Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@ptjj já jsem nad tím taky zprvu tak uvažovala že až po svatbě, no ale nakonec jsme se dohodli s přítelem tak :-) no je to komplikované co?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka :-) kazdy jak to sam citi, to je jasne ;-)
Odpovědět
@ptjj já bych nejraději hned ale přece jen jsem si říkala že je ještě dost brzy před svatbou a taky škoda peněz když mám ještě na tři měsíce antikoncepci :-) jinak už se ale moc těším na mimčo, jen doufám že nám to půjde :-)
Odpovědět
@terezka312 @mendie - tak to mate podobne pocity my sme 3 roky od svadby a zatial dieta nemame, ale kedze o mesiac mi bude 28 rozmyslam, ze zacneme, lebo ja sa poznam cim viac to odkladam tym viac sa na to nebudem vediet odhodlat :-D mna niekto bud musi donutit, alebo keby prislo nahodou a necakane :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@buba23 nie, vobec nie si sama, takych zien je vela, len to je este stale tema, ktora je tak trochu tabu...
Odpovědět
@ptjj @chanellka taky jsme si mysleli, ze to bude chvili trvat... a netrvalo :-D a jsem fakt rada,ze to bylo az po svatbe, jelikoz mi bylo ze zacatku fakt hodne blbe a nalada teda nebyla na nic ...
Odpovědět
@yvetta Když ono je to těžké, já děti určitě chci a vím, že až je budu mít, budu je milovat a rozhodně je nebudu zanedbávat. Jde jen o to, že mám normálně strach. Strach, že si budu na mateřské připadat vytržená ze života, který mám teď a jsem prostě a jednoduše šťastná. Mám strach, že se všechno změní. Já vím, že ne k horšímu, ale změní. A prostě trochu o sobě pochybuju, jestli to ustojím a dokážu být stejně šťastná a spokojená a veselá a pro děti tím pohodová maminka. Nejde o to, že bych si chtěla sobecky užívat a děti prostě nemít, protože by mě to omezovalo. Já se toho jednoduše trochu bojím, jestli se s tím dokážu poprat. Je mi jasné, že až otěhotním, až se miminko narodí, bude to krásné. Já mám jen obavu o to rozhodnutí vysadit ty prášky. Zase čím dýl budeme čekat, tím horší to pak bude. :-)
Odpovědět
@mendie - tak ja mam tiez taky strach :-| a k tomu mam pracu co ma 100% naplna :-N , ale viem od kamosiek, ktore to odkladali, ze naraz sa spamatali a mali po 30tke a stale viac to odkladali :-o a do tohto stadia sa nechcem dostat, lebo ja by som sa asi spamatala az v 40tke :-D
Odpovědět
@yvetta Ani já nechci. Navíc mi odvahu dodává i manžel, který si děti moc přeje. Taky nechci dopadnout tak, že to budu pořád odkládat a pak budu plakat. Myslím, že si letos ještě pořádně užijeme naši dovču do USA a pak půjdou prášky z domu ;-)
Odpovědět
@mendie - no my sme uz davno bez praskov, ale davame pozor ;-) fungovalo nam to aj predtym tak skoro 4 roky a teraz si davame pozor asi 2 roky :-) chcela som, aby sa mi telo trosku spamatalo, kedze ja mam stale po vysadeni praskov problemy ;-)
Odpovědět
@yvetta No, uvidíme, jak to mám já. Na cestách chci prášky ještě určitě mít, protože nevím, co se mnou vysazení udělá, jestli nebudu mít právě nějaké problémy. Ale snad ne.Teď to tu chvíli ještě vydržím, ale po návratu určitě vysadíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Tak jsem četla, že se chystáte do Ameriky a já vám to jen a jen schvaluji :-) Těch pár měsíců se dá už nějak vydržet, uteče to jako voda a podíváte se někam, kam se každý jen tak nedostane. Myslím si, že litovat určitě nebudete a možná se na miminku zadaří hned po návratu, kdy budete plně odpočatý a s novými zážitky ;-) My budeme s přítelem 4 roky, skoro 3 roky spolu bydlíme a v červnu budeme mít svatbu. Bydlíme v pronájmu ve 2+1 a po svatbě se chystáme koupit byt. Máme v plánu, že si nový byt dáme dokupy, pěkně si ho vyšňoříme, letos nebo příští rok si chceme užít nějakou dovolenou u moře a za 2-3 roky bychom chtěli miminko. Letos mi bude 25let. Zatím mi biologické hodiny netikají, ale začíná se kolem mě objevovat víc a víc miminek a mě se to začíná líbit :-D Ale chceme mít zázemí pro rodinu, tak počkáme :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@a.n.d.y No jo, jsme takoví trošku blázni, chceme něco vidět a zažít... spolu :-) zázemí je pro rodinu moc důležitý, my už jsme spolu osmým rokem, manželé půl roku :-) takže už máme něco za sebou. Byt už máme dva roky a bydlí se nám krásně. Takže vlastně už jen ta amerika a pak už nám nebude bránit nic. Co se týká těch biologických hodin, jedna moje kamarádka se děsně rozplývá nad každým miminkem,už jen nad tím slovem, stačí jí vidět bačkůrky a skoro brečí... tak to teda nemám. Ale je fakt, že si už říkám, že by to bylo hezký, že kdybych teď zjistila, že jsem v tom, žak bych vlastně byla moc ráda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Blázni? Vůbec, naopak. Jen si užijte dokud můžete. Mě se teda asi nikdy nepoštěstí, abych se koukla do Ameriky, ale moc vám to přeji a jen schvaluji! ;-) No, vy už toho máte dost za sebou, pro mě je teď směrodatná svatba a potom to bydlení...Uvidíme jak to budeme zvládat finančně, chci, abychom si ještě trošku užili, podívali se někam... Hihi, no jo, moje mamka pořád říká, že se těší na to, až bude babička, ale musí si prostě počkat. V této době je to všechno o financích, ale je fakt, že na Modrém koníkovi trávím taky dost času :-D Ale je to spíš tím, že moje skorošvagrová je poprvé těhotná a skoro nic o těhotenství a mateřství neví, tak hledám, čtu, prohlížím...Myslím si, že už toho vím docela dost a to těhotná zatím ani nejsem :-D
Odpovědět
@a.n.d.y To my si zase užíváme a myslím, že s dětičkama si to budeme umět užívat taky, i když jinak. Pro mě byla ta amerika vždycky jen sen, na který nikdy nedosáhnu. A nakonec za dva měsíce jedeme, vůbec tomu nemůžu uvěřit, je to super!! Poslední možnost jet, tak jedeme :-) Moje mamka je teď taky nalomená - její kolegyni se teď narodilo druhý vnouče, tak na mě při debatách o něm vrhá takové zvláštní pohledy. :-) Ale ví, jak to máme, takže nás nikdo neprudí a podporují nás v tom, co děláme. Stejně jako když jsme chystali svatbu :-) jsem jim za to vděčná.
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Jo, to je jasný, užívat se dá i s dětičkama, ale člověk si pak už nemůže dovolit to, co bez nich, ale tím nechci říct, že jsou děti obtíž nebo pod., to vůbec :-) Letíte za dva měsíce? Jééé, to máte hned za dveřmi ;-) Jedna kolegyně v práci je úplně mimo ze své vnučky, ale na další dvě vnoučata jen nadává, to samé druhá kolegyně. Já to nedokážu pochopit...Přitom jsou ty děti všechny malé...Přítelova maminka se vnoučete už brzy dočká (když je ta přítlova ségra těhotná) a úplně mě překvapilo, jak moc se na úlohu babičky těší. Teď jsme u nich byli o víkendu a zase jsme kecali ohledně miminek. :-D
Odpovědět
@a.n.d.y A už má člověk pocit, že se ho ty hovory taky tak nějak týkají, že? A není to nepříjemný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie Jo, to máš pravdu :-D
Odpovědět
ahojte mozno buduci mamicky tak my sme babo vobec neplanovali a stalo sa. Mame synceka uz ma pol roka a s priatelom sa chceme brat buduci rok, to uz bude mat nas syncek rok a pol. A strasne sa tesim ako bude na svadbe svojich rodicov. Ja som sa velmi bala ked som ho cakala, ako to vsetko bude, ale zatial je to fajn. Mam stastie lebo mam dve babicky blizko, tak si mozem kedykolvek uzit aj bez synceka.
Odpovědět
Profilova fotka
u nás jsme to naplánovali přesně. Nejdřív jsme se vzali, pak postavíme domeček (ten už stavíme) a v závěru dostavby začnem "pracovat" na miminku a uvidíme. Protože hned po zjištění těhotenství musím jít na neschopenku, tak si to chci užívat už v našem domečku
Odpovědět
Profilova fotka
@socina Tak mi postupijeme stejně jako ty,ted v červnu budeme mít svatbu,baráček už se začne stavět letos v září(chtěli bychom už teda) a pak zkoušet mimi v novém :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@klouzek přesně! Stresovat se stavbou domku a ještě těhotenstvím. To by bylo moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@socina souhlasím s tebou, hezky postupovat postupně, at se všechno povede jak má :-N
Odpovědět
@mendie Mám to naprosto stejně. No jo no, znamení vah, nerozhodnost :-) Musíme se přestat bát a řešit to, určitě nebudem litovat a ještě si budem řikat, jakto, že jsem to pořád odkládala a chtěla mít čas na kulturu, když tohle je to nejhezčí :-)
Odpovědět
@yvetta Přesně tak, ideálně ultimátum od manžela :-) Jenže to nikdy neudělá, klidně by už dítě chtěl, ale čeká, až se budu cítit i já.
Odpovědět
@mendie Jak já Ti rozumím, mluvíš mi z duše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@liska souhlasím...my jsme se snažili půl roku a až pak se nám podařilo otěhotnět... vše se musí brát realisticky! My už budeme na svatbě s naší 9měsíční dcerkou. myslím, (teda aspoň já to tak beru), že manželství není o tom stále něco plánovat, nebo že se něco strašně změní a vše bude jinak... Vždyť potom máte jen svou lásku stvrzenou na papíře a máte stejné příjmení. Nevidím důvod proč nemít miminko dříve nežli jsme manželé nebo nebýt na svatbě už s bříškem.. Bylo to tak vždy ... A budete mít velké štěstí, když se Vám miminko podaří hned jak si "vzpomenete"
Odpovědět
@vbrisudova tak napriklad pre mna je manzelstvo viac nez len papier a spolocne priezvisko..urcite viac nez len vztah muza a zeny bez manzelstva...je to tak u mna, i v spolocnosti..a vzdy to tak bude :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@panaacik ahojky já to určitě nemylsela zle.. :-| .jen jsem reagovala na to, že tady se řeší kdy začít s plánováním miminka jak dlouho po svatbě apod. Jednoduše si myslím že si miminko má každý pořídit podle toho jak se cítí. a neplánovat podle ostatních a podle nějakých "předpisů" (za rok svatbu, pak za rok miminko a hned se povede, to tak není...) určitě to nebylo myšlěno zle, možná jsem to napsala "špatně" (nevýstižně) Kdyby manželství pro mě nic neznamenalo - nevdávám se ;-) :-)
Odpovědět
baby na ktory pokus (mesiac) ste otehotneli?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?