Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@kackabk kaci, tak ja jsem jen ze zvedavosti nakoukla sem a co to nezjistim!!! nase diskuze to jeste nevi,c o:). takze moooooooooc gratuluju a opravdu koukam, jak to nekdy jde rychle!!! ,y tohle tema jeste doresene nemame, porad si rikame, ze nekdy, az potom...a jindy zase ze po svatbe...ale asi zatim ne :-) . takze moc moc gratuluju, at vse dobre dopadne, tajnustkarko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veruska26 :-) ale už jsi druhá, kdo to z vaší diskuze takto zjistil, ještě si všimla dulik, ale nikomu se nezmiňovala, já to nechtěla šířit do genetických testů. ty sice dopadly na jedničku, jenže necelý týden po nich tohle.. No a taky jsem moc neměla důvod to tam říkat, protože na to zatím vůbec nemáte myšlenky :-D I když by to mohlo být téma, které by to tam třeba trošku rozvířilo, když už mnohé mají svatbu téměř vymyšlenou :-D Však k tomu s přítelem nějak dospějete a nebo se dospěje samo, co víš. My mimčo oba opravdu chtěli a je dost možné, že kdyby nebylo mé podmínky (mimčo až po svatbě), tak bych se ani svatby nedočkala, byl to takový maličko donucovací prostředek :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@kucirlib ahojda, presne jak rika kackabk - prijde to, az to budete nejmin ocekavat. Kamaradka taky zkousela snad 2 roky a uz zvazovali jine cesty, sli k doktorovi, cekali na "jeho" vysledky a nez prisly, tak byli tehotny!
Odpovědět
Profilova fotka
@mofa my sme taky "pripad", sme dva a pol roka po svadbe, po detoch ani chyru ani slychu :-) deti chceme, ale neriesim casovy ramec, mozno sa rozhodneme dat veciam volny priebeh o pol roka, mozno o rok, mozno este neskor, ktovie ;-)
Odpovědět
@mofa - tak my sme na tom asi podobne. U nas to uz budu v juni 3 roky od svadby a mimco este nikde a nejako sa na to necitim, aj ked by som bola rada aspon jedno pred 30 :-) je to tazke manzel uz asi 5 rokov caka na to kedy sa rozhodnem mat babo :-N , ale ja to proste este stale nejako necitim :-(
Odpovědět
@kackabk ja jsem to prave taky nechtela sirit, tak jsem se to napsala sem a ne k nam :-) . doufam, ze ti bude casem lip...a s tem testama te chapu, vsechny kamaradky to vzdycky oznamily okoli az po genetickych testech....jinak u me je to jeste problem, ze nejsem zamestnana, ale studuju, takze tam je to slozitejsi s tou materskou i s penezma....si zacinam myslet, ze tehotenstvi do 30 asi ani nestihnu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
my sme 30 uz mali, ale ziadna kriticka hranica to pre nas nebola ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, takže teď čekám druhou MS od vysazení, který bylo v listopadu. Pleť se mi teda dost zhoršila, hlavně záda, to je fakt děs běs...Přesně za měsíc letíme na 11 dní na Maledivy a tam chceme začít pracovat na prckovi. Cítím, že je prostě ten správnej čas! Jsem na to zvědavá, jak to půjde, jestli mi bude špatně nebo vůbec ne, je to hrozně individuální. Taky přemýšlím jak to budu zvládat, žijeme s manželem už přes 5 let v zahraničí a přece jenom musíme jednou za půl roku letět do Čech...
Odpovědět
Profilova fotka
@veruska26 já taky ještě studuju, jsem na doktorským, takže s mateřskou jsem se už rozloučila a s rodičovskou je to naštěstí v pohodě, když se dá napsat na pracujícího tatínka, takže se nemusím obávat té blbé čtyřleté varianty, kterou bych měla, kdybych ho neměla ;-) no a jak to bude se školou, to se uvidí-pokud bude mimi hodné, zkusila bych nepřerušovat, nemáme totiž zas tolik povinností, no a pokud to bude křikloun, tak si holt studium prodloužím, nebo přejdu na dálkový... @veroussek koukám, že jste měli svatbu taky v září :-) Držím pěsti, aby se vám zadařilo. Maledivy zní skvěle...A o zádech mi ani nemluv - vracím se s nima asi do puberty ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kackabk Září byl termín který jsem ze začátku nechtěla, chtěla jsem svatbu v srpnu, ale nebyl ten termín co jsem chtěla, a nakonec jsme byli všichni rádi, protože v srpnu nebylo vůbec hezký počasí! Nám počásko vyšlo úplně skvělě! Díky, uvidíme jak to nakonec dopadne, jenom doufám, že MS nedostanu na tu dovolenou, to by me asi švihlo :o) No a jinak to s tím početím je fakt hrozně individuální, mám kámošku a ta otěhotněla dvakrát téměř okamžitě co se na ní manžel jen podíval :o) Takže budeme všechny doufat a držet palečky!
Odpovědět
Profilova fotka
my sme si prvé mimi doniesli domov z pôrodnice presne na 1. výročie svadby a druhý sa nám narodil minulý rok :-)
Odpovědět
@kackabk kaci tak to me zajima s tou materskou nebo rodicovskou nebo jak se to jmenuje presne ted...ja jsem prave taky na doktorskym a to ze musim jit automaticky na ctyrletou me fakt desi...jak se to da udelat s tim napsanim na tatinka? jako ze on pak bude doma nebo jak?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@veruska26 mateřská je to, co ti platí tuším zaměstnavatel a je tedy jen pro zaměstnané maminky, jakási náhrada mzdy - nějakých 6týdnů před porodem a nějaký ten měsíc po -o tom moc nevím, protože se mě to prostě netýká...a rodičovská je to, co ti platí tuším stát za to, že se staráš o své dítě. může se starat tatínek nebo maminka, to si rozhodnou sami, taky si můžou rozhodnout, na koho se to napíše..Pokud bys to měla napsané na sebe jako studentka nebo nezaměstnaná matka, nemáš právo volby délky rodičovské, připadne ti automaticky čtyřletá, kde ti vyplácí 3800měsíčně. Při tříleté variantě je to dvojnásobek, tedy 7600měsíčně, takže je tam jasně vidět, o kolik dostaneš při té čtyřleté míň - taky nemít manžela, který by tě živil, ze 4tis neuživíš ani sebe, natož ještě miminko, přijde mi to strašný.. Protože si na rodičovské dovolené můžeš jakkoliv přivydělávat, může tatínek, na kterého se to v našem případě napíše, stále chodit do práce, a o mimčo se budu starat já. Nesmí se akorát dát do jeslí, to byste na dávky ztratili nárok.. A aby v tom byl pořádek, dá se to potom přepsat na tebe, aniž by se měnila délka čerpání rodičovské. Snad to takto laicky stačí ;-)
Odpovědět
Ahoj holky tak jsem se sla mrknout na nase stare tema a uplne jsem prekvapena jak to tu zije :-) Preji vam at se prcek zadari co nejdrive.Ja mam malou holcicku a je ji dnes 100 dni.Je to moc krasne,tak to opravdu preji vsem.Dokud neni miminko tak nejde zazit to nejkrasnejsi.
Odpovědět
Ahojky my máme tiež malého chlapčeka má 16 mesiačikov a je to super :-)
Odpovědět
@janulkaadusko jj je to uzasne. Ja jsem to taky necitila holky,proste jednoho dne za mnou prisel mm a rika ted a nebo nikdy,ze se citil stary :-N a tak jsem uz nevzala HA a mala byla v brisku.Reknu vam,ze tehotenstvi bylo pro me peklo ale opravdu to stalo za to.Vim,ze to pise kazdy a me to prislo jako stejne kecy ale opravdu mit dite je to nejkrasnejsi a ta laska se neda popsat.
Odpovědět
Profilova fotka
@finfrle jéé my měli sto dní ve středu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Maminky s detickami do 6 rokov, najdete si minutku? velmi by mi to pomohlo: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazn...
Odpovědět
@ffiinnkkaa koukam,ze nepocitam sama :-N
Odpovědět
To my jsme s přítelem dva roky, teď máme před svatbou a už miminko plánujeme. Mně je 25 let a jemu 38, takže je na čase a oba se na něj moc těšíme:) I když máme hypotéku, stále miminko chceme. Navíc můj názor je takový, že zbytečně odkládat miminko nemá cenu. Prostě když přijde tak přijde a potrat nechceme ani jeden. Slyšet dětský smích, vidět jeho první krůčky apod. tohle je pro nás zázrak. Víme, že dítě není hračka ale zodpovědnost a starost, ale nejsou to jen ty starosti.
Odpovědět
Profilova fotka
baby ja ked niekomu poviem ze chcem babo hned po svadbe a ked sa podari aj pred svadbou tak sa len budem tesit, tak pozeraju na mna ako na blazna a to z dovodu, ze teraz koncim vysku, nemam pracu a hlavne este nemam prax, ale aj tak mi je to jedno a mojmu milemu tiez chceme babo a hotovo, len dufam ze to bude aj take lahke pri snazilkovani sa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborabilinova Když víš že vás tvůj budoucí manžel dokáže zabezpečit finančně tak proč ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jednoduche to nebude po financnej stranke, ale kto to ma dnes v zivote lahke a keby som neustale pozerala len na peniaze tak deti by sme potom asi nemali ;-)
Odpovědět
@barborabilinova ahoj. ja som na tom podobne. školu som skončila minulý rok, v auguste sme mali svadbu. zatiaľ som stále ešte nezamestnaná a o bábo sme sa začali snažiť minulý mesiac. jednoducho sme si povedali, že teraz je ten správny čas, že už sme na to pripravení. nech si druhí vravia čo chcú.
Odpovědět
Profilova fotka
jafnka som rada ze niekto zdiela moj nazor, lebo je dost tazke ked druhy pozeraju na teba ako na blbca ked im oznamis ze chces babo a na mna duplovane pozeraju ako na hlupaka kedze ja tento rok koncim skolu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborabilinova - my sme sa začali snažiť ešte pred svadbou a to zo zdravotných dovodov... Hrozilo, že bábo nebudeme mať vobec.. Moj drahý ma požiadal o ruku a o dva týždne som prišla na to, že čakáme bábo ;-) Tak sme sa rozhodli pre svadbu po narodení babuľky....A všetci sa čudujú, prečo sme sa nebrali rýchlo po zistení, že som tehotná... malo to jediný dovod... a to bezpečnosť ako pre mňa, tak pre malú :-D
Odpovědět
@barborabilinova @jafnka baby take reci si nevsimajte. Kazdy nech ma babatko vtedy, ked sa na to citi. :-) Vacsinou to hovoria take, ktore sa stali matkami "omylom alebo nahodne", alebo take, ktore kvoli pestovani co najlepsej buducnosti vynalozili extra snazivost a nevedia pochopit ze niekto si to spravi inak a skor nez oni. :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aj ja si to myslim :-D
Odpovědět
No ja z tych dovodov co ste uviedli nikomu nehovorim, ze chceme babatko. Radsej to drzime v tajnosti a ked to pride vsetkym to oznamime :-D. Uz by som aj na nom zacala pracovat, ale nemam plodne dni :-D, tak asi az po svadbe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@barborabilinova my jsme to měli stejně - v červnu jsem měla státnice, pak 26let, manželovi kousek přes 30,byli jsme skoro 2 roky svoji, tak jsme si řekli, že už se nebudeme chovat antikoncepčně a uvidíme co bude. Práci jsem hledala,ale bylo to špatné, no a v září jsme zjistili že budeme tři, tak se to vyřešilo samo. Ještě v těhotenství a teď si dodělávám jedno studium nad rámec VŠ a stejně nevím co budu chtít zbytek života dělat za práci. Tak dokud jsem na dítě dost mladá (beru starší maminky, ale já teď vidím co to je pořádně nespat a jsem ráda, že si to "užívám" v tomhle věku a ne o 10 let později) tak prostě chceme mít děti, užít si je a teprve potom budu řešit co s prací. Bydlení taky není ideální, ale zatím se vejdeme, hypotéku nemáme velkou, tak jsme spokojení. :-) Jasně, všelicos teď nejde a musíme si odepřít nebo odsunout na pozdější dobu, až bude prcek větší, ale neměnila bych za nic. Taky jsem se vdávala ještě na VŠ, to bylo halo, nikdo nechápal proč. A když jsem otěhotněla 3 měsíce po škole, tak taky. Ale neměnila bych.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?