Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Já to právě chci shrnout vše do jednoho, protože stejně lidi koukaj jen na to poslední album, tak je zbytečný jich tam mít víc :-D Navíc pro kamarády máme album na rajčeti se všema fotkama, tak na MS těch fotek stačí jen pár. Plot naštěstí máme. Ale zasluhoval by nový nátěr, ale to budeme řešit až příští rok, až budeme natírat zábradlí na terase. Jasně, to nejdůležitější máme - úžasné manžílky a vlastní střechu nad hlavou ;-) My máme zapnutého Muže se železnou maskou :-) Harryho nemusim. Hezký večer ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem nakonec udělal dvě albíka. Jedno s baráčkem a druhé jen s doplňkama. http://www.modrastrecha.cz/album/albu... http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
AHOJKY, máte to vskutku nádherné, hlavně tu terasu a bazén ;-) Nakonec jsem taky koukala na Muže x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Díky :-) Bazén zatim máme společnej s bytem v přízemí, ale třeba někdy bude nový bazén jen pro nás ;-) Muž se železnou maskou je pěkný film ;-) Koukala jsem na MS a hezky se vám baráček rýsuje :-) Máte krásný výhled do okolí! Terárko v obýváku je bezva, neleze vám do něj psík, když je terárko na zemi?
Odpovědět
Ahoj holky, teda vy jste ukecané :-) přiznám se, že nestíhám nějak dočítat, jen pár posledních příspěvků... Dokončujeme uspořádání bytu, kde a jak bude postýlka apod. s maminou jsme přebíraly nějaké věci, takže už peru, žehlím...apod. a samozřejmě hledám zkušenosti na koníku...Sice je ještě nějaký ten pátek čas, ale štěstí přeje připraveným. Nun. v rychlosti jsem koukla na fotečky, doplňky jsou super a baráček prostě nádherný, tam se musí bydlet jedna radost:-) A jak vlastně Evča..ta už to má za pár a za chvíli bude pinďa určitě na světě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Renat: To máš pravdu, štěstí přeje připraveným ;-) Navíc mimi se klidně může narodit dřív, tak je lepší mít vše nachystané ;-) Díky za pochvalu baráčku. Bydlí se nám tu krásně, jen škoda, že je to na malém městě a ne na větším, ale s tim jaksi nic nenadělám :-D Evča tu dlouho nebyla, tak nevím...
Odpovědět
Nunacek: v jak velkém měste bydlíte..? Já mám města "tak akorát" raději :-) No právě, člověk nikdy neví, takže musím připravovat, navíc se chci věnovat ještě diplomce začít, sesumírovat si věci, zajít tady za ředitelem VÚ apod.), takže pak toho času tolik není..
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: 3000 obyvatel. Základní občanský vybavenost tu je, ale většina lidí stejně radši v dost situacích jezdí do 8 km vzdáleného okresního města.
Odpovědět
Profilova fotka
Diplomka taky nějaký čas spolkne, to je pravda, ale zas to není tak hrozné...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Nunacek: Bydleníčko máte nádherné, bazén trošku závidím ;-) :-) Renat: Ahoj, určitě není na škodu se již připravovat ;-) Kdyby bylo po manželovi, tak už se chystáme taky x-)
Odpovědět
nojo, diplomka me tedka taky ceka. Zbyla na me jedna dost narocna docentka, atkze si nedelam iluze, ze to bude "jen tak". Ostatni neprichazi v uvahu :-| - jedna odchazi, druha presluhuje (zni to blbe, ale nebyla bych nadsena, kdyby mi mezitim odesla do vecnych lovišť :-N ), jedna je silena a vsichni od ni odchazi, a posledni bezvadna toho ted ma moc, protoze prejima ty diplomanty od ty sileny zensky ... Barik: ahoj. Ja nedelam klasickou ucitelku, pracuju jako lektorka aj - soukrome/ ve firmach / v agenture. Klasicke ucitelovani jsem si uzila na praxi. Bavi me to, ale moc nezvladam ukocirovat ty decka, a tak jsem redeji zustala pri te praci, co mi jde. Tam pracuju s ruznejma lidma od prcku, pres pubertaky, lidi stejne stary az po seniory :-D Mne se libi, ze ej to kreativni prace - zvlast v mym oboru, tam je takovych moznosti! To treba v matice je to o hodne tezsi. Ja pracuju na zivnostak, tabulky jdou mimo me ... Jaky mas vlastne obor?
Odpovědět
renat: to si urcite uzivas vybirani tech veci pro prcka vid :-) To ja mam jen synovce, ale rada se taky koukam po hrackach apod. Nedavno mel 1. narozeniny. Slozili jsme se na kapsař ve tvaru masinky. Moc se povedl. A jeste jsem objevila, ze znovu vychazi Polamal se mravenecek, takze to jsem musela taky koupit. Paxem litovala, ze jsem nekoupila i sobe do budoucna. Buhvi jestli to pak ejste sezenu :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Marki: Děkuji :-) No a souhlasim s tím, že kdyby u nás bylo po manželovi, tak už se chystáme taky :-D Ale je to spíš s nadsázkou, protože on dobře ví, že teď na to ještě nejsou pro nás vhodné podmínky.
Odpovědět
ahoj holky tak jsem tu po dlouhé době:-D nunacek - bydlení máte a budete mít krásné hlavně ta terasa! My si už vyřídili všechno potřebné k tomu, abysme se mohli za měsíc přestěhovat taky konečně do svého. Akorát se budeme stěhovat do bytečku, domeček musí zatím počkat:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky fridolinek :-) Díky ;-) Gratuluji ke stěhování, určitě se moc těšíte, viď? :-)
Odpovědět
nunacek: jojo moc se těším, konečně to bude naše a budeme mít klid, hlavně od nepřejících lidí:-) jenom tomu nemůžu pořád nějak uvěřit, třeba mi to dojde, až tam budu sedět na posteli:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj fridolinku, opravdu jsi tu dlouho nebyla.. Nunacek: Kam zmizela fotka? Bude nová, zajímavější? ;-)
Odpovědět
markitka: měla jsem moře práce a skoro pořád jsem pryč. Teď jsem na chvíli zůstala doma kvůli těm zubům:-/
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Já jsem se stěhovala za svůj život 3x a vždycky jsem tomu věřila, až když jsem měla všechny věci přestěhované :-N :-D Marki: Vůbec nevim, kam mi zmizela! Prostě sama zmizela. Tak jsem jí tam znovu dala, tak snad tam zůstane. Napadlo mě, jestli mi ji admini nesmázli, ale nevim proč, na té fotce jsem já, a obločej je mi vidět, tak žádná pravidla neporušuju...
Odpovědět
nunacek: tak já doufám, že tohle bude první stěhování na dlouho to druhé možná časem, jestli se rozhoupeme jít na domeček:-D Byla jsem dneska u zubařky a doufala, že tam jdu naposledy a pak se přehlásím k jinému zubaři do města, kam se stěhujeme a ona si mě pozvala ještě za dva měsíce vrr. Dneska mi to jenom vyčistila a nechala mi to jen tak, to budu mít za měsíc stejně nateklé jako teď:-( Nevíte někdo jak dlouho musím počkat, abych se mohla nahlásit a jít k jinému zubaři? Nevím jestli je to půl rok nebo 3 měsíce od poslední kontroly...
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Já myslim, že čekat nemusíš, jde o to, jestli tě vůbec nějaký zubař vezme, jejich povinnost to není. Známá se stěhovala o 60 km dál a tamní zubaři ji žádný nevzal, tak musela jezdit k zubaři těch 60 km, než se uvolnilo místo a vzali ji v místě nového bydliště :-| Jak velký máte byteček? Stačí vám i pro větší rodinku než dvoučlennou?
Odpovědět
nunacek ten byt má 87 m2 + 32 m2 je terasa a dalších x m2 je balkon. Obýváček s kuchyní je menší to je pravda, ale zase je tam koupelna se sprchou i vanou, zvlášť wc + 1 speciální místnost(ale velká jako koupelka) na pračku a např. zimní oblečení atd. A potom je tam prostorná chodba + 2 pokoje jeden menší a jeden větší. My plánujeme zatím jen 1 prcka, pak uvidíme jestli i toho druhého, ale myslím, že se tam vlezeme:-) A třeba už budeme na domečku až bude i druhej prcek. Mám pár fotek toho bytu, ale nevím jestli to můžu dát do alba, když to ještě není oficiálně naše (to bude až banka doručí ty peníze).
Odpovědět
AHOJ DĚVČATA ;-) Nějak ty prázdniny utíkaj, co? Už zase další pondělí :-o Zdravím Fridolinka a Renat x-) Včera jsme byli s manželem na návštěvě u jeho dvojčete a manželky. Mají také postavný domek, teprv 14 dní bydlí, tak jsme oba byli unešení, protože mají úplně odlišný styl a vkus. My bungalov 4+1 (minidomek), oni na patro, pokojů nespočet, všechno velké a moderní, v takové té "milionářské" satelitní čtvrti, kde těšch domů je hafo. My bydlíme na vsi, kde se baráky táhnou podél cesty, takže šok :-o :-D Musím uznat, že jsem i malinko záviděla. Je na co se koukat, kam chodit na procházky...u nás nuda. Tak jsem se rozhodla, že budu mooooc šetrřit, ať už to máme doma také tak zařízené. Třeba záclony, ty dělají strašně moc. Snad příští týden už konečně poříedíme garnyže. Dneska má manžel školení, tak mám naplánovaný velký úklid, protože se tu hrozně drží prach a pak bych se měla donutit a vytáhnout konečně matiku.
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Tak to máte krásný byteček :-) Tam se vám bude krásně bydlet ;-) A v pohodě se tam vlezet i se 2 dětma a řekla bych, že klidně i se 3 dětma ;-) :-D Myslim, že na střeše jsem kolikrát viděla fotky bytu, který pár teprve chtěl koupit... ;-) Allie: prázdniny letěj kosmickou rychlostí, jako vždy ]-( :-| Věřim, že bydlení švagrovců pro vás byl šok podle toho, co popisuješ :-D My záclony máme, ale starší, na nové zatim není. Ale i tyto starší udělají dobrou službu...
Odpovědět
allie- teda víš, ono je to pěkné na pohled, ale budeš kolem toho běhat a uklízet to? To aby sis najala služku. Co se týče vyžití tak to s tebou souhlasím, je naprd, když nemáš kam jít. Ale velký barák bych nechtěla ani za milion, začneš uklízet dole, skončíš nahoře a můžuš začít od začátku...nene děkuji:-D Ale co se týká vybavení taky s tebou souhlasím, záclony udělají hodně:-) Jinak jsem dala pár fotek toho bytečku do alba jsou od odhadce, vlastních moc nemám: http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: To máš pravdu, taky bych nechtěla velký barák ani zadarmo! To je pak člověk jeho otrokem a to fakt ne. Nežiju proto, abych půl života prouklízela :-D Stačí něco takového akorát a hezky si to vybavit. Na fotečky bytu jsem mrkla, moooooc pěkné, akorát velké, útulné x-) Ale z fotek odhaduju, že pořizovací cena bytu bude asi dooost vysoká...
Odpovědět
nunacek - už jsem to psala holkám z 85 roč., ta cena je 2 135 000,- ale ty byty v Břeclavi jsou dost drahé. Řekl mi to i ten odhadce. Je to na hranici s Rakouskem, v sousedství Lednicko-Valtického areálu. NAvíc je to klidná a žádaná čtvrť. U nás rozhodly náklady na bydlení ( a ty jsou hodně nízké vzhledem k tomu,že je to zateplený dům) + investice do oprav (ty jsou nulové narozdíl od straších bytů,takže přidáme jenom záclony, garnýže a hotovo:-).
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: No já do 85 ročníku nechodim :-D jsem 83 ;-) Tak to je super cena! To jsem čekala mnohem víc, ale zase na Břeclav to je asi dost. U nás jsou díky Škodovce byty mega drahé. V novostavbě byt 90 m2 nejde sehnat pod 3,5 milionu :-|
Odpovědět
nunacek: no v Břeclavě je celkem draho na byty - jj seženeš levněji - ale klasický panelák na hnusném sídlišti (bydlím na sídlišti, ale to sídliště tam je hnus) a často s méně přizpůsobivými občany...staví se tu teď hodně a jsou tu třeba domy kde byt 3+1 pod 2,7 nekoupíš a náklady na bydlení jsou tam vyšší jak tady. Tak už tam ty byty stojí rok (okolí nic moc) a je prodána jenom třetina...lidi prostě nemají peníze...
Odpovědět
Profilova fotka
Tady u nás je to z bytama děs. Levné jsou jen na vesnici, kde nic není. Ale ve městě člověk nesežene ani byt v klasickém paneláku (králíkárně) na sídlišti za rozumnou cenu. Tam třeba 1+1 je kolem 1 600 000,- a to je hrozný! |-| Kde na to mají mladý brát a nezadlužit se, to nevim...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?