Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, probiotika jsem jí včera radila :-) Jen se teda musím mrknout, který by byly OK, já jsme přemýšlela, že bych i zas nějaký koupila i pro sebe, třeba by zatočily s těma ječnýma zrnama :-D alpiinka, ona ani nestihne zapřemýšlet, jestli ji zas nechytá močák, má to během pár hodin :-S v pátek mi ve 22:30 psala, že se další den sejdem, ve 2 ráno už skušela bolestí :-|
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, nad tim jsem taky premyslela a rikala si, ze ti to doporucim. Muzes zkusit tydle: http://www.lekarna.cz/swiss-laktobaci... a nebo ty co vkladala belleda, jestli se daji koupit v CR Uzivat rano na lacno, pul hodiny pred jidlema a nebo tesne pred spanim
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, dík za odkaz! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, a co tyhle pro děcka? http://www.lekarna.cz/infants-dophilu...
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem si kamarádce stěžovala na ty ječný zrna, tak mi říkala, ať zkusím hlívu ústřičnou, našla jsme např. tohlr: http://www.lekarna.cz/hliva-ustricna-... co myslíte??
Odpovědět
Profilova fotka
tech bakterii tam moc neni .... rozhodne bych to nedavala po jidle, zvlast takhle v praskove forme .... ale jak jsem psala rano a vecer tesne pred spaonim. Ja nevim s tou hlivou - podle me potrebujes posilit imunitu, ja bych dala klasiku - probiotika, inulin a rybi olej. Jis dost bilkovin?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, vdaka, v ramci prechadzky som sa zastavila v nasom health shope, tak som si ho kupila, ale ked vravis, ze je strasne kysely budem ho asi riedit vodou(este som ho neskusala), dufam, ze to bude mat tiez nejaky efekt :-) nechcem byt otravna |-|, ale myslis, ze ten eskimo rybi olej je fajn pre tehotne?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, strašně moc mě zaujala tato diskuze. :-) Ráda bych začala žít ekologicky a podle zdravého životního stylu :-) Zatím jsem si stihla přečíst pár desítek prvních stran, ale je tady toho tolik, že než bych přečetla všechno, byly by Vánoce (ty další) :-D Z toho, co jsem stihla přečíst se mi moc líbí to praní ve slizu a pomocí žlučového mýdla :-) Dále samozřejmě používání ekologických výrobků (to budu muset nakoupit - jakou značku doporučujete?). Třídění odpadků (S přítelem už několik let třídíme plasty, sklo a papír, a asi budem muset založit kompost na bio odpad :-) v Anglii je to samozřejmost, ale u nás na to bohužel kontejnery nejsou :-( ). Dále kupování potravin v bio kvalitě. Ale nevím, jestli v normálních supermarketech jak píší Bio to opravdu bio je nebo ne, např. zelenina :-( Oni toho můžou nakecat.. Tak a co byste mi doporučily dál? :-) Co všechno dodržujete vy? Moc mě to zajímá, tak mi prosím pište tipy :-) Děkujuuu!
Odpovědět
Profilova fotka
no nikdy předtím jsem o té hlívě neslyšela, tak mě to zajímalo... a popisujou to jako úplnej zázrak :-D No bílkoviny... Maso mám tak 2x týdně, sem tam jogurt, docela dost tvrdé sýry, luštěniny docela flákám, tak jednou týdně :-| Musím na to víc myslet...
Odpovědět
preco je na kazdych probiotikach uvedene, ze sa maju uzivat pocas jedla ]-( v tomto verim josefke, logicky to uz davnejsie zdovodnila, preco to vsak vsade odporucaju tesne pred jedlom? ja mam takyto problem so zinkom, je mi z neho po poziti na vracanie, snazim sa ho jest pocas jedla, ale niekedy ani to nepomaha :-p suzsssie - eko prostriedky - znacka ecover, sonett... ci su potraviny bio alebo nie - ak mas na obale, ze to je v biokvalie, tak to aj bude(jogurt, vlocky...balene veci), aj ked si myslim, ze sa s tymto certifikovanim tiez robia nekale veci, ako vo vsetkom. problem je v tom, ze supermarkety sa nekaslu so spravnym uskladnovanim, a kedze napr. zelenna nie je striekana, rychlejsie sa kazi a hnije, nevyzera na pohlad dobre a clovek vidi v regali drahe plesnivejuce zemiaky s nalepkou bio, tak ho to odradi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
No právě, s tou zeleninou je trošku problém.. ono totiž někdy Nebio vypadá na pohled mnohem líp, než bio :-| A děkuju za ty značky, hned na to mrknu a něco objednám :-)
Odpovědět
Ahoj holky, máte prosím některá zkušenosti s titanovým nádobím? Rádi bychom si koupili pánev, ale moc se v tom nevyznáme. Na trhu jsou časté zmetky, kdy je třeba titanový vnějšek pánve, ale vnitřek je stejně teflonový ]-(, atd. Jestli třeba znáte nějaký prověřený odkaz a nebo prostě třeba jen máte nějakou dobrou titanovou pánev doma a poradily byste značku a typ, moc by nám to pomohlo. Děkuji :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
anysek, ja mam woll - panev i woka a uz bych nikdy v zivote za nic jineho nemenila: http://www.woll-cookware.com/mediathe... erinko - ono se s tou hlivou docela prehani, je dobra na imunitu, ale zazrak to neni ;-) ciatko - to je proste takovy nepsany zakon, vsechny potravni doplnky s jidlem
Odpovědět
Profilova fotka
Anysek, za sebe říkám, ETU nebrat :-D Je z těch levnějších a bohužel tomu odpovídá i kvalita :-| Ale jinak jsme spokojení :-D josefko, tak dobře :-) Si říkám, že kdyby to byl takovej zázrak, věděla bych o tom dřív :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, a co chlorella? třeba tahle? http://www.lekarna.cz/chlorella-japan... jak jsem bez těch výpisků, tak nevím vůbec nic |-|
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, ja myslim, ze je dobra - kdysi jsem kontaktovala i vyrobce a odpovedel mi hned a celkem uspokojive. To chces na ty zrna?
Odpovědět
Profilova fotka
no jen si pamatuju, že už se tu o otm debatilo jako o dobré věci.... a když už bych objednávala ty probiotika, že bych to vzala při jednom... Ještě teda zkusím lékárnu tady, jsem zvědavá, jestli je tu mají....
Odpovědět
Ahoj holky, myslíte, že je hodně špatný, když vůbec nejím ryby?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj po delší době, potřebuji poradit něco přírodního na nízký tlak.Ráno a tak cca do 11 hodin jsem díky nízkému tlaku nepoužitelná. Každý mi na to řekne: dej si kafe, ale normální kávu nepiju, jen špaldovou apod.
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, ja taky moc nejim ryby, ale jim rybi olej .... jestli ho nechces jist, tak jez kazdy den lnena seminka, vlasske orechy a nebo olej ze lnenych seminek (ten se ale musi uchovavat v lednici, takze si ho musis koupit od dobreho dodavatele, ktery ho dobre skladuje). silvija a co kousek hodne horke cokolady?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka-72% čokoládu jsem zkoušela dneska,ale nějak bez účinku :-| Není nějaká bylina,který zvyšuje krevní tlak?Že bych si před odchodem z domů uvařila čaj,všude se píše jen o snížení tlaku.
Odpovědět
Profilova fotka
to nevim, zkusim se poptat kolegyne bylinkarky :-)
Odpovědět
silvija, já mám podobný problém už delší dobu, ještě když jsem chodila k dětské doktorce, tak mi radila ať si dám po ránu panáka, nebo to kafe :-N taky je prý dobrý udělat dvacet dřepů ;-) josefko, dík za radu...ten lněný loje si chci koupit už delší dobu, tak do něj půjdu :-) lněná semínka si dávám do polévky, nebo do salátu a do kaše, ale ne denně...rybí bych nedala :-S nesnáším cokoliv rybího, bohužel, ale nemůžu si pomoci...
Odpovědět
Josefko, kdysi jsi psala, že konzumace citrusového ovoce v těhotenství zvyšuje u dětí pravděpodobnost tuším astmatu. A když já si teď nemůžu pomoct a mám hroznou chuť na mandarinky a pomelo :-N (z ovoce teď koneckonců v obchodech ani nic jiného není + jím ještě jablka - domácí, na naší zahradě pěstované). Je to velký problém?
Odpovědět
Herminka: Nápodobně... Jsem ve dvanáctém týdnu a liju do sebe šťávy z grepu (doma vymačkané, ředěné a neslazené), ale jsem jak závislák, neumím si to odříct 8-(.
Odpovědět
Anysku, gratuluji :-) Jojo, v začátcích těhotenství jsem zas pořád pila vodu s citronem (měla jsem jednu dobu celkem problém s pitím - byla vedra a nebyla jsem do sebe schopna skoro nic dostat).
Odpovědět
Profilova fotka
to s tim pitim na zacatku tehotenstvi je koukam vseobecny problem :-) Herminko, neni to velky problem ..... navic jsi uz dost tehotna, uz by to nemelo tolik vadit. Ted jsou navic citrusy nejlepsi, protoze je akorat sezona. anysku, gratulace velika :-)
Odpovědět
Josefko, děkuji, potěšilas mě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminka, vidim, ze sme na tom rovnako, aj ja som teraz zavisla na mandarinkach :-) a tiez som rozmyslala, ze by som sa mala krotit, tak sa tesim, ze to az tak nevadi...a s tym pitim som to mala takisto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
anysek, taktiez gratulujem x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?