Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@jurasova84 Ano, tak přesně to znám. U nás dítě pokaždý přišlo přesně v době, kdy jsem to PŘESTALA řešit, protože mi přišlo, že už to prostě stejně nepůjde. Takže jsem si sjednala práci, nebo začala doplnovat vzdělávání a tak, prostě nějaký psychický blok nebo co to bylo. 8-) A pak jsem zase v práci musela vysvětlovat že je vlastně všechno jinak a ....ou jééé. Jistě, není to tak pokaždé, není problém vždy jen psychika, nicméně i to je časté, dneska hodně, přece jen, ženy jsou často pod tlakem.....
Odpovědět
Holky já si myslím že čím dřív mimčo příjde tím míň se to všechno řeší.... Moje segra čekla malou když ji bylo 19 a s přítelem to všechno zvládli a to neměli vůbec nic, kde bydlet našetřený peníze prostě nic :-) A celkem jsem to segře i záviděla, jak si s ničím nedělala hlavu, nestresovala se z těhotenství jestli to bude dobré nebo nebude.... Prostě ta psychika pracuje jinak když je vám 20 a jinak když je nám o pár let víc... :-) Zakže prostě pokud to jde vše hodit za hlavu a neřešit :-)
Odpovědět
otázku Kdy dítě po svatbě bych vůbec neřešila!!! kdykoliv to přijde, je to požehnání, ač si třeba ze začátku říkáte, že se vám to zrovna teď nehodí, protože máte před státnicema, nebo vás v práci povýšili :) já jsem otěhotněla po měsíci a půl vztahu, znali jsme se málo...a dneska jsme spolu tři roky, máme dvouletýho caparta a mě se ani nesnilo o tom, že někdy budu takhle šťastná...
Odpovědět
@azeretv heleď, takhle nemůžeš uvažovat...zvládli to jiní, zvládli byste to taky...je fakt, že být tři roky doma za 7600 je děsný...ale přiznám se, že i kdybych měla peněz víc, doma bych nevydržela :) mám obrovský štěstí, že tchýně je v důchodu a malýho hlídala, takže v podstatě když mu byl rok, jsem začla chodit na pár hodin týdně do práce a dopadlo to tak, že od dvou let chodí do jesliček a já pracuju na plný úvazek...né každý má ale hlídání a né každý má v okolí jesle, že.... a co se týče počtu dětí...někomu stačí jedno, někdo má pět, ale určitě bych se neřídila finanční stránkou...zjistíš, že dítě toho postupem času zas tolik nepotřebuje, jistě, pořád roste a pořád kupuješ nové oblečení, boty...ale to ti pro druhé nebo další všechno zůstane (kromě bot), hračky, kočárek, to už znova taky nekupuješ...chápu, že rodiče chtěj dát dítěti všechno, co můžou, chtějí mu dopřát to nejlepší, ale né vždycky je nejlepší to nejdražší a to, že dítě je jedináček ;) ale tohle všechno budeš zjišťovat časem, až to miminko budete mít...co je pro vás to pravé řešení...
Odpovědět
Profilova fotka
@heslo jj mas naprostou pravdu. znama adoptovala dite protoze ji bylo receno ze uz teda asi po 7 letech snazeni neotehotni.. Jak si vzali toho maleho prcka tak prisaham do 3 mesicu zapadala :-) a ted maji i sve. je to neuveritelne. tim jak jsme citlive tak nam to jde vsechno na psychiku.. Takze je fajn ze se vam to povedlo. Mas pravdu ze je to o prioritach, ale na druhou stranu taky nechci privest dite do uplnen 'bidy'. Clovek si rekne, ze mame vice moznosti nez nasi rodice, ale moc jich teda nevidim. My zijeme v anglii a jak vidim co se u vas deje, nemam chut se tam uz nekdy vracet. Bude bida, uplne se vytrati stredni vrstva a budou jen bohati a chudi. Tak to vidim ja. Tady v anglii je bezne ze maminka chodi do prace 9 mesicu nebo 12 po porodu. Takze vsechny jsou na to zvykle. Taky si myslim ze je to brzo, ale zije se tu tak tak co clovek nadela. Zvladaji to jine zvladne to kazda. :-)
Odpovědět
@cokoska dekuju za hezky psani, mas stopro pravdu. Clovek by nemel v tomto ohledu planovat a mit vse nalajnovany. Trochu z toho mam strach, ale zvladly to vsechny, tak je fakt, proc bychom to nedali i my:-)
Odpovědět
@azeretv strach teprve začneš mít, když ti na těhotenským testu vyjde pozitivní výsledek :D já jsem se normálně rozbrečela...ale do večera se mi to rozleželo a viděla jsem to úplně jinak...je to hezký, uvidíš :)
Odpovědět
Hlavně se nestresovat předem :) Ono se říká, že když se člověk něčeho bojí, tak to k sobě přitahuje :) A upřímně, ono to mimčo tak moc super věcí nepotřebuje - i když problém je samozřejmně v tom, že člověk přijde o jeden příjem, mateřská není moc velká, ale myslím, že ve většině případů se to zvládnout dá... koneckonců, člověk není s mimčem doma věčně, že :) Když se člověk podívá kolem sebe, tak vidí i dost svobodných maminek a to musí být teprve záhul... vždycky je potřeba se na to dívat z té lepší stránky :)
Odpovědět
@cokoska děkuju:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,mám dotaz.S přítelem se první měsíc snažíme o mimi.Včera jsem měla dostat MS a stále nic.Břicho mě už bolí od minulé středy.Vždy s přestávkama.A mám ho nafouklé.Test sem zkoušela již před týdnem,vím že to bylo ještě brzy-byl negativní.Dnes ráno sem ho opět zkusila a byl taky negativní.Myslíte si,že je to na testování ještě brzy a je stále možnost být těhotná?Děkuji
Odpovědět
@jaja.m Ahojky, já si myslím že je to ještě brzy zkoušela bych testova tak týden až 10 dní po vynechání MS :-) Držím pěsti aby se zadařilo :-)
Odpovědět
@chanellka @jaja.m pozitivní výsledek může vyjít už týden před očekávanou MS (podle citlivosti testu a hladiny HCG), ale někdy taky mnohem dýl. Slabší čárka už by tam ale asi byla.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jaja.m těžko říct ... u každé je to asi jiné ... například já jsem testovala v sobotu (2 dny před očekávanou MS), protože jsem šla na sraz, tak abych věděla, jestli můžu pít a byla tam ... slabší, ale byla a to to byl ten méně citlivý test. No a v den oček.MS bylo na stejně citl.testu už obě čárky skoro stejně silné a včera ta testovací byla silnější než kontrolní (a MS ani ve slabší variantě nedorazila) :-) ... teď už jen aby to všechno bylo v pořádku :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jaja.m Ono záleží hlavně na tom, kdy jsi měla ovulaci, což asi netušíš. Šance, že bys byla těhotná stále je, udělej si test znovu za cca 3-4 dny a uvidíš (pokud do té doby nedostaneš menstruaci). @bella22 týden po ovulaci už může být pozitivní těhotenský test? Fakt? Ale to asi jen hodně výjimečně u někoho, komu se rychle vytvoří vysoký hladiny hcg, obvyklý to moc není, nebo jo?
Odpovědět
Profilova fotka
@hani811 Hani, ty jsi těhotná?:o) Tak to gratuluju a přeju, ať je všechno OK!
Odpovědět
Profilova fotka
@civet díky, doufejme, že vše bude ok :) ... teprve se budu objednávat na gyn. a tam mě stejně objednají až tak za 3 týdny ... to nevydržím :)
Odpovědět
@civet já ho měla pozitivní 5 dní před očekávanou MS a hladiny HCG mám normální. Měla jsem test s velkou citlivostí a slabou druhou čárku. Den po vynechání MS už byla skoro stejně silná jako ta testovací...no asi tak jako píše @hani811 V období po vynechání už by měl bejt pozitivní, i když jsem slyšela o výjimkách.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 vám se zadařilo??????
Odpovědět
Profilova fotka
@hani811 mně doktor říkal, že až otěhotním, tak se mám objednat cca na dobu, kdy by měla přijít druhá menstruace, která vynechá - prsotě až budu asi v 7. nebo 8. týdnu, ať je na UZ něco vidět. Byla jsem v 7.tt a hezky bilo srdíčko, ale špunt byl teda dost prťavej - ani ne 7 mm:o) A vydrž, když nebudeš krvácet, mít bolesti, tak je určitě všechno OK. @bella22 jakej test sis dělala? Já první dělala den po vynechané MS a čárku jsem měla skoro stejně silnou jako tu testovací, za další dva dny už byla silnější a hlavně naskočila dřív než testovací:o))
Odpovědět
@civet nejdřív nějakej RapiClear (název už si nepamatuju) a pak Mamatest - ty jsou dobrý...Já byla na utz v 5.týdnu (to tam byl gestační váček) a pak v 7. (to tam bylo srdíčko a mini embryo):-).
Odpovědět
@avano ach bože, jsem odhalena:-D. Ano, věř nebo ne, na 1. pokus...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@civet jejda, ty jsi taky těhu? :-) ... jak dlouho?
Odpovědět
Profilova fotka
děkuju moc všem za rady.Tak uvidim,zkusim to za ty tři dny ,když zase nic a MS se nedostaví,tak zajdu na gyndu
Odpovědět
@jaja.m hodně štěstí;-).
Odpovědět
všem těhulkám moc gratuluju!!!
Odpovědět
mohu mít jen dotaz? kolik vám je? mě je 25 a mimi ještě nečekám, chtěla bych od září tomu nechat volný průběh, ale nevím co manžel na to, zatím prej ještě počkáme. možná je to tim že jemu je 26 a vidí vtom že je ještě čas...tak se ptám, jestli nebudu patřit mezi mamky - babičky:-) mějte se holky a tfuj tfuj tfuj at vše klape jak má!
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik no mě bude na podzim 30, kdysi jsem myslela, že do 30ti mimčo budu mít, ale tak to nestihnem a hlavně nakonec jsme se o to ani nesnažili ... s manželem jsme téměř stejně staří a on se na to nějak ještě necítil :) ... ale teď jsme pořídili vlastní byt a tak, tak najednou, že prej jo a zadařilo se docela rychle, teď jen to zaklepat a snad bude vše ok :)
Odpovědět
hani811: tak to ti moc přeju. my bydlíme v pze v podnájmu a chtěla bych se stěhovat s mimi do baráčku. uvidíme jak to celé dopadne:-( jsem zdravotní sestřička, kdyby sem makala na dětském a prostě k těm dětem vztah mám...tak proto mě to asi nějak nabírá či co...
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 mamatest jsem si taky dělala:o) O něm se říká, že je docela dost spolehlivý, tak asi je:o)) @hani811 za týden začínám 6. měsíc:o) Celkem to letí:o)) @twigik mně je 28, manželovi bude letos 33 (měsíc a kus před narozením prcka), takže my už na to věk celkem měli:o))
Odpovědět
nemyslím si že na to věk nemám, ale manžel chce ještě počkat...tak počkáme:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?