Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maky1986 Citace z příbalového letáku na netu: Utrogestan lze užívat perorálně (vložit do úst a spolknout) nebo vaginálně (zavést do pochvy). Doporučené dávkování při gynekologických poruchách je 2-3 tobolky denně ve dnech, které Vám určí Váš ošetřující lékař. Dávkování a délku léčby je však možno upravovat v závislosti na důvodu léčby a účinnosti, obzvláště je-li Utrogestan předepsán k podpoře těhotenství. ZP: Jestliže se přípravek užívá perorálně: spolkněte tobolku a zapijte sklenicí vody, v časovém odstupu 1 hodiny od jídla. Obvykle se doporučuje užít hlavní dávku přípravku před spaním. Jestliže se přípravek užívá vaginálně: každou tobolku zaveďte hluboko do pochvy. V každém případě přesně dodržujte předpis vašeho lékaře.
Odpovědět
Mně zas lékař jednou řekl, že hned po vysazení HA je velká šance otěhotnět, protože - laicky řečeno - se to tělo instinktivně jakoby snaží vynahradit si, co mu bylo antikoncepcí nepřirozeně upíráno, takže může snadno dojít k početí, nicméně všechna ta chemia a svinstvo, co HA obsahuje, přechází samozřejmě "do dítěte". Tělo nemá šanci se od toho očistit, což s sebou nese spoustu rizik pro těhuli i dítě, jen si to pak málokdo s užíváním HA později spojí. Nicméně tohle mi gynekolog řekl v soukromí - je to můj známý - a zdůraznil, že to nerad šíří veřejně, protože jsou to věci, které jednak nechce nikdo slyšet, a jednak to jaksi není "loajální" vůči farmaucetickému průmyslu, který je s oborem lékařství jedna ruka. Prý o tom neříká ani běžně pacientkám... nicméně své dceři ani manželce by nikdy HA prý napsat nenechal. Zajímavé.
Odpovědět
Profilova fotka
@eyre Beze zbytku souhlasím s lékařem.
Odpovědět
Profilova fotka
@eyre Souhlasím s názorem tvého gynekologa, podle mě tělo potřebuje čas aby si od HA odpocinulo, tudíž mi přijde jako blbost pokoušet se první měsíc, když jsou i jiné formy antikoncepce. Není nic jednoduššího než hormony vysadit používat prezervativ a alespoň 3-6 měsíců počkat než se budete snažit, samozřejmě se to může i přes to povést, o to je pak ta radost větší. Taky zaléží na každém těle jak se s hormony vypořádá, někomu to trvá třeba půl roku než se tělo vůbec vzpamatuje a dostane MS.... každý jsme jiný.
Odpovědět
@terezka312 Tak to jsme na tom stejně, taky jsem kdysi trpěla a proto už beru prášky hodně let. Ale nejsme samy a i takovým se povedlo brzo otěhotnět. Tak musíme doufat a hlavně se nestresovat :-)
Odpovědět
@terezka312 Já brala antikoncepci 10 let! Myslím, že to je také dlouho. V prosinci a v lednu jsem byla na gynekologické operaci a šup, hned začátkem března se nám to podařilo :-)
Odpovědět
@lydusak Já ji beru 14 let. Je to dlouho, ale zas ten klid po těch útrapách před tím a ten klid, když člověk ještě otěhotnět nechce, to je pohoda :-) Snad to vše půjde v pořádku a bez problémů, moc si to přeju, ale samozřejmě počítám i s komplikacema, které mohou přijít.
Odpovědět
Profilova fotka
Já brala antikoncepci 10 let, vysadila jsem v říjnu, chráníme se jinak. Já už bych sice miminko chtěla, ale přítel se na to ještě necítí...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tedy chtěla jsem říct manžel...:-D
Odpovědět
@terezka312 Musíš myslet pozitivně a hlavně neplašit, kdyby se to náhodou nepodařilo první, druhý, třetí měsíc... hlavně nemít v ruce menstruační kalendář a vykašlat se na nějaké měření bazální teploty. Zkrátka si to užívejte, milujte se a mimčo si samo řekne, jestli vás potěší svou přítomností teď nebo později ;-) Moc a moc držím pěstičky a přeju, aby ses mohla brzy radovat! Příjemné snažení a ještě příjemnější těšení přeju x-)
Odpovědět
@jana_alex Hmm, to je smutný. Asi by mě to dost rozhodilo, kdyby mi manžel řekl, že se na to necítí. Tak netlač na pilu a buď hodně trpělivá! Ať si to brzy rozmyslí, chlap jeden ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lydusak No jo, no. Zatimco já vidim jenom to hezký (naše miminko samozřejmě bude hodný, nebude vůbec brečet, kakat, blinkat...:-D ), tak manžel vidí opak:-)
Odpovědět
Článek se načítá
@jana_alex Tak tohle jsme si s manželem ujasnili ještě před svatbou. Naštěstí jsme oba rodinný typ a bez dětí si to neumíme představit.
Odpovědět
Profilova fotka
jak já závidím a přeju vám, čekatelkám :-) určitě ta vaše miminka budou ta nejveselejší, nejzdravější a nehodnější pod sluncem, o tom žádná :-) já po vysazení zjistila že nejsem zdravá, teď půjdu na kontrolu někde za 14 dní tak uvidíme jestli doastaneme povolenku na snažení se ;-)
Odpovědět
@brindik Jéjej, tak to přeju, ať ta kontrola dopadne dobře ;-)
Odpovědět
@brindik A jak jsi to poznala, jestli se smím zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem si tu poctivě pročítala příspěvky a některé názory mě teda dost překvapily. Hlavně ty s "čekacím obdobím" po vysazení antikoncepce. Při minimálním množství hormonů v současné antikoncepci mi přijde dost nesmyslné čekat třeba rok na to, až se tělo "očistí" od hormonů. Co by pak měly říkat a dělat ženy, které braly antikoncepci před dvaceti třiceti lety, kdy jedna pilulka obsahovala tolik hormonů jako dnes celé platíčko na měsíc... Schválně jsem se na to ptala svojí gynekoložky a po vysazení HA se prý hormony vyloučí z těla během několika dnů, max.týdne, takže není problém začít se o mimčo snažit hned. Ostatní už spíš záleží na zdravotním stavu nebo pravidelnosti cyklu, který byl před nasazením HA. Já osobně používala skoro 6 let náplasti EVRA a po vysazení se žádné problémy ani komplikace nevyskytly, ale samozřejmě je to individuální u každé ženy...
Odpovědět
@wedmad Naprosto s tím názorem souhlasím, jen jsem to nechtěla dřív u těch příspěvků rozebírat, protože si stejně každý bude říkat a prosazovat to své. ;-)
Odpovědět
@wedmad S tím také souhlasím. Stejně tak mi to říkal i můj lékař.
Odpovědět
@wedmad Mně také :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ratunda Díky za citaci, ale příbalový leták jsem četla a právě proto nevím, jak ho brát. Když se užívá tak i tak a doktorka mi řekla, že si mám vzít tabletku ráno a večer a to bylo vše. Až doma jsem si přečetla leták a zjistila, že to lze brát na dva způsoby. Ale volala jsem jí, řekla, že na úpravu cyklu se bere do úst a při udržení těhu vaginálně. Nicméně na dnešek se mi zdál sen, jak jsem zjistila, že jsem těhotná......to bylo fakt hnusný probuzení, když jsem zjistila že to byl jen sen! Ve snu jsem cítila píchání v podbřišku a všimla jsem si většího bříška. Po probuzení mě trochu píchalo, tak asi sen dozníval.....ale byl tak živej!! Celý den na to myslím. Proč mladý holky otěhotní nechtěně na diskotéce raz dva a pak když někdo opravdu chce, tak to nejde. VRRRRRRR
Odpovědět
Profilova fotka
Mimochodem, máte tu někdo s Utrogestanem nějakou zkušenost? V letáku píšou, že nesmíš řídit auto, pouze se souhlasem lékaře. Já zatím (beru 3. den 1-0-1) žádnou špatnou koordinaci těla, nebo motání hlavy neměla.... Díky za odpověď...
Odpovědět
@maky1986 Já ti řeknu, proč mají tyhle mladé holky na diskotékách takový "stěstí". Protože se na to neupínají, nepřemýšlí o tom.. zkrátka na to nemyslí. Psychika je mocná čarodějka. Podívej se na naše spoluobčany. Ti mají dětí plnou kupu, rodí jedno za druhým a je to přesně zase ta příčina - šu**jí jako veverky a nepřemýšlí o tom. Pak si jen přijdou pro dávky a je to :-/. Nechci se nikoho dotknout, ale taková je realita. Aspoň tak to vidím já.
Odpovědět
@wedmad Máš naprostou pravdu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jaké si myslíte že jsou nejlepší vitamíny v době plánování před vysazením antikoncepce? Je plno preparátů, jaký si ale vybrat , aby obsahoval vše co je potřeba.
Odpovědět
@anabella.lee Určitě nejlepší je kyselina listová. Pak mi doktor doporučil FolGravid, kde je kromě listovky DHA 500.
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_alex všechno má svůj čas, i toto uzraje, neboj se. :-)
Odpovědět
Nejlepší zásobárnou vitamínů je každopádně zelenina, obiloviny a přiměřené množství ovoce. V syrové i tepelně upravené formě. Ale to nepřinese farmaceutům takový zisk, tak proč by o tom lékaři nebo reklama mluvili, že? Probíraná menšina je geneticky silnější než my, celkově se těší lepšímu zdraví. Mají to prostě dáno do vínku. Opět kacířská myšlenka, ale možná i proto, že se hlava nehlava neládují léky na každé prdnutí (včetně HA - čímž nechci říct, že se rozumný člověk nemá nechtěnému početí bránit, ale jde to i bez nařizování tělu umělými hormony a blokováním našich nejzákladnějších funkcí typu ovulace, menstruace). Jsou tak silní proto, že by jinak jako menšina vyhynuli. V psychice je to samozřejmě také. Doktor, o němž jsem psala, celkově HA moc nepropaguje, i minimální dávky hormonů je pro něj něco, co v těle nemá co dělat. K názorům, jež jsem ventilovala výše (nakolik je přirozené, že nějaká chemie blokuje ovulaci, menses atd.), mě v podstatě přivedl i on, i když mě pochopitelně v první chvíli překvapilo, že slyším od lékaře něco úplně jiného, než jsem byla do té doby zvyklá. Sám už měl se svými postoji na pracovišti problémy, dvakrát byl dokonce "odejit", jak se říká. Troufám si tvrdit, že je to profesně velmi schopný odborník, který se účastní mnoha různých seminářů po celém světě, vzdělává se neustále dál, zajímá se o nejnovější poznatky, bere prostě své poslání zeširoka. Farmaceutům na ruku za každou cenu rozhodně nejde. Ráda bych napsala i jeho jméno, ale bylo by to vůči němu nefér - zvlášť vzhledem ke zmíněnému. Názor si každopádně udělá každý sám, jen mě to při čtení nějakého příspěvku, už nevím jakého, napadlo jako souvislost. Snad proto, že taky ráda pátrám po jádru pudla a snažím se zkoumat trošku víc, než mi řekne jeden doktor nebo všemocná reklama. Za mě mají jakékoliv léky červenou, včetně HA. Tako jako bych před početím přestala kupř. kouřit, kdybych tedy byla tak hloupá a předtím kouřila, přestala bych i s braním léků a hormonů. Ostatně mi nepřide jako náhoda, to opět cituji svého známého zdravotníka, kolik žen bere léta hormony proti početí, aby... aby nakonec braly zase jiné hormony pro početí, protože mají všechno totálně rozhašené. Ale to už sem možná nepatří.
Odpovědět
Profilova fotka
@lydusak Děkuji moc :-)
Odpovědět
Tak jsem přečetla pár stran dozadu a spíš než "kdy po svatbě" se tu řeší HA. Brala jsem ji 9 let (Logest)a už ji nikdy brát nechci. Neměli jsme problém s otěhotněním, navzdory problémům s cyklem (před braním i po vysazení HA) jsem otěhotněla 2. měsíc po vysazení. Nevyhovuje mi z psychických důvodů, je mi bez ní prostě líp. Ale právě proto, že každému vyhovuje něco jiného, plně chápu, když ji někdo brát chce, stejně, jako když ji někdo nechce. Problém otěhotnět bude souviset s něčím jiným, z toho důvodu bych se HA nebála.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?