První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
lenze josefka, väcsinou tu baby prispievaju take, ktore su zlomene, zranene a podvedene, resp. sklamane zo zivota. netvrdim, ze tato tema ma byt len smutna a o zatrpknutych zenach. no ak si ako nezucastneny pozorvatel tejto temy vsimnes prispevky tychto dievcat, tak ten od jvp bol prinajmensom zvlastny, pretoze nezacal o jej problemoch s manzelom, aby sme lepsie pochopili situaciu, ale o tom, ze chysta svadbu s novym priatelom a pritom nie je este ani rozvedena. ak by v tejto situacii bola ktorakolvek s dievcat, ktore sem prispievaju, tak by ste manzela, co este nie je rozvedeny ale so smajlikmi si tu planuje svadbu s novou priatelkou, bez debaty ukamenovali. islo tu len o to, ze jvp nespravne zrejme formulovala svoju situaciu a prepac, no ine reakcie ani nemohla ocakavat. inak ju samozrejme nesudim, zelam jej aby bola stastna. vzdy je na prispievatelovi, ako sformuluje text a kolko je ochotny prezradit.... to len na vasvetlenie, lebo nemyslim si, ze by sambucca alebo helisek chceli jvp nejako zhodit...
Odpovědět
hezký den přeji... app. nechci nikomu nic vytýkat, ale "my s nadhledem" jsme byly vykázány z tohoto tématu, pže se má týkat rozvodu. pokud se tedy chtěla jvp podělit o radost z plánované svatby atd., má na to tady stovky a možná tisíce jiných témat, do kterých se mohla a může přidat. jahodka: za sebe i za sambucca děkuju za zastání... já teda rozhodně nejsem z těch, která má potřebu někoho shazovat nebo zesměšňovat. jenom nejsem z těch, co mají potřebuju se za svůj názor stydět a nezeptat se nebo neříct svůj pohled na situaci. sto lidí, sto názorů... kupříkladu jsem nepochopila závěrečný postoj jvp - absolutně bez jakékoliv reakce na otázky, které jsme jí položily, tak to tady zabalila...jak potom "pomoct"?
Odpovědět
Profilova fotka
neni nic spatneho na tom, rict svuj nazor nebo pohled na vec, to je v poradku .... neni to o tom se vsim souhlasit, kazdy jsme jiny .... me proste vadi, kdyz nekdo nekomu rika, ze je spatny nebo ho jakkoliv hodnoti, pritom nevi pozadi :-| Je ale fakt, ze jsem mimo misu, tak uz koncim. btw, jvp treba jenom chtela rict, ze i mizerny zivot se muze obratit ve stastny stastny a neumela to dobre vyjadrit .... proto prisla sem na tohle vlakno.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechtěla jsem vyhlašovat do světa jak jsem nestastná a zaroven i štastná,já jen čekala že mi nektera napíše pár řádku ohledně rozvodu a zkušenosti,nic víc jsem nechtěla!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Jak jste se ptali proč nebydlím s přítelem,protože nemame vyřesené bydlení,to se v součastné dobe buduje.Vím že jsou i podnájmi ale davat nehorázné peníze za pronájem přítel nechce,tak jsme se domluvili na vlastním bydlení.A nemužu jen tak si zbalit svoje a synkova věci a odjet,musíme se s manželem vypořadat i finančne.
Odpovědět
jvp: kočko, ale to zatím v žádném z tvých příspěvků nezaznělo, ani zmínka o tom, že potřebuješ radu ohledně rozvodu. takže se ptej a my ti rády poradíme, neb jsme tu ostřílenée ;-)
Odpovědět
ale zase tie vykricniky... ved sa pod bavit normalne, dievcata ti urcite radi poradia, netreba sa hned certit... keby si to formulovala takto hned na zaciatku, urcite by si nemala na tvoje prispevky take reakcie. takze rozvadzajuce sa babulky, podte jvp napisat svoje skusenosti a inak pekny den ;-)
Odpovědět
no ty vykricniky jsou proste.... proste dupani nohou a pesti do stolu:-) jvp, vyporadani majetku a financnich zavazku (alimenty, hypoteky,...) se resi prevazne behem rozvodu, na to preci s manzelem nemusis dal bydlet. chapu ze se vam s pritelem nechce davat dalsi vydaje za pronajem, na druhou stranu si neumim predstavit ze vam to stoji za to abyste zili oddelene a ty se svym muzem =-) jinak tu stale chybi dulezita informace jestli tvuj manzel vubec o planovanem rozvodu vi... kdy se vlastne rozvadite?
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel to ví, 2 roky se s přitelem schazime a 2 roky jsme to vydrželi,tak tech pár měsícu to už nák vydržíme.Než se to všechno vyřeší.A s manželem musím dal bydlet protože nemame dokoncené nové bydlení a na stavbě se bydlet nedá,rozvadime se ted je podana žadost tak uvidim co bude dal.
Odpovědět
sam...ví,to jsem se ptala jvp hned na začátku ;-) ...já si raději vždycky počkám na víc informací,abych si mohla udělat názor, a jvp opravdu toho napsala málo... jvp,já chápu,jaké to je bydlet v místě,kde není práce a ta druhá věc,to bydlení s manželem,to je na palicu,já vydržela dva roky s psychopatem a jakmile to šlo,tak jsem sbalila 5.leté dítě,kabelu,kytičku a šla do podnájmu...bez práce,ale pomohlo mi to vyhrabat se z nejhoršího.To je hrozná situace pro všechny zúčastněné,a dítě to vidí.
Odpovědět
Profilova fotka
Frisbee,to me mrzí co tě potkalo,psychopat a snim žit to je nepředstavitelné,ale přeju Tobě a Tvému diteti jen to nej...at se mate dobře.
Odpovědět
jvp...naštěstí je to už skoro 20 let,ale dohromady jsem se dávala roky,a to jsem nezdolná optimistka.Taky se budeš mít líp,některé holky,které jsem píšou potkaly toho pravého až napodruhé ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
jvp, a jak to manzel bere? nedela vam naschvaly?
Odpovědět
Profilova fotka
Frisbee,doufám že se teda v téhle dobe máš i s dítětem dobře moc Vám to přeju. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sambucca,manžel to nak bere a myslím že mu to je jedno,on má svuj svět....O rozvodu jsem mu říkala už nekdy před 5 rokama,a jeho první reakce víš jaká byla????
Odpovědět
no podle toho cos psala asi mlcky dojedl a odesel od stolu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel mi tenkrát řekl větu na kterou nikdy nezapomenu.A řekl a co na to naši,(myslel tím svoje rodiče).a co na to lidi. Vubec neměl žednou reakci na to že stratí me i synka.Normalní chlap by reagoval asi jinak.
Odpovědět
chlapovi vetsinou dojde ze se s nim zena rozvadi az kdyz mu do ruky u soudu vrazej rozvodovy papiry. nemam to z vlastni zkusenosti, ale vsichni co se kolem me rozvadeli tvrdej to samy - zenska to rika porad dokol: "delej neco, atkhle to pujde do kopru!" , "pojd se pokusit to nejak zachranit" a chlap celou dobu ziva a rika si smarja to se nejak vstreba, problemy maj vsicki. a pak chlapove sedej a knourak a rikaj "ja sem se choval jako vul"..... |-|
Odpovědět
sam...jako kdybys citovala mojeho ex ]-( ...dva roky jsem se ho snažila dotlačit do poradny a k psychologovi..ohromně se na tom bavil a ironicky říkal...běž si sama....a pak se nestačil divit 8-) jvp..vdala jsem se šťastně po druhé,ale vyfasovala jsem hroznou tchýni,to je v jiné diskuzi ]-( ,ale dík ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Frisbee,s tchýní snad nežiješ a doufám že máš manžela a jste štastní. x-)
Odpovědět
Mojmu ex som nechala lezat rozvodovy papier 2 tyzdne na stole...ani s nim nepohol. Tak som podala sama o rozvod..to potom pozeral,ked mu prisla "pozvanka". Bolo peklo. A po rozvode prva veta : teraz si spokojna? A asi pred tromi mesiacmi ( 3 roky po rozvode, a to je uz zenaty a ma dve deti) sa ma pytal, preco som sa nechala rozviest (a to sa nepytal prvykrat). Aj napriek tomu, ze ked sme sa rozpravali o rozvode, ze ja tak zit nechcem, drzal ma za ruku a pritakal ano ano, mas pravdu, nezachoval som sa dobre...len si asi myslel,ze tym je vsetko vyriesene... takze asi dodnes nechape, preco som sa vlastne nechala rozviest. Ale hlavne, ze ja to viem a urobila sa dobre ;-)
Odpovědět
jvp...bohužel jsem ji měla 16 let na krku a dělala nám tak zle...můžeš si počíst v témě o tchýních asi tak od strany 45,jinak se mám dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kouknu se dekuji.
Odpovědět
Profilova fotka
moje svagrova mela to samy - jednou se s tim jejim rozesla 9jeste pred svatbou) - brecel, sliboval, sypal si popel na hlavu .... pak se k nemu vratila a po roce si ho vzala .... porad mu rikala, tohle se mi nelibi, neco s tim delej, takhle zit nemuzu .... jen se tomu smal. Po dvou letech to uz nevydrzela, odstehovala se. To co predvadel bylo hrozny - "ano jsem blbej, ale uz se zmenim, strasne te miluju, chci te zpatky, vrat se, ja jsem se uz zmenil, chodim ted k psychologovi, vsechno bude jiny ....", po 3/4 sebrala silu a podala zadost o rozvod (resp. nasla si nekoho jineho a tak mela silu podat zadost) a on tomu do ted neveri .... rika, ze se ona jednou vrati, ze laska pomine a ona pozna, kdo je pro ni nejlepsi 8-( .... tak nejak si porad mysli, ze byli statsni a pro sebe stvoreni, a ze je to jen nejakej jeji vystrelek. 8-(
Odpovědět
josefko...jak přes kopírák....ex začal všechno slibovat až po mém odchodě...trochu pozdě,že?A když si po 15 letech našel konečně babu,tak jí udělal to stejné,nereagoval,ona ho opustila,vdala se,,porodila,a on jí teď všechno slibuje a manžela ignoruje...nepoučitelnej ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Frisbee,tak jsem četla jaké jsi měla trápení s tchýní a to je uplne strašné :-( ,asi bych to nevydržela a zkolabovala,ale je fajn že už jsi na tom lépe :-) ,přeju Ti jen to nej...
Odpovědět
jvp..díky..mě pomohly holky na tchýních,abych se s tím srovnala,odnesla jsem to zdravotně,tři roky jsme bez ní,je to super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jvp-nejsem zcela v obraze, protoze nemam cas procitat vsechny prispevky. Duvodem, proc Tvuj prispevek vyvolal tak bourlive reakce je treba fakt, ze za 2 roky co se stykas s pritelem jsi se o rozvod ani nepokusila... Take ziji s clovekem, ktery byl jeste nedavno zenaty, ale rozvod byl uz v behu...U Tebe mi to prijde, ze sis stale nechavala "zadni vratka"-co kdyby to s novym partnerem nevyslo... Jinak preji rychly a bezproblemovy rozvod a doufam, aby druhe manzelstvi bylo spokojenejsi nez to prvni.
Odpovědět
Profilova fotka
fris, az budu mit nekdy cas, tak tu tvoji tchymi pujdu prozkoumat taky - podle vsech tech reakci musi byt naprosto desna. Ja nechapu, co ti chlapi blbnou? Tenhleten bejvalej svara mi rekl, ze si koupi chalupu tam, kde ji maj rodice te jeho ex-zeny a ja mu na to rikam, ze to je trochu sebetryzneni, az tam uvidi bejvalou zenu s detma a jinym muzem .... a on mi na to rekl, ze tryzneni to nebude, ze to budou jeho deti, protoze az ji to prejde, tak se k nemu vrati 8-(. On byl takovej malej tyranek, ale ne dost chytrej na to, aby to vypiloval jako treba manzel cami nebo denissky, ale mel na to slusnej nabeh .... Vzdycky mi zacalpsat na skype, jak strasne ji miluje a jak byli stastni a kdyz jsem mu vyjmenovala to co ji delal, u ceho jsem byla, tak zacal, ze je hajzl, ze se choval hrozne, ze je blbej ..... a druhej den treba napsal: "dnes jsme videl XY, strasne ji to sluselo a ja jsem ji dal pernikovy srdce. Ona si ho vzala, to je dukaz, ze me miluje .... my jsme pro sebe stvoreni, byli jsme strasne stastnej par..." 8-( 8-( 8-( Uplne vsechno ignoroval, to, ze kvuli nemu byla rok doma, protoze z nej mela tak strasnej stres, ze vazne onemocnela, to neresil 8-(
Odpovědět
josefko,to je děsný...ex se takto choval dva roky,ignoroval,že mám jiného partnera a došlo mu to,až jsme se vzali...do té doby tvrdil,že se k němu vrátím....a ještě...moje dcera mi v 15.ti letech poděkovala,že jsem se rozvedla,on to psycho zkouší i na ni :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?