Svatba 18.8.2007

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj děvčata, najde se tu některá z Vás, která se vdává 18.8.2007? Chci se Vás zeptat, jak jste na tom s přípravami na svatbu a jak celé přípravy prožíváte.
Profilova fotka
Ahoj holky, taky mě to tuto sobotu čeká. Koláčky již naštěstí máme z krku. Nechali jsme si je udělat od jedné paní z nedaleké vesnice. Bylo jich 1600 (cca 2 kg mouky se použilo) a měli jsme jich pět druhů - tvarohové, makové, ořechové, rumové a jablečné. Byly opravdu dobré. Koláčky jsme vyzvedli minulý čtvrtek. Tchán je na nemocenské, tak zatím doma složil cca 80 košíčků z papíru. Tchýně navázala buksus s mašličkama a ve čtvrtek jsme už jenom dávali do košíčků koláčky. Tři od každého druhu do každého košíčku a na to buksus s mašličkou. Pak jsme koláčky roznášeli. Tedy hlavně tchán s tchýní se chopili iniciativy. Bohužek zrovna ve čtvrtek, když jsme koláčky roznášeli, byl u nás strašný slejvák, tak jsme měli pár oznámení polorozmočených, ale jinak to proběhlo v pohodě. V pátek jsem vzala spoustu koláčků do práce a podělila celý odbor (asi 30 lidí - moc si pochutnali). No a včera jsme koláčky roznášeli v sousedství u našich. protože již byli tři dny staré, dali jsme je předtím raději do mrazáku. Ještě dnes nesu nějaké koláčky do práce kolegům, kteří nebyli v pátek v práci a tím už pro mě koláčky naštěstí hasnou a mám klid. Asi bych se zbláznila dělat to pár dní před svatbou. Stačí mi ty zkoušky šatů, účesu, rozlučka v práci apod. Přeji Vám s koláčkama hodně štěstí. ;-)
Njn, u nás se koláčky předem neroznáší....dávají se až do výslužek...a na stůl...proto tady vždycky poslední týden před svatbou probíhá takové pečící šílenství...ale tak my naštěstí budeme dělat jen ty koláčky...cukroví by mě zabilo... :-D Jinak...právě u té tety, co to budeme péct...tak tam se koláčky zadělávaly kdysi z nějakých 35kg mouky....to musel být fakt děs to péct...my budeme dělat z nějakých 2kg. :-D :-D
Profilova fotka
Broucino: No tak to si vůbec nedovedu představit. Myslím, těch 35 kg těsta a té práce s tím. My měli pět přepravek koláčků a to to bylo jen ze 2 kg. Jinak u nás se zase koláčky nedávají na stůl a do výslužek, ale roznášejí se tak cca týden předem v nazdobených košíčcích s oznámeními sousedům, známým, kolegům, aby věděli, že se ta svatba bude konat. Svatebčanům se dávají jen výslužky, kde je cukroví všeho druhu. Máme objednaných 30 krabic výslužek, tak myslím, že si každý přijde na své.
Profilova fotka
Holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli na svatbě budete dělat něco se se nazývá poděkování rodičům. Asi se to kraj od kraje liší, ale včera nám mamka naznačila, že se snad u nevěstiných rodičů, kde se sejdou svatebčané, rodiče a snoubenci zavřou do jedné místnosti a tam snoubenci poděkují rodičům za vychování atd. Dělá se něco podobného u Vás? A jak to případně probíhá? Co se říká a jaké to celé má mít scénář? Jsme z toho docela mimo. Vůbec jsme netušili, že se něco takového dělá.
1980mat: Jo, tak to poděkování jsem zažila na svatbě sestřenek....ale my se to rozhodli vynechat...pokud vím, tak se tam i předávali nějaké dorty...jakože nevěsta předává dortu mamince ženicha a děkuje jí za syna a obráceně.. Mám pocit, že k tomu tady už nějaká diskuse byla...ale už je to hodně dávno...
Profilova fotka
no tak my budem děkovat oboum rodičům na svatbě, ženich bude mít nějaký proslůvek a mají od nás přáníčko s děkováním a ozdobené šampíčko s našimi jmény a datumem svatby
Tak jsem právě koukla na webu napočasí a nestačím se divit...v týdnu teplo a do soboty hlásí oblačné a přeháňky, teplota 20/24 stpnu. Asi bych si měla bežet koupit deštník... no to pěkně naštve!!!!! :-x
Ahojky, my koláčky roznášely minulý týden, jinak že se děkuje rodičům slyším poprvé. My jsme chtěli večerní mejdan s kámošema a bohužel se do toho vložily rodiče, že musí být dorty a výslužky, takže hostina podle rodičů. ;-(
Profilova fotka
jak už jsem tu psala, my koláčky roznášeli cca tři týdny předem, teď by mě z toho kleplo je péct a ještě roznášet :-D Vás, které je budete dělat až teď, moc obdivuji :-) Jinak v hodně albech byly dorty právě s poděkováním rodičům nevěsty a druhý dort pro rodiče ženicha, ale hodně záleží na oblasti a představě rodičů, u nás se tohle taky nedělá, naštěstí
Profilova fotka
No určitě záleží na tom, kde se svatba odehrává a jaké jsou v tom místě svatební zvyky. Já třeba pocházím z Prahy a tady se vůbec koláčky nerozdávají. Snoubenci tu roznáší maximálně svatební oznámení a mnohdy ho jen hodí do poštovní schránky a nepředávají ho ani osobně. Holt Praha je anonymní a i když pocházím ze čtvrti, kde jsou samé rodinné domky a všichni se tam znají, tak i přesto jsme nikdy od nikoho koláčky ani oznámení nedostali. Je ale pravda, že v našem nejbližším okolí se ještě nikdo moc neženil a nevdával. A pokud jde o to poděkování rodičům, tak to řešíme s přítelem stále. Víme, že je zvykem, že ženich kromě předání svatební kytice nevěstě, předává kytičky i oběma maminkám. Můj přítel však neví, co má při tom předávání říkat. Jak to máte Vy?
Profilova fotka
Tak kytičky dostanou ještě všechny babičky, moje svědkyně a maminky. Protože se všichni sejdem až před radnicí, tak kytičky dostanou všichni tam, a asi to vyřešíme tak, že každý z nás dá kytyičky těm svým, myslím si, že to bude dost hektické, natož ještě tam před ostatními hosty říkat nějaké poděkování, jiná situace by byla, kdyby se kytky předávaly doma v soukromí
Holky, nebudete tomu věřit, taky mám svatbu 18.8. a už od včerejška mám vysoké teploty. :-| Dnes mám jít na zkoušku šatů. Jsem zvědavá, jak to přežiju. Jinak aby toho nebylo málo, tak v neděli po svatebce jedeme na svatebku. Jestli se do zítřka neuzdravím, tak se asi picnu. :-(
Článek se načítá
Profilova fotka
hehelenko, jasně že věříme ;-) jinak už máte vše zařízené? Jinak taky jsem nemocná :-D , ale na jednu stranu se mi to hodí, týden v posteli... :-)
He he, tak vás asi trumfnu....asi jsem si asi před hodinou zlomila nohu. :-D :-D Už se tomu směju, ale bulela jsem tady fakt dlouho....za chvilku přijede nastávající, že mě vezme na pohotovost...tak mi držte pěsti, ať to není zlomené a nemusím ještě řešit, co se sádrou. :-(
Profilova fotka
http://ona.idnes.cz/kdyz-se-vdat-stas... Takže to je jisté :-)
Profilova fotka
ježišmarjá, broučino, copak jsi dělala? určitě dej vědět, jak to s tebou dopadne, ještě že pod svatební sukní nebude sádra vidět ;-) , alespoň to bude opravdu netradiční svatba :-D Tak ať ti to dobře dopadne ;-)
Profilova fotka
Teda holky, je mi líto, že jste nemocné těsně před svatbou. Zrovna jsem dnes v práci kolegům říkala, že se bojím, abych si nezlomila nohu nebo něco podobného a oni na mě, že to už snad ty 4 dny vydržím. Ale jak to tu tak čtu, stát se může opravdu všechno. Tak se držte a hlavně se brzy vykurýrujte. Já jdu za hodinu na zkoušku šatů. Rovnou mi tam půjčí závoj, abych si ho vzala ke kadeřnici na zkoušku účesu, tak jsem za to ráda. silente: Děkujeme za odkaz. Už jsem si ho vytiskla a článek se stane součástí našich svatebních novin, které na poslední chvíli vytvářím. ;-)
Ahoj holky, tak si přeci jen možná na svatbičce trsnu. :-D Ale asi ne moc. Zlomené to naštěstí nemám, je to jen podvrtnutý a namožený kotník...ale bolí to jak čert...tak teď musím být minimálně 3 dny v úplném klidu, abych nemusela v sobotu na obřad s berlema (ale dostala jsem modré, tak by mi když tak ladily se šatkama, chce to holt vidět pozitiva :-D ) . Takže leduju, jsem v klidu a doufám, že v sobotu už to bude ok... Teď už vypadám asi úplně v pohodě...ale dopoledne jsem tu fakt prořvala, protože jsem měla strach, že to dostanu do sádry a teď je ještě různé zařizování... Jinak jsem teda byla na procházce s hafanem...a tak nějak moc jsem ho hlídala, že jsem neodhadla vvýšku spadeného stromu a zakopla o něj a odporoučela se k zemi...přitom jsem si tam nějak divně zkroutila pravou nohu...a jak na potvoru jsem si sebou nevzala mobil...takže jsem přískokama vpřed šla ještě asi 2km domů, bylo mi totiž dost špatně atd...když jsem to volala nastávajícímu, tak z toho byl snad ještě víc v šoku než já...
Jinak, silente, moc díky za povzbuzující článek. :-) Fakt mě potěšil, protože po mém drobném úrazu se hned pbjevili takoví ti povzbudiví lidé jako "není to znamení, že se nemáte brát?" "to je vážně znamení, zamyslete se nad tím!!!" a do toho mi ještě napíše bráška "a vezme si tě i chromou?"....tohle teďka fakticky potřebuju... 8-(
Meni: Tak jsem se právě vrátila ze zkoušky šatů a dopadlo to dobře-přežila jsem i s teplotama. Akorát jsem se potila, jak jsem byla nadopovaná Paralenama. Jinak všechno už máme nychystané i zaplacené 8-( , takže už se fakt budu jen kulírovat v práci. Máš se, že jsi doma a můžeš si v klidu poležet. Jak jsi na tom ty s přípravama?
hehelenka: Koukám, že se budeš vdávat v Brně...kde se budete brát, jestli se můžu zeptat...
Profilova fotka
broucina : takové řeči vůbec neposlouchej, hlavní je, že si rozumíte a milujete se ;-) to je fakt povzbuzení před tak důležitým dnem viď ;-( ale nic si z toho nedělej do soboty se nožka určitě vyléčí a ty budeš krásná a spokojená nevěsta :-) Jinak mi bychom taky museli brát, že nám to není zhůry dáno. Kolem naší svatby se tek dějí nějaké neštěstí, pozvaný kolegyni z práce umřela maminka ( takže samozřejmě nejde ), další naší známí měli zas maminku v nemocnici a přítelkyně mého bratrance taky nejde na svatbu, protože jejímu tatínkovi zjistili rakovinu a je to prý s ním špatný a bratrancův taťka se zas ocitl na JIP - no samý hrůzy, ale o tom prostě život je, bohužel, my víme, že naše svatba bude krásná, jako náš celý společný život :-)
Profilova fotka
teda broučino, ještě že to dopadlo, jak to dopadlo, viď? No jasně že si vezme i chromou ;-) hehelenka: já si zašla k doktorce, protože bych ten obřad nerada prochrchlala a prokašlala, paní doktorka to pochopila, a dokonce mi dala i vycházky :-D Fakt se hodí :-D Jinak zaízené už máme snad vše ;-) dnes jsem měla zkoušku líčení, moc se to slečně povedlo, jen mě přítel zrovna tak blbě vyfotil, že tu ani ukázku nemůžu dát do alba, ale rozdíl to je, protože když jsme byly s kamarádkou zkoušet družičkovský šaty, tak vždycky začalanějakou větu, v půlce se zarazila, jak na mě koukla a začala se smát, jak je to nezvyk, když se normálně skoro vůbec nelíčím :-D A družičkovský šaty jsou taky nádherný, dám si hnedle fotku do alba ;-) Taky jsme měli teď večer doma návštěvu mých rodičů, a docela mě naštvali, jak doteď probíhalo vše v klidu, a krom změny svědka jsme nic jiného neřešili, nikdo se nám do ničeho nemíchal, tak teď pár dní před svatbou se to nějak začíná kazit. V neděli jsme byli u našich, a říkali jsme jim co a jak ve svatební den bude, kolik lidí na oběd, koli kamarádů navečer, co k jídlu, časový harmonogram a tak. A dneska přijeli kvůli tomu, že jim nesedí počet lidí na oběd, že původně jsme říkali nějakých 15 lidí, teď najednou 25, kde se to jako nabralo(jenže těch 15 lidí byly úplněpůvodní počty někdy v únoru), a že tolik lidí navečer, a jako že řidič bude na obědě, na co řidič - jo to pro ženichovu stranu, no jóóó, jako kdyby měl být jen oběd a aby se ušetřilo, tak dál nic... Pak placení, že by to nejraději zaplatili hned po obědě, a pak nám dali navečer peníze, abysme zaplatili, hned jak budem odcházet. Já už vidím, jak jako nevěsta bez kapes tam budu někde v koutku opatrovat peníze. Přitom hostinu máme v hospůdce u známých přítelova tatínka, ještěse slevou, a máme dohodu, že můžem zaplatit až druhý den, právě ze známosti, a právě kvůli tomu, aby sebou nikdo neměl hodně peněz. A pak taky jako že jak máme pojištěné, kdyby se tam někdo rozchlastal, jako aby neudělal velkou útratu, kdyby si dával nějaké drahé pití. Že jsme jim říkali, že nápojový lístek je omezený ahlavně minimlně polovina našich kamarádů nepije vůbec alkohol. Ach jo, normálně mi to zkazili, já se tak těšila, a po dnešním rozhovoru s nima bych nejraději svatbu zrušila, docela mě to mrzí. Naše znám, vím jaký jsou, hlavnětáta, ale tohle zamrzí. To abych se bála, dát si k obědu piňakoládu za 45Kč, abych náhodou moc nezvedla rozpočet. To bylo pořád o peníze se nestarejte, hostinu zaplatíme, a nakonec ji ještě platí s tchánovci napůl, a najednou tohle. Holky, ale kdybyste mýho tátu viděly, onsi vzal papír a tužku a spočítal si, kolik od koho tam bude lidí, a samozřejmě že od přítelovy strany víc lidí, tak jsem už už čekala, že řekne, že se to bude platit podle počtu lidí... A to ještě musím podotknout, že naši ještě na svatbu nedali ani korunu ( vlastně krom asi pětistovky na koláčky), a od tchánovců jsme dostaali už asi 15 tisíc... Promiňte mi za tak dlouhý příspěvek, ale musela jsem se z toho vypsat, přítel to rozebírá semnou, čímž mi náladu nepřidá a já nemám s kým, alespoň ne teď večer, zítra na to snad taky už budu koukat líp :-(
Snažím se teď hodně šetřit...tak snad aspoň ten obřad absolvuju bez berliček...no a na hostině se pak budu šetřit...místo tanga, které jsme chtěli absolvovat jakožto svatební tanec, si holt dáme nějaký pomaloučký ploužáček a bude to... :-) Ale snad už těch několik dnů do svatby přečkáme bez úhony...i když jsme už s přítelem vtipkovali, že by to vypadalo hodně zajímavě, kdyby se stalo ještě něco jemu a do obřadní síně dojel na vozíčku a já vedle něj s berlema. :-) Ale snad nás žádné pohromy nečekají...a doufejme, že žádnou z nás... Už se moc těším na vaše fotečky. ;-)
Profilova fotka
broucino, té představě přítele na vozíčku a tebe s berlema jsem se alespoň od srdce zasmála :-D
Meni: Nebylo by lepší kdyby jste si svatbu zaplatili sami? Víš já to tak udělám a mám báječný pocit, moji rodiče mi do života dali už hodně, zajistili bydlení, vzdělání... takže se zaplacením od rodičů ani nepočítám! A myslím, že je to tak správné. J eto náš den tak proč by nám ho měli platit rodiče :-D
Profilova fotka
Víš Soptuldo, kdyby od začátku naši neříkali, že prostě hostinu má platit rodina nevěsty, tak jí zaplatěj, a doteď s tím žádný problémnebyl, navíc se sešli právě s tchánovci a tam se dohodli, že se to zaplatí napůl. Já za nikým nepřišla a neříkala, musíte tohle a tohle platit. Samozřejmě že my toho naši dali hodně, a původně jsme byli připraveni vše zaplatit sami, ale když už od ledna slyšíš, hostinu zaplatíme, s penězisi nedělejte starosti, tak je to těžké. A my jsme opravdu byli rádi, že se na tom aspoň takhke budou podílet. Ale kdybych tohle věděla, tak bych to udělala taky jinak. No, jednou to bude varováním pro bráchu
Profilova fotka
To mi fakt dělají radost, to abych si nějaký ten deštník sehnala taky, ne? :-( Počasí bude v příštích dnech jako na houpačce. Dnes a zítra zažijeme podle meteorologů tropy, ale v pátek se prudce ochladí až o patnáct stupňů. 15.8. 2007 06:06 PRAHA - "Nyní čekáme polojasné až oblačné počasí, s teplotami ve středu 27 až 31 stupňů a ve čtvrtek 28 až 32 stupňů Celsia. Změna počasí pak přijde opravdu rychle," řekla v úterý Právu Dagmar Honsová z pražského Meteopressu. Ve čtvrtek odpoledne začne za dešťových přeháněk a bouřek do Česka od západu proudit studený vzduch. Na západě republiky proto bude už jen 24 stupňů, ale na východě se ještě udrží tropické teploty. "Přechod studené fronty přinese právě ochlazení až o 15 stupňů," řekla Honsová. V pátek by totiž mělo být oblačno až zataženo, denní teploty v Čechách 17 až 21 stupňů a na Moravě 24 stupňů Celsia. Studená bude i sobota, protože se počítá s teplotami pouze 19 až 23 stupňů. Od neděle už ale k nám začne postupně pronikat teplý vzduch od jihu a přinese oteplení. V neděli by mělo být 22 až 26 stupňů., a stejné počasí se zřejmě udrží až do úterý.
meni, hlavu vzhůru....ale věřím, že to naštve...my měli takové dohady před několika měsíci...rodiče nemohli překousnout, že tam chceme mít i nějaké kamarády....ovšem oni si tam ty svoje pozvali...taky to platí právě rodiče napůl...nabídli nám to hned na začátku...vcelku rádi jsme na to kývli, protože ještě studuju, přítel živnost teprve rozjíždí...akorát že se pak z naší malé svatby asi pro 15lidí stala svatba pro 44 lidí...no, co už se dá dělat...nějak to zvládneme...ale někdy dokáží některé řeči dost naštvat... jenže člověk nemůže předpokládat všechno...ze začátku to taky vypadalo relativně v poho...
Bych to s tím počasím moc nehrotila...holkám na první srpnový víkend taky hlásili hnusně...a měly krásně....takže bych se nechala překvapit, jak bude...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?