Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sedivka Jo tááák, tak to jo;-) Je pravda, že takhle bych zblbnout nechtěla... :-| A já antikoncepci vysadila už v říjnu (začínala jsem po ní blbnout), ale pro miminko jsme se rozhodli až po svatbě...
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex No taky si to skoro vždycky řikám ;-) To prostě nejde na to nemyslet ;-) Ale jako zatím se to snažím moc nenervovat a rozhodně neřikám manžovi, že dneska děláme miminko ;-)
Odpovědět
@clara.7 jéé, tak to gratuluju, konečně další spřízněná duše:-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 @kucirlib Děkuju :-D ale zatím je to tajné info, doma to neví a v práci už vůbec ne ... zatím je pár vyvolených, prásknem to koncem září po svatební cestě ;-) My se ani nezačali snažit, nějak nám to vyšlo "nedopatřením" :-N
Odpovědět
@clara.7 chápu, chápu:). No, my se stihli snažit jen jednou bylo to tady:-D. Celkem šok, že jo?:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib :-) No to já naštěstí taky ne a hlavně by to asi ani nemělo žádnou odezvu:-) On si strašně věřil, tvrdil, že mi hned napoprvé udělá osmerčata:-D A pak se děsně divil, když jsem to dostala:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 no to mi povídej :-D nemohla jsem těm dvěma proužkům uvěřit, takže jsem koupila i ten digitální test ... no a plusko bylo jasné x-)
Odpovědět
Profilova fotka
nám se taky povedlo napoprvé...teď už jsem na konci 6. měsíce a musím říct, že nejhezčí zážitek byl zatím včerejší 4D utz...hlavně už víme co to bude..a můžeme JÍ nějak říkat:)já druhé čárce taky nevěřila...byla hodně slaboučká..myslela jsem, že test je vadnej
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex @clara.7 No a holky sledovali jste si cyklus, plodné dny podle teploty a tak?
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib Nene, nic takového zatim nedělám. Ty jo?
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex Začínám, necelý měsíc.
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib To se má měřit nejlépe ve stejnou hodinu, ne? A já jeden den vstávám v pět a další třeba v deset, tak nevim, jaký by byl výsledek...
Odpovědět
Článek se načítá
@jana_alex každý den ve stejnou hodinu, nejlépe hned po probuzení před jakoukoli aktivitou. Neměly byste jít ani na záchod, pak už to vyjde jinak. Já ale myslím, že když už tomu chcete pomoct, tak to radši ovulačním testem.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Nad nima právě přemýšlím, přijde mi to lepší varianta než měření. I když pořádně nevim, jak se používají:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex @bella22 No ve stejnou hodinu, to pochybuju že někdo zvládne. Prostě se měřím každý den hned po probuzení. No ty testy, nevím no, ale díky za tip. Ale popřemýšlím nad nimi. Musím juknout taky kolik stojí.
Odpovědět
@jana_alex určitě, s měřením BT bych se ani neobtěžovala...Koukneš na návod a pochopíš. V podstatě čůráš na test podobnej tomu těhotenskýmu a čekáš, až se objeví silná čárka - to je nejvyšší hladina toho hormonu. Poté dochází k uvolňování vajíčka v rozmezí několika hodin. Ideální je ale zkoušet den před i den po, pro jistotu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib Tak asi ve stejnou hodinu plus mínus, ale u mě je fakt někdy rozdíl i pět hodin, což už mi přijde dost:-)
Odpovědět
@kucirlib to pak vůbec nemá význam. To chce třeba každej den v 6.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Takže když se mi ukáže silná čárka, tak kdy je pak nejvhodnější doba na to zalézt do postele?:-) Hned? Nebo až další den?
Odpovědět
@jana_alex já přesně nevím, nestihla jsem to zkoušet, jen jsem se o to trochu zajímala s představou, že se budeme snažit rok. No bylo to hned. Myslím, že po tý silný čárce je nejlepší to v rozmezí několika hodin (to uvolňování trvá, myslím, 12 hodin) zkusit několikrát. A druhej den taky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib nic jsem nezkoušela, ani nevím jak to funguje ...
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Tak to je dobrý, taková rychlost by se mi taky líbila:-D No my se s manželem docela míjíme, takže zkusit několikrát moc nehrozí...:-(
Odpovědět
@jana_alex no jo, to je pak hned složitější. Tak aspoň jednou:). Já ty testy nepropaguju, jen říkám, že s měřením BT bych se neobtěžovala a ovulační testy mi přijdou jako dobrej pomocník, když už se třeba nějakou dobu snažíte...
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Jj, mám je v plánu:-) Děkuju za info;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex @bella22 No zkoušet několikrát ano, ale tak jednou denně a třeba tři dny po sobě. Den před ovulací , v den ovulace a den po ovulaci. Ale prý aby byly vyzrálé spermie je dobré jen 2-3x týdně . Tak jsem z toho množství informací celá zblblá- :-D Tak já zajdu koupit ten test. Stovka měsíčně je v pohodě. To měření je šílený, měřím dva týdny a upřímně pěknej "vopruz" i v době digitálních teploměrů.
Odpovědět
@kucirlib den před ovulací jednou, v den ovulace víckrát a den po ovulaci taky jednou, pokud chcete vědět, kdy to má význam. Jindy v měsíci je to prostě zbytečný, tělo funguje takhle.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 To já vím, že jindy je to zbytečný, ;-) krom toho že to člověka baví x-) V den ovulace víckrát, no max. ráno a večer, těžko si na to vezmu dovolenou ;-) a manžel taky )))) Ale co s tou zralostí spermií? :-D :-D :-D
Odpovědět
@kucirlib no ono je to asi náročný, to je fakt...taková řízená inseminace:-D. Zralost spermií nevím, to jsme nijak neřešili...Když si představím, že se pak někdo ještě speciálně snaží o určitý pohlaví, tak to je na blázinec...:).
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib Libu a neskáče ti ta teplota každý den jinak? já si neumím představit, že bych odlišovala nějaký desetiny stupně, když tam máš tolik různých faktorů, které můžou ovlivinit teplotu těla zrovna v daném okamžiku. @bella22 Luci, a jak poznám, kdy mám ovulaci (abych si mohla den před udělat test), když nemám třeba úplně přesně pravidelný cyklus? To mám asi smůlu, co?
Odpovědět
@ptjj Péťo, napíšu ti IP...;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?