Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je počasí taky příšerný :-( Mám brouka do hlavy :-( Byla jsem si pro recept na antiko a musím příští týden na kontrolu, měla jsem poslední cyto zvýšenou..už je to sice půl roku, tak si říkám, že kdyby to bylo něco závažného, tak už by mi volali..no, musím se modlit.. Alespoň jsem si udělala radost a koupila si nový botičky a manželovi tričko.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Kdyby to bylo něco vážného, tak by tě hnali na kontrolu hned, neboj ;-) bude to v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já doufám, tu cyto mi dělala doktorka v lednu a od ledna jsem tam nebyla..
Odpovědět
Profilova fotka
Já chodim na cyto jednou za rok...
Odpovědět
Profilova fotka
Mně to dělá pravidelně a poprvé ji mám zvýšenou..
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem ji nikdy zvýšenou neměla, takže nevim, jak to chodí...
Odpovědět
co to vůbec je??? Určitě to nebude nic vážného, opravdu by tě hned hnali na kontrolu ;-) Plavky jso boží x-) Světle tyrkysové s hnědými provázky, vyztužené trojůhelníky, na kalhotkách je hěndý pásek se světle hnědou kulatou ozdobou. Jen jsou o vel. menší, emko, a tak mi z nich trochu nevzhledně lezou špeky na břiše a bocích :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Podle popisu budou plavky hezké ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, to ti dělají stěry z děložní sliznice.. Je to rozdělené do stupňů, nejhorší je myslím st.3, já měla 2..
Odpovědět
Ahoj holky, přidává se k vám taky jedna učitelka. Učila jsem zatím jen půl roku, pak odjela do zahraničí a momentálně pracuji s papírama. Před tímto zaměstnáním jsem si říkala, že učit nepůjdu!!! Ale celodenní sezení v kanclu, žádný pohyb, pracovní doba... mě přivedlo k touze vrátit se do školy, takže od září nastupuju na ZŠ, snad to nezklame a konečně najdu své místo, kde budu spokojená!
Odpovědět
Marki, tak to je v rámci preventivky, ne? Podle mě si fakt nemusíš lámat hlavu a trápit se. Kdyby to bylo nějaký špatný, už by seněco dělo. Vítáme tě, Barik :-) Máš krásnou sbírku svatebních šatů. Určitě bych si mězi nima vybrala. A vlastně holky...kdyby jste se měli znova rozhodovat, vybraly byste si ty samé šaty? Já asi ne.
Odpovědět
allie: děkuji, sbírám už pěkně dlouho, ale nabídka k sňatku ne a ne přijít :-D jedna už sice kdysi byla, ale bohužel nevyšlo, snad teď...Vaše diskuze je rozsáhlá a asi nezvládnu celou přečíst. Můžu se jen zeptat jak jste spokojeny s povoláním učitelky??? Stačí pár názorů...děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Barik vítej :-) Opravdu krásné šatky, taky bych si vybrala ;-) Snad se brzy žádosti o ruku dočkáš ;-) Allie: Já bych si určitě vybrala stejný "střih", jako jsem měla - šaty v kuse, bez ramínek. V detailech bych si teď určitě vybrala jiné, protože každý rok je jiná kolekce, tak by přesně ty moje už ani neměli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Barik: Já učím děti s kombinovaným postižením a spokojená se svým povoláním jsem moc x-) Někdy je to teda psychicky i fyzicky docela záhul, ale tu práci dělám ráda, vidím v ní smysl, baví mě...
Odpovědět
Holky ještě dotaz, nevíte kde bych se dostala k akutálním platovým tabulkám a jak to přesně funguje? Myslím ve které platové třídě je začínající učitel, kdy se dostává do další třídy atd.?
Odpovědět
Profilova fotka
barik: Ve školství budu začínat teď 6tý školní rok a platové tabulky mi jsou i nadále záhadou :-D :-D :-D Takže v tom neporadím :-N
Odpovědět
Podle let praxe v tabulce stoupáš, teda aspoň myslím :-N Takže se třeba u mě plat rod od roku trošku zvyšuje. Ale není to teda žádná velká sláva.
Odpovědět
V současném zaměstnání mám asi víc, než kolik budu mít ve školství, ale nebaví mě to tak jak učení. Jen chci srovnat, zda se časem situace trochu může zlepšit.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: U mě se taky zvyšuje praxí, ale ne každý rok, naposledy se mi zvýšil v říjnu 2008 a teď až v březnu 2010 ]-(
Odpovědět
Já v tom nemám úplně jasno |-| Třeba mě zrovna na konci šk. roku ubrali ]-( Hollt, asistentky to nemaj lehký...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Fakt ti ubrali? A řekli proč? =-)
Odpovědět
Řekli 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Škrtání v rozpočtu na mzdy? Nebo jiný důvod?
Odpovědět
JJ, jiný. Na a sistentky posílá prašule kraj a ten jich teď asi nemá dost. Prý mi to ale vynahradí na osobním, tak jsem zvědavá. Nejsem na peníze, ale teď se nám hodí každá koruna, to jistě každý pochopí. Pořád máme co vylepšovat, zařízené máme jen kuchyň a obývák.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Nás platí taky kraj. Nám se teď taky hodí každá koruna, takže já teď vypadám, jako že jsem hodně na peníze :-D Ale z něčeho ten barák vybavit musíme a z něčeho ty dluhy splácet taky musíme :-|
Odpovědět
Tak, tak. A máte zařízené už všechno??? Často koukám na MS, ale teď si to nemůlžu vůbec vybavit.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Ne ne všechno bohužel zdaleka nemáme :-( Z toho "důležitého" nám chybí nová sedačka (zatim sedíme na staré od rodičů), postel a matrace do ložnice (zatim spíme na starých postelích taktéž od rodičů), myčka, podlahová krytina na terasu (tam jde teda spíš o vzhled, zatim totiž chodíme po obyč starší flekaté ipě, dá se po tom naštěstí chodit i v zimě, když je sníh a omrzlice, takže akutně to nespěchá), no a pak zařídit dětský pokoj a dát do kupy nějak aspoň trochu zahradu. Je toho ještě moc a moc... :-( A penízky chybí... Tento měsíc to vůbec bude zajímavé! Jak manžel mění práci, tak se mu posunul výplatní den na později a slušně nám to zkomplikovalo život, takže se tento měsíc musíme mega moc uskromnit! :-|
Odpovědět
Tak to jme na tom skoro stejně. Taky máme sedačku po rodičích, postele máme sice nové, ale jsou to jen válendy, které později přijdou do dětských pokojů. Terasa je zatím taky bez dlažby, ale to nám zad tak nevadí. Chceme ji do budoucna o pár metrů rozšířit. Dětské pokojíky zatím neřešíme, v jednom mám stůl, abych se mohla učit, starý gauč pro návštěvy a žehlící prkno, takže taková pracovna a v druhém je složený starý gauč jednoho příbuzného. Ted chci hlavně garnyže. Aspon do kuchyně a obýváku. Ted hážu nějaký novinky na MS.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Koukám, že jsme na tom hodně podobně. Jen my teď spíme na naprosto příšerných starých válendách po rodičích, takže u nás je vánoční dárek jasný - musíme koupit novou postel a matraci (máme vyhlídnuté v Ikee). Protože na tomhle starém spát to je děs 8-( Já budu na MS upravovat komplet celý album, takže na chvíli vše vymažu a pak zas obnovím :-D
Odpovědět
Koukám, že taky upravuješ, já tam už mám tři :-) Pro mě je teď nejzásadnější plot. Klidně budu spát na zemi, abych ho měla, ale zatím to nevypadá dobře, je to dost finančně náročné. To nejdůležitější ale myslím obě máme, všechno se musí zařizovat postupně. Pro dešek se loučím, jdu koukat na Harryho ;-) tak ahojky a hezkej večer všem.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?