Vysoká škola, svatba, učení. Jak vše zvládnout?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak mám zase perfektní depku ze školy, neudělala jsem zkoušku..jasně, chápu, že se to stává, ale se svatbou atd.to na mě vše dolehlo..navíc jsem se na to učila a dopadla jsem tak, jako ti, kteří se na to ani nepodívali. Cchi se teda zeptat vás, vysokoškolaček, jak jste s vysokou školou bojovaly vy??Já jsem ve 4.ročníku a čím dál tím hůř se mi učí a cokoliv dělá, připadá mi, že na nás kladou stále větší nároky atd. 8-(
Odpovědět
ja uspesne odolavam ;-) ale unor se blizi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, já to teď psala do jiného tématu. Původní plán byl - učení dnes, přeloženo na zítra, ale to celý den výletíme, tak možná středa, ale to mám zase trénink, po kterém jsem K.O. První zkoušku mám v pondělí, druhou jsem měla mít 6.1., ale tu jsem dnes o 2 týdny posunula a do toho dodělávám semestrálku, která už měla být měsíc poslaná :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já vymýšlím strukturu rigo práce, téma už mám schálené, 2 varianty, tak k oběma mám napsat strukturu a pak mi určí to lepší. lucy222: Já kdybych měla mít něco měsíc odevzdaného a neměla, tak nejim, nespim, já jsem na tohle hroznej nervák. Všechno musim dělat s předstihem, jinak jsem hrozně nervózní.
Odpovědět
Ahojky holky, já mám první zkoušku 16., další 23., a poslední 29.1......jak se znám, tak se stejně budu učit až na poslední chvíli, ještě že mám z práce nárok vždycky na 1 den studijního volna před každou zkouškou... jinak už bych měla vymýšlet téma bakalářky, zhruba vím, co chci psát, ale teď ještě tomu dát nějakou formu, to bude horší :-N
Odpovědět
Profilova fotka
veru85: Tak to jsme na tom podobně, taky vim, co chci psát, ale musim tomu dát formu a doladit všechny názvy kapitol a tak 8-( Co máš toho 16., 23. a 29.1. za zkoušky?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek-ja take nejsem nejklidnejsi, ale mam narocnou praci a na skolu fakt nemam energii. Prijdu domu po cca 10 hodinach prace vystavena a mam dost, takze uz jsem se smirila i s tim, ze tuhle jednu zkousku necham v nejhorsim pripade na risti rok-kdyby mi chtela delat kantor nejak zle... Proste prace mne zivi a tohle "jen" dodelavam.. Do konce ledna musim mit strukturu diplomky :-p
Odpovědět
nunacek: organizační chování, pracovní právo, sociologie :-S práva se nebojím, dělám s ním denně, ale ten zbytek..... :-( do toho 25.1. už začínáme další semestr, takže jako fakt paráda to je :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mů plán na leden : 14.zápočet, následně zkouška z psychologie 15, zápočet účto 16. zápočet anglina 19. zápočet logika 20. zkouška marketing 22.zápočet, následně zkouška mikro 27, zápočet sociologie ještě jsem se na to nepodivala :-D
Odpovědět
No, taky to máš pěkně nacvaklý... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lucy222: Tak to znám, studium při práci, když člověk přijde vyšťavenej domů a ještě se musí učit. Ale holt jsme si to zvolili dobrovolně, takže si nemůžeme moc stěžovat :-D ;-) Ještě teď když si vzpomenu na ty "nocovky" učení do rána třeba do tří do čtyř hodin 8-( a že jich za těch 5 let bylo :-N No ale jindy než v noci prostě na učení nebyl čas... Tak jsem zvědavá, kdy se budu učit na to rigo, jestli budou taky nocovky nebo jestli budu stíhat i přes den. Ale to je ještě dááálekóóóó to učení, nejdřív musim mít napsanou práci. veru85: No pěkný předměty :-S Já měla všechny tyhle předměty taky, ale přišlo mi, že ne nějak extra do hloubky. Ale je fakt, že prostě v mém oboru jsou tohle jen okrajové předměty, tak asi proto. verunkaaa: No máš to teda solidně natřískaný :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já tam asi dlouho nezůstanu, nějak na to učení peču :-D
Odpovědět
Profilova fotka
verunkaaa: Taky jsem měla období, kdy jsem na učení tak trochu pekla, ale vždycky to trvalo jen chvilku a nezanechalo to žádný následky kromě toho, že jsem pak měla ještě větší fofr :-D
Odpovědět
Článek se načítá
holky a makro nektera z vas neovlada, ze bych vas vyslala na zapoct. test za me ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lu.okurka: Makro jsem měla naposledy na gymplu, takže to fakt už neovládám :-D
Odpovědět
holky, já když si přestavim, že budu chodit každej den do práce za tmy, z práce za tmy a pak se ještě budu muset učit, tak je mi z toho nějak nedobře :-( už se těším na prázdninyyyyyy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veru85: To věřím, že je ti z toho nedobře :-S Je to náročný studovat při práci. Ale já jsem nikdy nechtěla studovat prezenčně, takže pro mě to byla jasná volba...
Odpovědět
Já teda taky musím říct, že dálkový studium při práci mě víc baví, je to pro mě větší motivace než prezenční studium ;-)
Odpovědět
Já dělám obojí a upřímně musím říct, že mě to dálkový dost rozčiluje a to hlavně z toho důvodu, že podle mě tam není dost jasně vymezená látka, na přednáškách se řeší jen zajímavosti nebo obtížnější věci a my pak jdeme na zkoušku s tím, že se každý naučil něco jiného, dost stresující....na prezenčním se člověk přesně dozví, co po něm chtějí a co bude obsahem zkoušky, pokud tam ovšem chodí :-D
Odpovědět
Ahoj holky, přidávám se do diskuse. Jsem teď v půlce čtvrťáku a snad denně uvažuju o tom, jestli to dokážu dotáhnout do konce. Po bakalářských státnicích jsem měla takový skvělý pocit, že mám titul, že jsem něco dokázala a že bude ještě lepší toho dokázat ještě víc a být Ing. Jenže motivace pořád ubývá. S manželem čím dál častěji mluvíme o miminku, tak mě to pořád hlodá. Jinak s těmi zápočty a zkouškami jsme na tom asi stejně. Já jsem měla tenhle měsíc skvělé dva týdny. První týden jedna zkouška a tři zápočty - dva zápočty a tu zkoušku jsem psala v jeden den. Další týden čtyři zápočty (jeden jsem opakovala z předchozího týdne) a hned krásně po sobě - středa dva, čtvrtek a pátek po jednom :-p No, byla to celkem síla, ale musím se přiznat, že jsem se tak nějak rozhodla nestresovat. Vždycky jsem se učila jako magor a výsledky stejně té snaze neodpovídaly. Takže jsem se rozhodla, že to tolik nebudu žrát. A ono to jde... zatím. Kdo ví, jak půjdou další zkoušky. První v lednu mám pátého a hned z takového výživného předmětu jako je statistika. Nad těmi ostatními radši nepřemýšlím =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ali-co studujes? Jinak ja jsem semestralku stale jeste nedopsala. Hledam 1000+1 cinnost jak se tomu vyhnout :-D
Odpovědět
Studuju Ekonomiku a právo v žurnalistice na Báni v Ostravě. Jinak s tím vyhýbáním tě zcela chápu. Vždycky když se mám učit, tak bych nejradši cídila celej byt, než abych musela u toho sedět ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky kolegyně studentky poprvé v novém roce ;-) jachm: U nás to bylo tak, že někdo nám vymezil celkem jasně, co po nás bude u zkoušky chtít, někdo to vymezil / nevymezil tak, že nikdo vlastně nevěděl, co se učit a každej se naučil něco jinýho :-D a někdo nám narovinu řekl, že nám nic vymezovat nebude, že musíme umět prostě vše a najít si to máme kde chceme, že jestli chceme jednání v rukavičkách a vše naservírované na zlatém podnosu bez práce, tak ať jdeme na prezenční studium, že tam se nám tohoto komfortu dostane, ale na dálkovém ne :-S Takže jsme se s tim nějak museli poprat.
Odpovědět
Profilova fotka
aliciznicka: Taky jsem po Bc. měla dobrý pocit, že jsem něco málo dokázala, že už nemám "jen" gympl, ale motivaci jsem měla dál i na Mgr., protože jsem to potřebovala pro práci, kterou dělám, takže ztrátu motivace jsem si nesměla připustit. A teď na rigorózní mám motivaci sice o něco slabší, protože mě "nic nenutí", ale mám ji, chci prostě zkusit jestli to dokážu a taky mě motivuje to, že pak se mi zas o trochu víc třeba otevřou různé pracovní možnosti ;-) lucy222: Tak to je asi všeobecná "nemoc" :-D Taky ráda hledám 1000+1 činností, jen abych se nemusela věnovat přípravě do školy :-D No ale věčně to tak bohužel dělat nejde :-N ;-)
Odpovědět
Ahojte holky, taky vas zdravim v novem roce ;-) aliciznicka: ja jsem na tom uplne stejne - loni v lednu jem pri praci dodelala Bc. a plna nadseni, ze kdyz statnice jsem dala za samy jednicky, tak ze ty dva roky na Ing. uz dam taky. Do podzimu me ale nadseni pomalu opoustelo a ted mam pocit, ze tu skolu "studujou" se mnou vsichni okolo - kazdej rika, to uz by byla skoda nedodelat a jak je to super, ze pri praci suduju, ale me uz do toho vseho nejak chybi elan a nadseni. O uklizeni, zehleni, stridaveho hrani priblb.her na FB misto psani seminarek a uceni mi ani meluvte :-p Svatbu jsme sice prozatim s pritelem odlozili, ze nejdriv splatime auti a dodelame byt, ale jak postupne okolo me kamaradky tehuli, tak si rikam, ze bych sla taky radsi na materskou :-) ale byl by to z moji strany stejne jenom takovej malej utek a moc bych si nepomohla, nehlede na to, ze kvuli moji rozhazeny st. zlaze ted stejne mimi nehrozi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, rada se k vam pridam. Jsem ted v pul ctvrtaku a mam uplne stejne pocity jako rada z vas, ale s tim rozdilem, ze nepracuji pri studiu. Jsem na prezencnim, ale do letniho semestru mam v planu najit si nejake zamestnani i kdyz to ted nebude jednoduche. Jinak jsem na tom skoro podobne jako lu.okurka ... dodelala jsem v kvetnu Bc. s cervenym diplomem a tesila se na to, jak za dalsi dva roky budu mit Ing. Ted me to nadseni pomalu opousti. :-( Celkem me to stresuje. Ja jsem takova, ze vse musim mit tiptop i v tom uceni a nespokojim se jen tak s nejakym hodnocenim, takze uz se i parkrat stalo, ze jsem zapocty i zkousky opakovala, pac jsem si myslela, ze muzu mit lepsi hodnoceni. Skoro vzdy se to i podarilo, i kdyz se na me obcas divaji jako na blazna. :-) Ted 4.ledna me ceka zapocet z makra. :-|
Odpovědět
ritush a nechtela bys me to makro az ho budes mit uspesne za sebou nejak jednoduse vysvetlit a natlouct do hlavy? me to ceka zacatkem unora :-| Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
Lucko, pokud to zvaladu, tak rada ti s tim pomuzu. :)
Odpovědět
mikro, makro --- fuj, už nikdy víc... 8-)
Odpovědět
mikro pro zmenu pristi semestr ]-( a jak ja se radovala u statnic, ze uz nikdy vice a pak se nechala zlanarit. no tak vzhuru na seminarku. jaksi bytecek uz je uklizeny, na obidku u babicky uz jsem taky byla, kdyz bych vyzehlila jeste tu horu pradla, tak uz se k tomu psani fakt nedostanu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja budu mit taky mikro az pristi semestr, to mi moc nevadi, ale to makro me stve. Uz u toho sedim 3 hodiny a s kazdou dalsi strankou si prijdu vic a vic mimo ... :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?