Červen 2008 IV.část.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, vítám vás ve staronové diskuzi, po našem dnešním srazíku začneme "na novo"............. :-D :-D :-D
Odpovědět
Dobré ráno, Johanka je ve školce a já budu chvilku koukat na net(inspirace na adventní věnce).Dělám nakonec dva-zdobím. Mamce jsem ho jen svázala a ozdobí si ho sama. Chtěla jsem ještě Blance napsat,jak má krásné bříško a krásné fotečky v albu :-) Marketas,tady prší. Chvilku klídek a pak silný liják. Teď zas svítí sluníčko,no bude dnes nejspíš ošklivě-tady. K obědu máme rizoto,včera jsem si ho už udělala. Odpoledne jedeme na návštěvu "do kouta" za miminkem. Sice mu je už 5 měsíců,ale my tam chtěli jít v září,ale to jsme nakonec měli jiné starosti :-( ,pak nebyla nálada, a pak malá marodila,takže to vyšlo na teď. Určitě si ho pochovám a doufám,že nebudu brečet.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Markee...nebni nic divného na tom že budeš brečet.....já řvu když si chovam miminko pokaždé....prostě mi to přijde hrozně dojemné.....a ve tvé situaci to bude naprosto normální........ :-( :-( :-( :-( Jinak u nás sluíčko, ale jak je venku radši nevím.......včera bylo taky sluníčko a pak jsem venku skoro uletěla i s dětma a kočárem :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Dobré ráno Blani: Hezké vtipy a super fotečka x-) Tak tchánci odjeli v pohodě, jídlo chutnalo, potěšili se s dětma ................
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Mončo..tak hlavně že byla spokojenost.....a obzvlášť u tchýně :-)
Odpovědět
Tak jsem nasejřená ]-( Jsem poslala kódy z Hery na tu plechovou dózu a co myslíte? Opět jsem jí nevyhrála ]-( Já mám fakt smůlu. Jsem si po tom potratu říkala,že když už máme smůlu na mimčo,že prostě není,tak snad bude práce. No a není. Tak pak že aspoň takovou blbost jako je dóza od Hery,že teda jako bych mohla. No a ani to ne :-S Fakt mám smůlu,mě ten letošní rok tak sejří,si nemůžu pomoct. Jen ať je Johanka zdravá a to mě drží nad vodou,čudlík maličkej. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markee na dózu se vyprdni!!!!! je to jen kus plechu......tyhle soutěže jsou vždycky jen lákadlo, aby lidi kupovali např. Heru...já soutěžila každý rok s Herou, protože mamka hodně pekla, i pro babičky a tettu, a nikdy jsme nic nevyhráli....a to jsme jich poslali mraky těch kódů.....a od té doby jsem pak ještě soutěžila s Orionem v té vánoční soutěži kde se mělo napsat vánoční přání do 18000 Kč a taky samozřejmě nic...... :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Len: Spíš u tchána. Dělám květákovou polívku a dávám tam kmín, no a on ho nejí .... Svíčková prý byla výborná, to mi tcháně řekla asi 3x, tak jsem moc ráda, a z tý polívky si nemám nic dělat, že byla dobrá a děda prostě kmín nejí, na bramborách mu nevadí, ale z chleba ho taky vyndavá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Krásné ránko............ Malý chlapeček se vždy před spaním pečlivě modlil. Jednou tatínek řekl, že si synkovu modlitbu poslechne. Tak večer zastavil s uchem na dveřích. Synek odříkal Otčenáš a poté:"Dobrou noc tati, dobrou noc mami, dobrou noc babi, sbohem dědo." Týden nato dědeček umřel. Tatínek si vzpomněl na divnou modlitbu a velice ho to překvapilo. Proto se večer zase zastavil u dveří a poslouchal: "Dobrou noc tati, dobrou noc mami, sbohem babi." A za týden umřela babička. Tatínkovi už se to vůbec nelíbilo, a o to více ho šokovala večerní modlitba: "Dobrou noc mami, sbohem tati." Neváhal, vzal vkladní knížky a jel si na týden užívat zbytku života. Chodil po barech, nechal se doprovázet sličnými ženami až na hotelový pokoj... Po čtrnácti dnech vyvádění (když mu došly peníze) si uvědomil, že před týdnem měl umřít a pořád žije. Jel tedy hned domů. Hned u dveří na něj vyrazila jeho žena: "Ty svině ožralá, co ty seš to za člověka, všechno jsi prochlastal, taháš se s děvkama, soused umřel a ani na pohřbu jsi mu nebyl...!"
Odpovědět
Profilova fotka
markee, já nikdy nic kromě brýlí nevyhrála.Tento nešťastný rok pro tebe je na konci a uvidíš, od ledna to"rozjedete" a bude lépe, fakt!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
jinak tady svítí sluvce od rána a je hrozný vítr...
Odpovědět
Profilova fotka
Já vždycky říkám, že takový ty obyč. lidi nic nevyhrajou...ale ty co mají v garáži 2 luxusní auta atd, tak ty vyhrávají...... ]-( ]-( ]-( Moniko, to je všude stejný...každý nejí všechno, ale když někam jdu na oběd, tak prostě snim co je, protože kdybys měla vařit pro každého něco co jí, tak budeš dělat 50 chodů........prostě ať jí co je a je to... :-D :-D :-D
Odpovědět
Leni,já vím,že mám na to prdět,ale jsou to šmejdi ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jééé ahoj Zuzi...... ;-) ráda tě vidím... ;-) ;-) ;-) Holky já už o víkendu musim upéct perníčky.....malý už se na to třese jak ratlík....... 8-)
Odpovědět
Len, mě by nevadilo, kdyby řekl, že nejí kmín, jako to v pohodě. Ale on se tvářil, jak kdybych mu to jídlo otrávila :-D Bylo mi líto, jakým způsobem, odstrčil talíř. No co, je takovej a furt rejpe. To další jídlo - pangasius mu chutnal a ještě ocenil zeleninku :-) A když už jsi u perníčků, máš nějaký ověřený recept, že jo? Já je ještě nedělala ............. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo...mam a dělam už ho asi 10 let a vždycky se povedou...mam ho od tety ze Slovenska..... :-) chceš receptík?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak tady se zatáhlo, bylo úplně černo, na okrajích těch černých mraků svítilo sluníčko, strašně začalo pršet a byla dvojitá duha :-) Krása! Holky, od kamarádů maminka teď vyhrála v křížovce myčku :-) Takže i obyčejní lidi můžpu občas něco vyhrát, ale mě se to taky netýká....
Odpovědět
Len,já chci taky receptík, prosím prosím prosím :-) A musí se uležet?
Odpovědět
Len, prosím prosím, moc moc prosím, smutně koukám :-) Já perníčky nedělala a tak bych radji nějaký osvědčený receptík. Holky koukněte: http://www.novinky.cz/veda-skoly/1850...
Odpovědět
Profilova fotka
Tady pořád nádherně svítí sluníčko............ za chvíli vyrážím Kačenkám koupit nějaké drobnosti, tak musím něco vybrat, tak papa Zuzanka :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Markee musí...vždycky je peču tak kncem toho listopadu a do Vánoc jsou m´výborn a měkoučký...vždycky k nim do krabice přidam na čvrtky nakrájené jablíčko(to mi poradila teta) že jsou rychleji měkké a křehoučké a je to pravda.....dává to ke keždému cukrovíčku.... takže: 80 dkg mouky (40 hladké, 40 polohrubé) -ale nemusí být...stačí hladká 3 celá vejce 20 dkg moučkového cukru 25 dkg tekutého včelího medu 10 dkg másla 1 prášek do perníku 1 lžíčka mletého hřebíčku 1 lžička mletého anýzu 1 lžička skořice trošku citronové kůry 7 dkg mletých ořechů Zpracujeme v těsto a necháme cca hodinu odležet v chladnu...poté vyndáme a necháme a necháme těsto, aby mělo pokojovou teplotu. Prostě nechat ležet na lince až to nebude ztuhlé(pro blondýny :-D ) No a pak na pomoučený vál dáme těsto, vyválíme cca 0,5 cm vysok plát a vykrajujeme... Pečeme na 150-160stupňů Hned po vyjmutí z trouby je ještě vařicí na plechu potřu bílkem, aby se leskly....ale nemusí být...kdo se bojí vajíček...ale jelikož se dávají na vařící perník, tak se na tom jakoby ta tenká vrstvička upeče....... a pak zdobím bílkovou polevou....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jdu s dětma ven, tak případné dotazy do IP......snad jsem to napsala aby to každý pochopil..... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, brý ráno x-) Kdybyste šly na Staromák se podívat na stromeček, tak v tom stromečku je i kus mě :-D Je to strom od nás ;-) Jinak tady je dneska hnus fuj deštivej, tak se dám do vaření ;-) Leni, díky za tip na perníčky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tady loňská fotodokumentace.....ty úplně vpravo zdobil Filda.... :-) :-) :-) :-) http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/l...
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, kolik jich uděláš z takový dávky? cca?
Odpovědět
Len díky za receptík, už mi leze z tiskárny. A Filda je oc šikovný. x-)
Odpovědět
Kat,týjo,tak to se na stromek těším ještě o to víc. Chci tam jet,ale uvidíme kdy to vyjde. Většinou jezdíme v týdnu před Vánocemi. Těším se na něj jak malá,dám si tam předražený svařák a čučím na stromek. Snad letos pojede i Johanka,by se jí to moc líbilo :-)
Odpovědět
Jé a jak se dělá ta poleva? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky,moje maminka taky peče výborný perníčky, lepší jsme u nikoho nejdedla, ale na recept bych se jí musela zeptat. Jen vím, že do nich přidává kakao, aby byly tmavší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, dneska nádherné slunečné počasí, hurá!
Odpovědět
Marketas: A zeptáš na ten receptík maminky? Já udělám třeba několk perníčkových receptů ;-) Holky, něco málo foteček - první 4 http://foto.dama.cz/galerie_user.php
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?