Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Myslím, že jo. No tenhle týden bych se stavila na Pavláku zjistit která že to restaurace vůbec je. Jak jsem psala, tak to znám jen po paměti pěšky. Já bych to napevno domluvila ve středu, kdy tu budeme všichni. My to máme bez realitky, jsou to prarodiče a tak si všechno děláme sami. Smlouvu jsem sestavila já (má 3 strany) a ošetřila v ní nás všechny 4 (2 x 2). Peníze na nákup máme na ůčtech. Ale se stavbou bude hodně velký problém. Michal chce stavět až za 2 roky až zase něco našetříme, ale já bych si nejraději vzala hypotéku a začala už na jaře. Jenže to bude zase dohadů proč a tak a co a pak... Jo, rok 2008 bude plný změn, svatba, stavba, stěhování celého baráku v práci do jkiných prostor... Fakt super, ještěže v práci se to stěhuje až koncem roku. nevím, jak bych všechno ukorigovala na jaře, když budu chystat svatbu. A propos, lidi z práce zvete na obřad nebo i na hostinu? Já ty svoje kolegy a šéfy zvu jen na ořad, ale Michalovi šéfové se tak nějak pozvali sami. Oni si na Vánočním obědě na každého zaměstnance něco vymýšleli. Mají 3 těhotný a tak že jim koupí výbavičku...no a na Michala, že pojede na svatbu v super fáru. Oni jsou rodinná firma a její majitelé nejsou zrovna chudáci. A tak se pozvali, protože Michalovi přijde blbý, když mu (teda aspoň to očekává) dají nějaký slušný peníz darem a ještě se poveze na obřad v autě. A já nevím co s tím, protože tam pak na hostinu bude chtít každý z jeho práce a já fakt nehodlám celý den sedět mezi jeho kolegy (je jich asi 12). Kord když asi tak 4 z nich jsou normální. Ostatní ani moc neznám, ale co od něj slýchám...Zase je blbý nepozvat kolegy když zve šéfy...No nenechá si nic vymluvit, tak bude hoch asi cálovat hostinu sám.
Profilova fotka
Já dám v práci jedno oznámku, ale jen na obřad. Oni stejně nepřijdou, jak je znám. Šéf chodí po svatbách sám a to jen, když byl jako svědek. A šéfová nešla ani na svatbu neteře a synovce, takže určo na mojí nepůjde. Ona mě teď zase přemlouvá, abych se nevdávala. Je rozvedená. Nejdřív to bylo, jak se strašně moc těší až se budu vdávat a jak jsem to v práci řekla, tak obrátila. Že to stojí moc peněz a pak ten rozvod. No jo podle sebe soudím tebe. Ona se vdala za takového debila, s prominutím. Je to právník a ve všem má pravdu. Hodně dominantní osobnost. My máme s Járou úplně jiný vztah než oni dva a taky dřív byla jiná doba. Ona se vdávala, když studovala vysokou, neměli kde bydlet a pak otěhotněla znova.... Já jsem chtěla zvát i na oslavu ty známý, co měli dnes přijít. Ale takhle je to každý Silvestr. Oni v poledne zavolají, že nepřijdou, že se pohádali (jednou kvůli pórku, další rok kvůli cibuli a pak zase je to syn). Nechci, aby mi účast potvrdili a pak se na nás vykašlali. to raději místo nich pozvu někoho jiného. Teď jsem si krásně schrupla u Járy na klíně. Jen mě trochu bolí krk. Všimla sis, že už je déle světlo. To je tak optimistický, nesnáším zimní období. Už se moooc těším na jaro (jen kdyby nebyla ta alergie). Ale to je fuk, jen aby už všechno kvetlo a ptáčkové zpívali...
Profilova fotka
ahoooj, tak uz je Novy rok a tak jsem tu prvni v r. 2008! Zdravim vsechny a jeste jednou preju vsem ,at je ten Novy rok super (a ze bude). Nas bude taky plny zmen (samozrejme svatba, stehovani domu, hledani prace, litani po uradech kvuli hypotece a litani po uradech kvuli stavbe). Pozemek uz mame tak aspon neco z krku....strasne se tesim domu,ale pomalicku se toho vseho zacinam i trochu bat-prece jenom to bude hodne stresu a tak....(ale to zvladneme-jsme na to dva,tak to pujde).
Profilova fotka
jo a my jsme sli spat 15min po pulnoci- dali jsme si spolu vinko, kecali jsme a jedli :-D no a pred pulnoci uz se nam pekne zaviraly oci-ale vydrzeli jsme, pritukli jsme si na to, aby to vsechno vyslo aspon trochu tak, jak si planujeme a sli jsme spaaat.
Profilova fotka
Ahooooooooooooooj!! Uz jsem doma!! Vy jste se tu teda nednudily ;-) Dodatecne ahoj ertepli, ja jsem se ve Valmezu narodila, ted jsem ale Prazajda :-N A simicak, jaky proti srazu?!?!? Nas pozvi ty ne :-D Jinak na chaticce bylo super, ale mobil ani net tam nemel signal, tak jsem za vama nemohla. Jeste ale ani nemam vybaleno a uz tu sedim, fakt jste mi chybely. Nahodou, myslim ze je dobre ze je nas min, aspon toho o sobe vime vic a je to takove kamaradstejsi, no ne? Holky kdyz tak mi zopakujte ten sraz, ja jsem to nejak pozapomnela. Akorat vim ze pizzeria na Pavlaku - je to takova ta na rohu s myslim ze Rumunskou, jak ma dve patra? Jinak ani nic noveho, ale nebojte, tedka budu doma a zase zacnu. Uz se tesim, budeme vybirat oznamko, mrknu na nejake dorty a taky se pokusim vyhnat zenicha na oblek. No uvidime. Tak zatim papa, asi jste po vcerejsku spolecensky unavene 8-) Velkou pusu vase Kajsa (Ali :-) )
Profilova fotka
Nazdárek, Charmed se tam půjde zeptat, tak nám pak dá vědět, kde to přesně je. Ale domluvily jsme se na 17.1. od 17. Pokud to tedy platí. Tak nás čeká lítání kvůli hypotéce a taky sehnání nějakého toho bytečku, ale něco vyhlídlý je. Ale souhlas, budou to nervy a už se toho teď bojím, ale odkládat to nemůžeme. To bychom nebydleli nikdy. Ani tak společensky unaveni nejsme, já měla jen 2 drinky a šampáňo. Jára trochu víc, ale pak nějak vystřízlivěl, ale unavený jsme. A zítra do práce, takže dnes jdeme brzy na kutě. Neumím si představit, jak ráno vstávám v 6. Tak já jdu do spršky a udělat Jaroušovi sváču na zítra do práce.
Profilova fotka
Píšu píšu do diáře! Jinak když jsme u toho šampáňa - budete ho mít na hostině na přípitek, nebo něco jiného?
Profilova fotka
Asi ne, raději cinzano.
Ahojte baby!! Tak ja sla spat v devet :-D a o nic jsme neprisla.Mala vstavala po pate,takze jsem byla rada,ze jsem rada. TAk nas ceka svatba a zkusit hypoteku,ale moc s tim nepocitame.A mate holky predsevzeti?Ja jo.Budu aktivnejsi,hlavne s malou.Takze jsem byli v devet na prochazce a odpoledne v parku na prulizkach.Taky se chystam prihlasit na plavaci kurz a jeste neco ;-) Jo a taky budu lepsi hospodynka :-p TENTO ROK SE VDAVAM!!! TEd se to bude teprv dobre rikat :-D kajsa asi sampano bude na pripitek.
Profilova fotka
Já si předsevzetí nedávám, stejně bych je nedodržela. No jo, hezky se to říká, tento rok se vdávám. Tak čekáme na ohňostroj, ještě 15 minut. Jsem na to zvědavá, loni byl krásný. Taky když do toho nastrkají tolik peněz, tak aby nestál za to.
Profilova fotka
my se na oblek chystame mrknout v sobotu-musela jsem hooodne do Pavliny hustit, nez jsem ho premluvila. Snad se nam podari neco sehnat. Pak jeste boty k obleku a kosili s kravatou koupime asi az doma. pripitek nevim-mozna taky sampano...a pak se vrhnem vsichni na pivo...to mame stejne nejradsi. ....zitra do prace,ale porad jsou sefove ve Svycarsku, takze to nebudu prehanet.... :-) tak zatim se mejte, pa
Profilova fotka
Ahoj všem chci popřát pěkný novy rok a hlavne jen to zdravíčko...doufam že ste to pořádne oslavivli:-)
Článek se načítá
Všem přeji krásný nový rok!!! A ohňostroj byl super! Kajsa, jo, myslím, že to je ta pizerka se 2 patry, dřevěné schody...Jinak je to myslím plánováno na 17.1. od 17:00. Silvestr byl nejnudnější ze všech co si pamatuju. Michal opravoval PC a místo aby se mnou seděl a díval se na filmy s horkou čokoládou v ruce, tak běhal mezi PC a notebookem. Brácha byl na tahu s kamarády a rodiče u sousedů O půlnoci jsme si připili a šli spát až okolo 2 ráno. A včera jsme skoro celý den pročuměli na pohádky. Mluvili jsme spolu o svatební hostině. Bude to tedy u nás na zahradě v Praze (nechtěla jsem mimo Prahu, i když by to bylo lepší s organizací, protože všichni - kromě asi 5 lidí - jsou z Prahy, tak jak bychom je pak večer postupně jako asi dopravovali domů?) a bude to formou rautu. Ne klasická hostina, ale raut. Představujeme si to tak, že všechno nachystáme pár dní předem, po obřadu a focení dáme rozchod a pojedeme domů se převléknout a nanosit na zahradu jídlo (teda vyndat ho z lednic). OPbřad máme v půl 1 a počítám tak do 14.00 bychom stihli být doma i s focením. Takže bychom se na večer mohli sejít tak na 5 nebo 6. A s nejbližší rodinou bychom zašli na oběd v sobotu (svatba je ve čtvrtek). Na zahradě bychom to pojali jako raut - obložené mísy, sudy s pivem, nealko a samozřejmě svatební dort (medovník). Takové neformální posezení, jako třeba večerní letní grilovačky. prostě žádný stres a naškrobení hosté. Všichni budou upzorněni, že se bude grilovat (= bude kouř), tak ať si vezmou něco na převlečení (džíny, trika...) Přípitek určo bude na zahradě. Jen nemáme tolik stejných sklenic, takže to vypadá na "každý pes, jiná ves" :-( Ale já bych raději Cinzano, jenže Michal trvá na šampáňu, a tak ustoupím. Bude šampus a pak si naleju cinzano ;-) Já vím, že je to netradiční, ale nám by se to takhle celkem líbilo. Myslíte, že je to blbý? Mně totiž připadá ty 2-3 hodiny "rozchod" takové blbé, no já nevím. Určo zachováme rozbíjení talíře, první tanec...No jo, ale jiné tradice neznám. Podvazek svlékat nechceme, možná snad házení kyticí, ale to je asi tak všechno. Tento rok mne čeká hodně velkých změn, kromě svatby také koupě pozemku s chatou (doufejme, že i začátek stavby), v práci se celý barák bude stěhovat do jiné části Prahy a v neposlední řadě svatební cesta (včera jsme se o tom bavili a budeme začínat Paříží, pak do Benátek a pak k moři). Dívali jsme se na Bláznivou dovolenou v Evropě a tam byli v Paříži a Michal řekl, že tam by klidně mohl žít. Byli jsme tam už 2x a fakt skvělý! Miluju Paříž (proto jsem se učila francouzsky) a Londýn, to jsou moje srdcovky. Tak a teď se tady učtěte k smrti :-D
Profilova fotka
Charmed, ja myslím že je to úplně v pohodě. Přece je to jenom o Vás a ti ostatní jsou komparz, tak kdybyste se chtěli přežrat sami ve dvou, jim to může být putna. Myslím že je to super nápad, nemusíš se hádat s restaurací, všechno si uděláš podle svého a tak. Taky bych to brala, jenže bohužel žádnou takovou zahradu nemáme ]-( Jinak s těma skleničkama a podobně, myslím že jsou cateringové firmy co ti cokoliv zapůjčí, i když od nich nebereš jídlo. To jenom kdyby ti na tom mooc záleželo. A krom toho naši kámoši budou mít rozchod mnohem delší, hostina je jen pro rodinu a oni by měli naběhnout cca na šestou sedmou. Myslím že už to dneska tak má spousta lidí.
Kajsa, abych pravdu řekla, tak třeba na skleničkách mi celkem záleží, nechci aby byla každá jiná, teda spíš hlavně barevně. Kdyby byli všechny z průhledného skla tak je mi fuk jestli tahle je úzká a tamta malá a tlustá. Jenže my nemáme jiné než s kačerama ještě co jsme byli malí :-D A mámin sváteční servic nechci, co kdyby to někdo ještě rozbil - budou tam i děti. To nechci riskovat. No vidíš, mně catering nenapadl. Mohla bych si od nich případně půjčit i misky na zmrzku, ty taky nemáme. Víš, mne jde o to, že když už si to tam vyzdobím, tak nechci, aby barvy nějak zasahovali do koncepce sladěného. Když chci modrou výzdobu, tak si přece nebudu dávat na stůl žluté a zelené sklenice. Taky jsem si říkala, že nejdříve se sejdeme s rodinou, tak na tu 5, a kámoše pozveme třeba až na 7. Stejně prarodiče moc dlouho nevydrží, je to škoda, ale nemůžu po nich chtít, aby tam byli do půlnoci. Jsem ráda, že jsi mně uklidnila, protože ten rozchod mi nepřišel zrovna až tak super. Ale manželství jsou i ústupky, a pokud to chce Michal na zahradě, tak se to musí nejdřív připravit (přinést jídlo a pití, atd.)
Charmed,dneska to tak dela spousta lidi.Svatba je draha zalezitost,tak je to dobre,jak usetrit ;-) Me to divne taky neprijde a vasim kamaradum urco taky ne.Prece se dlouho znate,tak je jim jasne,ze budete kupovat pozemek apod.Akorat se mi nelibi ta predstava,ze ve svatebni den se rano maluji,cesu,oblikam,chystasm dopredu neco na stul,pak rychle na obrad,pak foceni,pak zas rychle domu a chystat stoly.......misto nevesty si uzijes tak akorat litani a starani.Nemuze rict nejakemu kamosovi nebo z rodiny at vam behem foceni to nachystas a vy prijdete k hotovemu,zatancite si,rozkrojite dort,pak se v klidu prevlecete,to uz zabava bude v plnem proudu a muzete klidne slavit.Takhle budes litat a hlidat at ma kazdy co jist a jestli si nezapomnela neco vytahnout...vsichni to urco zname :-| Jinak s tema sklenakama,kdyz to mate na zahrade,grilovacku,tak ja bych koupila plno kelimku a misek papirovcyha,takhle se nic nerozbije,kdyz si nekdo neco zaspini a bude chtit pridat,tak nemusite umyvat,ale veme si novy a druhy den to jen vyhodit a hotovo :-p Ja bych sla do tech kelimku a na pripitek bych si nektere treba nejak nazdobila nebo neco takoveho
Profilova fotka
Jujda tak na ty ústupky se budu muset připravit, protože jsem docela tvrdohlavka :-D Když tak mi to občas připomeňte. Tu výzdobu a vybavení chápu, přeci jen je něco jiného oslava narozek a svatba. Ale myslím že když bude chvíli brouzdat po netu určitě něco seženeš. Nebo přes kámoše, třeba má někdo restauračku. Anebo ať si každý přinese skleničku s sebou :-D To třeba ti naši už ví, že k nám na svatbu jedině se svačinou v baťůžku. :-D No nic, já to musím vypnout, jinak tu budu sedět furt. Když tak mě odsud vyžeňte, zítra zas klušu do školy, naštěstí jen na test. Pápáááááááááá
Charmed a co kdyby jsi nabarvila kelimky do barvy svatby,okraj klasicky v obalila v cukru a na spejle napichala jahody,meloun a do toho sampano na pripitek.Vypadalo by to pekne a taky sampano s jahodama a jinym ovocem je vyborne a na stul nadobila meloun,to me ted napadlo jsem to videla u kamose na fotce,meli super nazdobny ovocny stul,meloun byl jak hlava,mel oci z ovoce noc,pusu a vypadalo to fakt bomba.Protoze ja bych se bala ze by mi pujcene rozbili,u nas by se urco rozbili,vzycky spaden nejaka ta sklinka hlavne kdyz jsou lidi pak pripiti a v plnem proudu zabavy a zvlast deti.
Já jsem taky tvrdohlavá, teda my oba. takže je to taky těžký, pro oba ;-) Myslela jsem, že kdybychom v Ikee koupili misky (na zmrzku) tam je mají za 9 Kč jednu, tak bychom je pak mohli použít i pak do vybavení domácnosti Ale mít 30 misek :-N Ty jsou problém. Z práce z kantýny mi půjčí dostatečný počet příborů, ale sklo nechci, ještě mi ho někdo rozbije a co pak. Jojo, každý musí přijít nasycen - pozor, ne přežrán, ale nasycen. Víc zbyde na víkend, protože nevařím :-D :-D :-D Tak papa a držím palce. Já už se stávám taky závislákem tady na beremese. Ale jen v pracovní době, když už musím čučet do toho počítače, tak ať to za to stojí :-)
Profilova fotka
Ahojky děvčata, všechny vás moc zdravím, přeji vše nej do Nového roku, ať se nám všem vydař vše tak jak si přejeme a hlavně, už nám to začíná natvrdo, nejen že bude krásné říkat letos se vdávám,ale teď opravdu začít vše shánět. Mluvila jsem o tom s ženichem :-) a oba souhlasime,k ze posledni tyden v lednu zacnem se vsim, jako prvni, abych ho trosku nalakala jsem mu slibila, ze pujdeme koupit pradlo, puncochy, tanga podprda a nejaka krasna bila krajkova kosilka na svatebni noc (nebo mozna rano) ale doufam, ze noc, bo chcem pracovat na tom mimcu. Co se tyce tech dvojcat co se probiraliy na str. 5. tak si myslim, ze ono to byva vzdy ob generaci ne? ale taky to nemusi byt jistota od pritele sestrenice Zuzka si vzala chlapa Pavla a ten ma i mamku i tatku z dvojcat a presto se jim narodila jen Eliska. Za to na prvni pokus. Co se tyce naseho Silvestra, tak my ho slavili s Ondrovyma rodicema brachou a jeho holkou, cekala jsem docela zabavu, bo Ondrovi rodice jsou zábavni, ale spise jsme koukali na nevtipne estrady a sem tam si o necem popovidali, nakonec Ondrova mamka v pul 10 usla ( i presto, ze se 2x prospala behem dne, ja sla zpat v 1 a vztavala v 5 do prace a vydrzela jsem celej den) pak jsme ji nemohli vzbudit, ale za 15 minut pulnoc se nam to podarilo, vybouchali jsme rachejtle a sli ke znamym ( Ondrově rodine) všem jsme popřáli a nakonec nás Zuzka s Pavlem pozvali na panaka, ten se protahl do pul 7 do rana. S malou Eliskou jsem si tak vyblbla (ani bych neverila ze mimco 1,5 roku uz dokaze tak rychle behat a tolik toho namluvi) ikdyz parkrat mi musela Zuzka prekladat. Kocovina byla trosku horsi,ale zeměžluč zabrala. Tak doufám, že kocovina mě nebude provázet celej rok. Jinak jsem si zde pocetla, ze některé z nás budou žádat o hypču, máte v tom už nějaká zkušenosti nebe nějaké info? Já už si toho pozjišťovala hodně,jen jestli důležité věci. Děkuji :-)
Profilova fotka
Ahoj Erteplo, já o tom vůbec nic nevím, ale "švagrová" má nějaké známé, kteří se hypotékama živí. A strejda má právníka, tak se asi na někoho obrátíme. Nevím, kam dřív skočit a ani se z práce nemůžu uvolnit, tak budu potřebovat pomoct. Bude toho hodně. Už ale, abychom bydleli a byl ten stres za námi. Včera mě pobavil pan Klaus, když říkal, že se lidé mají dobře a dávají důvěru v banky nebo co, že si berou hypo. Ale jak jinak získat vlastní bydlení. Já se toho teda bojím, neumím si představit, že budu 30 let platit takové sumy, ale jinak to nejde. to ti Charmed moc závidím, myslím že to budete mít supr. Taky bych to tak udělala, mít vlastní zahradu. Co si budeme povídat, za oběd a raut vyplázneme asi 20 tis. A to nás není moc. No jo, ale zase je to jednou za život.
Profilova fotka
ahoj holky! zase po praci mam co cist :-D (to je moooc dobre)kafe uz se mi vari, tak muzu vesele cist a psat 8-) Charmed- presne takto to budeme mit my-tu party (nejde se tomu ani rict hostina)...akorat to nebude u nas na zahrade, ale na tom fotbalovem hristi, protoze je tam takova mala budka a od toho je zastreseny plac (tak se to bude hodit, kdyby nahodou prselo). Nad nadobim jsem jeste moc nepremyslela, sklenicky mozna dame nejak dohromady, nebo je koupim nekde levne (a pak se muzou vyuzit na dalsi oslavy) a talirky asi koupim taky (protoze doma urcite tolik stejnych nemame a kdyztak si je rozdelim pak se segrou a s mamcou (a nebo je proste necham schovane a pak je muzu pouzit na stavbe nebo tak) a na pivo si vsichni donesou krygly (nebo jak se to pise)...uz jsou zvykli z ostatnich oslav (narozenin a tak) a bude to v podstate hodne podobne, jen asi vic jidla, ovoce a nejake kytky na stole....(jinak to s vyzdobou moc prehanet nebudu). Vsichni kamaradi a vlastne i rodina (hlavne tam budou jen babicky a mamky+deda+ sourozenci) nas znaji, ze nemame radi (nebo spis vylozene nesnasime) rodinne seslosti a formalni navstevy, tak si myslim, ze ani nebudou cekat takovou tu "klasickou"svatebni hostinu...a navic to vsem dopredu rekneme (a bude to i na pozvankach), ze to bude grilovacka (at necekaji zadnou formalni hostinu) a ze se proste bude slavit, tancit a zpivat (hrat na kytaru)..... tak to je nas plan-snad to vyjde :-D (ale holky, nemyslete si,ze vas,co budete mit klasickou svat. hostinu odsuzuju-vubec ne...proste my jenom nejsme na "rodinovani".....a jestli vam se to libi, tak to uplne beru ;-) ) Hypoteku si budeme brat taky-proste pokud chceme bydlet (a v rodinnem domku) tak holt do toho musime jit...Taky se toho bojim, ale kdo se boji, tak nic nema....ono se to vzdycky nakonec nejak udela...uskromnit se umime, takze to zvladnem....MUSIME....A potom si na stare kolena (az splatime hypo) koupime nove auto, nebo si zajedeme na nejakou peknou dovolenou :-D Takze holky drzim nam vsem pesti, at dostaneme hypoteku a at se nam podari vsem bydlet na svem (podle nasich predstav) :-) jsem se rozepsala jako blazen..... :-D
Profilova fotka
jo a jeste jsem zapomnela- mame to naplanovane tak, ze my se po obradu budeme fotit a ostatni odjedou (asi se prevlect) no a kamosky a segra nam urcite mezitim vsechno potrebne nachystaji.... (kamoska uz mi jasne rekla at si nemyslim,ze budu ja neco v ten den delat!!!!) jo a taky to budou rauty (i kdyz nad tim porad uvazuju, jestli se ty salamy nezkazi kdyz bude velke vedro.....takze to jeste musim promyslet) a nekdo uz zacne pomalu grilovat....a zacneme urcite nekdy kolem 15-16hod odpol. (v kolik hodin bude obrad zatim jeste nevim, ale doufam,ze az odpoledne) a prevlect se pujdu tak nejak az se mi bude chtit (bo to budu mit asi 5min od domu :-D ) a budu mit jednoduche saty, tak nebudou nepohodlne (ale pak si vezmu na vecer urcite rifle a mam pekne bile tilko a bilou mikinu-proste at je to stylove a jsem aspon porad v bilem :-D )
raduz,kdyz grilujes,tak uz salamy nedavej.Ja se bavila se segrou a rikala,ze ji ze svatby zbylo 80% jidla,tak se radim s ni,at pak zbytecne nevyhodim prachy.Kazdy si neco ugriluje apak jak se pije,tak em oc neji,obzvlast,kdyz jsou horka.Takze ja jen obed,misto zakusku mam svat.dort, a vecer jen ovocne misy a maly rautik.SEgra pry mela nejaky stredi,byl pry na vyber,maly,stredni a velky a pry se z toho skoro nic nesnedlo,pak meli prase a to se jedlo jeste mesic,cela rodina.My mame obed az okolo 4,tak ze vsichni budou nazrani,tak pak jen neco na zobani a pro par hladovcu,ale znam kamose a rodinu a kdyz se pije tak se moc neji a sestrenky a baby vetsinou ovoce a zeleninu budou chtoupat,tak to bylo zas u sestrenky.Po melounu apod.se slehla zem jako prvni.Ja si dala dve misky gulase :-p No hlavn eto nechci prehnat s tim jidlem at pak to netaham domu a nevyhazuji.Mrazaky nejsou taky nafukovaci.SEgra mela i rolady sladke a taky se nesnedli.Pry skoro nic.TAkze to vynecham a vecer najaky studeny raut,salam,syry apod.Nebo guals,mnam,ja zboznuji gulas
Profilova fotka
jj, ja mam gulas taky moooc rada. Ten raut jsem prave chtela kvuli tomu,ze nebudeme mit obed...az to grilovani....tak mozna misto rautu gulas???? a pak uz jen to ovoce a zeleninu a maso na grilu ???To se jeste promysli....Ale sladkeho moc nebude-jen asi 2,3 piskotove dorty (takove lehke ovocne, nepecene-ty mame uplne strasne radi) a Misa rezy mi bude delat segra (to jsou takove kakaove s tvarohovou naplni) a to je vse ze sladkeho...(myslim, ze bohate staci...)a pak mozna spis tu zmrzku...
Profilova fotka
Nazdárek, včera večer si tak sedím v pokoji a čtu. Jára opět u PC, tak jsem si myslela, že hraje zase nějaké hry. Když ale dlouho neslyším takové ty typické zvuky (rány, střílení...), tak se jdu podívat a on brouzdá po prstýnkách a vybírá. Loni ho to ještě moc nezajímalo. A pak SMS od "švagrové" jestli půjdeme příští týden rezervovat šaty. Je fakt, že když je teplo, tak se moc nejí. Já jsem taky přemýšlela o guláši. Nechce se mi objednávat nějaká kuřecí křidýlka, stehýnka, pršíčka na milion způsobů (za nekřesťanské peníze), když to pak zbyde. Určo ovoce, zelenina a něco málo obložených talířů se sýrem a salámem.
RAduz,kdyz budes mit raut,jako slany,tak uz rezy nedelej a dej zmrzku.Ja si mylsim,ze by se to nesnedlo.Ja kdybych si dala nejake maso nebo neco,tak pak uz hlad nemam a kdyz je chut na sladke,tak tu zmrku v horku radsi nez zakusek,ale zas na pivo,nevim nevim,mozna bych to vynechala.Protoze jestli budete mit jeste pis.dorty,tak toho bude asi moc.Z toho jak znam,tak polovina chlapu sladke vubec neji.Ja bych treba dala gulas a pak neco na gril a pro ty co jsou na sladke,tak treba tu pis.dortu a zmrzku a to si myslim je dost.I tak vam zbyde,kdyz se bude pit a vsichni se nacpou trba tim gulasem.Hlavne si mylsim,ze ten gulas vyjde levneji nez kupovat salamy a syry,plus se naji,budou mit teple v brichu,coz je pred pitim dobre,aspon neodpadnou za dve hodky a hlavne nemusis doplnovat stoly a kazdy si nabere kolik chce.TReba ho polozit na ohen a aby byl porad teply nebo neco takoveho.Nebo ho nabidnout jako veceri.A na kolik mate ten raut?My dnes kupujem letenky na duben :-) ,mozna i na leden,protoze me brutalne boli zuby a plomba me tu vyjde jak letenka.RAduz byla jsi tu uz u zubare?
Ja budu delat raut podle lidi jak znam,nasi moc po obede uz jist nebudou a babi a deda si tak neceho max.zobnou,sestrenky na sladke a ovoce,segry to same,pak kamaradi nekteri po obede vim,ze budou pit,tak ty spis az tak v 11si neceho zobnou a mozna ani to ne,od radka cot am budou nevim.Z toho ode me co tam bude asi 26 lidi sladke tak 18 lidi vubec neji,takze vim,ze mi zbyde urco dorta.Od RAdka co tam jsou,tak taky nekteri sladke vubec neji,tak dobra polovina.TAkze ja mam jen dortu a kolace na stul.No a ovoce samozrejme.TAk to budu delat i s pitim,vim co chlastaji jak prokopnuti a co nepiji a co piji jen decentne.Akorat budu muset zjistit,co kdo pije tvrde.ALe segra rikala,at nedavam moc velky vyber.TAkze dam klasicky slivovici,myslivce a vodku.To vim ze si kazdy vybere,pak pivo a pro baby vino.To piji sestrenky,teta a od RAdka tam taky jsou enkteri vinari.Jen to mnozstvi jeste zistit.ALe kdyz bude horko,tak vetsina bude asi u piva.Jo a pak neco pro vegetariany,to bude ovoce a zelenina,to je jasne.V baru necham otevreny bar pro nanuky pro decka a muj deda taky ma rad.Babicka si ta moje jen obed a pak dortu a bdue pit matonku a dzus
A mala vcera pred spanim spadla na bradu na stul a pak hlavou na zem,tak ma prni rozbitou bradu a taky ji tekla krev z rtu.Zuby prezily nastesti,bobek,to byla slupka
Raduz, talíře neřešíme, bude tam papírové nádobí - na mastné prase, sýry, salámy a ovoce to stačí. Jen jsem myslela, že by v létě bylo fajn mít zmrzku a na tu nemáme misky. Ale snad něco schrastíme. Nebo myslíte, že by byli lepší cucy na kládě? Co je krygl? Dobrej nápad, řekneme lidem, že jestli chtějí půl litry tak si je musí přinést. Stejně máme z těch lidí dva byty z našeho baráku, tak ty to mají za humny :-D A když bude pršet? Postavíme všechno den dva předem a rovnou do varianty s deštěm. Neměl by být problém, protože party stany seženeme a stoly a lavice taky. Jen se lidi budou "brodit" v trávě, případně bahnu, protože nehodlám dávat na trávu žádné desky. Ale to jim snad vadit nebude. A když bude pršet, tak ty dvě rodiny z baráku zalezou domů a bude víc místa :-D My budeme mít zvlášť pozvánku na obřad a zvlášť na "hostinu". Jen místo hostiny tam bude uvedeno neformální raut nebo tak něco, aby to bylo pochopitelné už na první pohled. S tím jídlem...brácha měl dobrý nápad, aby vydrželo čerstvé a chladnější ovoce a salámy a tak. Normálně pod tácy s jídlem dáme hlubší tácy s ledem a studenou vodou a pak se to bude během rautu doplňovat a obměňovat. A vydží to a nezkazí se třeba pomazánky a chlebíčky. Je to super nápad, jen netuším, kde seberu ty hlubší tácy. Asi taky od cateringové firmy. Já si to představuju tak, že obřad, pak focení, potom jim dáme rozchod. My s rodiči pojedeme k nám, kde se převlékneme a nanosíme nějaké věci z bytu na zahradu a vyndáme jídlo na stoly. A pak budeme čekat na zbytek rodiny až přijde. Kámoše pozveme na později. A rodina se buďto převlékne u sebe doma (třeba babička s dědou, když nebudou chtít jít rovnou s námi domů) anebo máme na zahradě takový kumbálek nebo u nás v bytě. Grilované prase, tác se rýrem a tác se salámem, spousta různého ovoce, nějakou zeleninu Na grilování budeme mít chlapa, který to prase den dva předem naloží a sám si přiveze na něj i gril a postará se o něj po celou dobu. A ten bude grilovat už od rána, aby až tam pak přijdeme jsme si mohli rovnou už něco dát. Jako svatební dort upeče Michal dva dny předem medovník, patrový. A k tomu tchýně dva ovosné dorty s želatinou navrchu. Jinak ten nápad s tím gulášem místo táců se sýry a salámy není vůbec špatný. Aspoň se nají. A je fakt, že prase se taky nedá sníst hned celé. Ten guláš se mi zamlouvá. Ale to jsou zatím jen předběžné plány. Až u mne vypukne to pravé svatební šílenství, tak to se mnou bude k nevydržení. A stejně jako Simicak pak budu probírat co kdo jí a na co je kdo alergický. Třeba moje babička má cukrovku, takže jí chci koupit nějaké luxusnější dortíky pro cukrovkáře, jestli se teda vůbec něco takového dělá. S pitím...fernet hořký, baileys, pivo, víno a cinzano. To je asi vše. Pak samo limči džusy a minerální vody s bublinkama ochucené a bez neochucené.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?