Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
nunacek: studovala jsem na UJAKu v Praze, ráda bych pokračovala dál, možná ale zkusím Brno, ale ještě uvidím, možná budu ráda že budu moci pokračovat zas na UJAKu. za gratulaci děkuju :-) a co ty? omlouvám se nepročítala jsem celou diskusi, tudíž nevím co máš vystudovaného nebo co studuješ. A pracuješ? a kde?
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: www jsem ti napsala do IP ;-) Chápu, že plot je důležitější než bazén, to je jasné. Jen jsem myslela, jaký typ bazénu byste si případně vybrali ;-) Marki: Byli jsme ve Vizovicích, v Rožnově pod Radhoštěm, v Kloboukách u Brna ;-) To ano, britky jsou krásné. Jen se mi líbí ty barevnější britky. Modré a lilové jsou taky hezké, ale mě se víc líbí třeba červené, želvovinové modré, atd x-) hubertka: V Brně jsem studovala Bc. speciální pedagogiku i Mgr.speciální pedagogiku pro učitele. A připravuju se tam na další studium ;-) A pracuju s dětma s kombinovaným postižením. A ty pracuješ kde?
Odpovědět
Nun: tak kdyby nešlo o peníze, určitě bych vybrala ten největší a zapuštěný do země, to je jasný :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nun, tam je krásně :-) Zdravím hubertku ;-)
Odpovědět
Marki, co tak brzy?????
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem vzhůru už od půl 6, četla jsem si a pak jsem zasedla k Pc.. nevím, dnes jsem se probudila brzy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: :-D :-D :-D :-D :-D :-D ;-) Marki: Jo jo, tam je krásně x-) Já jsem dneska v pět vstala s manžílkem a když odjel do práce, tak jsem pak ještě zalezla do pelechu do 9 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, já už neusnula.. Holky, dneska mi přišly šaty, jsou krásné, jen je potřebuju trošku zkrátit, jsou pod kolena a udělat záševky, jsou mi okolo hrudníku větší..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: To je dobře, že jsou krásné. A zvládáš takovéto "šicí úpravy" sama nebo to někomu dáváš?
Odpovědět
Profilova fotka
Na to si netroufám, sousedka je na to profík a mám to do druhého dne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je super, že máš šikovnou sousedku. Já "opravy" druhu zkrácení a zašití rozpáraného zvládám sama. Ostatní bych dávala babičkám, ale většinou není co dávat. Věci mi sedí a když nesedí, tak jdou z domu...
Odpovědět
Ahoj, tak jsem se vrátila z města. Měla jsem absťák :-) Riskla jsem nákup pantoflí - žabek pro muže, snad mu budou ;-) Sám než si je pořídí, začne chumelit..
Odpovědět
Článek se načítá
nuna: Nepracuji nikde, snažím se pracovně uplatnit, ale není to jednoduché. Když jsi studovala v Brně, neznáš náhodou Mgr.Terezii Vrchlavskou či Mgr.Petru Petrlíkovou? A jaké další studium plánuješ? Rozhoduji se jestli mám zkusit Brno, ovšem musela bych mít práci a to dojíždění...vím že se to dá zvládnout. Nějak se nedokážu rozhodnout, říká se, že v Brně je nejlepší specka, chtěla bych tam hlavně kvůli logopedii...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak, když si pořebuju zkrátit kalhoty nebo něco zašít, tak není problém..toto nechám radši na ní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hubertka: Tak přeju, ať brzy seženeš nějakou práci, která by se ti líbila. Ty dvě jmenované neznám, nic mi ta jména neříkají. Plánuju zkusit rigorózní řízení. Zatim jsem ve fázi vypracovávání okruhů ke státnicím. Takže je to ještě běh na delší trať. Taky jsem do Brna dojížděla z dálky, někdy to bylo na palici, ale přežila jsem to ;-) Ovšem bez práce bych to financovat nemohla, to dojíždění bylo docela pálka a hlavně jsem si všechny knížky kupovala, protože do knihovny jsem neměla šanci se dostat, a když už tak výpůjčka byla na týden a abych tam jela takovou dálku jen vrátit knížky, tak to se mi vyplatilo si je koupit. A teď jsem za to ráda, protože ty knížky používám pořád. Někdo říká, že v Brně je specka nejlepší, někdo, že ne, někdo říká, že tam je lehká, někdo říká, že tam je těžká...je to co člověk, to názor. Co je ale fakt je to, že Brno je první škola, kde se specka jako taková začala učit. Když jsem do Brna nastoupila, tak jsem byla přesvědčená, že budu studovat logopedii (specializace se rozhodovala až ve druháku), ale nakonec to dopadlo úplně jinak :-D
Odpovědět
nakonec tě logo nechytla? držím moc pěsti ohledně dalšího studia, to je moc pěkné! koukla jsem se ti do alba, jsi z okolí Brandýsa? já teď bydlím na Kladně, ale rodiče mám v okolí Benešova u Prahy, takže bych na D1 byla za chvilku, ale stejně, 2hod cesty, navíc kromě dojíždění a knih platit si i nocleh.. nastoupila bych tam v rámci CŽV..ale je mnoho okolností, které tomuto mohou udat zcela jiný směr... Ovšem jak to všechno dopadne, uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hubertka: Ne že by nechytla, ale byla nám profesory rozmluvena. Prý každý rok vyplivnou školy desítky logopedů, ale není pro ně práce, protože bez stanovené praxe a nějakých určených zkoušek si nemůžou otevřít soukromou ordinaci a praxi jim nikdo jen tak nedá a když už, tak zadarmo a kdo si dneska může dovolit chodit na praxi x měsíců bez koruny. Tak nám narovinu řekli, že kdo nemá známého, který by mu dal tu praxi protekcí, tak ať na logo nechodíme, pokud chceme mít práci. A dělat logo někde ve škole či ve školce, to může každý se speckou, protože tam je základ logo povinný + pokud by to nestačilo, tak si jen dodělat kurz v rámci CŽV. Ale tak to bylo před 7 lety, jak je to teď, to nevim.Takže jsem zvolila jinou specializaci a jsem za to ráda, protože pracuju přímo v oboru své specializace. Bydlím 40 km od Brandýsa. Do Brna k fakultě jsem to měla nejkratší cestou 210 km a nejrychlejší 265 km. Nocleh jsem si naštěstí platit nemusela, protože mám v Brně prarodiče a tetu ;-) CŽV je dobrý nápad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jo, tak v sob odjíždíme na dovolenou a příští týden nemá, co se týká počasí, být moc hezky :-(
Odpovědět
Marki, nezáleží na počasí, alena lidech!!! Určitě to bude bezva. my vyrážíme 31.7. Holky, taky vám to tam hrozně utíká???? To ani není možný :-o
Odpovědět
Profilova fotka
To je taky pravda, ale těšila jsem se na koupání v přehradě a pod.. Utíká to strašně, ale musím říct, že se trošku to práce těším :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, kam jedete?
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Budu držet palce, ať vyjde počasí co nejlépe ;-) Prázdniny utíkají šíleně rychle :-S Do práce se těším jen na děti...
Odpovědět
my někam k Liberci
Odpovědět
Profilova fotka
Co tak koukám na net, tak každý den je to jinak, tak uvidíme..každopádně začínám balit a cestovní horečka je tu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Užij si cestovní horečku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, už mám sbaleno a snad nic nechybí.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my za chvíli vyrážíme. Mějte se tu krásně a za týden naviděnou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Krásně si to užijte a ať vám vyjde počasí ;-)
Odpovědět
Tak i já se loučím, za týden ahooooj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Krásnou dovolenou Ti přeji ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?