Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to som rada, že ma aspon niekto ma taky nazor ako ja, ja len dufam ze nebudem mat problem s otehotnenim lebo mi bol zisteny streptokok agalactie a dost casto mavam kvasinky, uz som z toho zufala :-(
Odpovědět
@barborabilinova barborka, tieto problémy mám aj ja (rsp. mávala som, v poslednej dobe je to nejaké ukľudnené, chvalabohu).. ale dúfajme, že takto o rok už budeme mená vyberať ;-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
simbac no dufam ze ano, ze tie mena budeme vyberat napr. hned po svadbe, ty ako planujes mat hned babo? my zacneme snazilkovat asi uz v july, ale uvidim ci nebudem mat vzdy po to hnusne svrbenie ako doteraz :-( a ze vysnene babo bude ;-)
Odpovědět
@barborabilinova my chceme hneď po svadbe, čiže tiež v júli
Odpovědět
Profilova fotka
tak to som rada ze nie som jedina, co tak chce, ja sa len dost bojim ci sa nam to podari, lebo mne bol teraz zisteny streptokok tam dole a ten mi sposobuje tie caste mykozy a tak, :-(
Odpovědět
@barborabilinova ale tak do leta by malo byť dosť času na preliečenie.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak já vysazuju prášky v dubnu a v květnu se budu vdávat. Takže když se povede, bude rychle. Nechceme moc dlouho vyčkávat. Uvidíme co bude. J8 jsem totiž zastánecem miminka až po svatbě. A jelikož už ho oba dva strašně moc chceme. Jdeme do toho. A zároveň jsem zastáncem toho, že i na mateřské se dá vystudovat vysoká škola, což mám v plánu. Jen bytové podmínky by už měly být vyřešeny (to máme)... Takže v tomhle směru už nás jen může zabrzdit, zklamat atd. jen přítelova mise.
Odpovědět
Profilova fotka
xkissax - voják? Věř mi, i to se dá zvládnout.. ;-) Nastávající je na misi už 2 měsíce a i když se to nezdá, utíká to rychle. Co se týká miminka, tak my něják nespěcháme, ale pokud vím, potom, co přijede, nemůže vyjet 2 rok - tak bych za tu dobu měla stihnout otěhotnět a porodit :-D Ale zatím to neřešíme:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivcas.85 Jo voják. Vím že se to dá zvládnout. Ten mljbyl na misi už 2x. V Kosovu a v Afghánistánu. A to už opravdu byly nervy. HOld se o něj bojím. Teď jej chtěli vyslat na další devítiměsíční misi. Ale jak sám říká, nejméně 4 roky nikam nechce. Bude odmítat. Jenže... Víme jak to chodí, máme o sebe strach a riskovat na misi s dítětem na krku je už taky něco jiného než když svoji ani nejsme... A mimčo už řešíme ... Chceme pravdu oba dva :) a těšíme se na to :)
Odpovědět
Profilova fotka
xkissax - jj, až teď jsem koukla na profil:-) Tak přeji, ať se vydaří co nejdřív a ať se taťínkovi nic nestane :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivcas.85 Děkujeme... Tatínek už je doma, takž teď jsme nějak v klidu. Tobě ať dojede ten tvůj nastávající v pořádku. A máte se spolu hezky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborabilinova Ahojky. Ja som na tom rovnako ako ty...tiez teraz koncim skolu a v auguste svadba...a tiez chceme babatko co najskor...je nezmysel cakat,ked su dvaja pripraveni..co sa koruniek tyka,lahke to nebudeme mat,ale peniaze vzdy boli a vzdy budu..staci sa trosku uskromnit :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
presne je to aj moj nazor, pri skromnosti sa vsetko da zvladnut, staci ze vsetko dame mimcu co potrebuje a bude dobre ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte volám sa Lenka som z Banskej Bystrici my budeme mat teraz dva roky čo sme sa spolu zobrali. máme teraz malého chuligánika ktory bude mat teraz siedmeho päť mesiačikov. je to strašne živé dieťa volá sa Dominik. .hypotéku máme na 30rokov takže máme sa čo obracať.
Odpovědět
Profilova fotka
@bajka1 gratulujem už sa ti to poriadne skrátilo. chcem ti iba povedať, poriadne si tento deň užívaj od samého začiatku čiže od samého rána až do konca bude to tvoj veľký deň D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, my sme spolu 7 rokov, z toho 9 mesiacov svoji. Ja mam 24 a manzelik 27. najradsej by sme mimino mali hned, ale pracujeme a zijime v UK a chceme mat babo az ked budeme doma, s rodinou a tak. Lenze pri takejto situacii neviem kedy sa dostaneme domov.. a to este sa budeme musiet usadit doma, byt a zamestnanie... takze naozaj netusim, kedy sa k babatku dopracujeme :((. buduci rok by sme chceli ist domov, potom este asi 2 roky kym si zvykneme na Slovensku a potom hadam bude vsetko pripravene. tak to hadam stihneme do 3-4 rokov. ale neviem ci tak dlho vydrzime cakat. viem, ze cas este mame, vela parov ma baby okolo 30... ALE JA CHCEMUZ TERAZ!!!!ale mame v tom jasno. az doma na slovensku :(. kazdopadne vsetkym zenam, co sa rozhodli 'ist do toho' prajem vela vela sil a zdravicka a nech vsetko vyjde ako ma :))
Odpovědět
@lenusik27 dakujem velmi pekne za podporu, uvidim ako na tom budem, ako sa poznam samy stres. Uz teraz mam zmenseny zalodok! Drzte palce! Dakujem ;-)
Odpovědět
@iwi9 - tak my sme sa len v mojich 24 stahovali zo SR do CR a tiez sme sa tu chceli prv usadit a potom az mat babo no a teraz nastal ten cas - ja mam teraz prave 27 takze urcite do 30 to stihnes :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@yvetta - ;-) :-) no hadam hej :-S
Odpovědět
No ako citam.....to som jedina co nechce deti..? :-| prvni miminko neplanujeme...aj to je odpoved :-D
Odpovědět
@buba23 no možná jsi na špatné diskuzi.. :-) na této diskuzi se spíš plánují :-)
Odpovědět
@buba23 měla si jít na moji diskuzi"nemám ráda děti" :-D Sice některé slušné děti i ráda mám, ale přesto zatím žádné neplánuji, protože jak to začne ječet, probudí to ve mně chut prohodit to oknem :-D
Odpovědět
@buba23 - urcite nie si sama - ja mam 27 rokov a cudzie deti mam rada, ale na svoje sa nejako necitim ...skor by som dala diskusiu necitim sa na dieta, aj ked niekedy ho chcem :-| :-o :-S ja uz asi 2 roky sa prehovaram na dieta a este som sa k tomu neodhodlala, ale mozno raz .....
Odpovědět
@yvetta Já to mám asi stejně, jako ty. Prostě si myslim, že nejlepší by bylo do toho jednoduše spadnout nečekaně a bylo by :-) Všichni říkaj, že na dítě se nejvíc začneš cítit, až když se narodí. Tak doufám, že to tak bude. :-)
Odpovědět
@terezka312 Tak to taky doufám. Děti chci, ale nějak se k tomu pořád nemůžu odhodlat i když už v téměř 29 letech mám na čase. Střídají se u mě pocity, kdy si říkám, že už by to bylo fajn, pak si zase říkám, že na to nemám, že se na to necítím, chtěla bych být ještě chvíli "mladá a bez závazků" :-D cestovat, chodit za kulturou, kdy se nám zlíbí a tak. Jsem asi trochu sobecká. Na druhou stranu se na miminko docela těším. No jo no, znamení blíženců - ti dva se pořád nemůžou dohodnout :-)
Odpovědět
Ahoj mě je 25 a chtěli bychom se začít snažit o mimčo hned jak doberu antikoncepci a to bude někdy v červnu a svatbu máme 27.8. tak doufáme že se nám to brzy podaří, já se na mimčo cítím připravená už od jakživa :-) těším se na to jako malá holka na paneku, i na ty starosti a zodpovědnost a vůbec mi nevadí že pak nebudeme moct cestovat nebo chodit za kulturou, budeme muset vždy vybírat tak, aby mohl být prcek s námi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka My chcem začít se snažením až po svatbě, nechci stresovat případný malilinkatý zárodek svatbou a taky bych nemohla vůbec pít, a to nejsem nějaký piják, jen bych prostě byla na svatbě nervózní a neuvolněná.
Odpovědět
Profilova fotka
vsetko sa da :) aj v zahranici. ak dvaja chcu, nech konaju... ked budu cakat az moc moze sa stat ze uz bude neskoro..
Odpovědět
@ptjj já jsem si říkala že tomu necháme volný průbeh, obecně si myslím že se to hned tak nepovede po vysazení antikoncepce, doktorka mi říkala že než otěhotněním může to trvat až jeden rok, takže s tím moc nepočítám že bych už na svatbě byla těhotná :-) ale kdyby jo, určitě bych se nezlobila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka my tomu taky chcem nechat volny prubeh, ale proste az po svatbe, kdyby nahodou :-) taky nepocitam s tim, ze se zadari hned
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?