Svatba 18.8.2007

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj děvčata, najde se tu některá z Vás, která se vdává 18.8.2007? Chci se Vás zeptat, jak jste na tom s přípravami na svatbu a jak celé přípravy prožíváte.
Profilova fotka
Víš co, tohle nám říct nějaký ten měsíc před svatbou, tak jsme si to opravdu zaplatili sami, ale takhle už jsme s tím nepočítali, no uvidím jak se to bude vyvíjet dál, doufám, že mi ještě pak nezkazí svatbu přímo ve svatební den, včera jsem to skoro obrečela, když to přítel říkal jeho rodičům, bylo mi to dost trapný, a oni to vzali tak v pohodě... Fakt mám super tchánovce ;-)
Tak u nás je to obráceně...no, i když teďka před svatbou se to tak nějak srovnává...ale doufám, že v den D už bude všechno urovnané a v pohodě..a že budeme mít nakonec hezkou svatbu...
Profilova fotka
Moc bych vám to přála :-) , aby se vám svatba povedla ;-) tak, a co noha? Je to dnes lepší?jinak už mám v albu družičku v šatičkách, je fakt kouzelná :-D
Děkuji, to já taky moc moc přeju, ať se svatba vydaří a jsi zas tak hezky vysmátá jak na svatbě kamarádky. :-D Noha je u ledu. :-D Bolí to už trochu míň než včera, pořád belhám o berlích, skoromanžel o mě bedlivě pečuje a naše rodinky z toho mají fakt zážitek...tchýňka volala, že nám nakoupí, moji rodiče volali, že večer dovezou nějaké koláčky na ochutnání...všichni se starají....svědkyně mi přijede dřív, aby pomohla..tak to snad všechno zvládneme a stihneme... :-) Jinak drůžička je fakt kouzelná, vypadá suprově. ;-) Ty šatičky jí moc sluší.
Profilova fotka
to je hezký, když se všichni takhle krásně starají, a když jsi teď doma, máš čas myslet na svatbičku, jsi nervózní čm dál víc? Já zatím vůbec, ale tak je teprve středa :-D
Dodělávám aspoň věci na počítači....vymýšlíme nějaké hry atd. Víš, já byla nervózní do včerejška...ale tím pádem se to ze mě nějak vytřáslo nebo co. :-D :-D Prostě jsem teďka úplně klidná..... :-N
Profilova fotka
broucina: moc ti preju, at se ti kotnik co nejdrive uzdravi:)) pritel je na zabiti, nevim jak vy, ale u nas je velice dusno:( ze se tem pripravam venuju az moc, kdybych radsi delal neco uzitecnejsiho (hledala pujcovny na krete, ...) nedokaze pochoopit, ze ja jsem zenska a on chlap a kazdy to proziva jinak. pritom ho nejak neobtezuju, jen se ptam na nazory. vycita mi, ze nekolik mesicu predem jsem se zacala zajimat, ze to prehanim a at si povidam tada s vama nebo kamoskama. uz aby ta svatba byla za mnou, v nedeli hned letime pryc a tam snad nebude takovy dusno.....
mishi: Díky. :-) U nás je to docela v pohodě, přítel se poslední týden fakt zapojuje a od včera už je to dost nutnost...v podstatě sedím na netu a u telefonu a rozesílám instrukce potřebným lidem atd. Oni chlapi před svatbou asi vyšilují všichni...přítel taky někdy nechápal, proč řeším, jestli malička světle modrá nebo ta tmavší apod. nesmysly...ale v den D jsou podle mě všichni takoví dost naměkko a jsou šťastní, že to jejich ženuška tak hezky připravila...
Profilova fotka
doufam, ze v tu sobotu na vse zapomene a uzijeme si to v klidu. trosku me mrzi pocasi, ale s tim nic neudelame.
Jojo počasí mě taky děsí... ale bohužel s tím nic neuděláme :-S už jsem zavolala do půjčovny tak mi zabalí i nějaký deštník. Koukám názory na placení svatby jsou tu jiné,ale tak to je přece vždycky, tož hlavně aby se nám to líbilo...
Holky, počasí nemá smysl řešit...meteorologové se mýlí..a na to spoléhám. ;-) Budeme mít hezky a hotovo... 8-)
Profilova fotka
mishi, mě taky přítel říkal, že tu svatbu moc prožívám, dělal si z toho v práci legraci, ale teď vidí, že nejen já to prožívám, přítelova svědka manželka to prožívá snad ještě víc než my, sháněla družičkovské šatičky, obleček na syna, a to synek protože je malej a je zvyklej mít ve dvanáct jídlo a v jednu už spinkat v postýlce, tak přijde jen na odpolední focení a večer cca na hodinku, opět kvůli dětem, aby šly nejdýl v osm spát, jiné kamarádky by ani nenapadlo půjčit něco na děti, takže ženské už jsou prostě takové :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, přiznám se, že v naší rodině je teď taky docela dusno. Tím myslím v domácnosti u našich. Mamka mi před několika hodinama volala, že je toho na ní hodně, že jí táta skoro s ničím nepomůže a jen ji buzeruje. Ona je pak na tom špatně fyzicky i psychicky. Pomalu začínám litovat toho, že jsme se nakonec rozhodli, že se svatebčané sejdou v domě u našich a ne u nás. Mamka s tím má teď velké trápení a mě bolí, že se trápí. Navíc nad naší svatbou visí velká hrozba. Mám dědu, kterému sice bude 81 let, ale je velmi aktivní a hlavně je to to člověk, který všude dělá zle. S kdekým se soudí, v rodině je skoro se všemi rozhádaný a dělá lidem ze života peklo. Bojíme se, že na naší svatbě stropí hrozný skandál a opravdu nevím, jak takovou situaci budu případně řešit. Dodnes se nevyjádřil, zda s babičkou půjdou na svatbu a to jsou tři dny před svatbou, takže nevíme, zda pro ně máme rezervovat místo na oběd či ne. Zatím místa rezervovaná máme, ale bylo by vhodné je v případě jejich neúčasti alespoň den předem zrušit. Děda je opravdu schopný všeho a velmi se obávám, že nám zkazí svatbu nebo alespoň její část. Kamarádky a kolegové mě utěšují, že bude alespoň na co vzpomínat. Já to sice vidím jinak, ale vím, že studené počasí bude na mé svatbě jedna z těch menších komplikací, které snad ani nepostřehnu. Hlavní je, aby vše probíhalo bez hádek a konfliktů a aby všichni ten den přežili v pohodě. Holky, vy, co jste nemocné, držím Vám palce, ať Vaše bolístky, teploty apod. co nejrychleji zmizí. Držte se. Jsem ráda za toto fórum. Člověk se tady vypovídá ze svých vlastních bolístek a ujistí se v tom, že není sám, kdo má předsvatební komplikace. Doufejme, že nám to všem vyjde. ;-)
Má vůbec někdo svatbu úplne bez problému???? Mám pocit, že úplně všude se vždycky vyskytnou nějakou problémy. :-|
Profilova fotka
vcera me zacalo bolet v krku, tak jsem hned nasadila neo septolete na cucani, modafen na zmirneni zvyseni teploty a celaskon long effekt.musi to zabrat, jinak odmarodim i dovolenou na krete. pocasi me jen lehce trapi kvuli tomu, ze kamaradi, co prijdou na 16h, sedi na zastresene terase u restaurace a uz jsem jim psala, at si vezmou mikiny. my nastesti v rodine zadneho prudila nemame, vse si zarizujeme sami, me tetky to obdivuji. ale cekam, ze budou kritizovat pratele , pribuzni si to nedovoli. navic budou porovnavat svatby pred nami
Profilova fotka
Tak to my máme v rodině prudila jen jednoho za to velikánkého. Ale bohužel příbuzenstvo si člověk nevybírá a musíme se s ním občas stýkat. Je to přeci jenom můj děda. A pokud jde o finance a porovnávání naší svatby s jinými, tak na to raději nemyslím. Přítelovi rodiče platí půlku svatby, moje mamka druhou půlku. Táta se ani nezeptal, zda nechceme s něčím pomoci, natož, aby se zeptal, zda nepotřebujeme nějaké peníze apod. Byl vždy velký škudlil, takže jsem správně předpokládala, že na svatbu své vlastní dcery nedá ani korunu a nepřiloží ruku k dílu. Mamka mi musela dát peníze tajně, aby o tom nevěděl a nečílil se. Přitom mi dávala peníze, které získala prodejem pozemku, který zdědila po svém otci, tedy byly v jejím výlučném vlastnictví. Ach jo. A to mají naši na kontě sedmimístnou částku a nemají žádné dluhy. Jinak rodiče nám platí jen hostinu. Zbytek si platíme sami - oznámení, šaty, snubní prsteny, květiny apod. Klidně bych si zaplatila celou svatbu - máme našetřeno i na několik velkých svateb, ale chceme to dát letos na podzim do bydlení, tak jsme rádi za každou kačku. Jen mi vadí otcův přístup obecně. Nezájem o svatbu, neochota pomoci apod.
Profilova fotka
Koukám, že to skoro nikdo nemá lehké :-( Jinak jsem nakazila přítele, leží tu teď v posteli skoro bez života, jedna kamarádka mi napsala na kus apíru, že odletěla do švédska a nestihne se na svatbu vrátit a další kamarádka je nemocná, takže taky nepřijede a to jsem se na ni taky tak moc těšila ;-( Ale říkáme si, jak bylo v Kvasce: Co se dneska posere, to se zítra podaří :-D :-D :-D
Nooo, tak přítel dneska konečně rodičům oznámil, že si nevezmu jeho příjmení, ale nechám si své...nebyla jsem u toho, ale dle líčení přítele to bylo fakt zajímavé...chápu prvotní šok...ale argumenty typu "to se brzo rozejdete" a "to ti velí ve vztahu ženská?" "nemá tě ráda!" opravdu nechápu...měla jsem prostě důvody, proč to tak udělat...a přítel to vůbec neřešil, bral mé rozhodnutí jako samozřejmost...myslím, že je to hlavně naše věc... Naši to taky chvíli rozdýchavali, ale vzali to vcelku rozumně...jen doufám, že nám takhle tcháňata nezkazí svatbu. :-(
:-) Ahojky Dneska jsem byla na zkoušce šatiček...byla jsem spocená jak debil ale pak v pohodě.No něco jsem dala do mojí galerky tak co jak vypadám.Na mojí hrušku postavu...ach jo.. ;-)
Profilova fotka
broučinko, pořád lepší, když to vědí takhle dopředu, než aby se to dozvěděli na obřadu. Naši známí se až na svatbě dozvěděli, že si ženich vzal nevěstino příjmení, nikdo to vůbec netušil, byl to pro všechny pěknej šok, jeho maminka to dlouho rozdýchávala, a brzy i opustila svatební hostinu :-D a můžu se zeptat, proč jsi se tak rozhodla? ;-)
claudiee1: Myslím, že vypadáš super. :-) Mně se na těch fotkách moc líbíš. meni: Jo, to jsme si nakonec taky řekli, lepší, než aby se nám tam pak zkáceli a nebo právě udělali nějaký moc velký rozruch na hostině... A moje důvody? No, já nevím, jestli to ještě dokážu nějak vysvětlit..ze začátku těch pohnutek bylo víc...jakože se mi přítelovo příjmení až tak nelíbí, jsem příliš pyšná na historii tohoto příjmení...no, ale teď většinou říkám, že prostě nevidím důvod, proč si příjmení měnit jen proto, že v občance budu mít napsáno vdaná... Když jsme se o o tm s přítelem bavili, tak mu to vůbec nevadilo, byl spíš nadšen. :-) Že se mu to moje jméno líbí a že ke mně prostě pasuje, tak to necháme tak, jak to je... Nebyla to žádná uzurpuce, protože jsem mu říkala, že kdyby s tím měl nějaký problém, že nad tím ještě popřemýšlím...ale utnul to tím, že mu to opravdu nevadí a hotovo, že chce, abych byla šťastná a ne nešťastná z toho, že se musím zžívat s novým jménem...
Zdravím nevěstinky!! Copak Vás čeká dneska? J8 mám v jednu hodinu manukuru, pedikuru a pak nástřik opálení. Nehty budu mít svoje jen mi je paní kosmetička trochu zkrášlí :-) Broucina: Tvé orzhodnutí chápu, tak sem nad tím malinko uvažovala,ale muj duvod byl malicherný, nechtěla jsem koncevku OVÁ... ]-( ale nakonec změnu jména mít budu
soptulda: Jůůů, nástřik opálení? Máš už s tím nějakou zkušenost? A můžu vědět, na kolik to asi tak přijde? Taky jsem původně něco takového chtěla, ale nakonec se mi povedlo vcelku hezky opálit na těch nejdůležitějších místech, tak už to nijak nehrotím... A díky za podporu s tím příjmením...občas mi přijde, že si ostatní myslí, že jsem spadla z višně či co... :-| A taky trochu nechápu přetvářku tcháňat..nejprv se ke mně mají, a jak je všechno super atd. A když si nechci vzít jejich příjmení, tak jsem hned ta nejhorší, a ještě ke všemu jim týrám syna. 8-( Přijde mi, že se včera přítelovi rodiče probudili z nějaké sna či co...začali mu dělat přednášku o rovnocenném vztahu atd. Což je přítel docela utřel, protože u nich vládne docela patriarchát a o rovnosti tam nemůže být slov... No, asi vás ještě budu zásobit zajímavými historkami. U nás se holt jen tak nudit nebudeme. ;-) Jinak mě dneska čeká opět odpočívání s nohou, a budu tisknout konečně jmenovky a všechny podklady pro svatební aktivity, stříhat stuhy na auto atd. :-)
Broucina: ten nástřik není drahý, celé tělo u nás stojí 290 kč, já to zkoušela na dekolt a obličej, dneska si udeělám to samáé takže cca 100 kč, myslím že nohy opálené mít nemusím. Je to v podstatě princip samoopalovacího krému,ale tím nástřikem to nastříkají rozvoměrně. :-D Fíha já mám budoucího tchána v klidu, zato moje maminka a tatínek jsou taky někdy síla... hlavěn když se před námi hádají. Maminka je totiž generál a vše musí být po jejím... ale svatbu si platím, tak to mám ve své režii od začátku do konce 8-)
JInak včera si ženich zkoušel oblek a košili, musím uznat že jsem skoro slintala.... Holky budete dávat fotky na bereme se? Já asi né mám to od přítele zakázané, nechce se nikde ukazovat :-. 8-(
Tak to je dobrá cena, čekala bych víc. :-) Určitě sem nějakou fotku dám, už kvůli holkám...Na chvíli určitě ano...uvidím, jak se k tomu postaví ostatní...a případně to smáznu....
Profilova fotka
tak fotky sem nakonec dám, kvůli kamarádkám, které na svatbu nepřijedou, protože jsou z daleka, a taky kvůli některým holkám tady z brms, aby se koukly, ale podle reakcí ostatních, aby se třeba neobjevily někde v jiných diskuzích odkazy na naši svatbu s textem, jé, ta byla ošklivá, tak to kdyžtak smáznu :-D můj přítel si košili vyzkoušel teprve dneska, po třech měsících, co jí má doma. jinak u nás jsem se na ten nástřik ptala, a bylo to podstatně dražší, chtěli za celé tělo cca 800kč. jinak jsem dnes byla na úpravě obočí, a ve tři jdu na doplnění gelových nehtů, nechala jsem si takypotáhnout svoje, když jsem je měla delší, dnes jdu potřetí. Chtěla jsem si na nehtíky taky zvyknout ;-) A naprosto mi vyhovují broučina: tvé důvody fakt chápu, já zas ráda změním příjmení, to moje se dost často komolilo, navíc naše rodinné jméno zachová jednou brácha, a já budu taková neutrální... I když pokud bysmi řekla, ráda bych věděla tvé příjmení i tvého manžela, zní to pěkně, manžela, že? ;-) To víš, jsem strašně zvědavá, ale jestli nechceš zvěřejňovat, pochopím ;-)
meni, mrkni do alba, mám tam naše oznámení...ono to příjmení není až tak ošklivé...ale prostě se mi nelíbí,no...ale k příteli mi sedí. :-D Jinak jsem konečně dodělala jmenovky na stůl, dokonce už i víme rozdělení stolů, nakonec nebude klasika do U. A teď se tu stříhám s pentlema na auta...tak doufám, že stíháme...přítel už udělal přesný harmonogram, kde kdo má v kolik být atd...zítra dorazí naši a dovezou mi šaty a nějaké cukroví... Stejně tak jsem už vymyslela, jak to provedu s nožkou. :-D Z domu vyrazím v teniskách, pojedeme se fotit, na focení nazuju svoje super botky, pak si zase vezmu tenisky a před obřadem zase šupnu do lodiček...asi to bude složitější...ale mám fakt strach, že to v podpatcích jen tak nepůjde...
Profilova fotka
Ahoj holky koukám že to ani jedna nemáme jednoduchý. Já už se dvakrát pohádala s rodiči na poslední chvíli mi odřekli tři lidi od stolu a fotograf který příjde jen na obřad, ale měl být i na hostině. Stres se už hlásí. Proč nemůže být nic jednoduchý. Přítel už taky začíná vyšilovat a tak jsme se pohádali. Dneska ráno přišel a říká: Já si tě chci vzít a nic jinýho nechci.Tak to mě trochu uklidnilo, ale příště bych udělala svatbu ve čtyřech na radnici a řekla to všem až potom, měla bych to bez stresů:-)
Teda nevím jka vy,ale moje nervíky už pracují, mám dneska dovču a chtěla bych spát, bohužel nervozita mě probudila a tak seídm u komplu a onduju co nového. teda nevím jka budu psychicky vypadat zítra ráno, už se nám to dost rycle blíží ... :-. Broucina: Tvoje štaky jsou naproso úžasný, jsem zvědavá které sis vybrala ;-) jinak nápad s botama je fajn, to pujde uvidíš... Dumbice: víš já ctěla od začátku svatbu jen s rodičema tedy cca7 lidí,ale moje pocity a přístup k tomu dni se změnil a naknec nás je 16, všicni se to dzvěděli týden před svatbou a je klid... stesuju jen já! =-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?