, že zbytečně brzy plaším 8-) A k těm zásnubám - u nás taky ještě neproběhly a pokud bych to nechala na příteli, tak ani neproběhnou, on to považuje trochu za přežitek, takže jsme se prostě dohodli, že se vezmeme, a začínáme připravovat a prstýnek dostanu někdy časem (protože pro mě to důležité je) :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?