Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj dámy :-) Vy jste se pěkně rozpovídaly ;-) Já byla od 7h s tchýní na houbách, teď si půjdu udělat smaženici, mám na ni obr chuť :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Tak dobrou chuť ;-) Já mám dneska obalovaný květák a brambory :-)
Odpovědět
květák jsme měli včera:-D marki tak dobrou chuť:-) Já si půjdu dělat za chvilku pozdní oběd:-D nunacek: my si chtěli původně koupit byt v malém městě odkud je přítel, tam ty byty stojí kolem 1 300 000 i víc (3+kk) ale musíš vždycky počítat tak s 200 000 na opravy. Jenže sehnat u nich byt je nadlidský výkon, za poslední dva roky se tam prodávali jen 2 byty a to z ruky do ruky. A pak se k tomu přidaly i jiné věci tak jsme se rozhodli jít do tohoto města, mám tu práci, je tu co dělat a kam jít. A až se mi zasteskne po venkově nebo budeme chtít utéct z města tak půjdeme na baráček třeba:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Novostavba je určitě lepší než starší byt ;-) Udělali jste dobře ;-) A město je taky lepší než vesnice - teda pro mě ;-)
Odpovědět
nunacek: mě tady vyhovuje, že mám všechno na dosah, u přítele v malým městě (spíš vesnice) je třeba pěkně, ale je tam nuda, nemáš tam pořádně co dělat a tak lidé, kteří mají domky běhají pořád kolem domku, navštěvují rodinu sem tam nějakého známého a časem tě to přejde a omrzí. Dokud jsme mladí, tak se chceme prostě víc bavit a mít věci na dosah a tady to máme:-) A hlavně obchody jsou otevřené i v neděli a i po 17:00 každý den a bankomatů je tam taky hodně:-D
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Souhlasím. Já bych na vesnici nešla. Na vesnici jsem bydlela 3 roky a už fakt neeee ;-) Teď jsme na malém městě a klidně bych brala i větší město. Jinak my tady máme bankomat pouze jeden a obchody zavírají většinou v 17h a jeden v 18:30 a pak máme smolíka a musíme do 8 km vzdálenýho okresního města...
Odpovědět
nunacek, tak to bydlíš v podobné městě jako přítel. Akorát tam hraje roli to, že se tam nedá pořádně sehnat bydlení a taky další věci, které jsou prostě zásadní no:-) navíc mi přijde, že ikdyž tam jezdí vlaky nebo busy (teď se to dost zlepšilo) tak pořád jsou tam lidi bez auta jak bez ruky:-/
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: tady je to s bydlením tak, že možnosti jsou, ale strašně předražené na to, že to je malé město se 3000 obyvateli :-| Pozemky jsou 1000kč/m2, a byty 28 000,-/m2 ]-( A souhlasím - bez auta jak bez ruky. Busy jezdí max.jednou za hodinu, a to je málo. O víkendu nejezdí vůbec. Je tu sice hezky, ale některé věci tu prostě chybí. Teda mě, manželovi ne, ten je tu na výsost spokojený :-) Já jsem tu tedy taky ráda, to ano, vždyť jsme tu vyrůstala a kromě tří let jsem tu žila celý svůj život, ale větší město bych uvítala. Ale manžel tu měl barák, tak jsme tu prostě zůstali. Takhle nám stačila jen menší půjčka na rekonstrukci, kdybychom šli jinam, museli bychom si půjčovat mnoheeeem víc.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bydlela na vesnici 22 let a to v takové, která měla 70 obyvatel..dokážete si to představit? Ráda jsem utekla do města,.. Jinak smáža se mi povedla, byla výborná :-)
Odpovědět
páni 70 obyvatel? To by mě asi trefilo:-D No ty pozemky za 1000m2 tady taky někteří zkoušeli zavést a neprodal se ani metr tak šli s cenou na půlku zloději. Nejlepší je, že nejmenší pozemek měl 100m2 takže vyplázneš meloucha jenom za parcelu což se mi na tak malé město kde pořádně nic není zdá být hodně. Já si třeba když jsme byli u přítele na malým městě nemohla zvyknout, že v těch obchodech neseženeš to, co jsi zvyklá běžně používat....ale jako těch věcí je opravdu víc to bysme se mohli rozepsat na 5 A4:-D
Odpovědět
tak tyhle ceny jsou u ans bohuzel normalni. I ve vesnicich okolo se ceny pohybuji hodne kolem 1000. Holt blizko Prahy no 8-(
Odpovědět
a to nebydlime uple u Prahy, ale v usteckym kraji ...
Odpovědět
Článek se načítá
ja to pomalu docitam, tak komentuju od zadu :-D : fridolinek: mame podobny vkus, taxe tesim az uvidim jak pekne zarizujete ;-) Nam to bude jeste chvili trvat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fridoliinek: Jojo, vesnice, kde o tobe vsichni všechno vědí..
Odpovědět
cc. Jen sem prijdu, taxe vsichni klidi :-D Ja dnes nemam zadne hodiny, taxem se poradne prospala, pak delala obed (zapeceny kure s arasidovym pikantnim korenim, medem, mozzarelou a zeleninou). Ted se pustim do babovky (mnam mnam :-N , mel by manzel rychle dorazit, nebo zbude max. tak pulka :-p ). Nojo a pak uuuuklid, Prestehovavali jsme pokoje, takze to je hruza. Navic jsem jeste poradne neuklidila ty statnicovy veci .. ]-( Bohuzel to prestehovani ma nulovy efekt. Stehovali jsme loznici kvuli plisni a vlhku, a ted to je i v tom novym pokoji ... 8-( Tak ja jdu pect ;-)
Odpovědět
Ten pocet obyvatel by nebyl tak hroznej, kdyby to byly lidi stejny vekovy kategorie. Alespon to se v tech satelitech castecne postesti, i kdyz i tak se mi to zda celkem vzacny. Znamy, ktery se do jednoho satelitu nastehoval na vypravel, ze u nich se to skatulkuje po ulicich. Ze ta jeho ulice nic moc, lidi se pomalu neznaji. Zato ulice nad nimi je pry bezvadna parta, lide se schazeji na poulicni grilovani, poradaji akce pro sve deti, navzajem si je vozi do skoly ... to je fajn - jenze to musi mit clovek kliku na lidi.
Odpovědět
AHOJ, tak jsem se vrhla místo matiky na NJ, pouklízela co se dalo a musím vám říct, i v menším 4+1 bez schodů je toho na uklízení až až. Velké domy vypadají krásně, ale já si vybojovala bungalov a za nic na světě bych neměnila. Jen možná to místo...No aspoň mám čas na čtení. Za 2 dny jsem zvládla Nicka Hornbyho Po hlavě. Znáte? Jestli ne, tak doporučuju a dote'd jsem se pachtila s tou Nj. Jestli to vyjde, jela bych ve čtvrtek na zkoušku. Te'd se jdu věnovat manželovi, tak papa.
Odpovědět
Profilova fotka
Jako na výchovu malých dětí je naše malé město super. Ovšem pak pro větší děti a puboše už je to horší, kroužky tu jsou jen ty základní, a není tu třeba bowling, diskotéka, za hodně věcma se musí dojíždět, takže rodič = taxikář...
Odpovědět
:-| to jo, to je nic moc. Ja vseobecne vesnicky zivot nevnimam jako pozitivum (z myho pohledu), treba az budu starsi apod. tak zmenim nazor, ale zatim jsem byla proste striktne proti. Idealni je mit neco malyho ve meste a pak chatu nekde v horach, v lesich! Takhle jsem to mela ja v detstvi a musim rict, ze to bylo proste super !!! Pres tyden se chodilo na krouzky apod., o vikendu se natahly teplaky a delal se ohnicek x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak u nás se dneska teda žádné tropy asi nekonají :-| Holky, ve svatebním albumu nesmí být fotka z výročí svatby? Oni mi ji smazali....
Odpovědět
Ahoj, u nás teď 22 stupňů. Vyrážím vyvenčit hafana a pak NJ. Sem tam za vama kouknu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás prší. Tak jsem v pelechu, čtu si a jsem na netu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, u nás též kolem 20st. Zamračeno.. Nunacek: Tak to je už mazec, to fakt nechápu, že tam nemůže být fotka z výročí..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Já taky ne. Hlavně, že fotka dítěte po svatbě tam být může, ale z výročí svatby ne :-| A podle mě teda výročí svatby souvisí se svatbou víc než dítě :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Hledala jsem v pravidlech, kde je výslovně napsáno, že tam nemůže být fotka z výročí svatby, ale zatim jsem nic takového nenašla...
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Souhlasím..Mně smazali i nehty, co jsem měla v přípravném albu, jako inspiraci pro nevěsty..
Odpovědět
Profilova fotka
Kolikrát mají v albech lidi kraviny naprosto nesouvisející se svatbou a to tam klidně nechají... Navíc já fakt zatim nenašla, že nesmí být ve svatebním albu fotky z výročí a ani, že nesmí být v albu příprav nehty! Přijde mi to trochu na hlavu postavené...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky to nechápu. Jsem si myslela, kdoví jak nebude krásně a přitom u nás už trošku prší..Předpověď jim moc nevyšla.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
U nás taky prší :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dočetla jsem ale aspoň knížku od Matějčka a vrhnu se na další, v knihovně jsem si půjčila knížku od Mönkse a Ypenburgové Nadané dítě, vydala to Grada. Mám docela pocit, že dneska si každá druhá máma myslí, že její dítě je nadané, tak si chci o tom něco trochu víc přečíst, než jen co jsme brali na vysoký, protože si nemyslim, že by bylo každé druhé dítě nadané :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?