První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja som chcela fungovat hlavne s manželom ale pre neho su jeho rodičia viac, kolko lusknu tolko skače a ja môzem ajt lieskat a nič nezmôžem.
Odpovědět
tinika ak teraz ustupis tak sa z tohoto bludneho kruhu nikdy nevymotas. manzel by si mal uvedomit ze ty nezijes s jeho rodicmi ale s nim. ak ustupis, zisti kde mas slabiny a bude ta takto stale vydierat.... urob ako myslis
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka presne takto rozmýšlam a preto som si tentokrát povedala že už nepovolím. lebo to budem mať celý život. lebo si myslí ze sa len vyhrážam a nikdy neodídem.
Odpovědět
Profilova fotka
tinika, mala by si sa asi vykašľať na svokrovcov. hlavne svokry vedia pekne znepríjemňovať život. ber ich ako rodičov svojho manžela a to je všetko. mne svokra zničila prvé manželstvo tým, ako sa strašne do nás starala, ako vnucovala môjmu exmanželovi svoje názory... ani s mojou budúcou svokrou sa veľmi nestretávam. bohužiaľ bývame ďalej ako exmanželka môjho priateľa, takže chodí viac k nej (teda k deťom), ale veľmi mi to nevadí. lepšie ako ju mať nasáčkovanú každý deň v byte.
Odpovědět
ja viem, ze sa mi hovori lahko, ked mam super svokrovcov a v byvalych vztahoch som tiez mala s rodicmi lepsiu skusenost ako s ich synmi :-D a ten moj entuziasticky postoj k rodine manzela je samozrejme realizovatelny, pokial je vola aj na druhej strane. tinika, chapem, aka musis byt zufala, ze ides za svokrou, svokra to sice asi nevyriesi, ale aspon si mozes povedat, ze si urobila maximum.
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne sa im asi veľmi nevnucuj
Odpovědět
pelemele: no by si sa divila ako svokrovci môžu vzťah narušiť! ]-( Tým,že podrývajú a podrývajú...a ten chudáčik synáčik nevie kam skonopy. Uvediem príklad: 2 týždne pred svadbou na moje meniny(to bolo v piatok) mi drahý zavolal,že máme sa po robote zastaviť u jeho rodičov,že mi kúpili kytičku a chcú mi zagratulovať. Ja že ok,tak teda sa tam zastavíme(aj keď som chcela pozvať ja ich v pondelok nasledujúci týždeň). Ale keď sa tak rozhodli,nenamietala som a išli sme k nim. Sedeli sme tam do večera,všetko super,pohoda,milota maximálna... V sobotu pobede my sme mali ešte nejaké vybavovačky ohľadne svadby a aj upratať bolo treba a tak(to drahého rodičia vedeli),no a v nedeľu ja som išla do práce na 24h službu a plánovala som,že v pondelok budem mať celý deň voľno,tak niečo pripravím a ppobede ich pozvem na kávičku. NO NESTIHLA SOM svoj plán uskutočniť,pretože môj drahý sa u rodičov ešte po niečo vybral v sobotu večer a prišiel odtiaľ ako zmoknuté kura,že zase bolo zle aká som ja nevychovaná a nevďačná aneviem čo všetko a oni mi posledný krát gratulovali,lebo ja som ich ani na kávu nepozvala!!! No a už bolo...v pondelok ešte do drahého svokra hučala do telefónu,potom volala mne a chcela náramne robiť poriadky so mnou,tak som ju schladila,lebo už ma nas...a. ANI TAK a ANI OPAČNE s takými ľudmi. Samozrejme zase volala spätne synovi aká som bola nepríjemná na ňu,no a on sa postavil na jej stranu. Ľutujem toho,že som v ten deň svadbu nezrušila...toť vsjo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo pelemele arieska som skusala aj tuto taktiku kaslat na nich, ale to sa neda, lebo to by som si musela zazipsovat pusu a trpieť všetko čo sa okolo deje, aj tie oslavy, to ako tam ma ist a nic nehovorit či neist? lebo keby som neisla to by estelen bola zabava.
Odpovědět
presne tak. on ta vydiera a manipuluje s tebou pretoze to nezazil na vlasnej kozi. najhorsi pocit pre cloveka je neistota. momentalne tento pocit zazivas ty. Pokus sa to nejakym sposobom obratit tak, aby tento pocit neistoty zazil on. Ako to urobis je na tebe.. ..potom sa situacia obrati a ty budes ta ktora zacne urcovat pravidla.. ..prosenim , plakanim a vyhrazkami nic nedosiahnes, iba to ze podporis jeho pocit, ze on je ten ktory je panom situacie a moze urcovat pravidla ;-)
Odpovědět
tinika nikam sa nehadz, ukludni sa hlavne apozeraj sa na veci racionalne. Podliehat hnevu nestoji za to a zatial citit hnev z Tvojich riadkov. Sila cloveka spociva v tom, ze sa dokaze povzniest nad problemy atd. Niekedy, ked sa obzrieme spat, zistime, ze ludia si kvoli banalitam nicia zivot. Nechaj tomu cas. Mne z toho vychadza, ze ste sa vzajomne asi poriadne nepoznali - myslim roztopase oboch rodin a pred svadbou ste sa asi riadne nepohadali, pretoze nezvladate takuto hadku... no sila Ale teraz ste uz manzelia a preto rozum do hrsti a snazit sa robit vsetko pre to, aby ste ten vztah zachranili a inac suhlasim s pelemele ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no jedna možnost je odíst niekde na nejaký čas, ale to je troska narocne, hoci to mozno stoji za to. a hlavne keby si bol isty ze idem k nasim a zistil by ze tam nie som. Kamoška ma vola na predlžený víkend do slov. raja, že sa odreagovať. tak uvidime. pretože vzdy ked sme sa pohadali bola som ja ta, čo sedela doma a čakala
Odpovědět
marianna, netvrdím, že svokrovci, nevedia život znepíjemniť, tvrdím, že funkčný vzťah nerozbijú. moja mama má takých svokrovcov, že keby som začala písať, čo všetko vyviedli, tak by si tých svojich považovala za anjelov. LENŽE, pokiaľ je chlap chlapom, a vzťah je funkčný, môže sa svokra aj na uši postaviť, nič nedosiahne. Moji rodičia sú spolu 30 rokov, lebo mama bola trpezlivá, slušná, nerobila scény, nenadávala na nich, naopak, vždy sa snažila všetko urovnať, "veď sú to tatinovi rodičia", vždy všetko robila v záujme svojich detí a manžela tak, aby sme mali keď nie vrúcne, aspoň dobré vzťahy a otec to všetko pochopil, keď prišlo k vyostreniu situácie, postavil sa na stranu svojej manželky a detí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
emily mala som svoj nazor na svokru - učiteľka tak si vieš predstaviť že čo robi ona je najlepšie, ale snažila som sa robiť ako chcela, aby bola spokojna ona, môj muž. a hadky boli, ale kvôli iným veciam nad ktoré som sa vedela povzniesť a ustúpila som. aj v tomto som ustupovala dosť. ale stačilo.
Odpovědět
Profilova fotka
pelemele ale u nás je už druhé vyhrotenie situácie a manžel stojí stale na tej istej strane, a nie je to moja strana.
Odpovědět
Profilova fotka
tinika, v každom prípade držím palce, aby ste to vyriešili.
Odpovědět
pelemele: pokiaľ je CHLAP CHLAPOM...
Odpovědět
Profilova fotka
arieska dakujem a tebe prajem aby si to mala lepšie. krásny dátum svadby, dúfam že aj život tvoj bude taký
Odpovědět
tinika, tak nechapem nad cim vahas. hadam nebudes mat vycitky svedomia alebo nieco podobne. ved on odisiel a nechal ta v strachu ked ti ani nedvihol telefon. ver mi ze muz si nikdy neuvedomi ako si sa citila kym to nezazije na svojej kozi. muzi musia to co im hovoris prezit a az tak to pochopia inak nie ]-( az zazije strach a neistotu co si prezivala ty, vtedy pochopi....inak nie!!!!! to mi ver tinika teraz ide o to kto z koho. zacal hrat nejaku podivnu hru, tak hraj dalej ale tak aby si vyhrala :-D marianna ved ak som dobre citala tak ten tvoj tiez pochopil az po rozvode ;-) takze ak by si takuto situaciu podobnu rozvodu vytvorila este predtym ako ste sa rozviedli tak mohlo byt vsetko inak , ci nie? ;-)
Odpovědět
Tinika akurat som docitala co ste popisali, ono to je smutne, ale po 2r. manzelstva a po skusenostiach mojich rodicov viem ze ked som sa vydala brala som si nie len svojho muza ale aj jeho dobu ci zlu rodinu a svokusu :-D :-D svokovci su svokrovci oni stale budu znepriemnovat zivot mladym a nevesta stale ostatne najhorsia :-(
Odpovědět
preco sa mu chces mstit? preco chces, aby sa zlakol, kam si isla? preco mu chces robit napriek? to je velmi detinske spravanie a uz sa mi prestava pacit, ako pises... si dospela zena, si jeho manzelka, tak sa tak spravaj a nevyhovaraj sa, ze uz sa rok snazis. snaha - to je velmi relativny pojem. tvoje slova uz maju nadych zlosti a pomsty, a to nie je dobre. nikde nepises, ako velmi si sa snazila - s muzom - ze si vysvetlovala, plakala, skusala, vymyslala - vsade je to len o tom, ako ti oni (svokrovci) ukrivdili a ako je muz na ich strane. su vselijaki ludia, aj svokrovci su vselijaki, ale muza mas jedneho, vzala si si ho a preto TRVAJ na tom, aby ste si to vyjasnili a aby ste predstupili pred svokrovcov ako team - par - dvojka - manzelia. vtedy si zasluzich ich respekt...
Odpovědět
Profilova fotka
Tinika mas to tazke...Suhlasim s pelemele, nech su svokrovci aki chcu, ak si manzel obhaji svoju manzelku a stoji na jej strane, je mu prednejsia ako jeho rodicia, tak svokrovci vztah nerozbiju...rozbit ho mozu vtedy, ak chlap da prednost im pred svojou zenou... Myslim si Tinika, ze manzelov postoj nezmenis, proste ked ja mamickin synacik, tak si ju vzdy bude hajit...ak chces s nim zostat, tak si musis asi len zvyknut a svokru posluchat aj Ty... :-|
Odpovědět
navstivte poradnu, na to su odbornici, aby nezaujate pozorovali, kde je problem a vedeli vam poradit. Ludia sa boja alebo hanbia navstivit poradnu alebo si povedia, ze oni to neptrebuju, ale potom necudo, ze sa rozpadava tolko vztahov, lenze na vztahu treba pracovat, a to sa dost dobre neda ked su vo vztahu "traja manzelia" zena + muz + svokra, takze ja by som tu poradnu skusila. Ono sa niekedy tazko riesi, ked ste tam iba vy dvaja, emocie pracuju, a niekedy je lepsie, ked je tam niekto treti, kto pocuva (a nemyslim tym svokru)
Odpovědět
Profilova fotka
No sak ked to chce tak ta to bude mat tak. a neviem, či sa bude bat. včera som v takom stave sadla za volant a on tete povedal len tolko ze vie ako ma naučil soferovat , ze sa mi nič nestane. reku sak hej ved každy den sa so mnou rozvadza a ja soferujem. ta vie ako to zvladnem. :-| zuzka presne, je pravda ze som si brala svojho muza, ale v kufri čo si doniesol, boli aj oni.
Odpovědět
Profilova fotka
Sharka, Tvoje rady su sice logicke a urcite by pomohli, ale ako moze Tinika jednat ako team, to by musel chciet aj jej manzel a ako ona pise, ten moc zaujem nema... :-| On je skor team so svojou mamou, ak som spravne pochopila....
Odpovědět
tinika, zena musi byt niekedy velky taktik ;-) nenadavaj pred svokrou na svojho manzela, nestazuj sa, nezduvaj sa, nevycitaj. bud mila, rozumna, hovor "o vas" a nie "o sebe", ze ju neziadas o riesenie problemov vo vasom manzelstve, ale chces si vycisit vas vzajomny vztah, pokial tam su nejake problemy, aby ste v buducnosti mohli spolocne pestovat vnucata a mali sa vsetci radi. bud pokorna, povedz, ze pokial si im ublizila, sa ospravedlnujes, ak maju pocit, ze mas nieco zmenit, pokusis sa. zatni zuby.
Odpovědět
zelinka_v: No pochopil a možno by to bolo skončilo inak,lenže ja som nemala kam odísť len tak a čakať pol roka,rok,dva ako sa on zobudí a uvedomí ;-) Ja som bola nútená si riešiť bytovú otázku a to urgentne,keďže svokrovci sa potom k nám aj nasťahovali,aby mali všetko pod kontrolou a to som teda nemohla zostať bývať pod jednou strechou s tou OSOBOU... :-( A mal šancu aj na súde povedať,že sa nechce rozviesť,ale trval na tom ako baran aj napriek tomu,že sa ho sudkyňa pýtala opakovane,či je rozhodnutý!Tak čo som ho tam mala na kolenách prosiť?
Odpovědět
pelemele, presne tak diplomat herec psycholog obchodnik vsetko v jednom = nevesta :-D :-D :-D
Odpovědět
mi sme mali aj mame problem svokovci ale sme sa dohodli az rocne navstev zvladnem s usmevom telefony snimi vybavuje len a len manzelik a funguje to :-D :-D proste to len chce taktiku a pritakava ale mysliet si pri tom svoje lebo suboj snimi ziadna nevesta bevyhala len si skazila manzelstvo
Odpovědět
velmi suhlasim s tym, co napisala shaarka, precitaj si to este raz! A je to pravda, ze si beries aj jeho rodinu, apropos ja som ucitelka tinika, takze to nebola velmi vhodna pripomienka, nemyslim si,, ze vsetci ucitelia si presadzuju svoje ;-) podla mna ked mas rad partnera, tak sa snazis mat rad aj jeho rodinu, aj ked objektivne vidis ich chyby (nikto nie sme dokonali) a pre pokoj v rodine sa s nimi snazis vychadzat dobre Keby sa to nalogovali nase mamky, tie by vedeli rozpravat ine storry o konfliktoch so svokrou a pod, to co si zazila tinika je len mala hadocka, ktora je skuskou vasho vztahu a ak ste mali svadbu v kostole, tak sa na to pozri ako veriaci clovek, ktory odpusta a ktory sa modli za vsetko a pozvi Jezisa medzi vas - to bola nabozenska vsuvka, ale zial mnohi zabudaju, ze takto to ma byt
Odpovědět
shaarka tak to nesuhlasim. muzi su cudne stvorenia a vsetko cita a prezivaju inak. oni nechapu ako sa citis ani nic podobne. oni musia vsetko prezit aby vedeli ako sa veci maju. to len mi zeny pochopime ako sa tinika citi a ako jej je... darmo mu bude ona nieco vysvetlovat on to jednoducho nechape a ani nepochopi.....ale ak si myslite ze namam pravdu tak ok, ja vam to neberiem. len sa potom necudujte za s vami chlapi manipuluju a hraju sa s vami ako s handrovimi babikami ;-) tym sa nechcem nikoho dotknut , len nemam rada ak sa zeny nechavaju manipulovat a davaju muzom pocit ze oni su ti ktori to tu vsetko riadia ;-) x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?