Datum svatby: 5.9.2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojík všem! Jelikož s přítelem plánujeme svatbu na toto datum, chtěla bych se spojit s ostatníma nevěstama (i ženich tu je vítán) a prožívat s nimi před/svatební přípravy. Tento datum ještě nemáme zamluven ovšem uvažujeme o co nejbližším zamluvení, protože je to před termínem 9.9.2009 a to je očekáván nával a když už 9.9.2009 volno nebude bojím se aby bylo volné "naše" datum 5.9.2009... Svatba bude v okrese Chrudim. Pomalu obhlížím kapely a svatební šaty. Jak jste na tom vy??? Co už máte co naopak ještě ne? Kdy, co a jak plánujete? :-) Hezký den Renata ;-)
Profilova fotka
do toho dáš koláčky .... my máme fakt maličký, svatební a minizákusky....
ahoj holky...koukala jsme přesně na ty krabičky, co má žirafka...jsout ak akorát, nai malé, ani velké. cutty: jsem byla o víkendu poučena, že do výslužky se dává kus dortu, nějaké svatební koláče a svatební cukroví (což je vánoční cukroví upečené na svatbu)
Profilova fotka
no jo, ale jak tam mám dát ten kus dortu? To to budu mít předpřipravené a dort tam pak dodám?
no mě mamka říkala, že se objednává dort navíc jen do výslužek...nejlépe nějaký který není tolik krémový a vydrží ten den dopředu...ale nemusí se tam dávat, to záleží, jak to chceš... Nebo se třeba pečou rolády a ty se tam pak dávají... Já budu mít asi ssebou v hospodě nějaké krabičky volné a když toho dortu bude hodně zbývat, tak jim to šoupnu do dalí krabičky
Profilova fotka
Aha, tak my budeme mít hodně minizákusků včetně roládiček, takže to prostě uděláme tak, že tam dáme minizákusky a malé koláčky a hotovo. :-p
Jasné...já bych se na výslužky úplně vykašlala, ale mamka na to trvá...a dost to naddimenzovala :-) tak jí budu muset přesvědčit, abysme to zkrouhli. Podle toho, co tady čtu, tak stejně moc lidí to sladké na svatbě nejí..
my budeme mat 3 torty a nejake male kolacky ale len trochu - ved bude teplo jak prase a aby sa to nepokazilo......
cutty...myslíš, že bude vela teplo ? máš to někde objednané, to jsem ráda, že s tím můžu počítat :-) já se tu bavím, když čtu všechny příspěvky ve slovenštině, to je tak krásný jazyk, moc se mi líbí...a ještě lepší na poslech...jednou jsem chodila s jedním slovákem a hrozně se mi líbilo, jak mluvil :-)
Profilova fotka
cutty.... bude vedro, ju? Tak to beru :-) aci.... jj, slovenština, to je jazyk, taky si vzpomínám, kdysi jsem se svým kamarádem slovákem nastoupila do autobusu, bylo to v Bulharsku, srpen, no prostě hic a já povídám, "ježíší, tady je vedro " a on mi říká " kde že tu vidím jaké vedro ( rozuměj ve slovenštině myšleno vědro ), no trvalo mi, než jsem to pochopila :-D
Profilova fotka
Holky my to se sladkým na svatbu určitě nebudeme moc přehánět, klasika tři dorty a kremrole na stoly poskládané do malých pyramid a pouze na rautovém stole bude nějaké drobné cukroví
Profilova fotka
ahojky, tak dneska je to přesně 3 měsíce a 30 dní :-S bože, to to letí :-) Jinak ,my máme 15 kg minizákusků, budou 4 dorty a pak ti maličký koláčky, no a tchýně jich chce udělat snad na 3000 ks :-S :-( ,vůbec nevím, co s tím budeme dělat, ale nenechá si to zatím rozmluvit ]-( , tak jsem pověřila mamču, která dělá na cukrářském učilišti, ať se mi tam zeptá, kolik se jich tak standardně dělá .
ziraf co je 3 mesiace 30 dni? Svadba> Saaakra! Pomoc! :-. :-. :-. :-. :-. :-o :-o :-o :-o :-o :-o
Článek se načítá
Profilova fotka
Jooo, svatba :-) :-D To je,co? :-D Kde je ta doba, kdy jsem na tom blbým odpočítávadle měla 10 měsíců do svatby :-D Ale jinak se moc a moc těším :-)
kokso! Wow teraz mi to zacina dochadzat a zacinam mat depku ]-(
Profilova fotka
já měla depku asi před 3 týdny, blbě jsme spala, šílený sny o svatbě, no prostě hrůůza, teď byl klid a myslím si, že další depku chytnu, až se mi to druhé odpočítávadlo dostane pod stovku, což bude za 21 dní ( tý jo , tři týdny ) jůůů, prostě se za chvilku vdáváme a hotovo :-)
strašně to letí...nedávno mi přišlo, že to je za strašně dlouho a ted, že to je za hrozně krátkou dobu... ziraf: možná se ptám už po víckráté, ale kolik máš lidí na jídlo - já jen, jak ses dopočítala k tomu, kolik kg minizákusků objednat..budeš to mít i do výslužek, nebo jen na stůl při hostině? já počítám tak 6 dortů svtaební + 5 jiných (máme 70 lidí) a minizákusky - ještě nevím kolik, koláčky a mamka chce péct i "vánoční - svatební" cukroví....
Profilova fotka
aci .... v pohodě... :-) od toho tu jsme , ne? Tak my máme 36 lidí, budeme mít 4 dorty včetně svatebního.... a co se týká těch 15 kg minizákusků, tak to mi spočítala cukrářka od mámy ze školy. K tomu nám ještě tchýňule chce napéct malé koláčky..... ale asi se zbláznila, chce jit napéct 3000. JInak ty zákusky i ty koláčky dáme do výslužek a na stoly. Ono se to nezdá, ale 1 kg cukroví, to není zase tak moc, mamka mi přinesla na ochutnání ze školy plato minizákusků, co dělají jako vzorový, a toho je právě 1kg, tak jsme si z toho vybrali, co nám nejvíc chutná :-)
jee baby co ste sa zblaznili tolko zakuskov =-) =-) =-) ja neviem - nie je to moc? Nerozprpre sa to v tom teple? Budu to hostia jest? ATD ATD =-) =-) chjoooo 122 dni depka bleee
my planujeme 3 torty - inak vsetko sladke je v rezii maminky mojej takze to necham na nu - to uz mam z krku :-N
Profilova fotka
no cutty, co se týká těch dortů a zákusků, to máme naplánované přímo od cukrářky, takže to neřeším, chci jen vyřešit ty koláčky, ale nevím, kolik jich je potřeba, tchýně chce napéct 3000.... to fakt nevím, kolik :-|
ty koki 3000 to chce rozdavat celej vesnici, nie? Bratsky sa podelme, sak to mame v jeden den, hodite to co vam zostane do Litomeric k nam na svadbu vecer :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Profilova fotka
no vidíš, to by šlo :-D
ahojda..my nebudeme mít klasický svatební dort, ale tři nebo čtyří různé už nakrájené-protože krájet dort taky nechceme, a k tomu svatební koláčky..tak dvě velké mísy na 60 lidí bych dala ale na kg nevím. Lidi budou podle mě stejně přejedený z ostatního jídla, u těch minizákusků bych se bála že se to rozteče a navíc my výslužky praktikovat nebudeme. Místo dezertíků chceme ovocné mísy, myslím že je to v létě vhodnější, melouny atd, mňam:) Jinak sny o svatbě zatím nemám a doufám že ani mít nebudu, budu šťastná když se přítel oholí a nezaspí a detaily odmítám řešit, nějak to dopadne 8-)
Profilova fotka
mishmash..... skvělý přístup.... asi to taky začnu takhle praktikovat :-)
mishmash to sa mi paci take rozmyslanie 8-) 8-) 8-)
holky já byla na dvou svatbách a vždy byly výslužky-minideserty, ale co co jsme donesli domu se těm skvostům vůbec nepodobalo..byla to jedna velká mazanice.. :-D asi jsme to špatně poskládali nebo já nevím. Na klasickou svatbní tabuli se to hodí, vypadá to pěkně, my máme po obřadu raut, tak tam fláknu jen dorty a koláče a bude. Kdyby bylo na mě, zrušila bych i koláčky do košíčků, ale to by mamka asi nepřežila a taky kvůli babičkám, aby se měli s čím pochlubit sousedkám na patře :-D je uděláme. Já asi nejsem ta klasická nevěsta, z něčeho co se tady řeší porůznu na foru mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě-třeba ty zminované mandličky nebo holoubci, ale proti gustu-hlavně at je spokojená nevěsta! To je hlavní. Jinak koláčky asi taky necháme udělat u nás od učnů, mají je dobré a levné-chtějí asi 200 za kilo, do košíčku se jich vejde tak 15.
Ještě s tím ovocem-dobrý je bowl-to je mix ovoce v nějaké alkoholové štávě nebo měli jednou známí na grilování-do melounu normálně zapíchali injekčníma stříkačkama přes kůru alkohol, do člověka to leze ani neví jak zato potom..
mish mash to je dobry napad, uz som to pocula parkrat. Taky melon, mnam mnam :-N
cutty sark-tu přezdívku máš podlé té bitevní lodě vystavené v Londýně? :-)
jj tak tak - som na nej travila skoro kazdy vikend ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?