Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@finlay manžel chce dva kluky, fotbalové stopery :-D blázen
Odpovědět
@danaruj no tak to je dobrý, 2 kluky, ještě že nechce celou jedenáctku :-D a kdy se do toho dáte?
Odpovědět
Profilova fotka
včera jsem uvažovala, jestli prtě nezkusit pořídit už před svatbou, ale je to jen taková bláznivá úvaha, asi z ní sejde.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj o tom, že tělu trvá několik měsíců se "vyčistit" po antikoncepci jsem taky slyšela a četla, a tak nějak jsem s tím počítala, po 8 letech jsem vysadila prášky, a 14 dní po vysazení jsem otěhotněla :) Máme z toho velkou radost, i když nás to fakt hodně překvapilo:)
Odpovědět
Profilova fotka
@finezuza to není nic neobvyklého.. hodně lidí otěhotnění hned po vysazení, je tam výrazná změna hladiny hormonů, doktor co nás učil gynekologii vždycky říkal že to je jak když pohnojíš zahradu :D
Odpovědět
@finlay to jsem nikdy neslyšela s těmi dvojčaty, já vysadila prášky asi po 10 letech a Danča se nám povedl napoprvé a ani náznak dvojčátek. držím palce :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my jsme ted 15.srpna oslavili dvouleté výročí a gyndařka mi ten den potvrdila, že jsem v 7. týdnu těhotenství.
Odpovědět
Profilova fotka
@verusa.j Tak to je krásný dárek v výročí;-)
Odpovědět
@pucik my ted musíme tak půl měsíce až měsíc počkat, protože budu ve zkušebce, a pak se do toho taky pustíme. Tak doufám, že to taky vyjde hned :-)
Odpovědět
@finezuza v to jsem taky doufala, ale však času dost :) moc gratuluju!ať je mimčo zdravé @finlay nedávno jsem vysadila HAK a teď tomu necháme volný průběh, pokud do půl roku nic. půjdem k doktorovi oba.. @mary1988 s tou zahrádkou velmi krásně řečeno :) @finlay tak i když jsi ve zkušebce, zaměstnavatel na tobě několik měsíců stejně nepozná, že jsi těhotná :)
Odpovědět
my to nějak předběhli.. první rekonstrukce, pak miminko a na jaře bude svatba.. četla jsem tady začátek diskuze.. bylo to myslím od roku 2006, mě se líbí, jak tam ty holky přemýšleli, kdy mimčo, že žijou určitým standartem, že jsou na to zvyklé a kdesi cosi.. Já bych jen chtěla říct, nic neplánujte.. nám mimčo přišlo blbou náhodou, teď vím, že to bylo to nejlepší co mě potkalo.. někdy žijeme z ruky do huby, na malou dovolenou po čechách se penízky vždycky schrabou, žijeme každý den na plno.. nikdy jsem nic neplánovala - kromě svatby co bude na jaro - a jsem šťastná, že žiju život takový jaký žiju 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jak je to s rizikovým těhotenstvím vlastně?? nikdy jsem nebyla ne neschopence...... to je placený stejně jako neschopenka?
Odpovědět
Článek se načítá
je to normální neschopenka.. těhotenství je akorát pod větším dohledem doktorů.
Odpovědět
Profilova fotka
@zelvatko tak ne všichni chodí na rizikový protože by přímo těhotenství bylo rizikové :-)
Odpovědět
já vím, já taky měla "rizikové"
Odpovědět
Profilova fotka
@zelvatko pracuju na 3/4 úvazku v nemocnici (novorozenecké ARO) a chodím na denní studium na vysoké, takže kdyby náhodou vyhrál plán otěhotnět v páťáku tak bych tohle vše asi nekombinovala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zelvatko je ovšem právě otázka, zda-li by mi stačili prachy :D j
Odpovědět
@mary1988 tak přinejhorším by se dalo přejít na dálkové studium.. nebyla bys první ani poslední.. a prachy, vždycky se to dá nějak udělat..
Odpovědět
já když zjistila, že jsem těhu, tak jsem neřešila prachy, ale jeslti budu schopna a jestli mám dost rozumu na to vychovat dítě..
Odpovědět
Profilova fotka
@zelvatko nedalo.... můj obor nemá kombinovanou formu v magisterském stupni. Proto uvažovat nad miminkem budu nejdříve tak, abych stihla ukončit než se narodí
Odpovědět
@mary1988 tak potom není co řešit..
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka tak jak dopadla kontrola? já byla 30.8. a už byl vidět tlukot srdíčka x-) koukala jsem na ten ultrazvuk jak tele na nový vrata, úplně mě to dojalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my s manželem máme přes 3 měsíce po svatbě, miminko bychom si už oba moc přáli, ale zatím se nedaří. Zkoušíme už od jara. Je mám 28 a nerada bych čekala ještě dlouho, aby pak nebylo pozdě úplně. Přemýšlím, že bychom teď na podzim došli už oba k mému doktorovi. MNebo myslít, že je brzo a máme počkat do jara?
Odpovědět
Profilova fotka
@clara.7 Jinak gratuluju k miminku. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib urcite pockejte do jara, nemyslete na to, proste si uzivejte milovani :-) Kdyz se to vše moc řeší, je to ještě složitější! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib Jsme na tom skoro stejně, akorát my jsme o něco starší, mě bude 30 a manželovi je 31. Ale jinak se taky snažíme od jara a taky zatim nic. Nejvíc mě vytáčí, jak se nás všichni na miminko ptají. Je to lehce stresující:-| @sedivka No ono je to poměrně těžký, na to nemyslet:-) Já se o to sice snažim, ale stejně mi vždycky projede hlavou - co když zrovna teď...?:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex tak ja nemyslela to, nemyslet na to vubec, ale spis prehnane to neresit... nestresovat se, kdyz to par mesicu nejde, nezacit manzela otravovat "dneska musime, dneska mam ovulaci, takže na ten tenis vecer nejdes" a tak :-) a nebezet hned k doktorovi - proste být z toho ve stresu. Obecne platí zásada, že k doktorovi po neuspesnem jednom roce...
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib @jana_alex jsme na tom podobně, ale my to zkoušíme teprv od června, kdy jsem vysadila HAK, takže resp. spíš července, zatím nepropadám panice, snad se časem zadaří........ale je fakt těžké na to nemyslet
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj No já vysadila HAK před skoro dvěma lety. Po vysazení jsem menstruovala tak jednou za cca 4-5 měsíců. Po roce po vysazení začínám mít konečně pravidelný cyklus. Už čtvrtý měsíc ;-) Tak snad to vyjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib já jsem naštěstí tentokrát problém s cyklem neměla (při minulém vysazení jsem na tom byla podobně), možná díky tomu, že teď jsem HAK měla asi jen rok
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?