Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
no super :-D :-D :-D gratuluji k nálezu :-D
Profilova fotka
Taky se přidávám. Hlavně, že je venku a můžete mít klid. :-) Tak dnes jsem použila v tram lízátko a pomohlo okamžitě, nebo jestli jsem si to spíš nevsugerovala :-D
:-D no tak hlavně,že to pomáhá ,-) já mám dneska nějaké deprese... ztoho,jak to na mě všechno tady padá a jak je člověk sámdoma, musí o hodně věcech furt přemejšlet, což si připadám jak blbka.
Profilova fotka
No jsem to asi zakřikla, protože kolem půl deváté mi bylo fakt hodně blbě. Ale přišla mi maminka a přinesla mi mrkvový salát a listovou kapsu plněnou jablky, tak se teď cpu. A jak je mi dobře :-D Já jsem taky přemýšlela, co budu dělat až budu v tom 8. měsíci doma. Se ukoušu nudou.
to téma na koníku by nebylo od věci. Třeba My z beremese červenec 2008 nebo tak něco?
Veru slavi zitra 3 roky,tak bude parba ve velkem x-) x-) Jo jo,ucpala nam zachod kulicka :-D :-D Tery,zadne takove vychytavky na nevolnosti neplati,ver mi ;-)
Profilova fotka
Takže psychika funguje dobře, si teda musím pořád říkat, že je mi dobře :-D . Tak to moc gratuluju, už je to velká slečna. a copak dostane?
Profilova fotka
Tak teď jsem mluvila s tetou, tak mi dá skoro všechno, co na mimčo potřebujeme. Hluboký kočárek i golfky, abych to nemusela na chalupu vozit, do Prahy mám hezký. Látkové pleny, oblečení, nočníky, lahvičky, postýlku na novorozeně - takovou tu, co mívají v nemocnicích, abych nemusela manipulovat s normální postýlkou, kterou budeme mít v ložnici. Zeptá se mi i na autosedajdu. Pak už od nich máme jídelní stoličku, postýlku i s matrací, kojící polštář. O víkendu se u ní zastavím a proberu si, co se mi bude líbit. Tak super, jsem fakt ráda, že neutratíme tolik peněz. Ještě se jí zeptám na cestovní postýlku, mají jí taky, ale nevím,zda v ní Jáchym ještě spí, když někam jedou a na monitor dechu, ale ten asi nemá.
terjar.. ty jo ty se máš!!!!my nemáme od nikoho nic.. na vše sme sami od základů. Dneska jsem byla na ko. jsme 10+1 a už na 18.11 jsme obj. na to vyšetření NT - tak se už te´d budu bát .. a taky to stojí 1450korun . To je hrozný!!!
Profilova fotka
Taky jsem z toho nadšená, protože ty věci jsou všechny tak drahé. A to miminko má všechno na chviličku. Já zítra končím 8 tt podle poslední MS a na kontrolu jdu v 10tt+4. co je to NT vyšetření? Já si platím v těhu 1500 Kč nadstandardní péči, tak snad už nic jiného platit nebudu. A už ti brali krev na nějaké ty triple testy či jak se to jmenuje? a co těhu průkajda, máš? já ji snad dostanu příště, to už bude určo slyšet srdíčko. Musím se pak rychle někde zaregistrovat.
já opčanku pro didinka už mám ,-) triple testy se dělají až později a toho 18ctýho jdu do centra prenatální diagnostikx -vyšetření NTplus biochemický screening v 1 trimestru- dělá se to ultz. a zkoumají jestli má nosní kůstku v pořádku, downův syndrom a pod. Jinak krev mi brala 2x už ze začátku ,-) moje gynekoložka, tady vtom centru nevím,jeslti mi budou brát aj krev,ale holky mi říkali,že do toho centra pak půjdu ještě jednou vtom 20tt
Profilova fotka
Jo, tak tohle mi budou dělat u mého gyn. Ona tam s ním pracuje i genetička, takže je to na jednom místě. Jseš napřed než já :-| . Pěkně mě štve, že zrovna teď musí být gyn. na stáží. To tam pak skejsku jak dlouho. Krev mi vezme sestřička na gyn., oni tam mají i laboratoř :-) . Já už se tak těším na další kontrolu. Ještě musím 2 týdny vydržet. ]-( Jen doufám, že bude vše OK. No podle toho, jak vypadalo dnešní ráno a jak psala Sim, že když zvracela, bylo mimčo v pořádku, tak musí být zdravé jako řípa. :-D
Článek se načítá
ty krvácíš nebo co??? teda taky sem jeden den krvácela,večer,ale do rána to přešlo ,-) a budeš za to něco platit???
Profilova fotka
Ne, nekrvácím, ale teď už obden bliju ]-( . Budu platit těch 1500 za celé těhu a v tom bylo mělo být úplně vše. Tak jsem měla veleúspěšný víkend. od švagrové jsem dostla spousty ponožtičkek a punčocháčů a horu látkových plínek. Od tety jsme včera dostali horu oblečení na mimíska, pak soupravu do postýlky s mantinelem, nějaké knihy a časopisy, tu malinkou postýlku, pak mi dá i lehátko pro mímo, odsávačku na MM, odsávačku na rýmu si koupím, ona jí sice má, ale prý pak byla nějaké aféru, že v ní jsou ftaláty. zeptá se mi na autosedajdu a monitor dechu. švagrová i teta mají polštářek a peřinku do postýlky, takže taky kupovat nemusíme. A ještě pak dostanu ty 2 kočáry na chalupu. Skříň se pěkně plní. Jo a taky mi dava dvoje těhu kalhoty a těhu šaty, takže nemusím kupovat. padnou mi jako ulité :-D
až ti v koutku duše závidím.... ;-)
Profilova fotka
No, ale zas ty to budeš mít všechno nové. Já už to mám po dítěti. Už kupujete něco pro mimčo?
no něco máme .. nakoupial sem si toho hodně na koníkovi na bazárku ,-) a nové budeme kupovat až po vánocích jak budou výprodeje ,-) ale v tescu mají te´d akci na chůvičky stojí jen 449kč.. tak sem si říkala,že bychom je asi měli koupit ,-)
Profilova fotka
vidíš to, na chůvičku jsem se nezeptala a to ležela na stole. Tak příště. my budeme kupovat nový kolotoč nad postýlku a odsávačku na rýmu, už jsem si vyhlédla i kde. našla jsem jeden e-shop, kde jí mají nejlevnější a ono je to u nás v Kunraticích. A uvidíme s autosedajdou, ale tu bych když tak koupila na aukru. Dostaneme po bratránkovi autosedajdu od toho roku. A ještě nevím s přebalovákem, ten taky měla. A pak golfky, ty koupíme nové. Já uvidím, co dostaneme k Vánocům, tak taky počkáme. Chtěla bych ten hrající kolotoč s dálkovým ovládáním, myslím od Fisher Price.
Přebalovák sem vyřešila- máme totiž peřiňák- a ten je tak široký, že je usper jako přebalovák jen na něho koupím takovou tupodložku ,-) něco ti písnu do ip ;-)
Profilova fotka
já ho chtěla dát na pračku, ale mám jen 33 cm hlubokou, takže bohužel. ale v Ikee mají takový ten nafukovací, asi za 200 Kč. jenže ho nemám, kam umístit. ještě se jí zeptám, zda ho taky náhodou neměla půjčenej. naštěstí dětský pokoj je velký dost a tak tam bude moct být.
holky ja vam poradim... prebalovak-naprosta hovadina,nikdy jsem to nemela. Prebalujlem malou na dece,na posteli,na zemi,na gauci,kde muze zustat i lezet,na prebalovaku mimco nesmite nechat bez dozoru,takze to slouzi jen na tech 5 vterin prebaleni a pak ho musite polozit nekde jinde,takze hovadina to kupovat. odsavacka,my mame obyc. a u veru jsem to taky nemela,nikdy susne nemela a ni rymu a viki taky ne,plus dneska jsou organicke kapky-voda a morska sul,to se kapne a pekne to procisti nosik i bez odsavacky-ty na zapade ani neexistuji a povazuji to za trapeni. ja odsavala jednou a mala rvala jak pardal,taky by se mi nelibilo kdyby mi nekdo z nosu odfukoval vzduch-drasticke chuvicky,jelikoz zijete v byte hovadina. Mimco v noci spi do roka nebo aspon min.do 6 mesicu v loznici,pres den se nesmi davat do postylky,aby pozanli rozdil mezi noci a dnem. takze ho stejne budete mit v kosi v obyvaku nebo na sedacce nebo nekde na necem jinem a brecet ho v byte uslysite,takze to je zbytecne. Mame to doma a nikdy nepozili,veru to ma v supliku a hraje si s tim a mame 3=1 byt. Takze jestli muzu radit,tak za ty prachy kupte neco,co pouzijete a vyuzijete.Chuvicky jsou do baraku,jak treba kamoska ma loznici na hore v patre a je dole v kuchyni,tak by mimco neslysela,ale v byte to je fakt zbytecne. Ja u VEru taky mela plno zbytecnych kravin,co jsem kupovala bo to vsichni meli a ted uz vim,ze to neni vubec zapotrebi. Radsi si zato kupte pleny,ubrousky apod.
S tim prebalovakem,Viki se prebali na zemi na dece a muze se tam i prevaloavt,lezi bez pleny,toci se okolo.........proste si muze i hrat rovnou a z niceho nespadne a fakt zabiraji jen misto. Ale co ja vyuziju je klokanek,kdyz varim,uklizim neco musim delat a viki chce chodti po byte a koukat,tak ji tam mam,varim a ona je spokojena ze vse vidi a veru je spokojena,ze mam volne ruce i pro ni. Ale taky nekupovat hned,protoze Veru klokanka nesnasela a byt v tom nechtela. Tery a ten kolotoc,mimcu se to bude libit chvili,pak jak to pustis vecer,tak to pro nej bude signal,ze jde spat a bude nato rvat,my meli promitacku,vEru se to libilo ,ale pak zjistila po 2 tydnech,ze to je signal na spani a rvala. Viki jak vlezes do lonzice,tak uz vi,ze jde spat a taky uz huci,protoze pozna,ze to je na spani mistnost. MImca jsou moooc chytre,takze si to taky rozmysli jestli koupis nejaky drahy. Plus postylka je urcena ke spani a nemelo by se tam mimco hrat-leda kdyz to teda zavesis nekde na jinou postylku,ktereou bude mit pres den ;-)
Profilova fotka
Sim, díky za postřehy. Já bych si přebalovák nekupovala. Jen kdybych ho dostala. Ale ségra do mě hučela. I když je fakt, že naše mamky nás taky přebalovaly na stole nebo na sedačce. I z hlediska bezpečnosti. Tu chůvičku bych chtěla na chalupu. Pokud to dobře dopadne, tak budu mít mimčo na léto a ráda bych převážnou část strávila hezky na čerstvým vzduchu na chalupě a tam máme dvoupatrový dům, takže proto. Doma bych to určo nepoužívala. V našem pidi bytě. On člověk pak pozná, co je zapotřebí a co ne. Jenže se na tebe všude valí různé blbiny, co prostě musíš mít a bez toho snad ani nemůžeš mít dítě. Jak dlouho jsi měla děti v ložnici? Jára mě překvapil a prý ho tam chce mít tak 3 měsíce, tak jsem byla rezolutně proti.
my meli veru rok a viki bude taky rok s nama ;-) :-D
nejmin ma byt mimi pul roku v loznici,snizuje to i novor. nahle umrti,i kdyz nevi proc
hej my ae novy pocitac a me nejde na nem ani psat,to je hnus nez si nato zvyknu ]-( ]-( jsem jak dylina ted tady :-D
Profilova fotka
Já jsem mu taky říkala tak rok. To neva, my si to domyslíme :-D
ahoj ženy,-) sim stebou musím nesouhlasit- protože já třeba trpím hrozně na záda, bohužel ktomu musíme přizpůsobit i výběr kočáru a představa toho,že budu denně 10x např. nebo nevím,kolikrát za den s epřebaluje dítko se zvohýbat k posteli, nebo nedej bože na zem ,tak bych nesměla kojit a musela bych bejt na práškách od bolesti ;-) a za druhé - chůvička je dobrá věc a to už jen proto, že ikdyž mi též máme 3+1,ale když zavřu dveře od tohodle pokojíčka a sedím v obýváku,kd eje jasný,že dveře přivřu,aby byl klid v bytě a kor večer že,tak takové to kňourání mimča neuslyším . a vem si to,že mimčo v ložnici mít nechceme- to přece záleží na tobě jak ty si to zařídíš ;-) !a určitě mi nepomůže to,že to bude snáma spát, že to sníží tu úmrtnost to je blbost ;-) nebo max. vtom košu budeme mít mimčo v ložnici ,když to bude potřeba +-3 měs. a pak aby spávalo pěkně samo ;-)
brno delej si to jak chces,bude to tvoje mimcoja psala jen svoje zkusenosti a co vim za ty 4 roky ;-)
a s tim umrtim to je stejna blbost jako loni kdyz jsi psala,ze krize se cr netyka,ze to je jen na zapade a stejna blbostjako ze spermie zarucene vyvolaji porod-to jsou pak vsichni doktori debilove,ze maminkam pichaji kapacky s leky ;-) A jestli vrazis novorozence z porodnce hned do detskeho pokojickuk tomu se ani vyjadrovat nebudu,nato se zeptej v porodnici jesti to je bezpecne a sve pediatricky ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?