Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
aemmi, my jsme si ji uz hrozne davno s velkou slavou koupili, ale chleba nam z ni nechutnal - pritom kolega v praci v ni tvoril skvelej chleba, asi jsme to s tim neumeli a nemeli na to trpelivost..no a s mym vztahem k chlebu je to stejne uz vyreseny, tak jsem pekarnu dala segre je tady docela rozsahla diskuze o domacich pekarnach a tam mi pripadalo, ze se to holkam docela dari - zkus se tam podivat, kolik jich je spokojeno a opravdu pecou pravidelne tak koukam, ze sem nikdo nechodi, protoze sem nikdo nechodi :-D ja mam ted hodne prace, ale kdyz vidim nebo koupim neco zajimavyho, tak napisu...asi jsme holt uz vsechny vzdelane a nepotrebujem se uz tolik informovat chtelo by to nejake odvazne novacky, na ktery bychom mohly delat chytry ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi, já to dělala tak, že pekárna udělala těsto a chleba jsem pekla v troubě :-) Teď jsme bez pekárny, má uvolněnej hák :-| a musím teda říct, že dělat těsto ručně, byť s mixérem, je dost opruz :-p přemýšlela jsem, že bych to bez pekárny zvládla, ale nee.... :-D Takže mě ani nevadí, že je tam ten teflon, protože jsem ji už na pečení nepoužívala....
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, nevíš, který dobrý rybí olej se dá koupit tady? jinak holky, nemáte někdo výcuc tady těch chytrých rad? Asi definitivně nám zkolaboval PC, a z disku se nedá nic dostat 8-( ;-( a tu na noťasu jsem to bohužel neměla :-| jo a ještě, nevíte, co na ječný zrna? Očařka už si se mniu neví rady, vit B nezabírá, zákrok mi taky nepomohl a po ATB mastech se rapidně zvýšil nitrooční tlak :-p Prý asi až přestanu kojit :-N A pak kámoška teď dost akutně trpí na záněty močáku,v krátké době ho má už podruhý a dost šílený nástup během krátké doby, ani nestihne zaregistrovat, že se něco chystá... myslím, že se to tu taky někdy řešilo? Ale nevím, jak bych to dohledávala... Tak jestli nemáte nějaký rady, co a jak...Asi by vůbec neměla cukr, že?
Odpovědět
no vida, hned to tu ožilo :-) hm, já mám dost věcí z teflonu, pánev, nějaký formy, m. teda nadává velmi, ale většinu věcí jsem dostala...jinak díky všem za reakce ohledně tý pekárny...asi bychom ji stejně měli problém někam umístit, tak asi nebude...a holky, jaký máte třeba formy, když teflon ne, silikon taky není uplně košer, tak keramický?
Odpovědět
jo a když už jsme u spotřebičů, tak si musím postěžovat, že mě pěkně nas...odšťavňovač ]-( vůbec nefakčí...sice je obyčejnej levnej, ale kámoška má ještě lacinější a šťávu z toho aspoň ňejakou dostane ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, ja jsem sem kdysi davala odkaz na nejaky slovensky rybi olej ..... ale nemuzu ho u sebe najit. Zkus se na konikovi zeptat butt, ta to tenkrat zaregistrovala .... nebo se ji vlastne muzu zeptat sama :-D vycuc rad nemam, bohuzel :-( ... ale muzes se ptat, alepson to tu ozije :-D a na mocak - zadny cukr a hodne moc pit a hodne brusinkove neslazene dzusy nebo do sebe cpat brusinky jinak, ale hodne.
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, plech normalne smaltovany, smaltovane formy se nedelaji, ale delam si zalusk na tyhle: http://baking-pans.kaiserbakeware.com...
Odpovědět
Aemmi, záleží, jak často bys chtěla péct - pokud jen čas od času, tak mi připadá pekárna zbytečná a těsto se dá připravit ručním šlehačem s hnětacími háky (tak to dělám já, ale peču chleba jen párkrát do roka). Ale pokud byste nejedli jiné pečivo, než domácí, asi by se vyplatila. Ad formy - peču nejčastěji na plechách, formy jsem zdědila kameninové, ale používám je celkem výjimečně. Zakoupila jsem zubní pastu Alverde, je moc příjemná a je mi na ní sympatické, že obsahuje fluor. Bioabecedářem jsem listovala, asi 2/3 knížky tvoří teoretické informace, zbytek jsou recepty, zdá se mi celkem obsáhlá, ale těžko říct, jestli by nám tady přinesla nějaké rxtra nové převratné informace.
Odpovědět
rybi olej: http://www.nutraceutica.sk/sk/produkt... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dekuju but :-)
Odpovědět
Hermninka, no, já chleba pekla asi jen dvakrát, byla to taková euforie, ale brzy mě to přešlo, protože je to dost náročný na čas...vidíš a hnětače mám taky, ale ještě jsem je nepoužila... já mám formu na chlebíček, dortovou, bábovku a pekáč na muffiny, docela to využívám, přece jen jsme většinou jen dva a buchty z plechu jíme týden...jenže je to všechno teflon :-| josefko, dík za odkaz, ale na to se asi v blízké budoucnosti nezmůžeme...
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, vsak ja si na to taky zatim jen udelala zalusk :-D .... predepokladam, ze v prubehu pristiho roku neco koupim, ale taky to nebude hned. Kousek po kousku - titanoveho woka jsem mela vyhlidnuteho rok :-N
Odpovědět
Článek se načítá
mm, no, škoda, že jsem nad tím nepřemýšlela víc před svatbou...mi teď máme v plánu nejdřív sadu hrnců, poněvadž máme pár rendlíků po babičkách a jednu levnou sadu z nerezu, sice se s tím jakž takž dá, ale kastroly bych už chtěla nějaké lepší, nejspíš smaltované..
Odpovědět
Profilova fotka
to my to mame stejne - pred svatbou jsme vsem rekli, ze nic nechceme, tak jsme dostali par obrazku, ktere jsou sice hezke, ale nemame je kam povesit ..... jenze ja v ty dobe zdravy zivotni styl jeste tak moc neresila ...
Odpovědět
já jsem zase neřešila právě ten materiál...přesto je spíš manža ;-) tak doufám, že z toho teflonu neumřeme :-D :-N
Odpovědět
Eri, nebere kámoška HA? Některé holky na to při HA víc trpí.
Odpovědět
Profilova fotka
bet, HA už má vysazenou minimálně rok co vím, i dýl bych řekla... ona se bojí, jestli to není projev něčeho jinýho, co je v těle špatně... prý hodně pije, myslí si, že takový ty zásady dodržuje... v pátek jde na gyndu, ať na ni mrkne, brzo chtěli zkusit miminko a bojí se, aby ty častý záněty nenadělaly paseku :-| butt, dík za odkaz, snad se dá sehnat i v ČR....
Odpovědět
Profilova fotka
baby vy ste tu take odbornicky :-) dufam, ze mi trosku poradite...ste to tu uz rozoberali isto, ale tazko sa spatne hlada v tom mnozstve informacii :-D chcela by som si kupit nejake vyzivove doplnky - multivitaminy, len na trhu je tak strasne vela toho, ze sa neskutocne tazko orientuje a celkovo nemam dvoveru vo farmaceuticky priemysel, ktory sa chce len napakovat a to aj na ukor spotrebitela, potrebujem poradit na ake produkty sa mam zamerat, ktory vyrobca je ok? ale taky co je bezne dostupny na nasom trhu, nechcem objednavat zo zahranicia ;-) aky je vas nazor napriklad na Jamieson, Nature’s Bounty? a co klasicke domace farmaceuticke firmy ako Generica, Green Swan, Medpharma? su ich vyzivove doplnky dobre? neviem naco sa mam zamerat pri vybere, co mam sledovat?
Odpovědět
to zaujima ja mna, zatial si vsimam mnozstvo prvku v mg, to byva uvedene aj vpredu a ci tam nie su pridane nejake zle pridavne latky. Dobre sa mi osvedcili veci od Jamieson, maju nieco aj v biokvalite, ruky prec od Walmarku a celkovo lacnych produktov.
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko - monozstva jednotlivych vitamnov a inych prvkov samozrejme sledujem ako prve, potom ci to nie je zbytocne ochutene umelinami a cukrom, ale co dalej? ake su to tie zle pridane latky? ja som doteraz casto kupovala obycajne vitaminy od Generica a Medpharma, obyc celaskon a tak...len si nie som ista ci tam nemaju primiesane nieco co nie je koser, lebo sa v tom nevyznam...a prave sa bojim toho, ze aj ked si kupim drahe vitaminy, tak budu tiez napchate nejakym svinstvom.....cena este nazarucuje kvalitu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
to co sledujete u tech vitaminu je dobre, ale nejvic zalezi, v jake forme ty jednotlive prvky jsou. Napriklad horcik muze byt ve forme oxid horecnaty a nebo citrat horecnaty nebo chelatovany horcik. Oxid horciku se v tele moc nevstrebava, citrat se vstrebava nejlepe a chelat taky dobre. Treba u vitaminu C ja koukam na to, aby byl izolovany z rostlin a pokud se takovy neda sehnat, tak aby byl alespon v pripravku spolu s nejakyma rostlinkama, jako je sipek nebo visne. Latky, ktere jsou v tech rostlinkach, pomahaji vit C pri vstrebani. U vitaminu E vzdy koukam, aby to byla smes tokoferolu, ne jenom jeden tokoferol. Pouze ve smesi funguji, samostatne nemaji takovy ucinek. Ja osobne koukam na vitaminy v raw forme (New Chapter nebo Garden of Life), tzn. ze nejsou umele vyrobene, ale ten pripravek je v podstate smes rostlinek bohatych na urcite vitaminy, ktere jsou castecne fermentovane, pro lepsi vyuzitelnost. Mnozstvi prvku je vetsinou nizsi nez u tech umelych, ale lepe se vstrebavaji. Bohuzel nevim, zda se neco takoveho prodava v CR ci na Slovensku. Samozrejme cim mene pridatnych latek, tim lepe, zadna umela sladidla. Napriklad u probiotik radeji sahnu po tech, ktere se musi uchovavt v lednici a po tech, ktere maji vic bilionu probiotik v kapsli a vic ruznych bakterialnich kmenu (treba Swiss ma 60 bilionu, 5 kmenu, Jamieson ma 4 kmeny a jen 1 bilion bakterii v kapsli) jen rychle jsem koukla na to, co jste tady zminovaly a treba Nature's Bounty ma velice zajimavy rybi olej (pisou, ze je cisteny od rtuti a obsahuje vit E, ktery ten olej ochranuje pred oxidaci), ale napriklad multi ABC se mi nelibilo vubec - silne umely, spatne vstrebatelne prvky (viz magnesium oxid = oxid horciku) Jamieson ma pekny vit C http://www.jamiesonvitamins.com/en/pr... a celkem se mi libi i vit A, je izolovany z rostlinek ...... ale nelibi se mi u nej multivitaminy.
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, chcela by som sa ta spytat, poznas v irsku nejaky dobry sipkovy dzus??? prave som sa vratila od doktorky a ta mi vravela, ze by som mala pit jeden pohar denne, ako prevenciu, lebo som kedysi tiez mavala zapal mocoveho mechura a dost ma postrasila, co vsetko to moze sposobit v tehotenstve... erinka, co sa zapalov mocaku tyka, tak je to vec dost psychicka, aspon u mna bola, tiez som ich mala v priebehu roka asi tri a hnusne a vzdy ked som trocha nachladla, alebo mi zostala zima, pripadne som este len v zaciatkoch zacala cosi citit, hned som si hovorila, ze ma zas chyta mocak a samozrejme som zapal do par dni mala, strasne ma to stvalo, az som sa nastvala tak, ze ked som znova mala nejake priznaky, tak som to uplne ignorovala, nerobila nijake opatrenia, absolutne si nepripustila, ze to moze byt mocak a musim si zaklopat, ze odvtedy som ho nemala x-) a uz je to viac ako 3 roky od posledneho...ale aj tak za zaciatky vinim irske pocasie, lebo som to nikdy predtym nemala a az tu som na ne zacala trpiet inac, tie formy na pecenie vyzeraju super, ale momentalne mozem na ne zabudnut :-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, ty nasa poradkyna ;-) uz dlhsie sa ta chcem tiez spytat, ale vzdy zabudnem, ten rybi olej eskimo je ok v tehotenstve? ja si tak myslim, ze asi aj, ale pre istotu sa pytam :-) ja som zlopla jednu tu velku flasu a potom nan uplne zabudla |-| rozmyslam, ze sa k nemu vratim, ale bez tvojej rady ani na krok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alpiinka a proc sipkovy? Nemyslela brusinkovy? Ten jsem si kdysi koupila v Health Matters na Grafton Street - byl neslazeny nekonzerviany a straaaaaasne kysely :-D :-D :-D :-D erinko, jeste bych k tomu mocaku zacala jist probiotika - aby se zlepsila imunita
Odpovědět
Profilova fotka
a co je brusinkovy??? :-D to neni po sipka? no hlavne myslim cranberry, ja som si vzdy myslela, ze cranberry je sipka, ale nikdy som nepozerala do slovnika :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
po cesku je sipek rosehip a cranbarry jsou brusinky ..... takze jsme shodle na cranberry :-) ... zkus ten Health Matters
Odpovědět
Profilova fotka
josefka - dakujem, no je to hotova veda ako citam :-D bude to chciet nastudovat nieco okolo....ja som prave multivitaminy chcela a tam je vzdy nejaka umelina :-( a probiotika som si kupila tieto http://www.lekynainternetu.cz/p/biopr... akurat je tam nejake farbivo oxid titanicity, co ma trosku mrzi :-| inak myslis, ze su ok? maju 9 kmenov
Odpovědět
Profilova fotka
bellada - vypadaji celkem dobre, libi se mi, ze maji v sobe fructooligosacharidy - ty pomahaji dobre strevni bakterie vyzivovat.
Odpovědět
Profilova fotka
josefka - jupiii, tak aspon nieco som dobre kupila :-D musim si viac vsimat tieto veci a vstupit si do svedomia :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ono je to tezke - to abys to sla studovat :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?