Svatba bez alkoholu?

Ženy, jdu si pro názory 🙂 😄 S přítelem nejsme abstinenti, ale říkali jsme si, jestli neudělat oslavu pro kamarády bez alkoholu (hostina pro rodinu je jindy a tam to v těch pár lidech neřešíme). Kolikrát jsem zažila svatby, kde se to zvrtlo s pitím, a já především nechci uklízet blitky, střepy, řešit co s těma opilcema udělat (budeme mít pronajatý prostor bez spaní a poškození fakt není v ceně). Napadlo mě dát si na přípitek sekt, ale jinak nealko. Nebo pár bas piv a víno? Chtěla bych to spíš jako odpolední posezení, určitě ne nic bujarého. Vadilo by vám, kdybyste přišli na oslavu a tam bylo jen nealko? I když si víno ráda dám, zastávám názor, že lidi by se měli umět bavit i bez alkoholu.. Moc děkuji za postřehy 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Asi by mi to vadilo a to nejsem nějaká alkoholika. Pokud to máš jako odpolední posezení, opravdu tam zveš lidí, kteří se opíjí jak hovada? Jakože chápala bych třeba vynechat tvrdé, ale posedět u prosecco či pivka mi příjde lepší 🙂
Odpovědět
@vercappp My jsme taktéž oba v podstatě abstinenti, výjimku děláme jen v zahraničí v rámci ochutnávání tamních specialit. Naše svatba, naše pravidla, takže jsme měli vše nealko, a to až tak, že nebylo ani nealkoholické pivo, protože ve skutečnosti nealkoholické není 🙂. I přípitek po obřadu jsme měli nealkoholický ovocný fresh. Lidi to věděli dopředu, nikdo s tím neměl problém - vyjma koordinátorky, která se u mě snažila "uhádat" aspoň nealko pivo pro svého manžela, který nám tam pomáhal. Neměnila bych, bylo to super a byli jsme to prostě my.
Odpovědět
@ellux ano s tím prostě souzním, prostě naše svatba a ne chlastačka pro ostatní. I když nemáme za kamarády ožraly, moc dobře vím, že se pokaždý něco zvrtne. A já si to chci užít a ne řešit chlast. No napadlo mě vůbec to neříkat předem, ani se nijak zmiňovat na místě, dělat jako by nic 😀. A třeba by si ani ostatní ničeho nevšimli?
Odpovědět
Profilova fotka
Já prakticky nepiju, nechutná mi to, ale vím, že kamarádi i příbuzní si třeba takhle na oslavě rádi to pivo nebo víno dají, takže bych jim to ani na své svatbě nechtěla zakazovat, většina lidí má prostě slavnostnější okamžiky a oslavy spojené i s tímto pitím a i když by třeba přímo nic neřekli, myslím, že by jim to chybělo. Neměli jsme žádný tvrdý, jen pivo, víno a medovinu, s tím, že jsme to psali i v pokynech předem, že tam tvrdý nebude, protože mu příliš neholdujeme, a kdo chce, může donést z vlastních zásob. Donesl někdo 1 lahev, která byla spořádána ve 30 lidech během toho, co nám kamarádi pomáhali s přípravami v pátek večer, jinak nikdo nic. Svatba samotná (kterou jsme měli jako takovou zahradní párty s rautem a grilováním) byla už jen s "netvrdým" alkoholem. Nebyl by tohle pro tebe kompromis? Nebála bych se, že pokud to budete mít jako odpolední posezení, tak se vám tam někdo ztříská do němoty - pokud nemáte v okolí vyloženě někoho, kdo je tím pověstný... Jasně, "moje svatba, moje pravidla", jak se tu všude dokola píše, ale já jsem se i snažila při její přípravě myslet na to, aby se tam lidé, které tam pozveme (- tedy ti, které máme rádi a proto s nimi ten den chceme sdílet), cítili co možná nejlépe. Já, jak jsem psala, nepiju vlastně vůbec a bez pití se bavit v pohodě dokážu, ale nechtěla jsem to dávat rozkazem i všem mým blízkým. A pokud se přeci jen rozhodneš alkohol úplně vynechat, určitě na to upozorni předem, protože tak tam lidi přijdou už s tím smíření a vnitřně na to naladění, a nebudeš muset čelit otázkám, kde k obědu můžou dostat to pivko.
Odpovědět
@vercappp Cestou neříkat to dopředu bych nešla. Lidi si budou chtít objednat alkohol a až od obsluhy se dozvědí, že třeba jedině za vlastní úhradu. To bych řekla, že by vyvolalo dost "mrzení". My to řekli dopředu a počítali jsme, že pro někoho je třeba alkohol tak podstatný, že nepřijde. Jsou tací, no. Přišli všichni a jak na to byli dopředu připraveni, tak ani nezazněly žádné komentáře typu "tak aspoň ten přípitek jste mohli". Já to prostě beru tak, že jsou to naši nejbližší, znají nás, vědí, že nepijeme, takže je to nepřekvapilo ani neodradilo. Prostě nás mají rádi takové, jací jsme 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Nedošla bych na svatbu kde se nepije.. Že bude v alejích nablito? No bože vdávam se nebo ten dotyčný jen jednou.. Nevím co bych tak mela řešit, svý okolí si volim nekonfliktní a konfliktního člověka bych ani na svatbu nepozvala... Ale pokud to beres něco jak nějakou "chatu s přáteli" tak prosím ale já bych se takhle nevdavala, protože svatba je největší a nejlepší party v tvým životě
Odpovědět
@drabik děkuji 🙂 to zní rozumně, jen se nemůžu ubránit té myšlence - a teď to řeknu na plnou pusu - kde to sakra jsme, že pokud na jedné akci nebudeme mít alkohol, tak tím kamarády ochuzujeme a mohlo by je to mrzet?? Není to rozhodně rýpanec, jen moje úvaha. Přijde mi šokující, že by někoho mohlo štvát, že nebude jedno odpoledne pít alkohol 😞 😄. Právě tohle mě hrozně štve, jak si lidi obecně ten chlast nárokují, jako by to bez toho nešlo a je to i důvod, proč bych ho chtěla vynechat. Ještě jednou se omlouvám za tuhle reakci, není to nic proti Vám! 🙂 jen úvaha
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova my ale takoví nejsme, na party nechodíme, nic nás na nich nebaví, a taky už nám není 20 🙂. Máme hodnoty jinde... ale děkuji za reakci, zajímalo mě, jestli by opravdu někdo nepřišel, kdyby se nepilo
Odpovědět
Profilova fotka
@vercappp me je skoro 34 let, takže mi fakt není 20 a nevidím důvodu proč by me mel někdo diktovat ze nebudu pit. Budu si to platit? Ok rozhodnutí novomanželů nemam problém.. V dnešní době ale už taky přežitek... Nevidím důvod proč by mi někdo mel něco zakazovat jak malymu harantovi.. Ze se rozbije krygl? No bože minule se rozbila i u nás doma sklenice... Ze někdo bude zvracet? No bože každej z nás to někdy přebral a ostatní se mu smali a pak se třeba smali me.. Absolutně nepobiram věc "řešení opilých lidi" kromě toho ze si někdo "ublinkne" (nenápadá me lepší slovo) nechápu co bych mela řešit, s idiotama co se ozerou a pak se perou se nebavim, to stejný lidi co se hádají, ryjou, rejpou... Ono ne nadarmo se říká ze v alkoholu je pravda... Bavím se s lidma co jsou při alkoholu úplně stejný jen se něčemu třeba smejeme dyl a máme min zábran ale rozhodne bych nikomu nic nezakazovala jak malymu harantovi
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova ale já to neberu jako zakazování - pokud bych přišla k někomu domů a řekla mu Pít nebudeš, tak ano to je zákaz. Ale pokud na svou akci, která je podle mého vkusu, nedám alkohol, neberu to jako diktování. Bez alkoholu se dá žít, světe div se, lépe než bez něj. Pro mě to není to samé, jako kdybych na akci nedala třeba jídlo - bez toho by to fakt nešlo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@vercappp hele ve finále si to udělej jak chceš, je to tvoje svatba, ale potom postrádám smysl tohohle vlákna? Jsem dospělý člověk a naší přátelé jsou taky dospělý, umíme si to určit sami. Každopádně já se na svatbu Těším od svých 15ti ze to bude největší a nejlepší party myho života, ze někdo nebude vůbec pit? Tak at nepije... Ze někdo přebere? No bože, já treba taky přebrala na sestrenky svatby... Ale jsem stejný člověk s alkoholem i bez něj - dospělý.. Zavřela jsem se na záchodě, všechno ze me letělo a pak jsem tam tak trošku usla... Nikdo to neřesil a většina lidi ani nevedla, ze jsem byla skoro 2 hodiny pryč... A hlavně jsem s tim nikoho neobtěžovala... Ale je to tvoje svatba a pokud omezeni je tvůj směr tak prosím, můj směr je největší party v mým životě... Co jinýho člověk zažije většího za party než svou svatbu? Vlastně nic, děcko moc party time není a fakt se tam nesejdou všichni ty lidi co mám rada a jsou tak roztahani ze je nemožný se s nima sejít najednou dohromady jen na tebe svatbě.. Ale potom Nechápu smysl vlákna když už mas rozhodnuto... Říkám já bych nedošla pze nejsem harant a umím se rozhodovat sama a pokud mi na tolik neveris tak neni co řešit (v případě ze by jsi mi zakázala bar a platit si to sama a nebo si něco donést) hezky večer 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@vercappp Hele, já to chápu, kolik já jsem si kvůli svému nepití už vyslechla... Myslím, že těch, kteří by kvůli tomu nepřišli, je naprosté minimum (tady Tessinka výše je tu na fóru známá svými poněkud razantními a nekompromisními názory) - ale na druhou stranu to beru tak, že pro spoustu lidí, kteří běžně alkohol nepijí, dají si ho jen mimořádně, je jeho pití spojené právě s nějakým slavnostním okamžikem. Takže prožít spolu nějaké normální odpoledne, tak jim absence toho alkoholu ani nepřijde, ale právě proto, že to je slavnostní chvíle, jim tam bude "chybět", i když to nejsou žádní notorici a byla by to pro ně třeba první sklenička za týden nebo za měsíc. Neřeknou ti to na té svatbě do očí, ale že by si toho nevšimli, jak píšeš, to tedy ani ve snu nedoufej. 😉 Trochu bych si i říkala, aby to pak nepřešlo do jejich podvědomí ve stylu "Ty jsi vlastně byl tehdy na té Verči svatbě?" "Jojo, to byla ta svatba, jak se vůbec nepilo, žejo?" Místo jiných charakteristik, které by byl člověk určitě raději aby si z jeho svatby pamatovali spíš. To už myslím samozřejmě trochu v nadsázce, ale... třeba dnes je už, myslím, poměrně běžné, když se berou vegetariáni, tak je svatba bez masa. Taky jsem na takové byla a stejně během rautu jsem tam X krát mezi řečí zaslechla prupovídky "jako je to dobrý, ale ještě bych si dal trochu něčeho od masa" - samozřejmě, že ne tak, aby to nevěsta slyšela, ale že by si lidé nevšimli, že tam to maso není, to tedy opravdu ne. A to si myslím, že vegetariánství je dnes daleko, daleko častější a v české společnosti přijímanější, než abstinence alkoholu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Svatba bez alkoholu by mi vůbec nevadila, ale asi bych na to hosty upozornila předem, aby nějací notoričtí chlastači nebyli zklamaní. 😄 Pokud mají všech pět pohromadě, dokážou se zabavit i bez alkoholu. Vlastně jsem byla na několika svatbách, kde byli hosti (a někdy i novomanželé) dost připití už v brzkém odpoledni a přišlo mi to spíš smutné...
Odpovědět
Je to asi zvláštní. Nikdy mě tohle nenapadlo ale je to vaše svatba tak si to udělejte jak chcete. Ale rozhodně bych to oznámila dopředu. Ono fakt když si člověk sedne ke stolu tak si chlapi budou chtít objednat pivo a ženský třeba vino a co bude? Číšnice jim řekne" promiňte ale to není možné,jen něco nealko, alkoholické nápoje se na přání novomanželů podávat nebudou. Tohle je fakt divný a určitě bych se tomu vyvarovala. Já bych klidně upustila od tvrdého ale myslím že pivo a víno na popíjení není na škodu. Jinak jsem se teď ptala přítele a ten pronesl že by si tam propašoval flašku 😆(sranda kdyby někdo nechápal)
Odpovědět
Profilova fotka
@drabik ale odborník na moji osobnost? To tady dlouho nebylo 😉 ze někdo říká pravdu neznamená, že je razantní jen mě učili že s upřímnosti nejdál dojdeš taky to někdy zkus a ne psát o mně beze mě 😉😘
Odpovědět
Holky jeste asi upřesnění obsluha ani objednávání tam nebude, děláme si to sami. Upozornit předem že nebude alkohol - bojím se že si pak donesou tvrdej vlastní :/ Pro přípitek klidně jsem, jenže není divný v 16.15 po uvítání a poslední lahvi sektu říct Tak a od ted už se nepije? 😀 jestli právě není lepší ten alkohol vynechat úpně
Odpovědět
@vercappp mne to prijde netradicni, ale ne na prekazku. Kdyz nekam jdeme, nepiju vubec nebo skutecne malo, ale i tak bych ocekavala, ze se toto dozvim predem. 🙂 pak by mi to na miste nevadilo a plne bych to akceptovala. Kdybych se to dozvedela az na miste, citila bych se pak neprijemne. Minimlne v ten moment, kdy se to dozvim. :/ nedelate to jen kvuli nejakym vyvolencum, u kterych mate zminene obavy?
Odpovědět
@vercappp Jak jsem psala, my tím prošli. Pozvaní přišli, nikdo s tím problém neměl. Byli tam kvůli nám, ne kvůli alkoholu. Pokud tady tradičně kontroverzní Tess tvrdí, že by na takovou svatbu nešla, tak já to vnímám jako že je pro ní chlast důležitější než novomanželé a takového člověka bych ani na své svatbě nechtěla. Své hosty znáte, oni znají vás, takže dokážeš odhadnout, jak budou na nealko svatbu reagovat. A že si svatebčani řeknou, že by si přece jen nějakou tu skleničku dali, no a co? Nevnímám to jako vyjádření nespokojenosti, jen konstatování, bude to pro ně něco nového. Naopak si ale ušetříte trapné historky o tom, kterak se ten porval s tím nebo ta poblila toho. Svatba s takovými historkami je abstinentova noční můra 😄.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellux jde vidět ze jsi to absolutně nepochopil a, fakt to nebylo o tom, že je chlast důležitější, ale o tom že mi někdo nevěří, že se umím chovat s alkoholem, tak proč chodit někam, kde důvěra je asi tak vysoká jak na prvním stupni základní školy? 😉 zkus použít hlavu
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@vercappp Ahoj, tvůj nápad pár bas piv a víno mi přijde rozumnější. Pokud to uděláš úplně bez alkoholu, určitě bych to oznámila předem - myslím, že pak na místě by to bylo pro lidi velké překvapení a mohlo by to ovlivnit náladu. Celkově bych se bála toho, že taková "blbost" se zvrhne v to, že se bude pak i zpětně řešit, proč to vlastně bylo bez alkoholu, povede to k různým spekulacím apod. Ale třeba se to v tvém okolí tak neřeší a bude to v pohodě. U nás by z toho ale bylo asi velké téma. Já si třeba myslím, že ne u všeho je přístup "je to tvoje svatba, udělej si, jak chceš" ten nejlepší. Já se třeba hodně snažila myslet na hosty, některé věci, které by se mi i líbily, jsem oželela, protože jsem usoudila, že je to hostům spíš na obtíž. Přecijen - investují do nás svou účastí svůj volný čas, energii a peníze (svatební dar).
Odpovědět
@vercappp můžu se ještě zeptat když to bude úplně nealko tak co tam bude na pití? Jen voda,džus? Nebo máte v plánu nějaké nealko drinky? Já upřímně říkám že si to nedovedu představit a to ani já nejsem alkoholik a vím že dost lidí u nás na svatbě taky pít nebude a nebo fakt minimálně.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě bych to řekla předem. Prostě proto, aby se s tím počítalo. Člověk nemusí být hned alkoholik, ale jdu-li na slavnostní promoční oběd, tak čekám, že si tam dám víno, i že se nezbořim, a asi bych byla překvapená, a musim říct, že nemile, kdyby to nebylo možný a nevěděla jsem to dopředu. Taky by bylo fajn připravit nějaké varianty toho nealka pití, aby byly třeba nealko drinky, džusy, vody, perlivé nápoje s různými příchutěmi... Protože pít celej den džus, tak asi dostanu z tý sladký přemíry šok. No a pak je teda asi taky dobrý zhodnotit si seznam pozvaných, protože ten důvod nepodávání alkoholu mi přijde takový... No... Vy zvete na svatbu lidi, se kterýma si nedáte alkohol? Já zvala lidi, u kterých mě prostě tato otázka fakt ani nenapadla. Takže asi tak. Ale z obecného hlediska, odhlédnu-li od toho důvodu, tak nevidím problém, naopak, normalizujme to, že se občas někde nepije. Nebo že někdo nepije vůbec a je to jeho volba.
Odpovědět
Upřímně, pokud nejste zapřísáhlý abstinenti a s alkoholem nemáte zásadní problém, jen obavy, aby se to nezvrtlo, tak bych pivo a víno pořídila, klidně i nějaký cider, ovocná piva s nízkým obsahem alkoholu. Protože pokud to uděláte striktně bez a budete to dopředu avizovat, může se stát a podle mě se stane, že si přinesou svoje. Mě osobně by nevadilo, jíz na oslavu bez alkoholu, ale přišlo by mi to v našich končinách divné. Znám spoustu lidí co moc nepijí, ale na oslavě si dají, prostě proto, že je to oslava a tak si vyjímečně dají.
Odpovědět
Ja bych se bez toho klidne obesla a bylo by mi to fuk, ale chapu ze vetsina lidi ne... dala bych pivko a vinko.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, moje svatba moje pravidla. Ale nedelate oslavu nahodou i kvuli blizkym? Nechcete, aby se citili prijemne? Uzili si to? Jestli vubec nemyslite na sve hosty, proc je vlastne zvete? V tom pripade se vemte se svedky. A nemusite resit nic. Ja na nasi svatbe chtela, aby si to lidi uzili a citili se prijemne. A k tomu nejaka ta sklenicka patri. A to nemluvim o nejake chlastanim, oziranim a oitim tvrdeho. Alkohol moc nepiju, dam si prosecco, vino nebo vinny strik. Max po hutnejsim obede pivo. Sladke stavy nepiju, dzusy tez moc ne, colu si dam jen tak jednou za rok a to jeste nejakou lepsi, ty levne hruzy ne. A takze bych na takove svatbe byla o vode. No lakava predstava.... Radsi bych uz na zadnou akci poradanou temito lidmi nesla. Hoste do vas vrazi cas, penize, tak se slusi a patri je pohostit. A aby se citili chteni a prijemne. Na me to ale spis pusobi, ze chcete za ne usetrit. Nebo ze svym hostum neverite. Nevim, co je horsi. Ja osobne bych asi nesla na svatbu lidi, kteri ve me nemaji duveru. Takhle to vnimam ja.
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova @ellux Dobré ráno dámy. Označila som tu len posledné dve používateľské mená, ktoré mi udreli do očí ale týka sa to samozrejme všeobecne celého Beremese. Mrzí ma, že som za posledné obdobie dostala pár nahlásených príspevkov, nie len z tejto diskusie. A tak okrem toho, že tu vítam aj nové členky nášho webu pripomínam aj tým, ktoré sú tu s nami aj dlhšie, aby ste si možno pre istotu a pre budúcnosť prečítali naše Podmienky používania: http://www.beremese.cz/rules/#forum A zároveň zdôrazňujem: “Fórum je místo, kde se všichni scházíme, povídáme si, pomáháme si, poznáváme se. Jestli to má být místo příjemné pro všechny, je důležité chovat se zde slušně, respektovat ostatní a nezneužívat možnost promlouvat ke všem.” Neurážej, neprovokuj ani nereaguj na osobní útoky na sebe. Jestli někdo na tebe útočí, oznam to adminovi stránky. “Jestli někdo reaguje na urážku urážením, není v ničem lepší než ten, kdo začal.” Každý máme nejaký názor. Sama uznávam slobodu slova. Je ale dôležité si uvedomiť, že si svoj názor mám podať vecne, stručne a najmä ho silou mocou nepretláčať ostatným. Môžeme si poradiť ale ak s tebou niekto nesúhlasí, rešpektuj ho, odpovedz mu a správaj sa tak, aby sme na Beremese mali aj naďalej pozitívnu atmosféru. Toto miesto je miesto pre plánovanie najkrajšieho dňa. A tak by to malo aj ostať. :-) A ak sa chcete silou mocou s niekým ďalej doťahovať alebo nebodaj hádať, presuňte to prosím radšej do súkromných správ. V opačnom prípade budem diskusie čistiť a odstraňovať príspevky, ktoré už nesúvisia s témou alebo porušujú naše Podmienky používania. Používateľ, ktorý klikne na diskusiu, si chce prečítať odpovede a názory jednotlivých používateľov, napríklad na otázku "Svatba bez alkoholu?" a nie nekonečné "dohadovačky", ktoré sa už potom ani témy netýkajú alebo sa týkajú len pretláčania názoru jednej nevesty. Ak by som sem prišla ako budúca nevesta, ktorá Beremese poriadne nepozná ale zaujímajú ju odpovede na nejaké témy a namiesto toho by som tu našla len dlhé strany s hádkami, urážkami alebo negatívnymi dialógmi, nechcela by som tu ostať. :-) Dúfam, že ste pochopili, čo mojimi slovami myslím. Ak máte prípadne opačný názor alebo otázky, napíšte mi súkromnú správu, aby sme nespamovali diskusiu komentármi mimo tému. :-) Ďakujem za pochopenie a prajem všetkým krásny deň. Miška, 4nets Team
Odpovědět
Manžel je abstinent a já si dám ráda pivo a tím končím. Udělali jsme to tak, že byl přípitek, pivo a víno pro hosty a panáky si kupovali sami. Nikdo ostudu ani bordel neudělal. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?