Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, presne tu a stale sa z nej vytesujem, budete mat krasny darcek, mne sa ju nakoniec podarilo najst aj za super cenu okolo 100-120 eur a este som k nej dostala olej x-) no josefka, tak nato som aj ja zvedava??? :-D
Odpovědět
mio, jen pockej, az se dostanes do dalsiho stadia..ja dneska mela k obedu humus na lifefood rozmarynovejch vita plackach :-D josefko, tak nam to napis do ip :-D
Odpovědět
alpiinko a tys ho koupila nekde v zahranici?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, objednavala som ju cez internet z jednej francuzskej stranky, mozno by to stalo zato kontaktovat ich, ci by to neposlali aj do ciech, u vas je priserne draha ;-( ak by si chcela, skusit niekde pohladat, odkial som to objednavala, bolo to este v auguste, tak si to nepamatam....
Odpovědět
Profilova fotka
tak som to nasla, ja ju mam odtialto: http://www.bieneotherapie.com/diffuse... ked som sa zaregistrovala este som dostala kupon 5 eur na zlavu, plus sa daju hned odratat z tej istej objednavky body, kt. dostanes...myslim, ze to vyslo presne okolo tych 120 eur, ale my sme neplatili postovne, lebo sme si to dali dorucit k rodicom mojho m
Odpovědět
alpiinka, super dekuju ti moc, tak ja se na to mrknu, uvidim, kolik bude stat postovne
Odpovědět
Ten difuzér vypadá nádherně! A s myší jste stále spokojené, kdo ji máte? Trošičku uvažuji, že bych si ji nechala nadělit na Vánoce.
Odpovědět
Profilova fotka
a jak ten difuzer funguje?
Odpovědět
josefko, ja to videla v gw..maj to zapojeni do elektriny, vodu s eterakem v bance a z ty banky se to nejak vyparuje..proste z toho sla takova jemna vonava para jak od alchymisty, proste famozni x-) navic ta drevena cast je ze skutecnyho dreva a vypada to moc pekne rikala jsem si, ze by se to treba mohlo pouzivat i k inhalacim...co myslis alpiinko?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravím Vás po dlouhé době. Jelikož neznám větší odborníky, chci vás poprosit o radu. Odštavňovač - je dobrý mít doma jen ten šnekový? Odštavní i mrkev apod? Jaké jsou jeho nevýhody? Moc děkuji za radu!
Odpovědět
Profilova fotka
abecedko ano snekovy, protoze otacky jsou pomale a stava se pri odstavnovani nezahriva a zustava v ni vice vitaminu a enzymy. Take odpad je mensi. Nevyhoda je casto vysoka cena a slozitost myti a vetsi velikost.
Odpovědět
Profilova fotka
díky moc, jsem si to myslela...takže jdu do něho :-)
Odpovědět
Článek se načítá
abecedko, mam taky snekovy a rozdil v chuti dzusu je fakt znam :-) myti je jednodussi nez u klasickeho odstrediveho, protoze sito je minimalni(sito je vlastne to nejobtiznejsi na umyti u odstavnovacu obecne) a ostatni soucasti jsou vsechny rozebratelne a daji se lehce oplachnout cena je urcite vyssi nez u klasickeho a tim vic, cim odolnejsi jsou soucastky a nebo cim vychytanejsi je princip a cim vetsi je dosazene mnozstvi stavy pri odstavovani taky je podstatny, co chces vlastne odstavovat..vetsina snekovejch neni urcena na mekky ovoce a treba ze zralyho jabka udelas pyre ne dzus, o bananu nemluve..na druhou stranu jsou lepsi na listy(hodne lidi odstavuje treba spenat apod) a na bobulovite ovoce(boruvky, maliny, rybiz atd), no a samozrejme mrkev je idealni, citrusy, tvrda jabka a hrusky, mango a jakakoli zelenina..rapikaty celer, rajce, redkev, paprika, chilli paprika...delame v tom super zaklad na bloody marry:-) mrkni sem, odtud ho mam ja: http://www.eujuicers.cz
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji, dostaneme ho darem...tak výběr moc ovlivnovat nemůžu a ani nechci.... Chci to hlavně na mrkev, což se možná změní. Uvidíme. A jak se ti daří? Pracuješ pořád z domu? A s manželem všechno v pohodě?
Odpovědět
Prý je u nás k mání zubní pasta a ústní voda Alverde, obojí s certifikátem NaTrue a Vegan. Ve čtvrtek mám cestu do DM, tak to omrknu.
Odpovědět
Profilova fotka
mate niekto Bioabecedar od Hanky Zemanovej? stoji za kupu??
Odpovědět
Ahoj holky, omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale zajímal by mě váš názor a osobní zkušenosti. Občas tuto diskuzi (+její verzi na BRMS) pročítám, abych se třeba něco přiučila a musím říct, že je pro mě hodně přínosná. x-) Takže děkuji. A k otázce: Je mi 25, čekáme první miminko, zdravotně jsem naprosto v pořádku. Doktorka mě strašně nutí těhotenské vitamíny, ale já se tomu trošku bráním. Jíme hodně ovoce, zeleniny, masa v biokvalitě, celozrné bio pečivo, luštěniny, vajíčka, pijeme vodu a džusy vyrobené doma na odšťavňovači z čerstvého ovoce. Jíme hodně ryb, výhradně bílé jogurty Hollandia. Nepoužíváme bílý cukr ani mouku. Cítím se fajn, nic mi není a nechci to do sebe rvát. Mám ale přece jen strach, abych miminku neublížila a tak by mě zajímalo, jak jste to měly vy - zobaly jste to a nebo ne? Logicky - cca do roku 1998 se nic takového těhulím nedávalo a děti se taky rodily... Navíc opravdu nejíme prázdnou energii z gothajů a cukrovinek, ale snažíme se žít zdravě a taky ekologicky. Děkuji moc předem :-).
Odpovědět
anysku, zkopiruj tenhle dotaz na konika do diskuze bio dite(je ve volny diskuzi) - tam debatuji vsechny tehotne a matky z tehle diskuzi a urcite ti tam poradi s timhle i se spoustou jinych veci;-) na vitaminy je expert josefka
Odpovědět
Profilova fotka
anysek, muj nazor je, ze v soucasne dobe je v pude mene vitaminu a mineralu a tudiz jich neni ani dost v potravinach. Ja osobne jsem pro uzivani vitaminu minimalne prvnich 3 mesice. Mluvim ale o vitaminech dobre kvality. On plod si vicemene vezme co potrebuje, ale tehotenstvi vycerpava matku a neni dobre, kdyz je to na jeji ukor.
Odpovědět
Catf: Já to dala na obě diskuze :-N. Omlouvám se, že tady tak spamuju, ale zajímal mě názor i Josefky a tu jsem na MK nenašla - tak proto ;-). Doufám, že to zde nikomu nevadí - mám jen tenhle dotaz a zajímaly by mě názory. Díky :-). Josefko, díky za názor. Na MK ještě jedna maminka s nickem Herminka, nebo tak nějak, psala o nutnosti užívání listovky první měsíce těhotenství. Mně ale Dr. řekla, že listovka pomáhá otěhotnět a teď už je braní listovky k ničemu. Těhotenství jsem zjistila asi až v 6 týdnu :-N. Ještě tohle by mě zajímalo a pak už s miminama vážně mizím na koníka :-).
Odpovědět
Profilova fotka
anysek, listovka je dulezita pro spravny vyvoj nervove soustavy miminka, je dulezite ji brat 12 tydnu pred otehotnenim a prvni 3 mesice tehotenstvi. Pokud ji ale matka nebrala pred, tak v tehotenstvi to uz nenahoni ... pokud ale jis tak, jak pises, tak bych se moc nebala. Spina Bifida je vzacna a vyskytuje se spis u tech matek, ktere jsou vyslovene na junk food.
Odpovědět
Ahojte vite ye Nivea vzrabi deo sprej bez hliniku a parabenu...akurat ze priserne smrdi...jak sprej na zachod... :-p ... Josef kdyz uz te tu mam...mam ted strasnou chut na jogurty(jim jen kozi)...no ale stale je to mlecny produkt...tak nevim,nechci to zas prehanet...ale telo si to proste pyta...Stejne jako vajicka...jdu se po nich zblaznit...Nejak mam uz vsech tech spaldo-pohankovo-celozrnych testovin a jidel dost...sama natural ryze a cocka a cizrna,atd,atd...proste mi schazi maso a nevim co delat... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chloe a proc si nejake kvalitni maso nedas? A proc odmitas vajicka? Klidne si dej a i ten jogurt .... hlavne koukej na to, at je to bud v bio kvalite nebo od nejakych rozumnych mistnich farmaru a jogurt at je neochuceny a probioticky.
Odpovědět
Josef,ja neodmitam maso rezolutne, cas od casu dam(nekolikrat za mesic urcite)...i vajicka...jen v posledni dobe mam chut na vic...Ale jen kolik by se melo/mohlo,aby to zase clovek neprehnal na druhou stranu? Muj tatka ma "DNU/gout" a tak maso vubec nesmi,ani jine potraviny,ktere to zhorsuji...nevim nakolik je to dedicne,jak moc na to trpi zeny...Nyni ty veci jeste jist muzu...ale treba pak bych uz nesmela a to si uz vubec neumim predstavit...Nesmi pit pivo a jist ryby,hrozne :-p ...Jenze ja si pripadam jak krecek uz ,chtelo by to poradny kus masa :-D ....Jsem totalne vyhladovela po masu...Predstavim si soba nudle se seitanem a mam po chuti...predstavim si steak a jsem jak Kacer Donadl,kdyz se mu v ocich objevil znak dolaru,tak me kus steaku :-D :-D ...Asi si telo "sysli" zasoby na zimu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, jestli mas chut, tak si dej poradnej steak. Telo si zada, navic potrebujes bilkoviny kvuli imunite, muze ti chybet zelezo a nebo vit B. Vajicko si muzes dat klidne kazdy den a cervene maso 1x tydne rozhodne nevadi, ryby 2x tydne, kure 1x tydne .... uplne v pohode. Dej si zeleninu jako prilohu a nedelej si z toho hlavu. Dna je spis chlapska vec. anysek85 - jak jsem psala o tech rybach, neprehanej to s rybama v tehu, byvaji kontaminovane rtuti. Radeji sahni po dobrem rybim oleji - to je jediny pripravek, ktery preferuju nad potravinou v tomhle obdobi.
Odpovědět
anysku, ja te odtud nevyhazuju :-D na MK jsou ale vetsi experti a josefka se tam taky dost casto vyskytuje
Odpovědět
Profilova fotka
catf, kdepak uz ne :-) ... ja ted chodim uz jenom sem (kde se nic moc nedeje, protoze jsou vsichni na Konikovi :-|).
Odpovědět
Bych tu taky byla víc, kdyby se tu něco dělo :-D s tím masem, ono si tělo asi dělá intuitivně zásoby na zimu, já jsem teď taky velkej masožrout a to jsem někdy měla období, že mi stačilo jednou týdně...teď bych ho jedla denně :-N a nejvíc mám chut na tučný a špek :-N a když nemám maso, tak si dávám právě vejce, ty miluju :-p jinak jím hodně dušenou zeleninu, moc mi chutná, když orestuju cibuli a na to hodím kyselé zelí, nechám to chvíli podusit a je to mňam :-)
Odpovědět
holky, máte zkušenosti s domácí pekárnou, mi ji chce mamka koupit k vánocům, tak jestli to má cenu?
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, ja jeste nevidela pekarnu bez teflobu - kvuli tomu bych ji nechtela.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?