Svatba 18.8.2007

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj děvčata, najde se tu některá z Vás, která se vdává 18.8.2007? Chci se Vás zeptat, jak jste na tom s přípravami na svatbu a jak celé přípravy prožíváte.
Profilova fotka
broucina: To my jsme měli taky problém s rodiči, chtěli nám vybrat místo hostiny. Nakonec jsem museli taky ustoupit, ale možná se ještě uvidí. V pátek budeme seznamovat rodiče, ještě se neznají tak jsem zvědavá jak to dopadne. Přítel je z toho nervozní a já to raději neřešim. Je to lepší než aby se prvně viděli na svatbě. Co u Vás?
dumbice: Naši rodičové se znají už nějakou dobu...teda, byli si představeni, párkrát se pozvali na kafe...jenže jak se začalo jednat o svatbu....tak přítelovi rodiče začali dělat problémy...nic se jim nelíbí a jejich hlavní heslo je "Hlavně ať nás nepomluví!!!!" a "Svatebčané musí být jako v bavlnce, vy dva si to prostě neužijete, s tím se smiřte!" Ale my se nesmiřujeme...v něčem sem tam ustoupíme, ale chceme to mít podle sebe...on je dost problém v tom, že nám větší měrou nám na svatbu přispívají rodiče (jsem ještě studující, takže s těma penězma je to těžké), a tak si asi myslí, že můžou do všeho kecat... Moji rodiče jsou kupodivu v pohodě, řekli nám, ať si to uděláme podle sebe, že je to náš den....a už jsou dost zoufalí z mých tcháňat, protože se s nima nedá domluvit snad na ničem... Je to těžký boj, ale naštěstí jej vedeme ve dvou ;-) A naštěstí jen proti přítelovým rodičům...ten z nich už taky šílí...
dumbice: Omlouvám se za elaborát, ale já jsem z nich už často na mrtvici...ale z diskusí na beremese jsem pochopila, že v tom nejsem sama. :-) Že obdobné problémy mají i jiné holky...
Profilova fotka
broucina:Ale ne, to mě neva člověk se musí vypovídat (vypsat) :-D . No znám to, naši nám taky platí hostinu a tak to taky nemůže být všechno podle nás. Nás čeká seznamování na dvakrát, přítelovi rodiče jsou rozvedení a tak to bude ještě zajímavější. Ale stejně je to náš den ne, tak by nám do toho neměl kecat nikdo ]-( Bohužel to tak ale není.
dumbice: Tak to máte hodně zajímave. :-) Ale tak snad to bude v pohodě. :-) Člověk musí doufat. A jasně že je to náš den! Tcháňatům se totiž například nelíbílo ani naše datum a chtěli, ať ho změníme (chtěli jet na dovolenou), tak jsem řekla, že to v žádném případě, že už jsme si toto datum vybrali a trváme si na něm..
Profilova fotka
Tak to našim se zase nelíbilo místo, ale nakonec to taky skousli. Ale já jsem si datum nevybrala já ho dostala jako jediný nejbližší termín:-) To je hrozný ne? A naši se ještě na oko zlobili že je to v sobotu a oni nedostanou v práci volno :-D Měli štěstí, že to mysleli jen z legrace
No, já příteli řekla, že jestli se brát letos, tak jedině toho 18.8. a na zámku Belcredi v Brně, jinak že až příští rok. :-) Já jen že se to datum dobře pamatuje a já na ta data mám dost blbou paměť. Ale přijde mi, že nevěst v tento den nebude tolik, není to holt tak atraktivní jako 7.7. :-) Už víš, do jaké barvy budeš ladit svatbu?
Profilova fotka
Ahoj holky,to ja mám velkou výhodu, že tcháňata do svatby nemluví,je jim to totiž asi úplně jedno a dělají jako by se žádná svatba nekonala - mrzí to mě a hlavně přítele. Naši mají zatím také času dost, ikdyž už se začínají rozjíždět a zatím se nějak moc do ničeho nepletou. Spíš za nima chodím já prosit o radu. Zjistila jsem, že 18.8.07 je také vyhledávané datum.V jednom salonu už na toto datum neměli skoro ani jedny volné šaty.
ajjik: Fakt? Co jsem byla v salonech, tak měli spíš hodně rezervované 11.8. Ono asi jak kde. :-) Když u nás je hrozné to, že tcháňata prostě neví, která bije a žvaní úplně do všeho...loni byli na jedné svatbě a všechno se to prostě musí udělat podle toho... No a když už se zeptáme na něco konkrétního, tak se nejsou schopni vymáčknout (a myslím, že měli dost času na rozmyšlenou)...zeptám se, kolik bude z jejich strany aut, ať vím, kolik nakoupit materiálu na ozdobení a oni začnou řešit, kdo bude ta auta zdobit...na otázku kolik budou potřebovat oznámení navíc (ne jen pro zvané, ale prostě pro nějaké známé, kterým by to chtěli ukázat atd.), tak na mě koukali jak na mimozemšťana...
Profilova fotka
To je potom těžký plánování to tě chápu.Já si to zatím dělám vše podle svého a jen jsem zvědavá jak potom bude podle nich všechno špatně. Jim se totiž jen tak někdo nezavděčí. Nechápu to, žení se jim syn a jim je to putána. Ještě, že přítel mi občas pomůže,ikdyž to také není tak horký. Stále mu musím něco připomínat a přemlouvat ho ať jedem tam a pak zase tam,atd. Zato z moji mamky se stává pěkná organizátorka a mám strach jak to půjde daleko.Oni žijou ještě ve staré době, kdy se to všechno řídilo jistými tradicemi,ale ty doby už jsou pryč, teď je úplně jiná doba!
Profilova fotka
A kolik budete mít vůbec lidí na hostinu?
ajjik: Tak mě moje mamka velmi mile překvapila, když jsme se o tom bavívali dřív, tak to vypadalo, že ona nám už naší svatbu naplánovala a hotovo. :-D :-D Ale když došlo na věc, tak nám řekla, ať si to uděláme tak, jak to vyhovuje nám, že je to naše svatba, že ona nám akorát zajistí cukroví a dorty... A opravdu se nám do ničeho neplete, ale když se zeptám co a jak, tak z ní dostanu nějakou konstruktivní odpověď, narozdíl od tchýně... Hostina bude pro přibližně pro 50lidí...úplně mě to děsí...právě taky řešíme místo hostiny...já myslela, že to máme dořešené, ale naskytla se nám ještě jedna restaurace a já váhám...obojí má svá pro a proti. Ta druhá je levnější a takové elegantnější, jenže mi přijde pro 50 lidí malá...teda, najíme se, ale nevím, co tanec...jestli se tam nepozabíjíme..i když nám pán říkal, že tam měli svatbu i pro 70 lidí...
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak o hostině mi ani nemluvte, tady v Praze už jsou všechny lepší restaurace rozebrané, a tak jsm měli docela velký problém vůbec něco sehnat. A když už jsme něco sehnali tak se s námi měl spojit majitel a všechno s náma probrat a jsou to tři týdny a ještě ani nevolal a když jsem ho uháněli my tak neměl čas a tak jsem začali hledat znovu. No prostě hrůza, až mi t toho začal rašit opar :-) . Jinak moje svatba by měla být do krémova, ale ještě si nejsem jistá. Dneska jsem si přinesla domu šaty co jsem si koupila v salonu ve výprodeji starých kolekcí, jsou fakt krásné jen si je ještě musím nechat zkrátit, holt jsem moc malá:-)
No, tak u nas je problem v tom, ze v terminu, kdy mame svatbu, ze v Brne jede Velka cen (motorky), takze hodne restauraci a penzionu uz je zadano dlouho dopredu... A šaty jsou má noční můra, protože ještě žádné nemám.....ale tenhle týden už se třeba i domluvím na šití a bude se něco dít...
Profilova fotka
No tak ta Velká cena bude maso:-) No hlavně že už jste něco našli, to nám se utěšeně rozrůstá počet hostů na hostinu a to jsem chtěla celkem malou svatbu:-) A ty šaty stíháš,alespoň ti je učijou podle tvých představ.
Profilova fotka
Tak se musím pochlubit, že šaty jsem si včera konečně vybrala a zaplatila zálohu. Spadl mi velký balvan ze srdce, že mám o jednu starost méně. Také jsem včera objevila stejný oblek pro mládence i ženicha takže ho jdu dneska zamluvit a při té příležitosti si nechám v tom samém salonu (Adina)udělat i oznámení a bude. Nechat si šaty ušít je určitě dobrá volba a neboj, určitě to stihneš.
dumbice: nj, našli, jenže se teďka nemůžeme rozhodnout, co bude lepší, tak se asi budeme rozhodovat tak dlouho, až nic nebude. :-N A jinak jsem pokročila v tom, že už jsem si domluvila kadeřnici, dokonce mám už rezervovaný i termín zkoušky účesu a dneska jsem volala kvůli šatům...tak mě paní uklidnila, že je času dost, ale že se můžeme určitě domluvit už teď, takže v pondělí s ní jdu konzultovat, jak budou šatičky vypadat...v telefonu zněla strašně fajn, tak se těším...já vím, že na šaty je čas, jenže už bych ráda věděla, jaké budou, abysme mohli schánět oblek a já botičky a různé ozdůbky... A do oznámení se asi vrhneme teďka o víkendu....kdy začnete rozesílat oznámení?
Profilova fotka
Já bych chtěla oznámení rozeslat a rozvést začátkem května aby každý měl čas a stihl si všechno zařídit. Chce to vědět jaké budeš mít šaty aby jsi k nim mohla pořídit různé doplňky a hlavně obléci i ženicha.
Profilova fotka
broucina: No oznámení zatím nemáme, protože se nemám kreslí měla jsem určitý požadavek a jelikož neumím kreslit zadala jsem to kamarádkám co umí a z návrhů budeme vybírat nejlepší. Takže doufám že to příští měsíc stihneme vytisknout. Já jdu taky ke kadeřnici a už jsme dneska snad našli ten správný restaurant, jen tam není zahrádka což jsem chtěla, ale po tom všem už vemu všechno:-) Cena není tak hrozná a nevěsty si to tam chválí, takže snad to výjde. Já myslím že když už jsis vybrala barvu tak už bys mohla schánět to ostatní. Máš svoji látku nebo ne?
ajjik: no, já si říkám, že snad bude stačit rozeslat oznámení začátkem června...doufám, že zvládneme zatím nějaké vyrobit. :-) dumbice: ne, látku nemám svou...právěže původně měla šaty šít kamarádka, jenže jsme nebyly schopné sehnat látku a ona by to asi nestíhala časově...takže mi tady na beremese poradila jedna slečna salon, kde prý dobře šijí...no a jestli jsem dneska slečně či paní správně rozuměla, tak si pro látky jezdí do emirátů, takže jsem opravdu hrozně zvědavá, jaký střih nakonec vybereme a jakou látku....asi teďka nebudu moct spát, protože jsem hrozně napnutá. :-)
Profilova fotka
broucina: teda to ti docela závidím být takhle napnutá a ještě si můžeš udělat šaty podle svých představ :-)
dumbice: njn, jsem prostě náročná nevěsta :-D protože modré šaty se dost špatně shání a já se té modré prostě vzdát nechci. :-)
Profilova fotka
Do jaké barvy budete mít laděnou svatbu? U brouciny jsem pochopila,že to bude modrá a ty dumbice? Já si vybrala romantickou červenou, tak doufám, že se mi to podaří všechno sladit. dumbice:Už jste přemýšlili nad menu?
ajjik: Ano, s barvou jsi to pochopila velmi správně a rychle. :-D To moje tchýně si stála dlouho na vedení. :-D Nějak nemohla pochopit, že chci sladit všechno do jedné barvy, tedy veškerou výzdobu atd. :-) A myslím, že ani pořád nevěří, že i ty šaty budou modré. :-D :-D Tak snad z toho nedostane infarkt.... :-N Ještě k tomu menu, budete mít klasiku? Jako svíčková atd? Sice ji mám ráda, ale zavrhla jsem ji, protože si říkám, že bude léto a že bude lepší nějaké dobré masíčko se spoustou zeleninové oblohy.... A na přípitek mi snad vyjde šampaňské s jahodou. :-)
Profilova fotka
ajjik: Svatbu plánuju do krémové nebo šampaň ale ještě nevim a menu budeme teprve vybírat protože snad už jsme sehnali konečně pořádný restaurant, kde s náma jednala šéfová a odpověděla na všechno co jsme chtěli. My taky nechceme svíčkovou ale co budeme mít si musíme vybrat z menu co tam ta restaurace normálně má a když to sečteš výjde to levnějí než v restauraci kde ti menu dají na výběr už sestavené. A večer plánuje i rautík pro kamarady a tam to budou švédský stoly.:-) A táte se dokonce nezdráhá a že to prý zaplatí no jsem jeho jediná dcera:-)) Bráchům to platit nebude:-) broucina: A jak dopadl ten salón shodli jste se na střihu a tak a látky taky pěkný?
dumbice: Šatičky jdu konzultovat až v pondělí, tak pak určitě písnu, co jsme vymyslely. :-) Snad konečně vyřeším své dilema, jestli chtít princeznovské šatičky gotického stylu s dlouhými rukávy nebo něco šmrncovnějšího. :-)
Profilova fotka
Tak jsme byli o víkendu potvrdit termín na hostinu a s paní kuchařkou dohodli menu:jako přípitek bude šampičko s mraženou jahudkou,samozřejmě polévka,jako předkrm plněná broskvička kuřecím koktejlem a hlavní chod bude bašta (vepřo,uzený,dva druhy knedlíků a zelí) a večer nějaký ten rautík nebo i selátko. Holky budete mít hostinu vevnitř a nebo se pak večer přesunete ven? Nás od toho paní odrazovala,kvůli mouchám,atd.
tak se taky hlasim do party:).svatbu budeme mit 18.8. na zamku v Kunine.Co se menu tyce tak jsme se dlouho nemohli domluvit,ale nakonec zustaneme u klasicke svickove:o)...doufam,ze se nepokecam.... ajjik:obed budemem mit vevnitr a pak pocitame s pohybem hostu kam kdo bude chtit...mame to v zahradkarske koloknii v hospoudce,ktera ma docela velke posezeni venku.A navic na vecer budou kuratka a veprova kyta na grilu,takze uz vidim jak to budou vsichni obchazet a onufavat;o).Jo a barva bud fialova nebo modra...jeste zalezi na satech.
Profilova fotka
My už máme prásátko na gril,ale nevím jestli ho na svatbe nevynecháme, neuděláme jen rautový stoly (to je přecijenom čistčí záležitost) a selátko neugrilujeme buď před svatbou (jako štando) a nebo po svatbě k oslavě dostavěného baráčku.
Tak huráááá, šatičky se začínají šít, takže zase o starost míň. :-) Budou opravdu celé celičké světle modré. Můžeme se tak pustit do obhlížení garderoby pro ženicha. :-) A občerstvení....no, podle toho, pro kterou restauraci se nakonec rozhodneme....v jedné by se večerní jídlo podávalo venku, ve druhé nejspíš vevnitř....Restauraci snad taky brzo dořešíme, který je ta pravá.... :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?