Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@barborabilinova Já bych to cíleně dva měsíce před svatbou nezkoušela. Mám ve svém okolí spoustu holek, co jim bylo v prvním trimestru pěkně blbě, nebo měly nějaké komplikace, takže musely zůstat doma na neschopence. Takže bych to raději ty dva měsíce už vydržela. Člověk fakt nikdy neví a pak kvůli tomu rušit svatbu?
Odpovědět
@martinan4 My jsme po svatbě taky čekali kvůli cestování, máme za sebou cestu po USA a když jsem přijela, zjistila jsem, že se mi hroutí kariéra, hrozí mi zrušení našeho oddělení a asi vyhazov. Tak asi budu muset taky počkat, až se to nějak vyřeší. A přitom jsme se už těšili, jak budeme pracovat na miminku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@klaudina22 s tím sexuálním apetitem jsem na tom stejně :-) dá se říci, že se to u nás teď otočilo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hance09 asi je to individuální. taky jsem se bále po 7 letech vysadit, ale jedinej příznak, který se u mě negativně projevil je horši pleť, ale ne zas tak satršně, abych z toho byla nešťastná. Jinak pravidelnost a délka MS je lepší než před :-) Fakt ;-) @twigik ono se říká, že hned po vysazení je extrémně vysoká šance na otěhotnění, upozorňoval mě na to i můj doktor, když jsem vysazovala. Ale já jsem prostě chtěla být delší dobu bez chemie....
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Tak to mě mrzí :-( A nebo to hoď celé za hlavu a odejdi na mateřskou ještě dřív, než to oddělení stihnou zrušit :) No, dobře, uznávám, o některých věcech by se nemělo žertovat... Tak ať to všechno dobře dopadne! Já vysazovala po 12-ti letech... měla už jsem z toho takový divný pocit, říkala jsem si, jestli tělo naskočí nebo nenaskočí... Doktorka mi říkala, že to vysazovat nemám, že to nemá vliv... ale nedalo mi to a jsem za to fakt vděčná. Jediná nevýhoda je, že si člověk už nemůže plánovat dovolenou tak, jak by chtěl :)
Odpovědět
@martinan4 a tedy vysadila jsi a vše ok?
Odpovědět
Profilova fotka
Já teda ještě vdaná nejsem, za rok budu, ale HA nepoužívám 2,5 roku, nechtěla jsem chemii v těle, sexuální apetit na jedničku tedy lepší, cítím se lépe, cyklus pravidelný, vše ok. Před půl rokem mi diagnostikovali endometriozu - takže pokud se podaří mimi bude to malý zázrak, nevěřím lékům i přesto mi radili, abych začla znova brát ale já vím svoje. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Ano, ano, bála jsem se, ale vše ok, neměla jsem v podstatě žádný problém, cyklus naskočil hned v pohodě :) Tak teď už jen aby se se zadařilo :) Jsem strašně zvědavá na ten moment, až si tedy řeknem, že to jdem zkoušet... ta představa, že se může kdykoli stát, že budu máma, je strašně nádherná :)
Odpovědět
Profilova fotka
@martinan4 mám to stejně :-) takový to napeětí, co kdyby zrovna dneska :-)
Odpovědět
moc všem přeju aby to klaplo. není nic krásnějšího když k nám přijde těhulka s krásným bříškem a za pár měsíců už nám veze ukázat poklad:-) jsem sestřička - abyste rozumněli kam choděj:-) na to těhotenství je taky těším, tak uvidíme kdy manžel povolí:-)
Odpovědět
@hance09 taky sem se bála větším předmenstruačních bolestí, ale žádný problém, nějakej velkej rozdíl nevnímám, trochu větší bolesti mám, ale ne o moc. jediná nevýhoda, kterou pozoruju je silnější a delší menses. jinak samé výhody. :-)
Odpovědět
@mykolaapsi jj, naprosto souhlasím! taky sem teď mnohem víc náruživější, než partner, a dost se mi tím zvedlo sebevědomí! ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
věřím že bez ANTIKU je to mnohem lepší. taky se na to těším:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@klaudina22 Naprosto souhlasím, mám to úplně stejně :)
Odpovědět
ahojky holky, tak jaké máte novinky? já žádné:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik No, u nás zatím taky nic, už abychom byli z dovolené zpátky ;)
Odpovědět
jak to??? špatná dovča???
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik Nee :) Dovolená snad bude báječná, ještě jsme tam neodjeli, ale právě se potřebuji vrátit, abychom mohli začít na miminku pracovat ;-)
Odpovědět
jo tak...tak to se máš, můj manžel stále není pro:-( takže já ještě čekám na souhlas:-)
Odpovědět
Já mám diagnostikovanou ovariální endometriózu a v září jdu na operaci, ale za měsíc mi dojde HA, tak už si asi novou napsat nenechám a budu doufat, že se po operaci brzy podaří. S manželem bychom děti moc chtěli a těšíme se na ně, tak snad to dobře dopadne....
Odpovědět
pupidu: moc ti držím palečky ale znám spoustu pacientek s touto dg které k nám chodí a mimi mají!!! tak nevěš hlavu a tfuj tfuj tfuj!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@pupidu ahojky... ja mám endo štvrtého stupňa a bábo máme... plánovali sme, nedarilo sa, tak sme sa chceli vziať... priateľ ma nečakane prekvapil požiadaním o ruku... že aby som nebola taká smutná z toho, že sa nedarí... a ja už som bola pár dní tehotná :-D Po dvoch týždňoch som na to prišla, tak som okamžite odložila svadbu po narodení malinkého.... vydávam sa o 9 dní a som šťastná, že je to takto.... lebo tehotenstvo bolo rizikové a porod bol komplikovaný, ale sme tu a tešíme sa...držím ti palce, isto sa ti to podarí....
Odpovědět
@martinkatinka to je super, moc moc gratuluju!!!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky!Ja jeste teda cekam na souhlas...Pritel v tom vidi obrovskou zodpovednost a dost se toho boji...A ja pracuju ve skolce a klidne bych jich mela treba pet, kdyby se dalo..;)Ale ted rok pred svatbou by to stejne nebylo fajn, tak asi pockam...
Odpovědět
@martinkatinka Jsem ráda, že se vám to po všech těch komplikacích podařilo, gratuluju k miminku a přeju vám, ať jste oba zdraví a ať vám přináší spoustu radosti. @twigik Děkuju za povzbuzení. Budu doufat, že budu jedna z těch šťastných a děti se nám podaří. Je to hrozný - celou dobu jsem byla v pořádku a až ve chvíli, kdy jsme si řekli, že už jsme manželé a máme zázemí, tak si pořídíme prcka, tak se nám takhle hatí plány....Ale naděje umírá poslední, no ne? :-)
Odpovědět
@zuznana koukám, že my dvě to máme stejné, ale není ti to krapet líto, že ještě nechce? mě tedy jo...manžel se na to chce vrhnout příští rok, možná po vánocích tak nějak....tak to respektuju a nenutím, ale stejnak bych šla do toho hned, pracovala sem na dětském takže děti miluju a jsem asi jako ty:-))) @pupidu určitě to bude v poho, jak píšeš, naděje umírá poslední a v dnešní době je spoustu možností tak nevěš hlavu a mysli pozitivně ( i když to jde těžko já vím!)
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik Jj, mrzi.Můj přítel by teda nejradši čekal tak 4roky...přitom je nám oběma už 30,takže to není,ze bysme měli kupu času...taky ho respektuju,ale 4 roky se mi čekat nechce...oba jeho společníci ve firmě teď čekají potomky ,tak doufám, že ho to neodradi,ale naopak trochu nakopne...Rozumím,že je to obrovská zodpovědnost mít dítě a ta finanční stránka není taky jednoduchá (zvlášť tady v anglii,kde je mateřská 9mesicu a pak hurá zpátky do práce...)Ale kdyby měl člověk čekat ,az to bude všechno vyřešené,tak čeká navždy....
Odpovědět
Profilova fotka
My teda miminko zatim neplanujeme,ja jsem jeste dost mlada,navic studuju a budu si ted muset platit skolne,mame hypoteku na byt a pritel se taky znova chysta na vysku,takze dalsi skolne...byt musime zrekonstruovat,pristi rok svatba...no neni to jednoduche...Ja bych miminko moc chtela,holt ty materske pudy jsou fakt silena vec,ale chapu,ze to ted proste vubec nejde. Jenze kvuli problemum se srdcem budu muset ted po osmi letech nepretrziteho uzivani Antiko vysadit. Jsem zvedava,co to se mnou udela a hlavne,jak si zvykneme na ten nekomfort uz zadneho bezstarostneho sexovani:)
Odpovědět
@zuznana ahojky! no mě je 25 a jemu 26 a asi vtom je ten problém, že já se na to cítím a on to ještě odložil, prý příští rok to pořešíme. tak uvidíme:-) tak ti držím palečky. ale je fakt že vhodná doba na mimi není v dnešní době prostě nikdy!!! hypo bude stále (když nezdědíš barák po babičce), a tak to prostě je a bude:-( a to se za 4 roky, ani za 10 let prostě nezmění (nebo jedině že bysme vyhráli ve sportce:-) ) no je to mazec, ale tak snad naše drahé polovičky ustoupí brzy:-) moc nám to oběma přeju:-) tobě i mě:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik máš úplnou pravdu.člověk by mohl čekat donekonečna na tu správnou dobu...doufám,že se chlapům brzo rozsvítí;) ale myslím,že oni se jenom tak trochu bojí.:)přeju hodně štěstí! a sobě taky ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?