Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
1
150
151
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Jak se tu máte? Koukam, že se tu nějak dohadujete :-N Jen letmo jsem Vás pročetla... Teri: Tak to ti nezávidim, že je ti špatně :-( Snad se to po těch třech měsícíh zlepší a budeš si těhu už jen užívat ;-) A necháte si říct co čekáte? Brno: my máme taky 3+1 a malýho slyšim normálně :-) Ono až budeš toho prcka mít doma, tak uslyšíš i když si jen odfrkne :-) Je to prostě mateřskej pud, díky kterýmu budeš mít uši našťopkách, aniž si to budeš uvědomovat ;-) A Dádu i malýho sme měli taky v ložnici. Pro mě to samozřejmě bylo pohodlnější, protože Dáda se často budila, tak když si představim, že bych měla každou chvíli běhat do vedlejšího pokoje, tak naběham za tu noc kilometry :-D A malej je zatim hodnej, tak to de, ale taky občas má noce, když se k ránu budí častěji, tak k němu musim častějc vztávat. Simi: O tom úmrtí to slyšim poprvý, ale jak se říká, na každým šprochu pravdy trochu ;-)
Profilova fotka
je, ahoj Maicky. No teď každé ráno vstanu a jdu vyzvracet prázdný žaludek, takže jen takové to dávení. Pak se nasnídám a je mi dobře. I když po celý den mám takový jakoby těžký žaludek a strašně se mi chce pořád krkat. Ale vím, že jsou na tom ženský horší. Aspoň, že můžu normálně fungovat. S tím pudem máte asi pravdu. Naše mamina, když jsme byly se ségrou menší, tak taky při každým zakašláním hned stála u naší postele. Já bych chtěla mít mimčo ten první rok u sebe. Máme sice pidi ložničku, ale postýlka se tam vleze akorát.
tery mi taky bojujem s prostory,v loznici skoro neprolezem :-S maicky a co maly? viki uz ma 4,7kg :-S a pet mesicu ;-) pekne nam vyrostla,i kdyz se to teda nezda
Profilova fotka
Sim, no tak u nás to bude obdobně. Ale to je fuk, stejně tam chodíme jen spát. To tak strašně utíká.
Profilova fotka
Nazdárek :-) Akorát sme přišli od doktorky ze šestitýdenní kontroly :-) Malej má 4860g a 52,5cm :-) Roste jako z vody, tak si ho snažim pořádně užívat, dokud je ještě takovej drobounkej Simi: Malá taky roste jako z vody :-) Pět měsíců.. Ty brďo toto letí.. Teri: Tak to tě určitě přejde :-) To jsem měla s malým taky. Nezvracela jsem sice denně, ale krkala jsem o sto šest a pak to samo přešlo :-)
Profilova fotka
Maicky, to ti taky krásně prospívá. A co nějaké nové fotky? :-) V to teda doufám, odpoledne už bývám doma nesnesitelná a chudák manža to dostává pěkně sežrat. Pokaždý mu říkám, že doufám, že v příštím životě bude ženská a bude mít tucet dětí, aby si to taky pořádně užil :-D
Profilova fotka
Teri: Dyť jsem dávala nedávno nový fotečky :-) Je tam vyfocenej malej, když mu byl měsíc a tak :-) A kdyžtak dneska večer dam další fotečky ;-)
Profilova fotka
aha, tak to se podívám.
Profilova fotka
Teri: Jo jo mrkni se, dneska jsem taky nějaký dala ;-)
simicak-každej má jinej názor na to mít rodinu- pro mě neznamená,že s ezahrabu doma a budu k dispozici jen dítku - pro mě život tím nekončí a to,že mám jiný názor na to, že budu mít dítko v pokojíčku - ano já nevím,jaké bude! jestli bude tiché, jestli bude spát aj přez noc, nebo s ezas ebudit jak psala maicky každou chviličku -to si zařídím potom podle situace,ale prostě toto prozatím mám ,že snáma určitš tak dlouho nebude a že sem psala otom,že s enás krize netýká? promiňa,el co kecáš?.. pokud si dobře pamatuju psala sem o kamarádce,co byla v zahraničí a vracela se po 5 letech stím,že o všechno přišli a že s ediví,že tady krize není a že to tady ani enřešíme-takže neobracej slova ju ;-) a pokud máš tendenci se sněkým hádat za jiný názor za mateřství,tak se hádej doma,nebo jinde,ale ne se mnou ;-) maicky- jo to říká skoro každá mamča,že pak uslyším každé škytnutí, ale prostě teď to nevím a já mám už koupenou i postel v pokojíčku , aby se manžel mohl vklidu vyspat do práce,protože moje mamka mě furt sraší tím,že jeslti dítko bude po mě, tak asi nebudu spát vůbec :-D prý sem ju hrozně zlobila a byla furt vzhůru :-D terjar- už je mi o hodně lépe, aji dokonce mi nebejvá už špatně-ale zase abych to nezakřikla že... ;-)
Víte mám prostě momentálně jiný názor na všechno,než ostatní těhulky a prostě to je můj názor a prostě něco takto chci mít a něco onak a nevím,jaká budu máma až se to narodí!třebas budu mít určitě na plno věcí jiný názor, až to maličké budu mít u sebe,až to maličké tady bude,ale prostě jsem zastánce toho, že máme dětský pokojíček a tady má dítě postýlku a chci třebas od toho 3-4 měs. aby spalo už pak samo tady v pokojíčku . Je mi vytýkáno to,že chci mít chůvičku v 3+1 jen proto,že když zavřu dveře tady a třebas v obýváku,aby sme dítko nerušili ,tak abych ho slyšela- údajně je to nehorázná blbost mít chůvičky v3+1, že uslyším všechno a pod. kecy- jak já to mám vědět?!dítě nemám a prostě toto si já prozatím myslím! je mi vytýkáno to, že přebalovací pult je hovadina na ultimátum ,že každá stejně přebaluje na zemi nebo sedačce- ale já vím,že toto nemůžu máme nízkou sedačku a ze změ já bych nevtsala a to jen proto, že trpím na křížové bolesti ( odjakživa bolesti zad křížové ,ztoho mám třebas strašně strach,že když mě to chytne te´d,že si nemůžu vzít léky od bolesti a ne jednou mi pomáhala moje babička na záchod,protože sem nedokázala chodit! ne jednou mi manžel dával obklady na uvolnění,protože jsem se nedokázala oblíct natož normálně fungovat ) a tak vím,že budu muset přebalovat ve výšce, já bych dítě jednou dvakrát ze země zvedla,ale pak bych to už nezvládla- nechápu proč toto nemůže někdo pochopit a proč je tam agresivní ze psaní,že to jaký mám názory je všechno hovadina a blbost,že se mám pak obráti na pediatra! proč bych to dělala ,aby mi někdo rozkazoval,kde má dítě bejt?... jako uvědom si simicak jak píšeš,protože třeba kvůli tobě tady sedím a brečím jak idiot! a neříkej mi,že sem přecitlivělá v těhotenství ]-(
Brno ty jsi psycho,nikdo ti tady nerika,ze si nemas koupit prebalovak. Ja jen psla Tery,nacem se dat usetrit,co nemusi ve vybave byt. KLidne si kup chuvicku a co chces,me to je uplne jedno. A takove kecy,ze kvuli me tady brecis :-D Brecis kvuli sobe. Nebo to brecis i kvuli maicky,ze nema chuvicku doma :-. A jestli si myslis,ze mamky ktere jsou doma na materske,jsou zahrabane jen pro rodinu. Jo ja jsem doma pro holky au zivam si materstvi,protoze male budou jen par let nez pujdou do skoly,pak uz me tak potrebovat nebudou a nestydim se zato ;-)
Článek se načítá
ty seš vážně úplně mimo simičak- tak se příště tedy nese* do psaní s terjar a je to vyřešené!
Holky, já osobně těhu ještě nejsem, ale má svědkyně má už skoro půlročního syn. A vřele doporučuju monitor dechu. Je sice poněkud dražší, ale myslím, že to za to stojí. Dává se pod prostěradlo a vždy když dítě přestane na delší dobu dýchat tak se rozezvoní v přenosném přístroji poplach. Vzhledem k tomu, že je stále časté náhlé úmrtí novorozeňat z neznámých příčin, tak já třeba zrovna do téhle věci investuju i kdyby mně každý odrazoval. Jaké máte na toto názory vy?
My ho mame,u Verunky jsme ho nemeli a ted ho mam a ukazuje mi i teplotu v pokoji a je v tom zabudovana i chuvicka a ma to vubec milion funkci o kterych nevim. A jsem rozhodne klidna v noci. U Veru jsem porad vstavala strkala ji prst pod nos jestli dycha a u viki vim,ze dycha a ani nezapominame ho vypinat kdyz ji zvedame v noci z postylky.
Profilova fotka
ahoj holky, tak se hlásím po víkendu. Já monitor dechu taky chci, abych mohla v klidu spát. Budu se snažit si ho někde vypůjčit nebo koupit z druhé ruky. To samé s tou chůvičkou. Brnanda, no pokud máš takovéto problémy se zády, tak pro tebe je přebalovák určo dobrá věc. Já naštěstí na záda netrpím, jen když třeba dlouho chodím po obchodech a nemůžu si sednout, to mě pak pobolívá v kříži, ale teda nic hrozného. ale dlouhé procházky mi zas nevadí. My jsme dostali včera od tchyni taková krásné punčocháčky, jsou boží. :-D Mně už se ta nevolnost taky zlepšuje. Ráno teda zvracím ty šťávy, ale přes den už mi tak hrozně není. Ale musím pravidelně jíst. Včera mi bylo blbě, protože jsem si překyselila žaludek džusem a teď spořádám mandarinek. Brnanda, kdy jdeš na kontrolu? Já příští úterý, už se moc těším. Já si tedy chci dětí taky užívat, co to půjde, ale bohužel mě přivydělávání na rodičáku nemine, ale nebude to zas na celé dny, jen na dopoledne a tak 2x, 3x za týden. Dneska chtějí zase páni ve vládě projednávat tu sníženou mateřskou, nějaké straně se to nelíbí, že to sníží moc, tak se modlím, aby jí zase zvedli. Pro mě by to znamenalo přijít o moc peněz a muset pracovat hezky od konce šestinedělí a to teda fakt nechci. chci si přes léto miminko užívat hezky v přírodě na chaloupce a ne makat. Sim, a co Verunka? už se se sestřikou zžila? Kamarádky sestře se teď před 14 dny narodila druhá holčička a ta mladší pořád říká, "ale mami, že jsi jenom moje"? :-|
ahoj holky, tak Davídkovi budou ve čtvrtek 4 měsíce, taky to utíká jako blázen. simi:gratuluju k 5 měsícům. tak my taky máme monitor dechu a můžu říct, že mám klidnější spánek. Když jedeme k mamce,tak tam ho nemám, nechce se mi ho převážet sem a tam a je fakt, že v noci vstávám a poslouchám, jestli dýchá,takže určitě věc k nezaplacení. Přebalovák tedy taky nemáme, i když se mi to tedy líbí. Já přebaluju na gauči, ale to taky dlouho nepůjde,protože malej je divočák a hází bok sem a tam. :-D chůvičky asi pořizovat časem budeme, jelikož máme ložnice nahoře a kuchyň s obývákem dole,takže to bych se dost naběhala. Jinak je Davídek taky s náma v ložnici,taky se jako malinkej dost často budil, tak jsem ho měla aspoň při ruce. Zatím tam s náma bude. Holky, mám tedy založit to téma na koníkovi, přeci jen už jsme tu většinou těhulky a maminky. Vyjádřete se jestli jo nebo ne jo? Díky.
Profilova fotka
Brnando: Neboj, určitě budeš mít hodný dítko ;-) A když s nim budeš chrupkat v pokojíčku, tak je to v pohodě :-) Ho budeš mít aspoň při ruce :-) A přebalovák je bomba věc :-) Já jsem si ho nechávala dělat na zakázku, mam takovej obří, protože ty co dělají, tak mi přišly malinký a za dost peněz, takže mi ho udělal známej za 3000Kč a je fakt obrovskej. Vejdou se mi tam všechny Tomáškovo věci i pleny, ubrousky, zavinovačky, prostě všechno :-) A necháte si říct co čekáte?
Profilova fotka
Tak já třeba zase ten monitor dechu nemam :-N Ale jelikož náš malej funí za tři, tak ho slyšim i tak :-) Monitor sme měli v porodnici, tam je to klasická výbava, aspoň ve Strakonicích a byla jsem ráda, že tam byl. Je pravda, že první tejden co jsem byla s malým doma, tak jsem k němu taky chodila každou chvíli a kontrolovala ho, jestli je v pořádku, ale teď už mam klidný spaní... :-) Ale věřim, že je to bomba věc :-) A neni to na škodu koupit. Jinak já chci, aby malej tak od roka, či od roka a půl šel k malý do pokojíčku, doufam, že to bude v pohodě jako u Dády :-) I když ta s náma spala až do nedávna, ale to jen proto, že sme před tim bydleli v 1+1 a nemohla mít vlastní pokojík, ale zase musim říct, že když sme jí zařídili pokojík a dali sme jí tam spát, tak to brala v pohodě, prostě už dokázala pochopit, že postýlka čeká na brášku a ona má teď vlastní pokojíček :-) A holky nehádejte se tu :-) Nemá to smysl... Každej má jinej názor ;-) Simi i já si musim dát ruku na srdce, že jsem třeba u Dády taky blbnula. Musela jsem se na všechno x-krát ptát a tety se mnou musela mít svatou trpělivost :-D Taky bych řekla, že jsme tenkrát koupili spoustu věcí zbytečně, ale teď už jsem to věděla, tak sme se tomu prostě vyvarovali :-) To se zkrátka každej musí naučit co a jak. A věřim, že jste to ani jedna nemysleli zle.. Ono když se to píše, tak to vyzní jinak, než když si to říkáte z očí do očí :-) Tak se tu nečertěte, užívejte si těhulkování a dětí a zbytečně se nemračte :-) nemá to cenu ;-) A já ma jednu novinku :-) Sem se rozhodla, že v červnu zkusim udělat příjímačky do Budějovic na VŠ, obor Učitelství pro mateřský školy :-) Tak už jsem si pučila v knihovně četbu, kterou je dobrý mít přečtený k přijímacímu řízení a po večerech do sebe hrnu vědomosti, tak mi pak držte palečky :-)
maicky: tak to držím palce ať studium vyjde. Já mám střední pedagogickou. Ale pak jsem pokračovala se studiem na základní školy. ;-)
Profilova fotka
Evi: Děkuju :-) byla bych ráda, kdyby to vyšlo
Profilova fotka
Maicky, tak to taky držím pěsti. Tě obdivuji, při dvou dětech, ale jsi holka šikulka a určo to zvládneš ;-) Evčo, tak ho založ. Já chodím na beremese stejně jen kvůli vám a jinak jukám do albíček na koníkovi a těším se na toho našeho broučka nebo broučkovou. Tak jsem si teď volala na objednání do mamoporadny a doktorka ze sona mi řekla, že pokud nemám problémy, tak mám přijít až ukončím kojení. Že by teď byl nález ovlivněn laktací, mají volno až v květnu, takže to budu v 8. měsíci. Problémy žádné nemám a na kontrole jsem byla letos v dubnu, tak se mě ptala, jestli bylo všechno OK. Při potížích mám jinak přijít okamžitě. Ty jejich objednávací lhůty mě dostávají, půl roku předem. Švagrová nám včera koupila za 400 Kč bodyčko na mimčo - ve sparťanských barvách. Celá manželovic rodina je blázen do hokeje. Tak manža prohlásil, že když bude s mímem koukat na hokej, tak jedině v tomto. :-D . a pak jsme dostali spousty dalších bodýček a bryndáčků. Už se mi to nevejde do skříně, ale mám to zpřeházené. Různé velikosti. Holky, já včera dělala jahodový knedlíky a katastrofa. Těsto se mi krásně udělalo, ale kámen úrazu byl, že jsem si nechala rozmrznout jahody a pak to samo nešlo, protože z toho vytékala ta voda. Tak volám mámě, co s tím a ona, že jahody vždycky vytahuje těsně před, aby nerozmrzly. Tak jsem to nějak upatlala, ale knedlíky velký jako Járova dlaň a samozřejmě nedovařený. Tak jsem byla vzteklá. Bylo to šíleně hutný. Pak jsem si spálila oba palce od tavné pistole, dělala jsem si podzimní věnec, takže to byl řev, že :-D . A ve finále, jak jsem rvala to lepidlo dolů, jsem si strhla i tu kůži, takže první článek mám jen živý maso a pořád mi to mokvá. Prostě bomba den.
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Teri: Uvidíme, jestli to zvládnu, zatim je to ve hvězdách :-) Ty jo, tak to sis dala s těma palcema :-( Ať se to brzo zahojí a nemáš tam jizvy. Evi: Já sem taky pro založení diskuze :-) Jinak u nás dneska noc nic moc :-( Sem vzhůru od tří od rána. Já i Tomášek máme rýmu a malýho pořád budil kašel :-( K ránu ještě pak usnul, ale já jsem už nemohla zabrat, tak sem tu strašila.
Profilova fotka
maicky, no jo, teď to řádí všude. My se dopujeme horou ovoce. Na manžu taky leze nějaká rýma, ale už to má asi týden a pořád z toho nic není. Tak snad to bude OK. Nesnáším rýmu a ještě navíc, když teď nemůžu používat spreye do nosu, to by byla moje smrt. No to uvidím. Zatím to nevypadá moc hezky a pod teplou vodou to pálí jako čert. Asi to nebude lehké, ale určo to nějak půjde. Vybrala sis pěkný obor.
Profilova fotka
Teri: Já jsem kapky do nosu používala normálně. Kupovala jsem si ten Olynth. U Dády jsem ho používala pět měsíců, protože jsem měla skoro celý těhu pořádnou rýmu a u Tomáška jsem ho používala ke konci těhu, protože jsem měla angínu.. Mě doktorka řekla, že ho můžu normálně. A nebo ať si kupuju ten dětskej olynth.
Profilova fotka
Fakt? Tak to je dobrá zpráva, protože já používám jedině Olynth. Ale zatím rýma žádná, tak to tak snad zůstane. Ale díky z info.
Profilova fotka
nemáš zač :-) Je pravda, že v případě těhu se máš o používání poradit s lékařem, ale pokud vim, tak mě nikdy doktorka nic neřekla. Ale jak říkam, každej ti poví něco jinýho...
tak holky jdeme se stěhovat :-D http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
1
150
151

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?