První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Aniki, podle mě jste bohužel na cestě, která potká spoustu párů. Ale je dobře že si to uvědomuješ aspoň ty, nevím, jak tvoje žena. Chyba je asi na obou stranách, ale pokud je vůle, určitě se dají věci zlepšit. Určitě stojí za to pracovat na vztahu, než jen hledat problémy a pak se rozejít, protože ti to v té situaci už připadá jako jediné možné řešení. Ale není, protože člověk s tímhle přístupem dřív nebo později skončí v každém vztahu stejně špatně. Nevím samozřejmě, jak to u vás doma vypadá, ale když se budeš snažit zlepšit pracovat na vašem vztahu ty, určitě to dřív nebo později tvoje žena ocení a věci by se měly zlepšit. Co děláš pro to, abys pro svoji ženu byl pořád tak aktraktivní, jako na začátku? Kdy jsi jí naposled pozval do kina nebo na večeři, jen vy dva? Jak to máte s prací v domácnosti - kdys jí pomohl? Jestli odpovíš, že jste byli v kině minulý týden, ty ses před tím osprchoval, navoněl a vzal si čistou košili, a po kině jste si zašli na skleničku a řekl jsi jí, že se ti pořád líbí její oči; v domácnosti pravidelně luxuješ, taháš víkendové nákupy a po večeři uklidíš talíře do myčky, prohlásím veřejně, že chyba je jen a jen na straně tvojí ženy, zatímco ty jsi dokonalý muž ! :-)
Odpovědět
no vies to bolo myslene tak ze veriaci casto pouzivaju ako argument , ze ale ja sa nemozem rozviest lebo som prisahal pred bohom, ze do konca zivota v dobrom aj zlom. ale casto zabudaj ze prisahali aj vzajomnu uctu a lasku. a zvycajne medzi takymito ludni uz nie je ani laska ani ucta, a oni zostavaju vo vstahu lebo to prisahali.. ale v podstate to co prisahali aj tak davno porusili. ako keby si neuvedomovali ze v dobrom aj v zlom neznamena to ze manzel manzelku posle do p..., vynada jej , usterdi jej zopar faciek alebo zopar,, milych privetivych slov,, a ona to bude znasat. podla mojho nazoru v dobrom aj v zlom znamena ze svojho manzela neopustim ked bude chori, ked bude mat financne problemy , alebo ked bude nestastastny a smutny a bude mat zle dni.... ale ako nahle na mna zdvihne ruku alebo bude na mna vulgarny tak dovidenia , dopocutia ;-)
Odpovědět
musim sa zasmiat, lebo strasne lahko sa tu kazdemu diskutuje o teorii a ja si myslim, ze clovek sa aj tak inak zachova, ked pride do realu :-) zelinka co su to podla teba zle dni??? mam znamu co ostala s manzelom, ktory mal zle dni (psychicky ju tyral, vyhadzoval z domu atd...aj deti atd...) ona je veriaca a aj ked nemala svadbu v kostole tak snim ostala....teraz po case sa zmenil a stal sa z neho iny clovek.....ona tvrdi, ze to vdaka jej modlitbam... takze otazka znie co je unosne aby ten ktory clovek ostal vo vztahu??? tato moja znama sa kludne mohla rozviest, ale nikdy by snim uz neprezila tie krasne chvile co snim preziva teraz po zmene... hmm co je vlastne spravne si myslim, ze clovek nevie nikdy :-N
Odpovědět
yvetta clovek nikdy nevie co je spravne ale asi to aj citi. tosku sa zamysli nad tym co som napisala a pochopis ako som to myslala. po tych mesiacoch na tomto fore by si mohla vediet , ze nie vsetko ja krasne a ruzove a existuju aj pary, ktore sa prestanu lubit a prestanu pocitovat k sebe vzajomnu uctu, po svadbe zistia ze vobec nedokazu zit spolu ...alebo clovek do manzelstva vstupoval uz s tym ze klame a neodhalil pred partnerom svoju skutocnu tvar. to ze tebe sa to nestalo , tak to neznamena ze sa to nestalo nikomu. ;-) a ja som pisala prave o tychto paroch, ktori spolu ostavaju zit v klamstne.....zamysli sa a povedz ci to nie je tak.
Odpovědět
ja viem, ze si o tom pisala .....moj prispevok bol len poukazanim nato, ze su rozne pripady :-D ja som nepisala, ze vsetci musia spolu nasilu zit :-D a ze vsetko je ruzove :-D ja som sa len zamyslela nad tym co je ta hranica konca vztahu - asi pre kazdeho ina :-D
Odpovědět
yvett prepac nechcem sa ta dotknut, ale tvrdit, ze sa clovek moze zmenit vdaka modlidbam...fakt sa strasne ospravedlnujem, ale to ma vzdy pobavi :-)
Odpovědět
orpava:modlitbam
Odpovědět
yvetta, hej su rozne pripady ale uznaj ze zazraky sa kazdy den nedeju :-D ;-)
Odpovědět
Aniki, no myslim,ze prezivam v manzelstve presne to iste...Pocity su rozne.Moj manzel ma psychicky tyral a vydieral...Clovek aj chce ale jednoducho v tom nieco je...nieco,co ti brani to dat ,,dokopy,,.Tazko sa to opisuje,sama niekedy neviem,co sa vo mne odohrava a casto rozmyslam nad rozvodom,ale vzdy sa bojim,ci urobim tu spravnu vec,ten spravny krok. Je pravda,ze my zeny rozmyslame inak ako muzi.Tiez som veriaca a tiez mam pocit toho,alebo citim istu povinnost voci mojmu manzelovi tym,ze som mu dala slub pred Bohom.No v danej chvili sa to vo mne prieci a hovorim si,ze Boh isto nechce,aby sme trpeli,obaja...Neviem,tazko je to opisat a tazko je to riesit.Kazdy sme iny,kazdy sa v takejto situacii zachovame inak a kazdy ju budeme inak aj riesit.Zalezi to od nasho charakteru....To je len moj nazor.
Odpovědět
luko ja tomu verim a vobec mi nevadi, ze sa smejes je to kazdeho osobna vec co si mysli :-o ja som to totiz prezila na vlastnej kozi a ako ja hovorim kto nezazije neuveri :-S :-S zelinka ja som netvrdila,ze to sa stava vzdy a kazdemu :-D a suhlasim s Katkou teraz mozme tvrdit nieco, ale ked pride na lamanie chleba ktovie ako by sme sa zachovali :-. napr. to neviem ani ja ....
Odpovědět
yvetta neboj , ja som pred dvoma tyzdnami tiez prezivala skoro rozchod. ale modlila som sa aby sa to nestalo. ale zas moj priatel nie je tyran :-D ;-) na jednej strane som nechcela skoncit vstah koli tomu ze sa mame radi ale na druhej strane som sa nebala toho ze co teraz. ked budem byvat, co budem robit, ake to bude strasne tazke to prezit a bla bla... vies mna zaraza prave to ze niektori ostavaju vo vstahu nie koli strasnej laske a snahe zachranit vstah ale hladaju si skor materialne dovody preco vo vstahu ostavat. ved samozrejme nie je to nic prijemne hladat si nove byvanie, alebo vlacit sa po sudoch alebo sa na cas uskromnit a zit z ruky do ust.....a prave to ja povazujem za klamstvo. Nelubim ho, nechcem s nim zit ale kde budem byvat, a co povedia ludia a co povie cirkev a nebudem moct ist na prijimanie a uz sa nebudem moct zosobasit v kostole..... a plno inych dovodov. ved sme mali moznost tu citat. proste rozvod alebo rozchod nie je najstrasnejsia vec v zivote. su omnoho horsie. a mne je proste na bliti ked niekto z rozvodu robi taku strasnu tragediu. tragedia je ked ochorie clovek, alebo ked zomrie, ked konci zivot. ale rozvodom ani rozchodom sa zivot nekonci... 8-)
Odpovědět
jasne, ze rozvod nie je najvacsia tragedia, ale ked tomu ludia veria tak to pre nich je v tu chvilu tragicke napr. ja verim svojmu vztahu skoro na 100% a keby to malo k rozvodu smerovat tak by to pre mna bola tragedia |-| =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak jsem vás dočetla a musim souhlasit s yvetou, ono pro každýho je ta hranice jinde a je jedno zda je věřící nebo ne, má tchýně třeba taky neměla zrovna krásné manželství, její muž a otec mýho přítele dlouhé roky pil a to hodně a nebili schopni ho dostat do léčebny, prostě byl to velkej problém, kterej poznamaneal celou rodinu. Mohla se s ním rozvést, ano a já osobně bych to na jejím místě nejspíše udělala, ale ona to neudělala a tyto zlé dny pominuly, on nakonec pít přestal, dneska si k alkoholu ani nečuchne a je z něj úplně jinej člověk a důchodu si ted´společně užívají a i on sám se mýmu tatínkovi svěřil, že je nesmírně štastnej, že jeho žena při něm stála i v takové situaci a její za to vděčnej. Takže ono se to prostě nedá paušalizovat. A tragédie no myslím že rozvod jí není i když je to hodně zlé a v mém vztahu by to bylo stejně jako u yvety, ale zas na druhou stranu se z toho nezbláznim a jak říká můj muž, jo hodně by mi vadilo kdybysme se rozešli, ale určitě se kvůli tomu nepověsim, takže asi tak a já to vidim stejně 8-)
Odpovědět
Zeli suhlasim s tebou.Napr.u mne materialne hodnoty a financie nie su prioritou v zivote.Nikdy som nebola na nikom materialne zavisla,viem sa o seba postarat,zarobit si peniaze,zohnat byvanie a pod.No v pripade mojej mamky....to bolo prave naopak,chcela sa rozviest no nemala kam ist a hlavne s 3 detmi,tak zostala....neuveritelnych 32 rokov,ale keby som sa jej dnes opytala,ci bola alebo je s mojim otcom stastna a ci nelutuje,ze neodisla nie som si ista,co by mi povedala...Myslim si,ze kedysi ,,nase mamy,, zostavali vo vztahu koli materialnym a hlavne aj moralnym principom,no myslim,ze v dnesnej dobe to tak vobec nie je. Mna casto kasle to,ze ja mam rodinu,kt.za mnou stoji a kt.ma podrzi a priatelov....moj muz to nema.On ma mna a niekedy je mozno ta brzda,ze myslim ,,za neho,, co bude potom.Pochadza z rodiny,v kt.kazdy je sebec,okrem toho rodicia alkoholici a o neho uz nemaju vobec ziaden zaujem....Pre mna ako cloveka s citmi je toto akasi moralna brzda...a v druhom rade je to smutne.Velmi mi naublizoval,to je pravda...no stale a stale sa snazim pozerat na nas vztah s ineho noveho pohladu...no zial co raz viac mi vychadza,ze to fungovat nebude,mozme sa snazit ako chceme. Keby som sa rozviedla,myslim,ze pre mna by to urcite nebol koniec sveta.Zostali by mi spomienky na prezitu minulost (urcite boli aj krasne chvilky) a pustila by som sa s elanom do niecoho pekneho v buducnosti... V kazdom vztahu clovek urcitym sposobom sniva,co bude a pod.No ked vztah rupne...je to ako by nam ten sen niekto vzal.Tazko to prezivame,trapime sa,ale urcite potom zacneme snivat znovu.Vzdy nieco zle konci a nieco krasne zacne...
Odpovědět
aniki, nejsi ty náhodou můj muž?, bo mám pocit že píšeš o nás
Odpovědět
Ahoj holky, už to vypadá že mě taky čeká rozvod. Manžel byl moje životní láska, 6 let jsme spolu chodili, pak se vzali a já doufala, že to bude napořád. Po svatbě už si mě ale pomalu přestával všímat, večery jsem trávila většinou sama a on byl pořád někde - s kámošema, pořád nějaký sporty a spolu jsme byli čím dál míň. Já jsem se snažila doufat, že je to jen nějaká krize, ale bylo to čím dál horší. Minulý léto se mu se mnou nechtělo ani na dovolenou a v listopadu jsme se domluvili, že si dáme pauzu a já jsem šla k našim. Asi týden předtím mi řekl, že se do někoho zamiloval, že už je to pryč, protože ta slečna ženatého nechce, ale on na ni pořád myslí a neví jestli s půjde udělat něco s tím, aby bylo všechno jako dřív. Asi měsíc jsme se neviděli, pak jsme se začali vídat jako kamarádi, jeli na pár prodloužených víkendů, ale stále bydlíme každý jinde a on pořád není společným bydlením jistej. Mám ho ještě pořád strašně ráda, ale vím, že toto nemá smysl a rozvod bude to nejrozumnější, ale pořád trošku věřím, že by mohlo být všechno zase dobrý, ale už jsem se načekala dost.. Nejhorší je, že ho mám pořád moc ráda, i když mě tak trápí a rozvod si nějak nedokážu představit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ach ľudkovia, keď čítam tu tie nešťastné osudy, je to k zaplakaniu. Je to strašné vidieť, či počuť o toľkom nešťastí v manželstve. Mňa manželstvo ešte len čaká a verím, že bude šťastné. Nikomu neprajem rozchod. Mám nádherný príklad u svojich rodičov, ktorí sú už 34 rokov šťastní manželia. Ešte teraz vidím ako sa na seba pozerajú s láskou. Ako ocko kupuje mame kvety, sladkosti a rôzne maličkosti aby ju potešil. Ako sa mamka každé ráno s ockom lúči keď idú do práce, ako sa s ním víta keď sa z práce vracia domov. Akí sú voči sebe ohľaduplní, majú k sebe úctu, jasné že prídu aj chvíle hádok, a podobne, ale neexistuje ideálny vzťah. Aj oni majú svoje krízy, ocko si rád vypije a mamču to riadne štve, ale akosi vždy sa mu to prepečie. Asi preto, že keď si vypije tak sa správa ako med. Nekričí, nenadáva, nabije. Vždy sa všetko vyrieši a žijú si ďalej. Jasné, že to už nieje tá iskrivá a vášnivá láska ako kedysi, je v nej rozum, mnohé preskákané krízy(rozbíjal sa aj riad) a nešťastia, ale sú tu. Sú šťastní a zatiaľ som nevidela lepší manželský vzor ako sú moji rodičia. Toto si želám aj ja, a želám aj vám takéto manželstvá. Nech je čo najmenej rozchodov. Nech všetko zlé sa obráti na dobré! Samozrejme, že je tu výnimka, kedy sa v manželstve jeden nevie ovládať, bitky, nadávky, hanobenie, urážanie. Neviem ako by som sa ja zachovala, keby som to v skutočnosti zažila. Asi z toľkej lásky by som jednu facku manželovi odpustila(záležalo by samozrejme aj za čo facka bola), ale akonáhle by nasledovala druhá, už by som to radikálne riešila. No síce to vravím, ale ktovie ako by som sa zachovala. Jedno isto viem, ak by som mala končiť z modrinami a so strachom sa vraciať domov, či ma môj manžel dnes dobrú náladu alebo zlú a zmláti ma jak žito, tak takéto manželstvo, či už verím v Boha alebo nie, nemá zmysel. Veď civilne sa rozviesť môžme, ale pred Bohom stále budeme manželia. Len už nemusíme spolu žiť a nechať sa obíjať. A skôr by deti prežili rozchod rodičov, ako vidieť v jednom kuse svoju matku z modrinami. Každý má právo na šťastný život! Proste chcela som len jedno.....Buďte šťastní a keď sa manželstvo dá zachrániť robte preto všetko.....ak to naozaj nemá zmysel, načo sa celý život trápiť. Verím, že ani Boh nechce, aby sme boli nešťastní celý život! No je to môj názor, každý predsa nejaký má a nie každý s ním musí súhlasiť a to rešpektujem. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, chcem pridat svoj nazor k teme, lebo mi to neda...stacilo mi precitat poslednych desat prispevkov a.. no baby,ale ved to mozu byt aj muzi, myslim, ze nema zmysel zotrvavat v manzelstve, ktore nefunguje. Verim v Boha a viem, ze On pozna riesenie na vsetko...takto fungujem ja a krizy a problemy v manzelstve su asi normalne. ale moja mamka zila v manzelstve 35 rokov...ponizovanie, alkohol, krik atd...nemala dost sil na to rozviest sa a myslim, ze si na tu situaciu v nasej rodine tak zvykla, ze ju uz nedokazala zmenit...uz treti rok byvame inde, mamka od otca odisla, nerozviedli sa sice, ale vsetci pokojne spavame....ale, este vzdy mam v sebe vycitky, preco sme ja a moji surodenci mali take detstvo..preco to neurobila vtedy kvoli nam...preto si myslim, ze cim skor, tym lepsie, ked nie kvoli sebe, tak kvolu detom.dobru noc
Odpovědět
euforia krasne si to napisala. zelam vasim aj tebe tak ako vsetkym tu a vlastne vsetkym na celom svete to iste.. ja mam najvacsi poklad na svete doma a za tym si stojim.. mozno to o par rokov nebude take ako to bolo pred 8 rokmi kedy sme sa dali dokopy (ale kazdy predsa vstupuje do manzelstva s tym, ze toho druheho nadovsetko miluje a tiez ocakava ze to je na cely zivot. bohuzial casto sa nas zivot ubera inym smerom ako sme si predstavovali), ale kazdy ma taky vztah, aky si urobi. (my sme tiez zazili mnoho hadok a aj vacsia kriza bola, ale sme si vsetko vysvetlili a teraz je vsetko v poriadku - len sme museli chciet obaja) cize ak nechame toho druheho aby po nas skakal tak to tak aj bude vyzerat.. (myslim tym ze ak sa udeje nieco nezvycajne, co do vztahu naozaj nepatri) - mozno sa mi to lahko hovori, lebo ja som clovek co si vzdy povie co si mysli a nema problem odporovat aj sefovi alebo cudziemu cloveku - je mozne ze na to treba mat aj povahu a niekto na to nema guraz (hlavne sa netreba nikdy podcenovat) ale ak si urcime pravidla hned a nejake sa porusi, tiez treba to riesit hned a neodkladat. neskor to nemusi dopadnut dobre. ak sa "dotycna osoba" nechce zmenit, tak neskor to lepsie nebude. neviem ci som to napisala tak aby ste to pochopili ale snad hej.. viem ze mnohi resp. mnohe to maju tazke, ale fakt je, ze pokial mam zit s clovekom ktory si ma nevazi tak ten zivot s nim nema zmysel. na vztah su vzdy dvaja.. ak jeden prestane v tom vztahu "fungovat" tak da sa este spravit jeden krok - dat si poslednu sancu zmenit nieco vo vzahu - ale ak to nepojde tak to nema zmysel aby sa to dalej natahovalo. vsetko je to len o vzajomnej tolerancii.. musime sa naucit respektovat jeden druheho. ak sa jeden zacne vyvysovat nad druheho tak je zle a treba proti tomu bojovat hned.. drzim vsetkym nastavajucim a tiez uz vydatym nevestickam palceky aby ste mali zivot ako jeden nekonecny dlhy krasny sen a tym co maju po svadbicke a zacina im to vo vzahu "skripat" nech maju dost sil na vyriesenie svojich trapeni, aby sa to skoncilo "happyendom"
Odpovědět
ahojky je mi líto dennisky nemá to jednoduchý já se rozváděla loni a měla sem to skoro podobný našel si mojí ex nej kamarádku shcházely se spolu hodně dlouho a on nakonec odešel za svým srdcem u nás to bylo horší v tom že sme měly syna tak ten na tom byl nejhůř ale držel při mě tak sem si i já našla spřízněnou dušišku a ted sme spolu něco přes rok a od začátku našeho vztahu spolu bydlíme malého miluje jako by byl vlastní a zase naopak malý na něho nedá dopostit o vlastní tátovi už pomalu neví. Nejezdí za ním a tématu táta se vyhýbá ale ted jsme štastní a všechny tři nás v srpnu čeká ten nejhezí den už se moc těšíme a jsme konečně štastní. Já mám to po čem dlouho toužila milujuécího partnera který mě bere se všema chybama co mám a že jich je :-D.A zase naoplátku vím i o jejho chybách ;-). Můj rozvod proběhl klidně akorát soudkyně byla mimo nevysvětlila sem jí že sem se snžila to udržet ale když jedna strana nemá zájem je to zbytečný.přeji všem aby byly štastní a hlavně aby našly lásku života ;-)
Odpovědět
http://www.beremese.cz/forum/show.php... ;-)
Odpovědět
je sorry holky sem se preklikla patrilo to do jine diskuze :-D
Odpovědět
euforia, naozaj si to krasne vystihla:-)
Odpovědět
holky, mám otázku na ty co se rozváděly: Za jak dlouho to bylo aspoň trošku lepší, začalo vás zase něco bavit, nebo jste zase začaly být šťastný? Já se nedokážu těšit vůbec na nic a to mám spoustu kamarádek, koníčků, chodím do práce, ale zdá se mi že snad nemám radost vůbec z ničeho. A to už se smiřuju s rozvodem několik měsíců, žádost jsem sice ještě nepodala, to až si budu úplně jistá..
Odpovědět
eloise ahojky já měla velký štěstí našla sem svýho ochránce jěště před rozvodem takže mě podržel i u soudu a to za jak dlouho je to lepší to se nedá říct záleží hlavně na tobě.Ale co to chce je čas držím ti aplečky aby si byla zase brzy štastná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
eloise: V době rozchodu s ex manželem mi nebylo nejlíp, byla jsem zklamaná, že to nevyšlo, i když jsem věděla, že už ho nemiluju, prostě mi bylo líto těch let, co jsme spolu prožili. Nechtěla jsem to vzdát jen tak bez boje. Ale prostě nemělo už pak cenu bojovat za něco, co nemělo smysl. Ale jinak jsem nezažila stavy, že by mě nic nebavilo, že bych se na nic netěšila, to ne. Jen jsem v té době hodně zhubla. Pořád jsem tak nějak věděla, že toho mám hodně před sebou. Rozvod už pro mě nic hrozného nebylo. Měsíc před rozvodem jsem začala chodit se svým současným manželem, takže díky nové lásce jsem rozvod přestála dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se ještě vracím ke kauze kamarádka. Nakonec jsem jí to teda řekla, bez emocí a jen to co vím a ať z toho nedělá ukvapené závěry. Přijala to v pohodě, řekla mi, že je ráda, že jsem jí to řekla,že by nerada byla za krávu 8-) takže jsem se v ní nemýlila x-) . Nakonec jsme trochu zapátraly na netu a vše nasvědčuje tomu, že ji fakt podvedl... :-N :-p . Bude to s ním řešit, co tedy chce a co s nimi bude... O té holce dokonce tušila, ale nebyla si jistá... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
No vidíš, je to tak dobře, že jsi to řekla.
Odpovědět
Ahojky všem ,tak právě prožívám něco podobneho.Zatím jsem vdana ,kvuli manzelovi jsem se i s detma z prvniho manzelstvi odstehovala z velkeho mesta na dedinu,nez jsme se brali to byli same vecere ,kvitka vylety a ja nevim co jeste a po svatbe jako kdyz utne.Prodala jsem byt v BRNE a prestehovali jsme se nemu ,decka jsem tam prihlasila do skoly.A pak to zacalo ,vycitani manipulovani ja jsem hrozna ,vyvolavani mojim rodičum ,pak mi zacal rikat ze jsem koule na noze a ze sedim doma.Skoncilo to tak ze jsem skoncila na psychiatrii a lecim se na eprese.Muj muz misto aby me podrzel tak me jeste vic srazel ,ze jsem nemocna nesvepravna nevim co mluvim ,tak jsem se jeden den sebrala a utekla i s detma k rodicum,nedalo se to vydrzet a ni minutu neustale monology s jeho strany vecer kdyz jsem spala otevrel dvere rozsvitil a mlel ,pak zhasl zavrel a tak se to opakovalo treba 6 krat .Moje obrana byla ze jsem zavrela oci a nemluvila.Ted jsem na lecich ,ale ten prvni krok uz jsem udelala,opustila jsem ho ,decka prehlasila behem tydne do jine skoly a ted se mackame u rodicu v 2 pokoj byte,protoze penize z uctu mi neda,a kartu nemam.Kdyz jsem ji chtela tak na me vyjel ze je muj muz a ze mu neverim nebo co? a ja hlupana verila.Ja radim Elisce opravdu rychle pryc,a co nejdal od nej.Ted se chova s ledovym klidem arogantne a povysene,ze na byt nedostau ze me nevyhodil a ze se mam kam vratit.Kdyz jsem mu rikala ze mi ma poslat nejake penize tak atogantne odpovedel prosim??Ty jsi odesla tak se starej ,ale ja jsem manzelka a mam pravo aby me zivil nez si najdu praci.Pracovala jsem u nej v kavarne na cerno a za vyplatu jsem nakupovala jidlo.Chci si dokazat ze nejsem tak strasna jak porad vykladal vsude a ze se postaram.Sebevedomi mam na nule.Je to hnus ,uz se nikdy nebudu vdavat.
Odpovědět
ahoj holky prosím nemáte někdo zkušenost s rozvodem, podali jsme žádost o rozvod společně s dohodou o rozdělení majetku, děti nemáme, teď nám příšel papír od soudu, že se máme dostavit, chtěla jsem se zeptat na co se nás tam tak budou ptát, jak to tam probíhá, a jestli bude ještě nějaký stání,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?