Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky moc děkuji za pochvalu. Ty koláčky jsou tak 3cm velký...nebo spíš malý? :-) Tyhle co budete mít vy bude dělat babička,ale mě se s tím nechce takhle dělat,tak těsto vyválím vykrájím kolečka, prstem vymáčknu důlek a stříknu náplň. Po pečení se potírají rozpuštěným máslem s rumem a obalujou v cukru,ale já je jen poprášila. Jani, jste blázni že jste takhle vstávali. My koukali až ráno jen na výsledky. Jíťo a dáš nám fotečku figurek do albíčka?
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ráno, Luci jak to popisuješ ty koláčky,tak je mohla jíst od rána do večera,ale pak ty následky :-N Za chvíli valím do práce tak jsem vám do albíčka dala ty figurky. je 10cm vysoká a stála 120kč což je super a ještě jsem ji přidala závoj(ten neměla) a kytička byla bílá, tak jsem ji trochu přibarvila a nalepila tam drobný růžový písek i ženichovi do klopy. Stříbrnou tužkou jsem jí udělala náušnice :-D No detailistka no :-D tak se mějte pádím
Odpovědět
Profilova fotka
Jíťo, je to pěkné. pěkně sis ji dozdobila. Jsi šikula. Ty jdeš takhle v sobotu do práce....jé to tě teda lituju.
Odpovědět
lupinpupin-je ty jsi nám ndělla chutě na ty koláčky,prosím tě mohla by jsi mi hodit recept na těsto,nebo to je tajné rodinne tajemství,diky předem holky už se nám to pomalu blíží že?taky stresujete jak ja :-)
Odpovědět
Profilova fotka
apetit, máš to v IPčku. Recept jsem našla na netu,takže žádné tajemství :-)
Odpovědět
děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Jity - figurky jsou hezké, je dobře, že jsi nevěstu ozdobila závojem, bez něj by to asi nebylo ono. Jani - to tě teda obdivuju, že jsi vstávlala tak brzy. Já jsem teda taky ochotná vstát, ale až půjde do tuhého a třeba do finále.Ale zatím ještě o nic moc nejde. Jsem ráda holky, že jmenovky se vám zdají čitelné. Myslím, že mladší lidé s přečtením nebudou mít problémy a starším to kdyžtak vždy někdo přečte :-)Mně se taky líbí. Jani - to oznámko jsem myslím našla tady na beremku a moc se mi líbilo, tak ho máme. Je fakt, že teď už mně napadá i jak jinak by se daly poskládat ty fotky, ale už nemám cena nad tím přemýšlet,že?
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes jsem si umyla skleněné svícínky na svíčky, co budu dávat na tabuli.Chtěla jsem si tam zrovna naskládát i čajové svíčky, ale protože jsou voňavé, tak jsem je do svícinků raděj ještě nedávala,ať zbytečně nevyvoní.Jinak dnes večer je u nás Maškarní ples, tak už se celkem těším. Půjdem i za masky a po odmaskování se budem bavit :-) Zatím pa a hezko sobotu vám všem
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jsem zvědavá na to srdíčko na dveře, co jsem si nechala udělat u nás na té charitě. Přemýšlím, jak ho pak ozdobit, ale možná na něje ze spodu uvážů jen bílou delší mašli a případně pak ozdobím něčím zeleným asi břečtanem. Nebo máte nějaký jiný nápad, jak by se to dalo ozdobit. Chtěla bych jen něco velmi jednoduchého. Díky :-)
Odpovědět
Ahoj holky. To víte, že jsem to ráno všechno dospávala. Taky raději vstávám když jsou to důležitější zápasy, však jsem se čtvrt hodiny v noci rozmýšlela jestli vstát nebo ne :-), ale Leon vstával a stejně mě tím vzbudil, tak jsem si řekla, že vstanu taky. Vždyť to pak naspím, však olympiáda není každý den :-). Zítra se těším na to Rusko, doufám, že to zvládnou. Jdu obědvat a jdeme na koláčky, tak vám je pak taky vyfotím. Už se na ně těším. Jsem zvědavá kolik jich z toho kila bude. No uvidíme. Zatím se mějte, musím letět pa pa Romí to je prima, že jdete na maškarní. My půjdeme s holkama na začátku dubna na babský ples, je to vždycky velká sranda a asi si to pojmeme jako takovou malou rozlučku se svobodou mezi námi děvčaty :-D . Myslím, že jak píšeš, tak by to ozdobené bylo pěkné.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, ať se koláčky vydaří a jsou chutné.
Odpovědět
Profilova fotka
My jdeme dneska taky na ples,ale ne maškarní ale "společenský" :-D Teď jsem si vzpomněla,že mám vlastně taky koupenou figurku na dort,objednala jsem si ji z netu a stálo něco kolem 160 Kč a nevěsta má závoj.Pokusím se vám to vyfotit a dát do alba. Příští sobotu se chystáme s kamarádkou do Brna na svatební veletrh,ale spíš se jenom tak podíváme,stejně už mám všechno zařízené,ale kamarádka má svatbu až měsíc po nás,tak se tam chce podívat i na nějaké oznámení.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, preju krasny vikend! shledla jsem oznamka Romci a obe jsou krasna, ale to civilni je fakt hezci, vybrali jste moc dobre, urcite se vsem bude libit. A jmenovky jsou taky krasne, citelne vpohode i jen takhle z fotky. Jito, ty bolerka se u nas pujcuji zvlast, ceny jsou ruzne, konkretne to kozesinkove je nejdrazsi a pujceni stoji 500 Kc. Je moc krasne, ale fakt nevim... Luci, kolacky jsou uz z fotky mnam mnam, uplne se mi sbihaji sliny! Jak uz jsem jednou psala, u nas se takoveto otevrene s naplni nahore ani nedelaji, my mame zrejme podobne jako Janca.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky Deni :-) a Marti ty si užij hezky ples. U nás dnes celý den prší a zdá se, že brzy nebude po snihu ani památka, ale to je dobře. Za chvíli už může přijít jaro :-) Ještě, že takové počasí nebylo minulý týden, protože to jsme chodili ten fašank a v dešti by se nám špatně chodilo. Díky tomu dnešnímu počasí jsem celý den jakási unavená a ospalá :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jito, figurka super a dost jsem se pobavila, jak jsi ji jeste vylepsila :-) , to by me fakt nenapadlo. Jinak my jdeme dneska taky na ples, uz se moc tesim!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak vidím,že dneska je pro většinu z nás plesová:-)Tak hlavně aby jsme si to všechny hezky užili. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, urcite si to uzijeme! Do albicka jsme vlozila sklenicky na sekt, ktere se nam povedlo sehnat. Jsou moc krasne a presne v barve svatby. Na hrade maji sice vlastni sklenice na pripitek, ale tyhle pak muzeme pouzit na foceni. Vcera jsem byla na manikure. Nechala jsem si udelat francouzskou na ten dnesni ples. Ted to mam na svych prirodnich nehtech a vypada to moc pekne, ale tesne pred svatbou si ji necham udelat na umele u te stejne pani. Je takova pecliva, dost si s tim vyhraje a to je pro me dulezite. Tak zase o jednu starost min.
Odpovědět
Profilova fotka
Deni, nechceš si nehtíky vyfotit a dát nám je do albíčka. Já jsem holky neměla co dělat, tak jsem začala skládat krabičky na výslužky. Bylo jich hodně, 3 různé velikosti, ale už to skoro mám.
Odpovědět
Profilova fotka
Deni - skleničky jsou moc hezké, ale já je mít nebudu.Teda aspoň myslím. Po žádných jsem zatím nepátrala, musela by to být jen náhoda, že bych je někde sehnala. Kolik to stojí?Přijde mi to trošku zbytečné, ale určitě je to hezké. Zase by to byly penízky navíc :-(Ale vím, že v tom mém salonu je myslím prodávají, tak až tam půjdu na poslední zkoušku, tak se možná kuknu, jen pro zajímavost.
Odpovědět
Holky tak máme upečeno. Z kg mouky jsme udělali 2,25 kg koláčů. A jen tak od oka jsme to spočítali a kg koláčů náš vyšlo na 55 kč (počítáme jen suroviny a elektriku). Tak to je celkem rozdíl oproti 350 kč v cukrárně. Na druhou stranu chápu, proč to stojí tolik, protože je to opravdu piplačka :-) . Dělali jsme to 2,5 hodiny ve dvou. Ale spočítali jsme si to aby nám to vyšlo do všech košíčků a i do krabiček do práce a budeme to dělat z 5 kg mouky a ještě nám bohatě zbyde. A když nás na to bude víc, tak se to v poho zvládne. Mamka je ráda a já taky. Jíťo teď nevím jestli jsem ti chválila figurku na dort, je opravdu moc pěkná po tvém vylepšení :-).
Odpovědět
Holky to je fakt síla když to znova počítám - za 10 kg koláčů bysme v cukrárně dali 3500 kč a takhle je budeme mít za 550 kč .... fakt jsem ráda, že si je budeme péct :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani máš pravdu, že je to rozdíl a je to i velká piplačka. Pokud pečete koláčky jen do výslužek a bude vás na to víc, tak se to možná dá zvládnout. U nás to bývá tak, že se koláčky nechají napéct i za tu cenu, že jsou dražší,ale člověk to má bez starostí. Teď nechci kecat, ale mám pocit, že mamka si objednala asi 1000 koláčku. No dovedete si představit, že bychom to měli péct. U nás se to nepočítá na kila, ale na kusy a 1 koláček stojí 4 kč. Dřív vím, že si t lidé taky sami pékávali - v pátek před svatbou se sešlo několik ženských a peklo se a peklo. Ale teď už je to jinak. Krabičky už mám poskládáné, teď už zbývá je jen nadepsat,ale to už zase někd jindy. Holky jsem ráda, že nakonec jsem vybrali to oznámení, které máme. Dnes u nás byla teta, tak jsem jí ho ukazovala a moc se jí líbilo. Mamka se zmínila i o tom krojovém, tak jsem jí ukázala návrh i toho krojového a to se jí moc nelibílo a ani se jí nelíbilo to civilní z tou fotku, kde měl Pavlík kolem pasu tu brašnu a oba jsme byly v kraťasech (možná si vzpomínáte, taky jsem kdysi o téhle fotce tady mluvila - byla krásně ostrá, kvalitní ale ta brašna přes bok a kraťase :-(), což jí přišlo takové nevhodné. Říkala, že tohle co máme je moc hezké, že jsme tam i oba vhodně hezky oblečení, tak jsem nakonec ráda, že to dopadle takhle. Vídím, že bude mít asi úspěch :-) Hezky si užijte plesy a pro dnešek se loučím,papa
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, těěěda to jste toho napísaly a jak tak na to koukám,tak už tady žádná z vás dneska nebude protože plesáte. Jani, ten rozdíl je teda velkej...koláčky jsem nikdy nepočítala a abych řekla pravdu tak ani na svatbu nepekla. U nás se to moc nedělá (dává se jen drobné a dort do výslužky) Ale když na to tak koukám, tak já dělala jen malou dávku z 300g mouky a bylo z toho cca 900g což bylo 96ks :-) a teď už není ani jeden protože jsme je s našima dneska všechny snědli a moooc jsme si pochutnali. Takže mám výtězný receptík. Deni, koukala jsem na skleničky a jsou moc pěkný. My je taky mít nebudeme. Když jsem na ně koukala tak mi připadalo 300,- za ty dvě fakt dost. A to byli jedny z nejlevnějších. Romí s tím oznámením jste udělali dobře, protože je fakt pěkný. Známi ho měli taky podobné,ale do fialkova a ty malé fotečky měli nahoře a tvořili jakoby negativ filmu a ro bypadalo taky pěkně. Když ono je tolik krásných věcí,že by člověk mohl vybírat pořád do kola a pořád by neměl vybráno. Marti, u tebe jsem ještě fotku figurek nenašla,tak si ještě chvilku počkám ;-) . My se dneska budeme válet, jsme nějaký unavený.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo Romí, určitě bude pěkné když tam jen navážeš mašli a dozdobíš mirtou. Budeš to mít jednoduché a pěkné. Uvidíš ještě jak bude ve finále vypadat a podle toho se rozhodneš. Holky nějak uvažuju o tom že když ty svatební koláčky jdou tak krásně píct a jsou tak chutné,tak že se možná nebudu tolik piplat s tím drobným cukrovím (jen trošku takový ty nejlepší kousky) a upeču ty koláčky a poskládám to z nich...co vy myslíte? Asi by to nevadilo co?
Odpovědět
Profilova fotka
jo a holky bojííím bojíííím babička objednala kávovou soupravu...mamina říkala že je příšerná a říkala babičce,aby jí neobjednávala,ale ona že jí má pro sebe,tak doufám,že se sní neobjeví jako s darem.... ]-( Jo a naši taky nezklamali a dovezli korunky na cukroví...se zblázním....to jsou ti rodiče co to berou poctivě. Ale když to tak vezmu,tak to krásně hřeje u srdíčka. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, no to se teda máte, že jste šli na ples, já jsem teď došla z práce a jsem zralá na kutě. Děkuji za pochvalu figurek mám z nich radost, ale původně jsem chtěla takové jako má Janča ty co si dávají pusinky ty nemají fakt chybu jsou přesně jako my, jenže ty byly jen na netu a za to poštovné se mi nechtělo dávat. Jani jste s mamkou moc šikovné a to muselo dát fakt práce. Mě stačí když mě mamka přemluví ať ji pomůžu s plněnýma věnečkama. A je super, že tolik ušetříte. Já to budu mít přes cukrářku ani nevím kolik jich mamka objednala a z přítelovy strany je to tak, že týden před se sejde tak 6členů z rodiny a funguje taková ta dělba práce(jeden plní, druhý balí, třetí maže, čtvrtý hlídá troubu atd. :-D )a samozřejmě se popíjí a je sranda. Luci myslím si, že to vůbec nevadí, když budeš mít víc koláčků u nás se tím taky víc zavděčíme. A neboj určitě si babička dala od mamky říct a nebude vám kupovat co by se nelíbilo. Deni skleničky pěkňoučké nikde jsem tak zajímavé neviděla. My ty naše máme vypískované. Romi já mám taky slaměné srdíčko na dveře a dám ti do albíčka jak to mám já nazdobené.Omotala jsem ho tylem a ztužkou a nalepila kvítka.Ale jak jsi psal, že bys to ozdobila břečťanem, no to by bylo super.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, Jíťo srdíčko na dveře máš pěkný Jsi šikovná. A figurku máš taky pěknou,tekže nemusíš smutnit. Koukám,že tu dneska ještě nikdo nebyl...všichni odpočívají po plesech :-) .
Odpovědět
Ahoj holky. Tak už máme zase neděli, to nám to letí. Děkuji za pochvalu. No snad to s mamkou nějak zvládneme, sejde se nás snad víc a půjde to. Koláčky už jsou taky pryč, jen se po nich zaprášilo a všichni je chválili. Vložím vám potom fotečku, vyfotila jsem je v košíčku. Ty koláčky jsou jen do košíčků až budeme 14 dní před svatbou rozvážet oznámení, do výslužek se nedávají, takže nám to bohužel neušetří práci ohledně cukrovího do výslužek. Ale to neva. Romí kdybych mamku víceméně nepřemluvila, tak bysme si to taky nechali péct a dali za to ty penízky. Jak říkáš, dneska se to prostě už nedělá, ale jsem ráda, že se mamka nechala přemluvit. Deni skelničky jsou moc hezké. My teda taky žádné mít nebudeme. Ty vaše jsou ale moc pěkné.¨ Romí s oznámením jste udělali dobře, je krásné. A všem se líbí, takže můžete být spokojení. Luci určo nebude vadit když napečeš víc koláčů. Já už jsem z toho tady zmatená, jak to jedni dávají do výslužek, jedni ne ... :-). Ale myslím, že tím nic nezkazíš, určitě si na nich pochutnají stejně jako na ostatním cukroví. A snad má babička soupravu opravdu pro sebe, ale podle toho co jsi o ni psala, bych spíš byla připravená, že ji v nějakém balíčku najdete. Ale tak jsou horší věci, je třeba to vzít pozitivně, kor když babičku znáte.
Odpovědět
Holky koláčky jsou v albíčku :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vy jste toho včera ještě napovídali vám řeknu. Moc se mi nechtělo zapínát PC, ale říkala jsem si ať toho nemusím pak tolik dočítat. Jity děkuji za inspiraci srdíčka, máš ho hezké. Já mám představu, že mašli uvážu jen naspod, protože bude z hezkého světlého proutí, tak bych ho nechtěla takhle celé omotat, ať jde vidět ruční práce pán, co to dělá. Už jsem na to zvědavá. Pak vám to vyfotím. Luci - no nevím, nevím, jestli si babička kupovala tu kávovou soupravu pro sebe? K čemu by jí byla v jejich letech?Teď jsem nechtěla být nezdvořilá, tak se omlouvám, ale jistě mně chápeš. Jesli to jen tak neřekla, aby mamaku odbila. No jsem zvědavá, jak to na konec dopadne :-D A s těmi koláčky je to určitě dobýr nápad. Lidé po něm šáhnou raději než po cukroví. Teda aspoň u nás to tak bývá. Cukroví se třeba vezme člověk 1 nebo 2 kousky, ale takové koláčky může bozobkávat celý den. Je zajímavé holky, jak všude koláčky vypadají jinak. My je péct doma nebudem, takže fotečku pro ukázků nemůžu dodat,ale podívají, zda ta cukrárna, kde si je necháme péct nemají náhodou webovky, ale asi ne :-( Jani - koláčky vypadají moc hezky, mňam,mňam. My budem mít s Pavlíkem dnes tak trošku pracovní odpoledne, chceme dávat lišty kolem dokola místnosti v kuchyni a zíta máme v plánu se zajet podívat do Olomouce na ty spotřebiče (jak jsem o nich kdysi mluvila - vzpomínáte?) a případně je objednat, což by bylo úplně super :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?