První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
ja tu sledujem tiež s úžasom túto diskusiu, nechcem nikoho súdiť, ale nespať s manželom 6 rokov a rozvod riešiť až teraz, keď už si je jvp istá, že má kam ísť a má s kým byť je tiež podľa mňa trocha nefér voči jej manželovi... no ona sama si je strojcom svojho štastia, tak snáď vie, čo robí...
Odpovědět
Profilova fotka
jvp: Já Tě nechci rozhodně nijak soudit, na to nemám právo, ale chtěla jsem se zeptat, proč vlastně nebydlíš s přítelem, když s manželem už nic nemáš a bydlet spolu de facto nemusíte.
Odpovědět
jvp: zajímá mě, jak bere syn tu situaci - že žijete u manžela, ale jsi s přítelem. já ti nechci šťourat do soukromí, chraň mě všichni čerti, ale prostě me zajímá ta situace, já si to dost dobře neumím představit... milu: dojíždět za prací je méně násilné pro dítě, ale zase vyčerpávající pro matku...tam je potřeba zvážit spousta věcí. mně se tohle jednou bude řešit dobře, jestli teda si mě firma nechá, takže pro mě je tohle o něco jednodušší...ale není mi to lhostejné a chtěla bych jvp pochopit. já třeba v 8 letech byla nechutné samostatná a v 10 letech jsem byla drzá jak lázeňská veverka a už nespávala doma...ale to jsme my, lidi od koní, jiný druh lidí :-N
Odpovědět
jvp: 6 let spolu nespite, 2 roky mas noveho pritele, ktery si dokonce rozumi se synem a oba se maji radi navzajem. Proc tedy stale bydlis se svym manzelem?!
Odpovědět
SAMBUCCA_jvp psala, ze ten duvod je ten, ze s novym pritelem nemaji doresene spolecne bydleni...
Odpovědět
aha, to jsem nekde prehlidla, omlouvam se. urcite by to pro me v situaci jvp byla priorita - neumim si predstavit myslet na vdavky kdyz nevim jak budeme spolecne vychazet v domacnosti, kor kdyz uz bych mela dite. ono je neco jineho jezdit na dovoleny a sem tam jit vsichni tri spolecne, nez s nekym zit 24 hodin denne plus s ditetem.
Odpovědět
paneboze, proc jsou tady jen porad jednostranny nazory? vzdyt je to uplne jeji vec, kvuli cemu se rozvadi ne? :-N i kdyby to bylo proto, ze on nosi dva dny stejny ponozky, no a co??? a kvuli penezum se rozvadi spousta paru, neprijde mi na tom vubec nic divnyho ani nenormalniho. fakt, tady na beremku nikdo nepodvadi a nikdo by neopustil manzela pro takovou a takovou blbost =-) a je uplne jedno, jestli jvp planuje svatbu a jeste neni rozvedena, vam to tady muze bejt putna.
Odpovědět
vikicka: diskuzni forum je od toho aby se na nem diskutovalo, to ze vyjadrim svuj nazor kteje neni vyhejbavej, neslanej a nemastnej, neznamena hned ze nekoho odsuzuju a myslim si o nem kdo vi co. nemam pocit ze by jvp byla na pranyri, je to dospela zenska a myslim ze ji v zivote potkalo a potka spoustu tezsich veci nez zvidavy otazky na anonymnim webu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nedá mi to abych se taky nezeptala, jvp- manžel s rozvodem bez problémů souhlasil? Ví, že máš partnera a že plánujete svatbu? Já tě nesoudím, jen jak znám mužskou ješitnost, neznám chlapa, který by žil pod jednou střechou s ženskou, která ho jasně podvádí. Vím, co dokáže nedostatek financí udělat se vztahem, takže se tak úplně tvému důvodu nedivím, ale ještě mě zajímá, teď když jste před rozvodem, tak pořád ti manžel dává peníze? Jak jste domluveni o výživném, to z platu 10.000, když 8.000 budou složenky, bude platit výživné, moc mu toho asi nezbyde :-| Jen ještě k té práci, deně dojíždím za prací 45 km a když jsem neměla svoje auto, taky jsem cestovala hodinu vlakem, jde o to, že já bych nemohla sedět doma, nudit se a jen nadávat, že máme málo. Myslím, že když se chce, tak to jde. U nás bych taky žádnou práci nesehnala, ale nechci hnít doma.... Já ti přeju, aby ti vše dopadlo jak si přeješ a abyste i se synkem byli šťastní.
Odpovědět
sam: proti otazkam nic nemam :-) spis ty rychly zavery, jakej je jeji manzel chudak, aniz by o nem kdokoliv cokoliv vedel :-N co kdyz vydelava malo a ani nema snahu to zmenit, je mu to treba fuk? muze tam hrat roli jeste spousta jinych faktoru, takze nechapu ty odsuzujici prispevky, proste nechapu 8-(
Odpovědět
mozna by pomohlo kdyby jvp napsala vic nez jeden odstavec, kdyz uz pise do vlakna tykajiciho se rozvodu.... samozrejme, je to komplexni vec a vsem je snad jasny ze to neni o hygiene a nedostatku financi. Z malo informaci jdou delat slusny fabulace, a to nam zenskejm jde:-) ono to pak muze vypadat ze jvp bydli s manzelem kterej nic nevi a sem tam jede se svym novym pritelem na dovolenou, nebydli spolu protoze on sam je zenatej a je to vicemene rekreacni vztah na kterej se jvp upla. Z jejich peti vet jde totiz sepsat tisice verzi scenare...
Odpovědět
no jako jde, ale kdyz o tom uplne nic nevim, tak prece nebudu soudit ;-) muzu se zeptat to jo... ale ne tim stylem, jak se tady nektery ptaj, jakoze z ni udelaj uplne spatnyho cloveka.
Odpovědět
Článek se načítá
sam....přesně to jsem myslela,napsala toho málo, špatně se vyjádřila a díky tomu jsou tyto reakce. A na základě toho mála nám všem unikla podstatná věc,a to proč sem jvp vlastně psala...něco po nás chtěla,možná povzbuzení,nebo si jenom tak pokecat...bohužel k tomu na základě její špatné formulace nedošlo....kdyby tam bylo pořadí mám zlé manželství,nerozumíme si,nesnaží se,nedodržuje hygienu,došlo to až tak daleko,že jsme se odcizili,mám nového partnera....reakce by byly jiné. ;-) Tady to začlo novou svatbou a svatební cestou...a potom ty problémy zpětně....
Odpovědět
treba se chtela jen podelit o radost ;-)
Odpovědět
jvp - mám taky otázku, zajímala ses např. o další možnosti zvýšení vašeho příjmu, jako jsou třeba přídavky na dítě, sociální dávky nebo příspěvky na bydlení? Ono je velice jednoduché nechat v tom chlapa, aby se staral... Jenom na to nespoléhej, jednoho krásného dne se totiž může stát, že tě ten milenec ještě před svatbou pošle k vodě a tobě nezbyde nic jiného, než se o sebe a syna postarat sama. Spousta lidí bez práce hledá třeba i sezóní brigády, aby vydělalo nějakou tu korunu (a jelo třeba na tu dovolenou...) :-| :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Na sociální dávky dosáhne v manželství jen velice těžko. A jak už tu chvíli řešíme, ta dovolená u nich zřejmě není z důvodu peněz, ale protože se manželovi nikam jezdit nechce
Odpovědět
ja bych rekla, ze ona uz to ma vyreseny a resit nic nechce, ale jinak dobry :-D
Odpovědět
Profilova fotka
už k tomu nic psat nebudu,mejte se všichni hezky.
Odpovědět
Profilova fotka
me na tehle diskuzich stve, ze vetsina z vas je naprosto netolerantni a okamzite soudite podle par radku 8-( .... misto abyste se snazily pochopit a pomoct, tak okamzite zacnete odsuzovat. Dotycneho neznate, nevite jaky je jeji manzel, nezijete s nima, nemuzete vedet .... ale zrejme jste jasnovidky a vsechny uplne svate ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka, máš pravdu, ale od toho se tady diskutuje a každý tady vlastně svým příspěvkem jakoby veřejně dává hlavu na špalek a musí počítat s různýma reakcema... a občas jsou dost natvrdo... ;-) Tady holt obstojí jen silní jedinci, i to může být určtá škola života... 8-)
Odpovědět
josef: ty si rozumnej clovek, takovych se tady moc nevidi :-p clovek se chce podelit o svoje stesti a oni ho tu hned zdrbou =-)
Odpovědět
josefka: pochopit a pomoct jde z vic nez deseti vet co tu jvp napsala, proto tu bylo nadneseno dalsich cca dvacet otazek ktery zustaly nezodpovezeny, a kdyz byly, byly to vykriky do tmy z radkou vykricniku stylem "je mi jedno co si myslite ja mam svoji pravdu!!!!!!!!!!" takovy reakce v diskuznim foru nemaji co delat. tot muj nazor.
Odpovědět
sam: ale ja nemam pocit, ze ona chtela pomoct :-p
Odpovědět
ja nevim, kazdej sem prichazi s jinym zamerem a ceka ruzne reakce. ale necekejte ze vam vsichni budou schvalovat vsemu a pritakavat vsemu a chvalit a chvalit. od toho jsou babicky a jejich babovka s cajem kazdou nedeli :-N
Odpovědět
mne babicka nic nechvali :-( :-D ja myslim, ze jen chtela dat najevo radost, tady lidi hrozne radi odsuzujou, ty nazory jsou na muj vkus takovy jednostranny...
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s Vikičkou a Josefkou. Holky, jste možná až příliš drsné... Zkuste se na situaci podívat jinýma očima a nezacházet do detailů... :-S
Odpovědět
vikicka: fakt? ja si myslim opak. a nemyslim (jen) v tomhle vlakne. vsechny si tu mazou med kolem pusy, navzajem si chvali saty a kytky a ja nevim co vsechno. kdyz se nektery sveri s nazorem na cokoli misto toho aby ocenila rozmanitost odpovedi hned zacne vrcet a ostatni se pak pomalinku stahnou do odpovedi "vubec te neodsuzuju....", " nechtela jsem te urazit"... myslim ze je spravny kdyz jdu s kuzi na trh a pocitam s ruznym druhem odpovedi, predevsim kdyz dam malo z pribehu. musim pak pocitat se vsim. taky jsem tu byla v jednom vlaknu dost propirana a za vsechny, i ty negativni ohlasy (a ze jich bylo :-N ) jsem byla rada, protoze mi v hodne vecech otevrely oci.
Odpovědět
julien a josefka a ja nevim kdo jeste: nevim co si mam myslet... jedina vase raekce ve vlakne je na ostatni odpovedi - odsuzujete jejich styl, nase reakce. Nechcete se spis zapojit uz driv a rict svuj nazor na svp nez na nas?! |-|
Odpovědět
jvp :-p
Odpovědět
Profilova fotka
sambu, to jsem presne myslela "pochopit a pomoct jde jen z vic nez deseti vet ..." Ja nemam rada mazani medu kolem huby a rozhodne to nedelam, ale zaroven nesnasim, kdyz nekdo napise 4 radky o necem a na to je 10 reakci, jak je ta dotycna osoba spatna. jedna napise, ze je ji lito jejiho manzela (zna ho snad???), druha napise neco v tom smyslu, ze je hyena, kdyz ji nestaci penize, ktere dostava, treti ji napsie, ze to nebude komentovat, ze jeji rozhodnuti nechape, ze to ona by nikdy .... to jsou naprosto povrchni reakce, preci pokud dotycny par neznam osobne, tak jak muzu jednoho nebo druheho odsoudit z par radku? Mozna to jsou ty davove reakce, jeden zacal lincovat, tak se pridaji i ti ostatni bez toho, aby vedeli proc a zac a jestli je to sprarne. .... Podle me tech prvnich par reakci muselo jvp totalne nastvat ... podle me pak uz ani nemela chut neco tady resit. Jasne, je to verejne forum, rikate diskuzni, me to ale nekdy prijde spis jako honeni si ega a predvedeni, co ja bych nikdy neudelala (bohuzel nevim, v kolika procentech je to z cisteho srdce). nezapojila jsem se driv, protoze jsem nemela cas a dostala jsem se sem az pred chvili a nastvalo me tech prvnich par reakci .... jinak moje reakce na prvni jvp prispevek by byla, ze chapu, ze se ji takovy zivot nelibi a zeptala bych se, proc se rozhoupala po 11 letech a ne driv? .... coz je ted uz irelevanti se ptat, nebo ne? =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?