První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinko, ja se popravde ani moc nepokousim pochopit - mam svoje zkusenosti a nejsem naivni .... kdyby se ti stalo, ze se jednou budes rozvadet a po trictvrte roce stresu potkas chlapa svych snu, tak bych te chtela videt, jak ho posles do haje .... ale nema smysl debatovat nad tim co by kdyby .... lepsi kdyz mas takovou teorii, u ktere budes moc zustat cely zivot .... o takove zkusenosti neni co stat. Jinak i o vztahu, ktery nevyjde muzes rict, ze byl fajn ... preci s nekym chodis protoze je to fajn, to ze to nevyjde se stat muze, ale i tak mas porad hezky vzpominky, je to preci kus tveho zivota. krabicka kondomu opravdu neni dukaz, ale kdyby mel cisty svedomi, tak se nechova tak jak se chova .... i kdyby nakrasne nikoho nemel, tak je tam neco jineho, protoze proc by se takhle vypakoval z bytu a opustil male dite. almi, drz se a nenech se tim zdeptat. Nikdo ti nestoji za slzy a stres. Zivot jde dal, jsi krasna holka a najdes nekoho, kdo si te bude vazit a milovat tvoje dite .... kdyz o to nestoji on, bude o to stat nekdo jiny a bude za to stastny.
Odpovědět
Profilova fotka
josef - jako nic proti, ale je vidět, že sme se zase nepochopily :-N ale co to se na forech stává běžně :-) , tak si dál rozvíjej své teorie, já mám svoje zkušenosti a svůj život a hodlám ho žít podle sebe a upřímně co ty si o tom myslíš je mi úplně někde :-D almi - doufám, že seš v poho, když ses zatim neozvala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka, vsak ja si o tvem zivote nemyslim naprosto nic ... je mi naprosto lhostejne, co delas ;-) .... ja jen reagovala na tvuj nazor na situaci, se kterou mam zkusenost a z ni vychazim - tot vse - nic vic nic min. Jak jsem pochopila, tak ty takovou zkusenost nemas a proto si dovoluju rict, ze ji mohu lepe posoudit. Pokud jsi se ale uz rozvadela, tak jsem to pochopila opravdu spatne a omlouvam se. Btw: to, ze na me reagujes jako pichnuta vosou neni muj problem ;-) :-D .... chce to se hodit vic do klidu, budes to mit jednodussi ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
josefka - ne nerozváděla jen rozcházela a taky to poznala z druhé strany kdy jsem chodila s jednim čerstvě rozvedenym - tot´vše - mezi rozvodem a rozchodem nedělám rozdíl - zvlášt´pokud jsou v tom děti, což je u někoho kdo žije jako já 10 let na hromádce i s dítětem naprosto pochopitelný ;-) jinak se omlouvám, pokud máš pocit že reaguju jako na píchnutí vosou, ale už mě na těchle stránkách unavuje neustále obhajovat svůj názor, když se do mě všichni pouštěji jakmile si jen trochu dovolim nesouhlasit s davem - jinak nic ve zlym ;-) zrovna vybírám hudbu na svatbu a měla bych jít radši spát - takl je zbytečný to řešit, měj se fajn .-)
Odpovědět
já nevim, že tohle téma, kde má každý svých starostí nad hlavu (resp. řeší nepříjemnou životní situaci), tolik svádí k dohadování. =-) snažte se tady pomoci těm, které to potřebují. díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj baby, nedavno som pisala ze po dvoch rokoch manzelstva sa rozvadzam..boli chvile ked som vsetku vinu hadzala na seba a moja mamka to uz nevydrzala a povedala nieco co ma uplne dorazilo...mojho manzela po 3 tyzdnoch co spolu videli s inou zenou a dokonca viem s kym...je to jeho kolegyna kvoli ktorej sme sa uz minuly rok hadali pretoze moj manzel pocas mojej sluzobnej cesty bol na diskoteke s nou a dozvedela som sa o tom na nasej svadbonej ceste..takze velmi rychlo sa pozbieral z rozchodu..Cakali sme spolu babetko no ja som potratila, sedel pri mne na posteli, obijmal ma, tvrdil ze vsetko spolu prekoname a potom ked som prisla domov po 5 dnoch bol konie..a teraz z neho vypadlo ze co mi mal povedat ze take veci sa nehovoria ked je cloveku tazko a ze by bol prekusol vsetko zle kvoli dietatu ale kedze som o neho prisla nemal jediny dovod preco by ostal so mnou...citim sa hrozne ponizena, klamana...muz ktoreho som lubila mi povedal veci ktore mi strasne ublizili, ze som zla, ze som hystericka ze sa mu nepaci ako sa chovam k jeho kamaratom, ze poviem to co si myslim, ze som aktivna v domacnosti a pritom on chcel vsetko riadit este aj to ako sa citim, konam a pod..jasne ze mu vsetko vadilo, ked mal inu s ktorou mozno nic nemal ale bola pri nom ked mu bolo zle, ked na mna nadaval a ona len pocuvala, mozno bola mila a uz ma s nou porovnaval..vedel aka som, ja som ho respektovala aky je, no on povedal ze ma nechce, ze sa mu nepaci moja povaha ze chce nieco ine..po 8 rokoch..Ja som sa s tym nezmierila, prosila som dva tyzdne ze chcem ist spat..no uz stacilo, je koniec, nepridem o svoju hrdost...ked mu nie som dost dobra tak nech si najde taku ktoru moze komandovat...chcel aby som ja ostavala doma, bola dokonala manzelka, on potreboval slobodu a to chodil 5 x tyzdenne vonku s kamaratmi a mna len vyzdvihol z prace a to bolo vsetko..nechcel sa menit, ze nech sa prisposobim ja a ze kompromis je ked ja ustupim...Neviete si predstavit ako velmi to boli, otvorila som sa len jemu, ukazala som mu aka som a on ma odkopol..uz to nikdy neurobim, nedovolim aby mi niekto takto ublizil, som velmi citliva, mam nizke sebavedome a chcela som si ublizit kvoli nemu, psychicky ma zdeptal a preto chodim k psychologovi..dufam ze sa mi to podari, mam vsak pred sebou dlhu cestu..no nikdy mi uz muz tak neublizi, nikdy.. :-(
Odpovědět
cambridge: i když to bude v tuto chvíli pro tebe znít jako sci-fi - věř tomu, že rozvod je nejlepší, co pro tebe mohl tvůj bídný manžel udělat. Říkám to proto, že život je moc krátký a vzácný na to, aby se promarnil, protrápil. Na světě jsou i hodný chlapi, kteří si dovedou ženských vážit, pomáhají jim a mají radost z jejich úspěchů. A byl by hřích zůstávat s někým, díky němuž mám sebevědomí na nule, cítím se mizerně, snažím se, měním se k jeho obrazu a stále to není pro něho dostačující a on sám nedělá pro vztah nic. A nakonec alibista nasadí psí hlavu tobě! Jen ať jde o dům dál a trápí se s ním pro změnu někdo jiný. Hlavu vzhůru :-) ...bude líp, i když tomu teď nevěříš. ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ikarkulka - díky za upozornění, už se budeme držet tématu a snažit se holkám v těžké životní situaci pomoci ;-) cambridge - to mi mrzí, ale ono je špatně brát všechnu vinu na sebe, stejně jako je špatně ji házet celou na něj- prostě jí máte oba - tak je to ve vztahu vždycky - pak jen záleží kdo jakým podílem mě zajímá jedna věc, co si udělala když ti říkal že on potřebuje svobodu a ty máš jen sedět doma na zadku :-| myslim tvoji reakci - protože pokud on viděl, že seš z něj na větvi a uděláš cokoliv jen aby ses mu zavděčila (což nezlob se na mě, ale takhle to na mě z tvého příspěvku působí :-N ) tak je to prostě špatně a pak to může skončit až takhle :-( jinak nevim jestli už máš po rozvodě nebo se rozvádíš, ale určitě bude líp, neboj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no som prave v rozvodovom konani..dala som mu tolko slobody kolko potreboval, normalne sme sa o tom rozpravali ze tak ako on chce byt so svojimi priatelmi tak ja chcem travit cas s nim a vyzeral ze to pochopil, priznal ze mozno vela casu travi s kamaratmi ale to bolo tak na dva tyzdne sa zase sa to vratilo do starych kolaji..nebola som taka ze som len ticho vsetko respektovala, nebola som az taka paf z neho, predsa sme spolu chodili 6 rokov, takze to nie je take ako ked si s niekym mesiac..on sam tvrdil ze stereotip je normalny a ze ja cakam neviem co.. ibaze si myslim ze si bol mnou prilis isty..netvrdim ze iba on ja na vine, jasne ze chybi som robila aj ja ale priznala som si ich a zmenila sa, no on sa tvaril ze sa zmenil..proste kym som sa neukludnila a potom sa to vratilo..takze som potom rezignovala cokolvek mu hovorit..Ano, viem ze som mozno robila veci len aby som sa mu zavdacila, prejavola som mu lasku ale potom som sa stiahla ked som si uvedomila ze to prehanam..Nemyslim si ze ta zla som ja.. :-(
Odpovědět
cambrige - ono nie je dobre ani ukazat chlapovi, ze je tebou prilis isty to tiez potom neskonci dobre.....svagor nechal priatelku po 10 rokoch a tiez si nim holka bola dost ista a v niektorych veciach sa mu podla mna prilis prisposobovala ... :-| urcite si nebola ta zla, ale chyby robi vo vztahu kazdy aj ja v manzelstve proste clovek je tvor omylny.... drzim palce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cambridge - tak sem to nemyslela, že zlá seš ty :-) spíš takový to jak si psala, že si byl moc jistej - zákledem dorbýho celoživotního vztahu totiž je, že chlap si nesmí bejt nikdy jistej !!! (to samozřejmě platí i naopak) mylslea sem to tak né že jen tys mu dávala svobodu, a né že ste o tom mluvili, ale jak si se chovala dám příklad - já sem s tim svym chlapem 10 let, máme dítě a občas mě taky pěkně s..., ale ze začátku vztahu na mě něco podobnýho zkoušel jako že on může a já ne, tak sem ho hodně rychle vyvedla z omylu nejen že sem mu řekla, že vždycky budu usilovat o roznocenej vztah a jak nebude tak se hodně rychle ozvu , ale i tak žiju - tedy pokud za mnou příde kamarádka, jestli třeba s dětma pojedeme tam a tam, tak já se ho prostě neptám a jedu, pokud chci - max. mu řeknu jestli třeba nechce jet s náma nebo se s nim dopmluvim na hlídání pokud chcem jet s kájmoškou sami - prostě ve všem se rozhoduju sama za sebe, max. se ho v jiných věcech zeptám na názor a né jak některý holky a že jich znám , že nejdřív se musí zeptat přítele nebo manžela - nebo jinak řečeno, když to řeknu hodně hnusně nebojim se ho poslat do pr........ když příde s nějakou blbostí a on ke mě to samý a neřikám, může se stát cokoli, ale takhle to prostě zatim funguje a slovo stereotyp vážně v našem slovníku nefiguruje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My sme sa o tom rozpravali, ked isiel von on tak som isla aj ja..stale som sa ho pytala a dohadovala co a ako..ale z jeho strany to bolo len o tom ma postavit pred hotovu vec a ja som nemohla uz robit nic..a ked som sa o tom s nim snazila rozpravat a povedala mu ako to vnimam tak mi tvrdil ze si vymyslam, ze to tak nie je, ze ja som proti nemu..nebola som,chcela som rovnocenny vztah, ze to co davam aj dostanem, nechcela som nic viac..robim chyby, som si toho vedoma, vela veci som zmenila preto ze som to tak chcela ja sama, ibaze z jeho strany nic..uz tolko krat pri mne sedel a plakal aby som ho neopustala ze sa zmeni ze robi chyby ale lubi ma..tak som ostala a dufala..nas vztah skoncil asi uz davno a vsetko co sme robili nas len rozdelovalo..a tazko by som sa mu zavdacila ked mal uz nahradu a mal ma skym porovnavat...pretoze 6 rokov som mu bola dobra, pacila sa mu, ze vedel od prvej chvile ze sa vezmeme a prisiel na to ze ma nechce posledny pol rok?..ako mame vediet co muzi chcu ked oni sami to nevedia..?..je mi velmi luto ze to tak skoncilo, tych 6 rokov bolo krasnych aj v manzelstve boli chvile ked sme boli neskutocne stastny...ibaze ked prisli chvile tazke ostala som na ne sama, nie je nic horsie ako samota s milovanym muzom..akokeby som sa rozpravala po spanielsky a on rusky..pocul ma ale nepocuval..teraz je medzi nami uz tolko zla a vycitiek..citim sa vinna za to ze som mozno mohla urobit viac..ale co?..kazdy robime to co si myslime ze je spravne, nikto nema patent na to ako mat stastne manzelstvo, aj to sa treba ucit cestou pokusov a omylov, cez kompromisy, respekt a uctu a lasku..ibaze nie vzdy to staci..niekedy muza mozeme neskutocne milovat ale az ked s nim zacneme zit prideme na to ze sa k sebe proste nehodime..to je asi aj moj pripad..milujem ho velmi, ale zaroven s nim neviem zit..a potom vsetkom by som uz asi nevedela..Len sa citim ponizena, sklamana..to je vsetko.. :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
cambridge - s tebou v tom souhlasim jen mě napadá ještě jedna věc možná si měla jednat jako on - tedy ne se vypytovat a počuvat, ale taky ho postavit před hotovou věc a nazdar - prostě at´vidí jaký to je - oni totiž chlapi prostě myslí jinak a to co je pro nás problém oni vidí jako blbost a proč by se tim teda zabbejvali atpod. oni prostě nechtěji neustálé dohadování a vypytování, oni chtěj jasný pravidla a pokud ty se dodržujou, tak si myslim neni zas tak těžký se alespon snažit aby to fungovalo - ale to musí chtít obě strany, jak jedna nechce, tak to jde prostě někam .............. no co říct, snad že ted´už nemá cenu se v tom pitvat a prostě se oklepat a jít dál - já vim lehce se řekne nebo napíše, ale zmákneš to, neboj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cambridge nemas se co citit ponizena. S takovym chlapem neni jednoduche zit a pokud sis neudelala pravidla hned na zacatku, tak je tezko udelas po 6 letech. Lide se rozchazeji i po 10 nebo 15 letech, nikde neni psano, ze se po 3 letech vztahu nemuzete vzit jako milujici se par a po dalsich 3 letech se v nenavisti rozejit. On o tebe nestal a byt tebou bych pro nej prestala vylevat slzy .... radsi se dej do kupy, dojdi si k holici, kup si neco pekneho na sebe, zacni cvicit, mysli na sebe a uvidis, ze brzy najdes nekoho, kdo si te bude vazit. Neztracej energii pro nekoho, kdo si to nezaslouzi, zivot je na to prilis kratky. I kdyz se ti ted zda, ze zivot zkoncil, tak to neni pravda, zivot jde dal a je jen na tobe, jaky si ho udelas. Pokud se chces trapit kvuli nekomu, kdo te ma za onuci, tak si ho moc neuzijes. Bud sebevedoma a trochu i sobecka, jen tak najdes stesti ..... neustupuj ze svych cilu a hodnot, protoze nikdy nikdo neoceni, ze se pro nej obetujes, naopak se to obrati proti tobe ....
Odpovědět
cam,naprostý súhlas s brumdinkou,kkatka,zuzi,drobcek,podajte hlásenie,ako sa máte a čo je nového :-) :-) :-)
Odpovědět
No ahojte...ja sa mam hrozne... Moj ex sa mi vyhraza...ma vraj na mna nejaku obalku s dokazmi,ze som ho pdvadzala!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak som ju chcela vidiet,ale vraj to este nie je hotove,tak na 3/4,ze potom mi ukaze,co v nej je...a vraj mi slubuje,ze to nikomu neukaze,koli mojim rodicom,ze oni si to nezaluzia.....Baby,vsetky mate len kamaratky??? Lebo ja si nemyslim,ze som jedina,kt.ma aj kamaratov... Akoze,dnes sme boli u notara podpisovat BSM...a to som to uz 5x koli nemu prepisovala...a 4x sme tam boli a to chcel este,ze si to da svojmu pravnikovi pozriet,tak ze v pondelok,no povedala som mu,ze v pondelok tam jednoducho nepojdem...a ked to nepodpise...tak sa budeme 3 roky sudit...akoze nechala som mu skoro vsetko...dom,TV,DVD,kameru,spalnu,velku kuch.linku...veci do domu,svetla,baterie atd...a on vraj ak nedostane,to co chce..(uz to na 95% ma) tak bude konat...MAnipulant ako vysity...a vraj to,co som urobila ja,nedokaze urobit ani najvacsia k...a...no to som ale dopadla....zajtra chcem ist k pravnikovi spisat zapisnicu,ze sa nesmie ku mne priblizovat....a to som este nepisala,ze sa mi napichol na skype,fbook atd....a to sme uz rozvedeny a mam aj rozhodnutie zo sudu...a poviem vam: NIKDY som neolutovala a ani NIKDY neolutujem,ze som sa rozviedla..... ;-)
Odpovědět
ahojte baby - po dlhsej dobe som opat tu ... a hned suhlasim co pise kkatka78 ani ja nelutujem ze som sa rozviedla... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka - vydrž a stůj si pevně za svym - my jsme s tebou ;-) jinak to co on ti provádí hraničí se stalkingem, což je od začátku tohoto roku již trestný čin - takže pokud Tě takhle sleduje, tak si pořid´důkazy a jdi na policii
Odpovědět
Tej Brud...len neviem,ci tam uspejem,jeho brat je totiz policajt a pracuje vo vysetrovacke...takze by ma vypocuval...chcem to riesit,cez pravnika...doteraz som ho nepotrebovala,vsetko som si robila sama...ale na toto som uz prikratka a neporadim si stym...zachadza to uz moc daleko... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
kaatka - přesně tak porad´se s právníkem a jinak jdi na jiné oddělení policie třeba i do jiného města, aby tam bratr -ex neměl konexe - drž se ;-) a at´ti dá brzo pokoj, jelikož nenormálnmí je on, né Ty p.s. - já mám taky spoustu kamarádů a můj muž taky sem tam kamarádku - normální vztah totiž to jestli má kamarád kozy nebo pindíka (jak říká můj mužskej) vůbec neřeší - takže přeju at´máš brzo klid a seš spokojená ;-)
Odpovědět
katuš,tak,ako som ti radila,preč z republiky,a tie jeho reči o nevere si už teraz može strčiť za klobúk,už je konečne po.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
katka :-| drzim palce, ozvi se
Odpovědět
janni,kde si??? Vobec ta nevidat na skype....ozvem sa na mail.. inak myslim si,ze ma trenuje...pretoze normalny chlap by sa pri nevere manzelky pri najhorsom rozviedol...ale vraj mal klapky na ociach...jednoducho povedane,lepsie je obvinit niekoho tretieho alebo nieco za krach vztahu nez si priznat chybu... Fris...no dlho tu uz nebudem ;-) i ked mi je to luto,lebo tu mam skvelych priatelov...
Odpovědět
katuška,pretože je to slaboch,žiarlivec a psychopat,vieš,ako ťa telefonicky kontroloval,ja som na teba pyšná,že si nezaváhala,a rázne to ukončila,by si sa trápila do konca života.Drž sa,vieš,že sme tu pre teba ;-) :-)
Odpovědět
ahoj holky po delší odmlce se zase hlásím ;-) co tu je novýho
Odpovědět
Baby, a čo poviete na toto. Šli sme na umelé oplodnenie, počas neho sa zamiloval do inej. 8 dní po vložení embrií sa s ňou vyspal, 12 deň po vložení embrií sme sa dozvedeli, že nám umelé oplodnenie nevyšlo. 13. deň po vložení embrií mi oznámil, že ľúbi inú, ale rozviesť sa nechce. Dnes je to asi 22. deň po vložení embrií. Popritom hovorí, že rozvod nechce, že ma ľúbi, že som mu bola dobrou manželkou, že v našom vzťahu mu nič nechýbalo, ale s ňou sa v čase, keď som bola na infúziach, skamarátil a zamiloval sa... on za pár dní odchádza so svojou priateľkou na dovolenku. Nie je lepšie, keď viete, čo Vášmu partnerovi chýbalo, než keď mňa opúšťa "milujúci" manžel, lebo chce ísť s novou priateľkou na dovolenku, lebo ona mu chýba? Nie je lepšie, keď viete, že ste mali už nejaký čas krízu, než keď to príde zo dňa na deň ako u nás?
Odpovědět
Profilova fotka
kveta - tak to mi mrzí, ale nemyslim si, že to příde ze dne na den - ono už to tam bývá dýl, jen ten druhý to tak nevnímá a pak to opravdu vypadá jako ze dne na den - ono kdyby mu něco nechybělo, kdyby tě opravdu tak lubil jak řiká, tak se s ní možná v čase krize skamarádí (můj mužskej má taky pár kamarádek, ale čistě kamarádek - jen tak na pokec když se potkaj nebo jen tak max.na jedno pivo - nic víc!!!), ale nezamiluje se a určitě s ní nepojede na dovolenou :-S a i když to zní možná hnusně, tak v tomhle případě je možná mnohem lepší, že se embryo neuchytilo |-| bude líp, neboj a drž se ;-)
Odpovědět
kveta a ty veris svojmu manzelovi, ze mu vo Vasom vztahu nic nechybalo a preto ide s novou priatelkou na dovcu - no to mi nejako neseri - uprimne povedane... :-| inak poznam dost vela pripadov, ked zena isla na umele a manzel naraz nasiel inu - no neviem preco to chlapi robia prave v takych pripadoch :-( , ked ich zena najviac potrebuje :-S drzim palce urcite to nejako vyriesis ;-)
Odpovědět
Kvetus,to je hrozne...niektory chalpi sa jednoducho chovaju ako bez srdca a ludskej sudnosti...ako bastardi...ten moj tiez povedal,ze to,co robil,robil z lasky ku mne..vzdy sa dostanem do ,,varu,, ked o to pisem alebo o tom rozpravam. ]-( No u mojho ex jednoznacne islo o rozdvojenu osobnost...ale urcite sa im to raz v zivote vratit spat ako bumerang,len v inej forme... Kvetuska drz sa a nebud smutna...Drzim palceky ;-)
Odpovědět
Neverím mu, že mu v našom vzťahu nič nechýbalo, ale on tvrdí, že nie. +Ze on je na vine a že čiastočne aj jeho priateľka, ale že ja som bez viny. Keby aspoň povedal, čo mu chýbalo, ale takto, keď mňa ľúbi, ju ľúbi, ona s ním chce žiť, on chce žiť so mnou a pritom chce ísť na dovču s ňou, aby ju lepšie spoznal, tak je to celé dosť na hlavu... Som vďačná osudu, že umelé nevyšlo a že nie som v tejto situácii ešte aj tehotná...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?