Datum svatby: 5.9.2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojík všem! Jelikož s přítelem plánujeme svatbu na toto datum, chtěla bych se spojit s ostatníma nevěstama (i ženich tu je vítán) a prožívat s nimi před/svatební přípravy. Tento datum ještě nemáme zamluven ovšem uvažujeme o co nejbližším zamluvení, protože je to před termínem 9.9.2009 a to je očekáván nával a když už 9.9.2009 volno nebude bojím se aby bylo volné "naše" datum 5.9.2009... Svatba bude v okrese Chrudim. Pomalu obhlížím kapely a svatební šaty. Jak jste na tom vy??? Co už máte co naopak ještě ne? Kdy, co a jak plánujete? :-) Hezký den Renata ;-)
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem se vrátila z květinářství.... ukázala jsem paní květinářce auto s kalama, říkala, že není problém, o vosku teda nic neříkala, sama řekla, že nám to připevní a že si rovnou objedná přísavky a když jsem se ptala, zda to vydrží delší cestu, tak říkala, že jo, kaly určitě, ale ta ozdoba, co se tam jen provléká, nevím teď, jak to pojmenovala, říkala, že možná nevydrží, ale nesmíme jet moc rychle, říkala tak 70 že je ideální No nevím, tak nakonec to bude z obřadu na hostinu, tak už to bude skoro jedno
mishmash: já taky někdy nevím co ty holky tu blázní, asi to také beru moc střízlivě..:-) holubičky, mandličky, lampionky, ohnstroj...přiznávám se, že ani nevím, na co se ty mandličky vlastně dávají...původně jsem myslela, že jsou k jídlu, ale tuhle jsem viděla, že je někdo prodával v bazárku...tak jsou asi jen symbolické...
jake zase mandlicky to co je zase =-) sa v tom nejak stracam :-|
ziraf: ta kytka je vážně pěkná... tak jsem si dneska domluvila zkoušení šatů v Hradci, v salonu Bella, mají tam ješt ty St. Patrick organzové, paní byla moc ochotná, vyžádala si je z brna a ještě tam půjde jen kvůli mě, protže mají tenhle víkend zavřeno...tak vám pak poreferuju přidám fotky... Taky jsem si domluvila ušití krátkých popůlnočních šatů (využiju je i na svatbu kamarádky), tka jsme dneska obcházela hadry a zkoušela si různé šaty, abych věděla, jaký střih...vyhrál to lodičkový výstřih, pod prsy ukončené a Acková sukně...tak jsem zvědavá, jaké budou :-) Mám na ně připravené červené hedvábí, co jsem si dovezla z číny, tak doufám, že budou super..
Profilova fotka
no my jsme o mandličkách uvažovali ke jmenovce, ale byli by určitě k jídlu, jinak lampionky máme dva a ohňostroj by se nám moc líbil, večer, bylo by to moc hezký, ale nevím, zatím je to jen jako úvaha. Jmenovky necháme klasiku, na mandličky prdíme :-D
ziraf: budeš to mít hodně bohaté...:-)
Profilova fotka
:-D :-D no to asi jo :-) ten ohňostroj měla sestřenka, jenom takový malý, ale bylo to moc hezký, tak to zvažuju, zase aby se neřeklo, že se po sestřenici opičím.... tak právě dost váhám, možná nechám jen ty lampionky
ziraf: a proč se vlastně dávají ty mandličky? má to nějaký důvod?
Profilova fotka
myslím si, že ne.... aspoň o tom nevím....prostě nějaká novinka... vím, že je tady holčiny dávali jako dárek svatebčanům nebo právě na jmenovky.
aha...no třeba to žádnej důvod nemá, jen je to moderní...
Profilova fotka
asi tak... :-D
já myslela že se ty mandle sypou-místo rýže na svatebčany nebo okvětních plátků na zem, ale je fakt že by to mohlo asi bolet, mandle jsou přece jenom tvrdý :-D Přítel by si mě nejradši vzal někde ve čtyřech na úřadě a pak rovnou na oslavu, jakýpak štráchy s tím, ale já chci mít na obřadě rodinu. I tak jsme ale svatbu hodně zkrouhli skoro o všechny tradice. Lampionky se mi docela líbí, dala bych si je na zahradu ke kamarádovi, kde bych měla garden party, v restauraci na terase asi ne, když je tam osvětlení. Já jsem taky měla tendence k tomu sklouzávat, když jsem objevila tenhle web, jenže ve finále když ten obřad trvá 10 minut, tak mi celý to naše několikaměsíční zařizování přijde už tak dost šílený :-S Někdy se už těším, až to bude za námi.
Článek se načítá
cutty já byla totiž před pár dny v Londýně a přítel jí chtěl vidět, tak jsem si na tebe vzpomněla i když tě vůbec neznám :-D , akorát že nějak loni vyhořela tak nebylo vidět nic.
mish: mi to povídej....když tu čtu, co všichni všechno zařizují, tak mám paniku, že to budu mít divný a ošklivý, když to tam všehcno nebudu mít taky...Naštěstí přítel má rozum, tak mi to rozmluvil, že to mít nemusíme a stejně to bude fajn...to jsou jen občas takový záchvaty :-) svatební :-) Vzít se ve čtyřech, to jsme taky chtěli, ale rodina by to nikdy neodpustila, tak než se s nima hádat... ty mandle se dávají na stůl jako dárky pro svatebčany v nějakých pytlíčkách ozdobných, co jsem to tak pochopila...ale důvod toho, proč se jim dávají zrovna ty mandle neznám
Aci podobné pocity občas mívám taky. Proto sem moc nelezu. My jsme se např. dohodli, že na svatbě nechceme nikoho cizího a nechceme moc utrácet, proto nám fotky bude dělat kamarád, pro nějž je focení koníček, a hudba bude reprodukovaná, protože témeř nikdo netancuje. Máme raut v selské hospodě a chceme si hlavně povídat s lidma, které máme rádi, jestli budu mít na bradě pupínek jemi jedno. Jenže pak si tady třeba prohlídnu nějaké album nebo něco čtu a říkám si, že ta svatba bude odfláklá a nebudu hezká. Začnu hysterčit a přítel me musí rozumnou domluvou srovnat :-D JInak k těm mandlím našel pan Google tohle: svatební mandle historie Obdarovávání mandlemi má tradici v Řecku, Itálii, Francii a Středním Východě již více než 3 000 let. Původní tradice pochází z dob starověkých Římanů, kteří podobnými pozornostmi oslavovali narození a sňatek. V době renesance se mandle začaly používat s medem, v 15. století po objevení cukrové třtiny získaly tvrdou cukrovou polevu. symbolika Hořká mandlová chuť symbolizuje samotný život, cukrový povlak naději, že v životě zažijeme více sladkosti než hořkosti. Mandle v lichém počtu tří, pěti, sedmi nebo devíti se dávají jako důkaz štěstí a blaženosti. Lichý počet symbolizuje nedělitelnost muže a ženy, kteří v manželství sdílejí vše společně. Bílá je symbolem čistoty. Tvar mandle symbolizuje nikdy nekončící lásku. Na Středním Východě se tradičně používá pět mandlí, z nichž každá má svůj význam – zdraví, bohatství, dlouhý život, hojnost a štěstí. použití Mandle se obvykle balí do látkových měšců a pytlíčků nebo dárkových krabiček a jsou součástí tabule. Také mohou být použity jako originální jmenovky na stůl nebo děkovný balíček. Podle tradice slouží bílé mandle jako pozornost pro svatebčany, modré a růžové mandle se používají při křtu. Můžete si však vybrat z celé barevné škály takovou, která bude ladit právě s vaším slavnostním aranžmá.
Taky chci mít svatbu spíš o lidech, než o výzdobě, ale když pak i představím, jak to budou mít jinde "načinačané", tak panikařím :-) fotky chceme hezkéa nikoho známého nemáme, tak si zjednáme fotografa..a na hudbu bych ráda DJ, protže představa oplešlého pána u elektronických kláves ve mě vyvolává dost velký děs..:-) Aha...tkaže mandle jsou převzatý odjinud...to se dalo čekat, v kopírování jsme opravdu mistři :-) Je to hezký zvyk, ale já tyhle importované věci moc nemusím
mishmash -dobre vediet to o tych mandliach - akurat ze naco budem mat nejake trapne mandle na svadbe ked o ich vyzname viem len ja a nie je to tradicia tu . to je nezmysel
no já taky ne. BUdu mít sice družičky-2 malé holčičky-ale v barevných šatech, ne bílých. Ten zvyk mít dospělé družičky všechny sladěné v jednech šatech je myslím z Ameriky a taky jsem to někde tady zahlédla. To je jasné, my kdybychom kamaráda neměli, tak si taky zaplatíme. Přítel sice tvrdil, že klidně může fotit jeho táta, jenže mu nedošlo, že ten půjde v průvodu..a mojí mamce svěřit foták, tak budu mít lvyfocené leda tak šmouhy a v pokročilé hodině nohy od stolu :-D DJ jsem taky chtěla, nakonec jsme si řekli, že si hudbu namixujeme sami a žádné moderování jsme nechtěli. Ale podle mě je DJ lepší volba než kapela, už proto, že předělávky znějí dost divně. Já jsem taky přemýšlela, zda se převléknout nebo ne. Šaty mám lehké, ale džíny jsou mi milejší :-) Asi to vyřeším nějakou sukní a tílkem v barvě ženicha. Tak jsem chtěla zahájit lehkou detoxikační kůru a mamka mi včera koupila na ochutnání koláčky :-D Ale je tam víc náplně než těsta, tak by to nemuselo být tak nezdravé :-D
Profilova fotka
holky to já budu mít převlekové šaty,....můj svatební salon je automaticky půjčuje zdarma k šatům z vlečkou
mish...to je slušná výmluva :-) ja myslím, že ta nápln taky ení moc vhodná na detoxikační kůru... Já měl ideu, že do svatby zhubu, ale moc mi to nejde :-( 5 měsíců jsem chodila na spining 3x týdne a shodila jsem 2 kila (ale byly v tomi vánoce, takže jsem taky víc jedla)...ale musím uznat, že se aspon nohy a zadek docela zpevnily.. Mě se nechce k té hudbě furt odbíhat a organizovat to...navíc tam budou všetečný kamarádi a bratr co ulítávají na metalu a tak, a to by babičky nemusely moc vydejchat :-) No já si tedka nechávám ušít lehké letní šty, jdu kámošce na svatbu, tak je použiju kdyžtak jako na převlečení. cutty: jo, takový zvyk, abych o něm věděla jen já a to jen proto, že jsem to našla na googlu je divný..
my nebudeme mat kameramana, vcera sme to rozhodli na stopero - budeme mat fotografa, ktory je dost drahy a na fotkach si chceme dat zalezat, a nie sme moc videove typy :-)
zelvi to je dobre - ja este ani prevlekove neriesim :-o
cutty: my taky kameremana moc nechceme...ale četla jsem tu diskuzi "co byste měnily". kde píšou holky co mají po a nejvíc si stěžují na to,že dali filmování kamarádům, nebo že si to neobjednali vůbec...tak nevím a jsem z toho trochu zviklaná...
Profilova fotka
cutty - je pravda že bych chtěla si co nejvíc užít ty svatební šaty,přece jen je to jednou za život 8-) , ale pro všechny případy budou v záloze převlekovky. jinak kameramana budeme mít, ale chceme mít natočený pouze obřad a pak jen nějakou momentku v přírodě.určitě s námi nebude celý den
zelvi..taky jsem o tom přemýšlela....zámeček nabízí kameramana,tak toho možná na obřad využijeme...
Profilova fotka
acimedaca - slyšela jsem od jedné své kamarádky :-D :-D :-D , že jak ze všeho byla vystresovaná, tak ten obřa vůbec nevnímala,....jakože řeč oddávajícího,... :-D a tak byla ráda že si to pak poslechla na videu :-D
zelvi...jo, to tam ty holky mockrát psaly...že si vůbec nepamatují, jak ten obřad proběhl a že byly rády, že to vidí aspon na videu
zelvi to je vtipný :-D já nejsem předváděcí typ, takže z kameramana bych byla víc zpocená než trémou, a navíc si večer s přítelem pustíme radši dobrej film než nás dva na videu, jediný kdo by byl za to vděčnej by byly babičky, který zas ale neumějí zacházet s technikou. Aci, já byla zviklaná už tolikrát jestli to či ono..pak jsem si vždy představila sama sebe na tom místě v té situaci a nakonec se rozhodla podle sebe, ale je to solidní masáž. Člověk pak začne přemýšlet nad blbbostma. Hele ale třeba by babčy na metal pařily. Moje rozhodně, jedna téměř skoro neslyší tak by jí bylo jedno na co trsá čardáš :-D Na spinning chodím taky, je to super odreagování, ale je pravda, že tam člověk moc nezhubne, spíš vytvaruje.
no ale ved mozete niekoho poverit aby natocil obrad na video - ved kameru uz ma teraz kazdy houmlesak :-D :-D Ide o to neminat prachy na profika ktory by tocil poldna co by bolo zbytocne - ako video ozralych hosti to fakt pozerat nebudem :-D
nam staci natoceny obrad - ostatne traparny nie su take podstatne :-D to nam stacia fotky

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?