Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
1
208
209
@batyalquawen no, riaď sa tým ako to ty cítiš.. na bábo nie je nikdy skoro ani neskoro.. ide o to aké sú tvoje priority v živote, ked si chceš urobiť aj nejakú tú kariéru tak by som na tvojom mieste ešte s bábom počkala, si mladučká ešte, s bábom sa zamestnáš ešte ťahšie ako teraz...
Odpovědět
Profilova fotka
@batyalquawen No já bych na tvém místě ještě počkala. Pokud pracuje jen přítel a máte hypotéku, tak bych se opravdu bála. Podle mého je třeba mít našetřené nějaké peníze, což nepíšeš, jestli máte. Nicméně co kdyby přítel přišel náhle o práci nebo se cokoli stalo.... Jsi mlaďounká, tak bych počkala, až budete nějak zaopatřeni.
Odpovědět
@batyalquawen Také bych se řídila tím jak se na mateřství cítíš, ale také rozumem. Pokud jsi nikdy nepracovala, nebo jak píšeš jsi nezaměstnaná, tak bych vás pak obdivovala, že byste s hypotékou a tím vším do mateřství šli. Na druhou stranu ale na co čekat, za 25 let až vše splatíte už miminko možné asi nebude, takže stejně si ho pořídíte tak jako tak během toho, co budete splácet hypo. Můj případ je takový, že jsem se na dítě taky necítila, ještě do nedávna ne. Ale vzhledem k věku, že už mi bylo 27 a měla jsem odpracované 4 roky ve firmě, tak jsme se prostě rozhodli, že si miminko pořídíme. Stalo se docela rychle a mateřské pudy se ve mně probudily až se zjištěním, že jsem těhotná, jinak předtím vůbec nic. A teď máme už 3týdenního broučka. Nedokážu si tedy představit, že bychom měli už třeba 3leté mimino, pro nás bylo proiritní něco odpracovat, zařídit si vlastní bydlení atd. ALE zase vlastní bydlení máme, ale hypo díky bohu ne, takže se na to zase dívám trochu jinak. Takže jsem ráda, že to máme tak jak to máme. Každopádně ti radím, rozhodni se dle svého a svého muže, sama víš v jakém jsi oboru, jestli pak najdeš uplatnění, nebo jestli vás manžel je schopen uživit. Hodně štěstí!
Odpovědět
Je pravdou, ze kdyby muz ztratil praci, bylo by to vsechno v.... ja jsem vystudovana ve spatnem oboru (zemedelstvi)..ale jedno je jasne, muz miminko hodne chce, obcas to z nej vypadne, ale netlaci na me. Zatim to zvladame celkem v klidu, ale kdyby prisel o praci, bylo by to hodne spatne. On chce abych ho miminkem prekvapila, ale i tak sis nim budu muset o tom promluvit.
Odpovědět
@misaskul A dekuji s tim materskym pudem, ja sem se vzdycky bala, ze nebudu mit zajem o deti, ale jestli to prijde samo tak to je skvele:)
Odpovědět
@batyalquawen No já netvrdím, že ty pudy se objeví tak jako u mě u každé holky, ale snad to tak bude. Já bych klidně počkala ještě rok, max. dva, ale shodli jsme se tak s manželem a teď jsme rádi, takhle pěkně do třicítky stihneme i druhé. ;-) Víš co, my jsme si naplánovali, že otěhotním, takže jsem vysadila HA a podařilo se to hned napoprvé a ani jeden z nás s tím nepočítal, takže jsem pak manžela taky překvapila i když jsme to plánovali a bavili se o tom dost často. Nečekali jsme to, že to bude tak rychlé. ;-) Takže i když si s přítelem o tom promluvíte, tak ho stejně můžeš jednou mile překvapit. PS: Já bych na to, že manžel všechno utáhne nespoléhala. Jak píšeš, klidně může také přijít o zaměstnání. :-( Zkus hledat práci i v jiném oboru. Rok máš odpracovaný raz dva a pak to na mateřské nebude tak hrozný. Jinak během mateřské můžeš brigádničit, přivydělávat si. Já osobně ale než žít sprominutím jak se říká "z ruky do huby", tak bych rok dva počkala, i kdyby těch mateřských pudů byla plná. TY si to ale musíš ujastnit SAMA a s přítelem. V tom ti nikdo tady moc neporadí.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojcek.........no my sme nic neplanovali a babo prislo paru mesiacov po svadbe :-D
Odpovědět
ahojky,já jsem vdaná víc jak 6měsíců a dítě zatí neplánujeme,sice jsme o mimi mluvili,ale zatím máme v řešení bytovou situaci...a pak zatím nějaké mateř.pudy necítím,i když je mi 30let,buď mě ty mateř.pudy časem chytnou anebo nechytnou,rozhodně jsem se nevdávala proto pořídít si děcko po svatbě za každou cenu a nevyhýbám se manželství bez dětí.
Odpovědět
Profilova fotka
@batyalquawen Nech to plynout... U většiny lidí, žen, mateřský pud přijde sám , přirozeně. Dřív , nebo později. Určité procento lidí děti nemá potřebu mít, naplní si život jinak, a také je to v pořádku. Možná vnitřně cítí, že rodičovství pro ně není ta pravá role. Pro většinu ale přiroda zařídila rodičovské pudy, abychom se pěkně reprodukovali a nevymřeli. Takže opravdu se neboj :-) ;-)
Odpovědět
Ahoj,jsme vdaná 5 měsíců,o miminku jsme mluvili už před svatbou a domluvili se že na něm začneme pracovat.HA jsem vysadila ještě před svatbou.No a už sem 22 týdnů "v tom" :-D na mimi jsme si zadělali na svatební cestě ;-) a už se těšíme..
Odpovědět
Nás čeká svatba až v červnu ale už sme se také bavili o miminku, které s přítelem oba moc chceme... on navrhoval začít na něm "pracovat" už před svatbou, ale to nechci, pač bych se pak bála napít na svatbě, ale jsme domluveni že po svatbě vysadím antikoncepci a necháme to osudu... svatební cestu plánujeme až na srpen/září tak uvidíme jestli se nám to podaří na svatební cestě :)
Odpovědět
@danaruj kamoska mala boreliozu a nie uplne najlepsie vysledky tesne pred tehu a maju zdrave a krasne mimi ;)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ev30 řekla bych,že má @leiladelly a navíc jsme každá jiná.... Jinak abych odpověděla na otázku,svatbu jsme plánovali od února a byla v listopadu :-) Mimíšek příjde na svět v červnu takže cca 7měsíců po svatbě a i když to bylo chvilkami těžké neměnili bychom a na dítko se těšíme. My plánovali dítě rok než jsem otěhotněla a svatbu 9měsíců :-) Myslím si,že tohle je ale dost individuální. ;-)
Odpovědět
i když už jsem vdaná skoro 9měsíců,tak mimi během 2-3let neplánujeme,i když manžel mimi chce,ale já nemám zatím ty mateř,pudy.Zatí mám na děti "alergii". :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 tak to je každého věc....kamarádka je vdaná 20let a děti nemají....ve štěstí jim to nebrání....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Brali jsme se ve 22, takže děti až tak za 7-9 let, pokud vůbec někdy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my se budem brát na 12. leté výročí, co jsme spolu..já jsem po VŠ 3 roky v práci, máme v podstatě vše, co potřebujem..ale ted jsme se rozhodli stavět, tak mimi ai až tak za rok, dva..ale HA neberu už víc jak rok, tak stát se může a nevadilo by..jen bych byla klidnější, kdyby to přišlo až do nového domu, protože budeme stavět svépomocí a to bude samo o sobě hrozné :D
Odpovědět
vono...jak se na dítě cítit.....já se popravdě na dítě začala cítit až těsně před porodem, inu, těhotenské hormony fungují :-) spíše je lepší mít to první do třícítky / u ženy/, máte víc energie, méně si děláte těžkou hlavu za všeho, a kdyby to náhodou nešlo....je lépe to zjistit dříve než pozdě já měla prvního v 25, druhé v necelých 30, třetí ve 33 a pohoda, tak to vyšlo, nic jsme neplánovali....dnes jsem ráda / 3 je čerstvých pět let / že to vyšlo a že jsme nečekali a neodkládali....u toho třetího jsem fakt nejhůře snášela těhotenství, vstávání v noci a fyzická omezení, ten věk byl fakt při porovnání již znát.... 8-) ...když jsem si to srovnala s prvním, ech !
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
no my jsme byli moderní, nejprve miminko a po roce svatba :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@marcicek84 Mě právě přijde, že články které si člověk o tomto tématu látkové pleny versus jednorázovky přečte na internetu jsou napsány většinou lidmi, kteří to jen dostanou jako úkol ,,napiš článek na toto téma". Třeba je to ani nezajímá a pořádně si materiál neprostudují a dokonce s tím nemají ani osobní zkušnost. Snad jen v jednom takovém jsem četla podstatnou informaci, že ty nové látkovky (rozuměno samozřejmě i dražší a kvalitnější) jsou z takových materiálů atd, že se JEN vyperou, nežehlí...nic. Takže tohle byl třeba pro mě dost podstatný argument,...ale ten si člověk skoro nikde nepřečte. Taky se mi do toho nechtělo já a žehlička nejsme přátele:P Já jsem nakoupila normálně sady tu http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/ a používám bez problémů :-p Toť můj názor na toto téma..papa
Odpovědět
Profilova fotka
myslím,že záleží na tom, jak se kdo cítí. Spousta nevěst už maminkami je, spousta se jich vdává s potomkem v bříšku. Hodně velké procento začíná na dětech pracovat hned po svatbě a jsou i lidé, co mají ten srpávný okamžik o hodně později, nebo jim zdraví a podmínky nedovolují ho mít tak, jak by chtěli. Já myslím, že správný čas je, když se na něj oba dva cítí :) Případně, když se zadaří nechtěně a oba rodiče ho chtějí
Odpovědět
1
208
209
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?