První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
ahoj petratark, tvůj příběh je jako z filmu. Vůbec nevím, co by se dalo poradit, absolutně nemám šajn, jak to chodí v Etiopii... Možná právník, velvyslanectví... nevím. Je to teda šílené, přeju ti pevné nervy a hodně štěstí, aby se Vám to nakonec podařilo nějak kladně vyřešit!!!
Odpovědět
Ahoj Petra, neda mi nereagovat, trochu mam skusenosti s africkymi krajinami, preto sa mi to zda nejake cudne... nechce sa mi verit, ze by ste nevyzili, ved bude profesor na univerzite, to nie je ze rolnik na poli, to je tam celkom fajn status, a myslim, ze by si aj ty pracu nasla, anglicky snad vies nie? ucit deti anglictinu, potom je tam vela humanitarnych oraganizacii, aj ta moja cez ktoru som tam pracovala, mam tam misiu, su tam sem tam slovaci a cesi... nezda sa mi, ze by sa tak lahko vzdal tvoj manzel, 6 rokov ak budete spolu v Etiopii ujde ako voda, ak kazdy sam... to je zle... preco odmieta riesenia, nemoze byt za tym este nieco?
Odpovědět
Ahoj, včera jsme si promluvili a on souhlasil s tím, že to nebudeme teďko končit a rozvádět se. Vysvětlila jsem mu znovu, že je pořád velká část neznámých, které můžou dopadnout negativně, ale i pozitivně. Řekla jsem mu, ať se tam vrátí, ať vidí podmínky a pak se to vykrystalizuje. Uvidí, jaký bude mít plat, a i kdyby to nebyl plat, který by uživil dva lidi, může se to změnit během doby. Říkal mi, že se to právě dost zhoršilo, že když tam učil on, tak plat byl dobrý, jenomže pak se zvýšily ceny dvakrát, ale plat zůstal stejný. Má tam kamarády, kteří učí na univerzitě a oni si stěžují, že nemůžou vyjít s penězmi - týden před výplatou jsou bez peněz. Nebo se vykrystalizuje, že bych tam práci našla - anglicky umím. Zatím to tedy zkusíme na dálku, s tím, že tam budu dvakrát za rok jezdit a jakmile se podmínky zlepší, tak bych se tam přistěhovala. Osobně si myslím, že důvod pro odmítání jakékoliv řešení bylo to, že se cítí vinen a stále se obviňuje za to, že mi "zkazil" život. Pořád se obviňuje, že mohl tušit, že něco nemusí vyjít a že bude muset zpátky.
Odpovědět
Dievčatá dlhšiu dobu som tu nebola. Bola som na dovolenke pri mori s dcérkou. S mužom sme sa pred dovolenkou rozprávali o rozvode. Tradične to vypuklo do hádky a slz. Povedal, že si svoj život bez nás predstaviť nedokáže a že keď sa rozvedieme odíde niekam do zahraničia. ( A ja som uvažovala o striedavej starostlivosti o malú.) Priznal, že bez malej si to nevie predstaviť a že by sa chcel naďalej o ňu starať, ale že si nevie predstaviť to trápenie, preto by radšej odišiel úlpne preč. Na to som mu aj ja povedala, že si to neviem predstaviť.Uprosil ma aby aspoň na dovolenku mohol ísť s nami, že sa nebudeme hádať a keď mu dám ešte šancu, tak to skúsime na posledy, ale ja som mala ešte jednu podmienku, že musí vyriešiť jednu nepríjemnú záležitosť so svojou rodinou, ktorú odkladá už rok. Sľúbil, že to spraví. Dovolenka bola úžasná, bol veľmi milý a starostlivý, všetci sme si užívali. Prišli sme domov a po pár dňoch išiel vybaviť tú záležitosť s rodičmi. ( Ešte povedal, že má obavy, aby zase niečo nevymýšľali a ak budú tak s nimi končí, že má nás a na ničom inom mu už nezáleží.) Vrátil sa veľmi nervózny a po mojom naliehaní priznal, že nič nevybavil, že si kladú zasa iné podmienky a že sa s nimi nechcel pred malou hádať, tak im neoponoval. Len mu asi nasadili chrobáka do hlavy, lebo zrazu začal obviňovať mňa a zastávať sa ich. :-( Nahnevalo ma, že to nie je schopný vyriešiť ale o to viac ma sklamalo, že po takých krásnych 2 týždňoch sme tam kde sme aj boli na začiatku, že ja som zlá a oni tí dobrí. Síce oni ublížili nám trom a mňa urazili, ale že ja som o mala nechať na neho, keď ma jeho rodina urážala telefonátmi a SMS a nemala som to s nimi riešiť sama. na to som mu povedala, že som bola hlúpa keď som mu znova naletela, že on iný nebude, že nechápe ako mi za posledný rok oni aj on ublížili. Premrhal aj tú poslednú príležitosť. Medové týždne trvali krátko. Tento týždeň mám toho veľa v práci a potrebujem sa sústrediť, cez víkend si to premyslím a budúci týždeň a skúsim sformulovať návrh na rozvod. Mám ale roblém s BSM. Vlastníme 1/2 podiel z domu mojich rodičov(ja 1/4 aj on1/4). Uvažovali sme spísať u notára yápisnicu, že v prípade rozvodu tento majetok nebude zahrnutý do BSM, ale bude to len moje. Neviete niektorá, či sa dá takéto niečo urobiť? Bude to súd akceptovať ? Alebo, ak by mi on svoj podiel daroval, nevyriešilo by ten problém rovnako ? Prisľúbil, že si na to nebude nárokovať, ale chcem to mať vyriešené skôr ako podám návrh na rozvod. Jeden nikdy nevie. :-(
Odpovědět
Pokud vím, tak soud rozhoduje pouze o věcech, na kterých se neshodnete. Jsou rozvody, kde se majetek vůbec neřeší, protože se partneři byli schopni na nich domluvit a bez problémů si je rozdělit. Ale třeba předbíháš a ještě se vše srovná.
Odpovědět
fuu, to by sa mal vyjadrit pravnik. Zalezi aj na tom, ako ste k tomu podielu prisli, ci ste to kupili od tvojich rodicov, alebo vam to darovali...Darovacia zmluva je vraj lahsie napadnutelna ako kupna.. Inak necitala som si to cele, iba posledny prispevok, z ktoreho som vydedukovala, ze sa chcete rozviest koli jeho rodicom??? Moja znama sa rozviedla koli svojej svagrinej.. Myslim ze je tazke davat niekomu na rozhodnutie medzi partnerom a svojou rodinou..Nikdy to potom nedopadne dobre :-(
Odpovědět
ninkah, podstatné je, zda ta polovina nemovitosti je v SJM (BSM je již nepřesný, zastaralý výraz) nebo každý z vás je výlučným vlastníkem 1/4?? Pokud to druhé, může ti manžel svůj díl darovat, pokud to prvé, musíte zajít OBA za notářem a učinit tzv zúžení SJM, tedy přesněji řečeno uvedené vlastnictbí bude vyňato ze SJM a staneš se výlučným vlastníkem, takže nemovitost už nebude předmětem dělení společného jmění. Jinak rozvod lze samozřejmě uskutečnit bez majetkového vyrovnání, podle §24 o rodině. Pak je vhodné společný majetek vypořádat do 3 let od právní moci. Jinak píšu, jak je to v ČR, nevím, zda to takto platí i v SR...
Odpovědět
@lucillu Nie nechceme sa rozvádzať kvôli jeho rodičom.To je to posledné, čo len pridáva na tých rozporoch medzi nami. V predošlých príspevkoch som to rozpísala : náladovosť môjho muža ( 2-3 dni pokoj, potom provokuje a háda sa), flirt s obchodnou partnerkou trvajúci niekoľko mesiacov (možno aj nevera- neviem už to neriešim), odmietanie sexu, takmer žiadne prejavy nežnosti a citov, nezhody a rozdielne názory na výchovu nášho dieťaťa... Zarába viac ako ja ( pričom nezarábam najmenej) a pritom mi na chod domácnosti pravidelne neprispieva, dovolenky si platím sama... Miesto ospravedlnenia kupuje drahé dary, ale nie osobné, ale pre celú rodinu. Proste život v zlatej klietke. On má firmu platí lízing na auto a nájomné za byt. Všetky drahšie veci ( autá, elektronika, nové okná, nové dvere) kúpil on a vychvaľuje sa tým a vyčíta mi to. Lenže ja hovorím, že moje peniaze išli dolu kanálom (financujem stravu a chod domácnosti.) Pri prerábke bytu povedal, že on zaplatí len jadro a kúpeľňu a ja si mám zafinancovať kuchyňu, lebo je to moja parketa.( Musela som si zobrať úver :-( lebo by sme mali nové jadro so starou kuchyňou alebo bez kuchyne) Pritom kúpeľňa bola predražená luxusným obkladoma sanitou, veď len hydromasáž vtedy stála vyšla 18. tis.) :-| Mohol to zaplatiť y jeho našetrených peňazí bez problémov. Vlastne ich našetril vďaka mne, lebo na chod domácnosti neprispieva.
Odpovědět
ninkah,tak to určitě chce rozvod já bych takhle žít nemohla.taky jsem rozvedená,ten muj mi podepsal že veškerý movitý a nemovitý majetek zůstane mě a že on si odnese jenom svoje osobní věci,pak odjel do ciziny a rozvod a ostatní mi dělaly bez něho :-) Takže pokud před pravníkem toto podepíše tak u rozvodu to jenom doložíš,ale zaleží jak je to uvás
Odpovědět
Baby, mrzi ma to, ze vam takto dopadli vztahy.... Nechcem vrtat, ale aky boli vasi muzi pred svadbou? Bolo tam nieco, co napovedalo, ze sa budu takto spravat? Nechcem sa nikoho dotknut, len rozmyslam, ako velmi sa moze clovek zmenit.....
Odpovědět
@beronsche Pred svadbou sme boli zaľúbení a keďže sme obaja veriaci, tak sme pred svadbou nemohli bývať spolu a zistiť ako sa správame keď sme spolu 24 h. Naše chvíľky boli pre nás vzácne a preto sme si ich nekazili. Nehádali sme sa a počas 2,5 ročného chodenia sme mali len 1 krízu. (Trvala krátko asi týždeň :-) Ale on spravil úžasné rozhodnutie pre záchranu nášho vzťahu.) Nikdy počas vzťahu sme nemali prestávku. Síce bol môj muž aj pred svadbou náročný ( značkové oblečenie, drahšie darčeky...) a k niektorým ľuďom z môjho okolia bol trochu odmeraný, nebolo to také ťažké ako je to teraz. Voľakedy mi priniesol ružu na rande len tak. Teraz mi prinesie maximálne ku sviatku obrovskú kyticu a ja mám pocit, že si ma ňou kupuje. :-( Posledných 5 výročí bol stále na služobke. Zvyšuje hlas, pritom predtým nekričal. Voľakedy sme sa rozprávali celé hodiny a teraz si povieme len, kedy príde z práce, prípadne či treba ísť na nákup a to je všetko. Voľakedy sme boli viacej spolu, teraz je radšej s kamarátmi. Spolunažívanie, spoločné radosti aj starosti, skúsenosti nadobudnuté za niekoľko rokov, povinnosti, ústupky, výchova detí, zodpovednosť ... to všetko vzťah poznačí. Každý sa mení, ako ja tak aj on. Niekto je vyzretejší, odolnejší , samostatnejší a priebojný a niekto je nerozhodný, nesamostatný a závislý na rodine, manželke... Niekto je násilnícky, lebo za násile schováva svoju slabosť...
Odpovědět
Ninkah- budeš se rozvádět? Promiň, nechci být zlá, ale s takovýžm člověkem bych nebyla ani minutu. neřekla bych podle toho co píšeš, že tě miluje..... vezmi nohy na ramena a najdi si někoho, kdo si tě bude vážit... Opravdu- nemusíš se v životě trápit.
Odpovědět
Článek se načítá
člověk se dokáže hodně změnit,kamarádi hospoda a taky návštěva tchýně,kterou jsem nikdy neviděla,měla jsem manžela cizince,a ta se rozhodla nás navštívit,sehnala si peníze na letenky a přijela,nic nedovezla ale dokázala by pobrat vše co jsem měla a to jsme z bývalím večer vždy z kufru vytahovali věco co si tam dávala ]-( pak chtěla peníze za letenky
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se po roce rozvadim....ach jo..
Odpovědět
markia a preco? je to uz iste, ci chvilka slabosti- nejaka kriza? rok nie je dlha doba- co sa stalo? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Candy je to jiste..proste to nevyslo, sesli se dva spatny lidi a doslo jim to az pozde...my se hodne hadali uz pred svatbou, ale doufala jsem ze se to zlepsi..no, nezlepsilo...nespali jsme spolu uz trictvrte roku, nemluvime spolu, nemame zadny zajmy spolecny...proste krize...tak jsme se shodli na rozvodu..bude to lepsi pro vsechny zucastneny strany..
Odpovědět
tak to je mi luto :-( aspon, ze nie su deticky a nejake konzultacie nepomozu? vela parov sa cez krizy prenesie... hm neviem lepsie poradit, ale su tu baby, co si podobne zazili...
Odpovědět
Profilova fotka
My uz byli i v poradne..no, nepomohlo..co se da delat..
Odpovědět
markia: moc mi to je luto....na jednej strane si myslim ze rozvodovost je sposobena aj tym ze ludia o seba menej bojuju, ale ak je to tak ze sa nebavite, iba sa hadate, nespite spolu a nie ste stastni tak potom je asi lepsie ak pojdete od seba aj ked to urcite moc boli..... urcite to casom cele prejde a najdete si kazdy svojich vysnenych partnerov...ono svadba ani deti nikdy vztah nezachrania...je to skor este vacsia zataz... dufam ze to zvladnes a ze to cim skor preboli...
Odpovědět
Candy a pojak dlouhé době chození jste se brali? je mi to líto...
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud je to takhle špatný už na začátku manželství prvních pár let a nejsou děti, tak si myslím, že je nejlepší jít rychle od sebe. Ono se řekne bojovat, ale jak je to nahoru, dolu, pořád dokola, tak je ten vztah vždycky už pošramocenej a málokdy se to vylepší do té míry, aby byli oba šťastní. Než se trápit a zahodit pár let, je podle mě lepší to utnout, aby měli oba šanci začít znovu.
Odpovědět
Ahojky, tak jsem opet tady. Doma s nikym mluvit nemuzu a pondeli je daleko. Cele leto byl manzel na zabiti. Sice uz opet lehce zminil neco o detech, ze snad s tim pocita. Ale mam pocit, ze z toho stale neni nadseny. Nicmene veci se neustale zhorsuji. Je hrozne naladovy, kvuli mouse na okne se se mnou pohada a pak se mnou cely den nemluvi. Dokonce jsme meli i dost osklive hadky, kdy mi rekl, ze by bylo lepsi kdybychom se rozesli. Kdyz se ale udobrime, omluvi se a rekne, ze to tak nemyslel a ze me ma rad. A ze je mu to co rekl pak vzdycky lito.....Vzdycky jsem mu to odpustila. Dnes ovsem prekrocil vsechny meze. Delali jsme si legraci, kdyz se probiral spizi a hledal polevky a mezi reci jsem ho z legrace placla po hlave, aby mi to tam nezprehazel. Nedokazete si predstavit, co nastalo......Zacal na mne kricet, co si to dovoluji, byl dost vulgarni a ani nechci psat co vsechno rekl, na to se moc stydim.....myslela jsem, ze mne prasti, coz taky slovne (vulgarne) naznacil......po tom co odesel, jsem vseho nechala a sla neco delat na zahradu...nemohla jsem s nim byt v dome. Po pul hodine na me volal, ze je obed a tak jsem mu rekla, ze nic nechci a delala jsem dal. Za dve hodiny sel take ven neco delat. Blahove jsem si rikala, ze uz vychladl, ale stejne jsem se na nej ani nepodivala. Doma mi pak s klidem rekl, at si vyridim u zamestnavatele preposilani vyplaty na jiny ucet nez je nas spolecny, protoze tam mi zrusi pristup a ze mu budu davat polovinu penez na domacnost. Jidlo ze si budeme kupovat kazdy sve, a doma si budeme obstaravat jen svoje veci....Podobne reci mel uz drive, ale vzdy se pak omluvil, ze to tak nemyslel.....On chce vzdycky cloveka ranit co nejvic.....A ja si myslela, ze se mi jde omluvit.....Nevim, jestli s nim mam zustavat, bojim se ze od vyhruzek je uz k necemu horsimu jenom krucek....Nikdy na mne nebyl sprosty....Proste uz nevim, co mam delat :-(
Odpovědět
chocho: No to je kapku silné kafe...moc nechápu jeho reakci, jestli z úplný pohody takhle vyletěl a ještě to pak takhle místo omluvy okořenil hnusnejma řečma a výhružkama, tak se vůbec nedivim, že se obáváš o vaši společnou budoucnost...jediné, co ti mohu poradit je nějaká poradna, tohle neni normální a musíte to začít řešit dřív, než bude úplně pozdě a nedej bože nějakou ještě dostaneš...je mi to moc líto, ale já osobně bych z takovým člověkem asi nedokázala žít..my se s manželem taky teda občas hádáme a taky občas padnou věci, který nás pak mrzej, ale vždycky jsme schopný pak přijít, vyříkat si to a omluvit se...ty ho znáš lépe, víš jak moc to myslí vážně, jak moc je cholerickej atd...ale ta poradna neni vubec od věci, jinak si budete jen ubližovat a jen těžko budete šťastný...
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim s misanydrl, ak sa ho to "placnutie" nejako dotklo (ja to osobne tiez nemam rada). tak mohol proste povedat "toto uz viac nerob" a nie takto prudko zareagovat... ale s tym uctom, preco nie, ja by som si ten ucet zriadila, ked su vztahy medzi vami taketo, nikdy nevies, kedy sa ti to bude hodit... a mozno ho tym zaskocis, lebo mozno ocakava opacnu reakciu...
Odpovědět
chocho je mi to veľmi ľúto čo sa medzi vami deje, ale to ako sa tvoj manžel začal chovať je podľa mna začiatok konca, u mna to začínalo presne tým, čím sa ten tvoj vyhráža, môj už terajší ex mi zobral kartu od nášho spoločného účtu a vymazal ma z neho, on to spravil chladnokrvne a bez vyhrážania, takže ak ten tvoj už na takéto niečo myslí je to z jeho strany podraz
Odpovědět
Chocho, je mi to moc líto, ale volila bych radikální řez- ten účet bych si změnila a rozešla se. Tohle je podle mně už jen krůček k něčemu horšímu. Neumím si představit, že bych s ním měla být.... Musí to být těžké. Zasloužíš si nirmálního chlapa a ne cholerickéo vzteklouna.
Odpovědět
Profilova fotka
Ninkah_ ach no som z toho nestastna, drzim ti palce,ale to ta asi velmi nepovzbudi, tiez sledujem co pises, lebo ako cerstva manzelka, presne rozmyslam, ako sa do dostane do takehoto stadia.. tak som rada, ze si napisala trochu k tomu, je to tazke, tieto veci v zivote samozrejme clovek nedokaze vzdy ovplyvnit
Odpovědět
chocho, na nic nečekej a pryč od takovýho blázna. Nenech se tyranizovat. Ten se vyžívá v tom, že po někom může ječet.
Odpovědět
chocho: podla mna ta vydiera, caka, ze ho budes prosit a neviem co vsetko... A to uz ste sa po tom "incidente" viac nebavili?-myslim, nerozobrali ste, preco mal taku reakciu, res. ci ho skutocne nahneval len ten "pohlavok"? Nechyba komunikacia?
Odpovědět
ahoj chocho, podobneho cloveka jsem mela, resp. jsem s nim byla 4,5 roku pred lety... a je fakt ze me nakonec nicil fyzicky a psychicky. Taky se vzdycky moc omluvil a jak mu to bylo moc lito.. ale stejne pak najednou zase zdeptal, nebo mu nechtnalo jidlo tak letel talir po kuchyni apod. Odchod od nej byl ze dne na den... sice jsem parkrat litovala toho ztracenyho casu s nim, ale na druhou stranu je to pro mne neocenitelna zkusenost... Strucne: omluvy jsou na nic, pokud na svem chovani a pristupu k Tobe nehodla nic zmenit. Odpoustet se muze, ale nesmi se zapominat. Otevri si vlastni ucet - papiry si treba dej k rodicum k tomu nebo kamaradce, srovnej si doma tak jen v hlavne co si budes balit apod., a az se budes citit, nech se nekym odstehovat v den a cas, kdy budes vedet ze nebude doma (snad mas kam..) - a dej zadost o rozvod - pokud citis, ze je to cim dal horsi a trva to delsi dobu a ze to nikam nevede... a taky podotykam, ze pokud odejdes od nej, tak mit klid nebudes, bude Te prosit, bude brecet ze se zlepsi, bude chtit aby ses k nemu vratila... dej si oddech nejaky cas a pak uvidis jestli to/ho chces zpet ci ne. Nechci Te tady k necemu navadet, nebo Ti rikat co mas udelat ci delat, jen popisuju svoji uz historickou a hodne drsnou zkusenost.. Drzim pesti, at to dopadne hlavne pro Tebe dobre! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?