První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
my povídej taky potřebuju něco dělat ale nechce se :-D
Odpovědět
Podľa mňa riešiť rozvod počas príprav na svadbu má asi taký zmysel, ako keby si niekto išiel do pohrebnej služby objednať rakvu na pohreb-aj keď to by možno zmysel malo, zomrieme na 100% :-)))
Odpovědět
mia199 neřeším rozvod ten už mám za sebou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jak dopadl můj ex? K mé velké úlevě se 2 roky po rozvodu (2006) oženil a tím mi vyřešil mou noční můru s vyživovací povinností. Stále pije, kouří a gambleří. Navenek se tváří jako svatoušek a ve volných chvílích se prý věnuje sportu... no nevím jak jinak nazvat to, že v půl šesté ráno honí svou polonahou manželku mezi paneláky, aby jí vysvětlil, že on je to nejlepší, co ji "krávu ukrajinskou" mohlo tady potkat.... ]-( jj, jeho nynější manželce je teď 20, vzala si ho v 18 a je to Ukrajinka. Chudák holka, já proti ní dopadla skvěle. Ji prý řeže denně .... ale vše mám jen z doslechu. A nejhorší je, že on stále jezdí jako obchodní zástupce s elektrem a je DĚSNĚ fajn na ostatní :-| Ale mě před těmi dvěma lety, když se oženil, psal stále sms, jak je šťastný, že konečně našel tu pravou a já ať si teda chcípnu ve svém žalu po něm :-N
Odpovědět
Silente, a chcíplas? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kveta - :-D :-D :-D byla jsem žalem bez sebe :-D :-D :-D
Odpovědět
Silente, chúďa moje... Aj si sedela na splavu??? :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Miska si uz hadam rodila, lebo nejako to nestiham sledovat.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Yvett - dnes jsem 38+3 tt, termín máme dle UZV 18.5., takže ještě chvíli čas 8-) Pak dám určitě vědět do Dreamu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jak se resi, kdyz rozvadejici par ma psa a oba si ho chteji nechat? On ho puvodne nechtel a dlouho se o nej nestaral .... ale ted najednou bez nej nemuze zit. Pejsek je 14 dni u nej a 14 dni u ni, oba ho vychovavaji jinak a je chudinka uplne zmatenej :-( - resi se to jako dite nebo jako vec? Muze soud prirknout psa jednomu z nich?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: Já mám pocit, že pes (či jiné zvíře) je v zákoně brán jako věc :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek, tak potom by byla sance, ze ho soud prirkne jednomu, ne? Ona si ho poridila po potratu, ale on ho za zadnou cenu nechtel, takze by mohla mit sanci.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefko, pes je opravdu v zákoně brán jako věc a záleží na tom jestli je to pes s PP. Tam je uvedený majitel a tomu by náležel. Pokud je to pes bez PP, tak by se asi museli nějak dohodnout, nebo najít kupní smlouvu, kdo z nich ho kupoval "na sebe".
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka - jj, pes je bohužel věc |-| Můj ex naštěstí naši pejskovou nechtěl (musím to psát potichu, ona to neví, tak aby neměla trauma :-) ). Jinak bych to taky zahrnula do majetkového vyrovnání. Hele, na koho chodí složenky na poplatek za psa? =-)
Odpovědět
ja myslim, ze majitel je uveden i u psu bez PP, ne? na kazdem ockovacim prukaze je to.
Odpovědět
Profilova fotka
presne tak, my mame v ockovacim prukaze majitele, mamku
Odpovědět
rosi ale do ockovaciho prukazu si muze napsat kdo chce co chce ;-) kdyz jsem si koupila psa, tak jsem si to taky prepsala sama.... ;-)
Odpovědět
zezu, ale majitel je tam jeden a jeste ten pes musi byt nahlasenej taky pod jednim majitelem, to ze sis to tam napsala sama je normalni, to si tam pise majitel sam dycky, ale predpokladam, ze tam nemas uvedeneho manzela vedle sebe.
Odpovědět
navic za toho psa urcite platite nejake poplatky, za ktere je zodpovedny prave majitel uvedeny v OP a kazdy pes by mel byt taky nahlaseny na radnici, kam se taky uvadi jedej majitel atd atd.
Odpovědět
holky nezalezi vubec na tom, jestli je nekde uveden jen jeden z manzelu jako majitel psa.pokud byl koupen za trvani manzelstvi, tak spada do sjm,tj patri obemam. po rozvodu se musi pes vyporadat jako kazdej jinej majetek
Odpovědět
manzela tam nemam, protoze psa mame uz tri roky, to jsem jeste nebyla vdana :-) no nastesti bych tohle resit nemusela, manzel by ho pri rozvodu nechtel :-D
Odpovědět
zezu, no tak to je tvuj a v pripade rozvodu ti zustane i kdyby manzelovi ruplo v bedne a chtel ho sebevic :-D butt - tak ja si beru ocásek :-D ne, nak se rozvodove tema zvrhlo na dělení psů. Každopádně u našich by to bylo asi horší, než dělení děcek :-N :-N :-N
Odpovědět
ja bych mu radeji dala deti nez psa :-D :-D :-D
Odpovědět
Ovšem u auta je např. v registru vozidel též zapsán pouze jeden vlastník, i když je automobil v sjm. S tím pejskem je to stejně, přesně tak, jak píše butt.
Odpovědět
ahoj chcem sa pstyť že či možes byť svojej sestre krsná mama akmam priateľa a on je rozvedený ci možem alebo nemožem byt ako ist za krsnu mama a normlane obrat v kostole ako sa ma akniketo vie nech poradí dakujem pekne:::
Odpovědět
love: to jsi uuuuuuuplne v blbym vlaknu teda :-N
Odpovědět
:-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
love, hlavne skus to napisat este raz a po slovensky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D to je rebus?
Odpovědět
dobré ráno, holky... už delší dobu po této diskuzi pošilhávám a dneska jsem se odvážila přispět...mám tady svůj nick, svoje svatební album, svoje příspěvky....ale vzhledem k okolnostem, jsem tu pod jiným nickem. Známe se s mým mužem 6-7 let, spolu jsme 4 roky, manželé 2 roky...Loni jsme přišli v 6 měsíci těhu o děti. Za celé těhu mi muž pohladit bříško jen 2x, jinak mu to bylo doslova jedno...po "porodu" šel druhý den do práce a já byla u svých rodičů, odmítl se mnou zůstat doma...v mnohém se změnilo jeho chování k penězům, je schopný mi vyčíst, že jsem koupila dva rohlíky navíc...nelíbí se mu, když chci chodit někam i s kamarádkama a kamarádama...a v neposlední řadě se náš sexuální život zúžil max na 2x v měsíci...už rok se víceméně denně dohadujeme...koupili jsme byt, do kterého bychom se měli do měsíce stěhovat (vyřizovali jsme to už v září, ale všechno se protáhlo)...byt je v SJM, ale úvěr je celý psaný na mě..stejně jako ještě jeden...takže de facto všechno platím já...máme sice společný účet, ale jeho výplata tam nechodí... včera se mě zeptal, jestli ho miluju...a já se přiznala, že ne..mám ho ráda, ale tak nějak jinak...jsem ráda sama doma, jsem ráda ve společnosti svých přátel (většinou jiných mužů)...byla jsem týden pryč a ani jednou jsem si neposteskla... Připadám si jako schizofrenik, jedno já si říká, že to přece nemůže skončit, taková to byla láska, co jsme spolu všechno prožili...a druhé hlodá, že když nejsem šťastná, nemá to cenu.... Nemáte někdo nějakou radu, jestli se zkusit domluvit? Nějak si to všechno nechce připustit...když mu něco řeknu, je na mě v hlase hned agresivní...jednou jsme se hádali a já chtěla odjet, chytl mě za ruce a hodil se mnou na postel, že nikam nepojedu..v té chvíli se to ve mně taky zlomilo...Nebo mám vyhledat pomoc právníka? Díky za každou radu... (jinak máme auto, které je psané na mě - jedno má psané na sebe, ale jezdí v něm jeho rodiče, pes je psaný taky na mě. a 3 roky bydlíme u jeho rodičů v domě, který jsme my dva zrekonstruovali - což ale asi nebude možné dokázat)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?