První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
angeliko, nebudou se vás víceméně ptát na nic. Přečtou vaše jména, dohody a pokud vám nebudou chybět žádné doklady (všechny dohody, oddací list, op...) tak vás během 10 minut rozvedou. Soud nebude zkoumat, proč jste se rozvedli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
honzolucko: je to pekne zamindrakovanej bidak. a ty se o sebe dovedes postarat, vzdyt si jen po sobe precti svuj prispevek :-o to nepsala zadna chudinka se sebevedomim na nule, to je dost akcni pocinani ;-) jeste se zeptam - a kam se ti podely penize z prodaneho bytu? ten snad byl tvuj uz pred manzelstvim? na ne preci manzel nema zadny narok
Odpovědět
Profilova fotka
Angelika, přesně takhle jsme to měli my, taky bych řekla, že to trvalo tak 10 minut, nebylo to nijak nepříjemné, na nic se neptali.
Odpovědět
kote1m-No ty peníze jsem dala na jeho ucet bohuzel ,protoze jsem mu verila ,ze to bude neco na nas dum pro zacatek ,tak jsem si to malovala ,ale platil z toho kde co koupil si kola na auto koupili jsme pozemky ktere ted nechce prodat koupil auta na prodej ktere ted nikdo nechce ,plany na dum a prej jsme z toho zili a to me furt vycita ze nas zivil ,ale z mych penez.Mel dve firmy a penize pouzival na nakup zbozi ,ale o tom ja nic nevim ,protoze jsem myslela ze na ty penize nesaha.ale spletla jsem se.byla jsem blba naivni krava,ted je me z toho zle a jsem na praskach.
Odpovědět
Profilova fotka
honzolucko: podivej, to je na pravnika. urcite mas nejaky doklad, ze jsi ty penize na jeho ucet vlozila. penize nabyte pred manzelstvim jsou tvoje. nemyslim si, ze by byly uplne ztracene. a navic, pokud nevydelavas a on ano, tak ma k tobe vyzivovaci povinnost (ale to jsi tu myslim psala). navic, jestli se v tom tedy spravne orientuju, veci nabyte v manzelstvi, pokud nemate zuzene SJM, jsou stejne napul tvoje.... leda, ze by jste meli z duvodu jeho podnikani SJM zuzene a pak by nemel mit pravo nakladat s tvymi prostredky... ach jo, clovek musi v kazde situaci myslet na zadni kolečka. ja nejsem pravnik a v techto vecech se bohuzel orientuju velice povrchne. nemas mezi prateli nejakeho pravnika, ktery by ti poradil? ja nevim, jestli existuji nejake bezplatne pravni poradny....
Odpovědět
kote1m-uz to s pravnickou resime takze snad to nejak pujde.Ale chtekla jsem tim jen rict jak je laska slepa,az pak jde do tuheho tak se pozna ten clovek s kterym jste travili tolik casu.To me mrzi snad nejvic,takovej velkej kopanec do hlavy.Na zadni kolecka by se melo myslet ,je to hloupy ale v dnesni dobe rozvodu je to asi nutnost.Svatbu jsme meli krasnou ,ale co z toho kdyz ted po dvou letech se budeme rozvadet. :-|
Odpovědět
honzalucka....prave v takych momentoch sa ukaze, kto je aka osobnost....pri rozvode...a kto sa s tym vie vyrovnat a kto nie... moj ex urobil pre mna neodpustitelne chyby a stale nema dost sil pozriet sa mi rovno do oci, vini mna este aj z toho, ze jeho znami sa mu otocili chrbtom...a tiez som bola zamilovana do najuzasnejsieho muza na svete...nikeedy mam pocit, ze prave vtedy, ked je ten "pan uzasny" taky uzasny by zeny mali spozorniet, ze nieco nie je v poriadku.... a drzim palce, aby vam to vyslo bez tych kopancov ...bolia viac ako to, ze sa zrutil svet, co ste mali vyskladany z bublifuku...
Odpovědět
Profilova fotka
janino: taky mám ten pocit, z mého okolí pokud se holka vznášela hodně vysoko a básnila jak je úžasnej, jak je všechno supr a já nevim co všechno tak za pár let padla tvrdě na zem - konkrétně jedna má kolegyně z práce, neustále jsme slyšeli jak je skvělej, všechno kolem svatby ukázkově, nebylo slyšet jediná kritikla na jeho osobu atd........... nakonec se po 5 letech rozedli protože jí bil |-| a naopak u ženskejch co to berou nějak normálně a naopak občas i nadávaj na toho svýho "praštěnýho" chlapa je všechno v pohodě jinak všem co si tím prošli přeju brzo se oklepejte, živoit přece nekončí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
deniska. jak seš na tom?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, píši se po hodně dlouhé době. Já od manžela odešla před rokem, nebil mě, neubližoval, netýral jen se zamiloval do Tipsportu. Prohrál všechny peníze které jsem měli na účtu. Část hypotéky na opravu baráku. Nevěřil že to dokážu. V den kdy jsem si sbalila pár věcí a odešla jsem vůbec nevěděla kde budu spát. Naštěstí bylo kolem mě spoustu přátel a ti mi pomohly. Dneska jsme už rozvedení. V době odchodu jsem poznala přítele který mi mooc pomohl. S exmanželem jsme celou dobu v kontaktu, byla jsem s ním i v léčebně ale nakonec tam nenastoupil protože by neměl kdo platit splátky. S přítelem je konec a já čím dál víc zase tíhnu k ex. Scházíme se čím dál častěji a já nevím jestli mu věřet. Jestli závislost dokáže sám zvládnout. Ale na léto odjíždím pracovat do zahraničí tak bude čas si všechno urovnat a i čas ukáže jestli je ex v poho jak tvrdí. Ráda bych mu tu šanci ještě dala ale bude to k něčemu? Snad se ze svých chyb ponaučil a uvědomil si co všechno ztratil( nemyslím mě, ale kamarády, část rodiny atd...). Všem které prožívají těžké chvíle, tak přeji hodně sil a věřtě že když něco končí tak něco nového a hezkého začíná. A hlavně s úsměvem jde všechno líp. ;-)
Odpovědět
brumdinka suhlasim, ze treba mat triezvy nazor a sem-tam sa aj pohadat a hlavne vidiet tie negativa, no mat schopnost prijat to. chip: drzim Ti palce. Snad si najdete este k sebe cestu. Aj v stasti aj v nestasti.
Odpovědět
Chip, pamätám si Ťa. Radila som Ti vtedy rozvod. A ako sa poznám, určite som radila aj liečenie pre muža. Ja som asi naivná, ale odklad splátok o tri mesiace by sa v banke dohodnúť nedal? Veď liečenie ústavnou formou trvá len tri mesiace... a pomohlo by to jemu, aj Vášmu vzťahu... bez liečby alebo aspoň bez dochádzania do klubu abstinujúcich gamblerov som k tomu dosť skeptická. Nebudeme si klamať: závislí dokážu svoje okolie parádne klamať a manipulovať, takže vstupuješ na veľmi tenký ľad. Ja by som naň nešla Moja rada je: z Anglie ani cent neposlať exmanželovi, nech neprídeš o ďalšie prachy.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Kvetka, máš pravdu splátky by se odložit daly ale léčby gemlerství trvají min. 6 měsíců a to už banka nedovolí. Navíc většina terapeutů nechce tutu závislost léčit anbulatně, prý to nemá výsledky. Beru to i jako moji chybu že jsem to na něm nepoznala dřív. Vždyť celý jeho plat jde na splátky. Takže ho živí rodiče. Neboj, peníze ode mě ještě hodně dlouho neuvidí a ani kdybych se k němu nastěhovala zpět bych si nechávala dost bokem kdyby náhodou... Taky se toho bojím, ale je vidět že se stršně trápí, že hot mrzí. No uvidíme až se vrátím co bude. Jestli mi dobrovolně ukáže výpisy z účtu a jestli nebude proti abych po kamarádech zjišťovala víc. A třeba když se vrátím tak už si mezitím najde někoho jiného... Kdoví jestli vydrží čekat. Já mu řekla že tam jedu vydělat si peníze abych si mohla koupit vlastní bydlení, abych nemusela bydlet v podnájmu a abych měla kam jít kdyby mě zase podrazil... Ale fakt se taky bojím. Ale pořád si říkám jestli bych tu poslední šanci ještě neměla risknout. Mám kamarádku jeptišku. S ní tento problém probírám už dlouho a ze všech stran a chtěla jsem vědět její radu. Ona exmanžela vůbec nezná a tak má vlastně nestranný názor. Taky radí zkusit a věřit. Ona mi řekla že je to vlastně výzva. Výzva jak pracovat sama na sobě i na něm. Ale děkuji všem za slova podpory které pro mě byly strašně důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
Chip - ahoj, pamatuji si Tě. Můj ex byl kromě jiného bohužel také gambler a NIKDY bych mu neuvěřila, že je vyléčený. 2x to na mě tak dokonale nahrál, že už bych tomu u nikoho prostě nevěřila. A to jsem mu sebrala všechny karty, snažila se kontrolovat co šlo... vždy si našel cestičku a dluhy vesele rostly dál. Takže můj názor - nedávat šanci, odjet a zapomenout. Nyní se na něj upínáš jen proto, že není v Tvém životě nikdo jiný. Máš nyní vůbec příležitost hledat někoho, když jsi většinu času s ex? =-) Držím palečky, aby bylo zase dobře :-) P.S. Na gamblerství je v ČR kapacitou Dr.Nešpor http://www.drnespor.eu/
Odpovědět
Profilova fotka
chip: hm nevím co říct, ono je to těžké - ale spíše se přikláním k názoru silente - ono opravdu takovýto lidé i když třeba ho i dostataneš do léčebny (čemuž moc nevěřím a i kdyby tak pokud on sám nebude chtít, tak s nim nikdo nehne) ty sklony budou mít vždy a aby to nedělali tak musí mít bednu, tipsport a já nevim co hodně daleko od sebe - ona závislost na čemkoli je strašná a i když se vyléčí tak to má špatnej dopad na celou rodinu někdy do konce života |-| a opravdu chceš být celej život v nejistotě a strachovat se o to kdy ho zase napadne prohrát všechny peníze :-p zvlášt´když budete mít děti =-)
Odpovědět
Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku ústavná liečba gamblerov trvá 3 mesiace - to viem naprosto iste. A liečia ich /keď sú teda tak neochotní ísť sa liečiť/ aj ambulantnou formou a sú aj kluby anonymných gamblerov. Neverím, že také niečo v Čechách nie je, lebo Vy ste boli v prístupe k závislým vždy na tom lepšie ako Slovensko. Inak keď som môjmu mužovi povedala, čo máš nové, tak mi povedal: Však ona je tiež gamblerka, len netipuje ale vsádza /sází/ na exmanžela. Over si, či u Vás naozaj nie sú 3-mesačné liečby /či Ťa muž neoklamal v tomto/ a ak sú, tak to ber ako dôkaz, že on sa liečiť nechce. Inak keby sa liečiť chcel, tak by išiel a s bankou by sa minimálne pokúsil aspoň sa dohodnúť o odklade splátok. Takže z môjho pohľadu si on našiel dostatočne inteligentne znejúcu zámienku na to, aby sa neliečil a na Teba táto zámienka zabrala. Chip, nezamieňaj ľútosťou zdravý rozum. Radiť sa s jeptiškou? No čo Ti asi poradí jeptiška? Odísť a nedať šancu? To asi nie, že. Poraď sa s manželovým psychiatrom. Že žiadneho stáleho nemá? No prečo asi?
Odpovědět
Profilova fotka
Silente, děkuji za www stranky. V té léčebně, teda spíš komunitě co jsme byli tak léčba tam trvala min 6-12měsíců. Manžel byl i v bance se svou sestrou a neuspěli. Navíc kdyby šel na nemocenku tak už by se v neměl kam vrátit, protože by hned pak dostal v práci vyhazov. Už mu to tak nějak bylo naznačeno, protože loni hodně promarodil.... Deprese. No uvidíme co nám čas ukáže. Třeba odloučení pomlůže oběma. Ale děkuji za rady a vzkazy. 8-)
Odpovědět
deniska ako sa mas? vsetko v poriadku? dlho si sa neozvala... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no mám o Denissku trochu strach,že se neozývá... :-S
Odpovědět
ahojte, ako sa mavate dievcata? veru, niekomu sa Deniska ozvala? Deni, si v poriadku? co sa deje?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky po dlouhé době jsem tu opět. Tak ve středu jdu k soudu, jsem zvědavá jak to bude probíhat protože my nemáme rozvod dohodou ]-( . A pan manžel tam vůbec nebude a příjde za něho právnička tak uvidím.....
Odpovědět
Holky, já jsem Denisce napsala několikrát a ta my vždy po nějaké době odpověděla-asi tady nechodí často. Má se relativně dobře. Nechci psát co a jak, abych ji nějak neublížila (kdyby se tady někdo podíval ze strany manžela). Opravdu nikdy nevíte co a jak. marta: Na tvoji svatbu si loni pamatuju, protože jsme pomalu začali rozmýšlet, že se taky vezmeme! Vy to nemáte dohodou, ale dohadováním jo? 8-( to fakt musí stát za to...V rodině se taky rozvádí a přou se o každou stovku a ještě k tomu mají 6ti leté dítě-to to odskáče samozřejmě nejvíce! Ještě že nemáte děti...Přeci jen to je závazek mít s bývalým manželem dítě. Nemůže se udělat jen tak tlustá čára a už ho nevidět... =-)
Odpovědět
ahojte....nikdy som si nemyslela, ze aj ja tu budem pisat, ale uz som zufala :( Chodili sme spolu 5 rokov, vzali sa a teraz neviem ako dalej. Nebije ma, nenadava mi,ale nie je nikdy doma, nikde ma nepusta, sa musim stale pytat, ked chcem s kamaratkami von, ked nepridem v dohodnuty cas, tak vyvadza ..... Stale ma kontroluje, diriguje..........ja uz nezvladam :( Ale bojim sa rozviest, bojim sa ako zareaguje a co na to ostatni....si vsetci myslia ze dokonaly par :(
Odpovědět
zuzuskas a to zacalo az po svadbe? dovtedy ta nestrazil? mala si slobodu vo vztahu?
Odpovědět
ale strazil ale takto nie! Ved on ma pusti s nimi, ale je okolo toho tolko kriku a ked pridem domov vysetrovania a vysetrovania...kde som bola, s kym som bola........ Mali sme problemy skoro celych 5 rokov....sice nie so ziarlivostou,ale mali sme. A som si myslela, ze svadbou sa to spravi....budeme spolu a vsetko bude fajn.
Odpovědět
zuzuskas tak to já bych si ale svatbu rozmyslela jestli byl už takový před :-N
Odpovědět
beruska: to ja viem teraz tiez, ze to nebolo stastne riesenie!
Odpovědět
zuzukas a co si promluvit spolu už ste o tom mluvili?
Odpovědět
beruska:hej....pred dvoma rokmi.....a slubil, ze uz taky nebude. a nebol a sme sa vzali a je to zasa tu a este v horsom!!!! Vies, len on to berie tak, ze uz sme manzelia a vydate zeny nikam a s nikym bez manzela nesmu!!!!!! a to mu hovori aj svokor, ze ma nema pustat samu :(
Odpovědět
moj nazor je, ze ked moze on, tak mozes aj ty.. preco on stale nie je doma? je to ferovy zivot? on moze vsetko a ty nic? ved v partnerstve ide o vzajomnu podporu, toleranciu a doveru.. a nie si robit ten spolocny zivot neprijemny.. ja by som mu ppovedala ze pokial moze on tak budem aj ja..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?