Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, som chora a mam nasadene od lekara Zmax, novinka v antibiotikach, kedze som to vsetko mala na prieduskach a inac to ani po tyzdni vyliecit neslo. Z prirodnych veci beriem Baktevir, Befungin a Nutra Bonu, mate niekto skusenosti? Nasadil mi to priatelov znamy, liecitel, zevraj je to skvele. Zjest sa to da :-) a hlave je to 100% prirodne, aj ked ale nie najlacnejsie, no zdravie je prvorade.
Odpovědět
alpiinko, herminko a co takhle granatovy jabko? to je taky desne zdravy a kysely...my ho dneska ke snidani odstavili spolu s grepama a pomerancema a bylo to vynikajici, to by clovek nerek, kolik je z tech zrnicek stavy
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak na to cudo si pamatam :-D raz som to jedla, nejak ma to neoslovilo, ale ako zmena by to nebol zly napad ;-) a co difuzer, podarilo sa ti nieco zistit?
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko a co vitamín C - kyselina askorbová?
Odpovědět
Profilova fotka
erinka co presne myslis? Nepochopila jsem otazku :-N
Odpovědět
eri, já vitamin C ve formě kyseliny aksorbové užívám, koupila jsem to za cca 35 peněz v DM ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, no jestli je OK, já se v tom nevyznám :-D a mám ten samý co Aemmi :-)
Odpovědět
já jsem to vyčetla na biodítěti, tuším, že to tam dávala Luthien? užívám denně 10 odměrek, rozpustím to v troše vody a aby to nebylo tak kyselý, tak tam dám lžičku javorového sirupu a vypiju...nevím, jak to je oK, ale musím říct, že mě letos ještě nestihla žádná nemoc, ani rýma, ani kašel, ani bolení v krkui, což je u mě co říct :-N jsem domadycky platila za chcípáka :-D jo a ještě bych se chtěla zeptat, neporadily byste mi nějakou fintu na věčně ucpaný nos? já jak jsme psala, rýmu nemám, moc nesmrkám, ale nos mám věčne zacpaný ]-( občas si kapu olynth, pomáhá to, ale na kapkách vzniká závislost, už jsem to jednou zažila se sanorinem... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi - zaobstaraj si kvapky z morskej vody 100%nej napr. Quixx http://www.docsimon.sk/tovar/quixx-no..., je to cisto prirodne, natom sa ti zavislost nevybuduje....
Odpovědět
bellada, děkuju, ale to jsem měla a nepomáhalo to, stejně tak i vincentka :-S
Odpovědět
Aemmi, jíš mléko a mléčné výrobky?
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi, já to mám taky od luthien ;-) Je fakt, že já co kojím, tak jsme děsnej chcípák :-N a to jsme dřív měla max. jednou do roka lehkou rýmu a bolení v krku :-| ale teďka jsem měla jen slaboučkou rýmu asi 3 dny, tak jsem to přisoudila tomu C :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Hermi, no, jak kdy, někdy víc, někdy míň...mléko teda ne, jen drtek do kafe, na jogurty teď v zimě nemám chuť, takže sním tak jeden za tři dny, ale hodně jím tvrdé sýry a žervé, sýry typu lučina...
Odpovědět
Aemmi, mě to jen tak napadlo, že by v tom mohla být zakopaná sabáka, když mléko zahleňuje. Ale víc řekne určitě Josefka.
Odpovědět
aemmi a nemuze to byt alergicka ryma?
Odpovědět
herminka, co je to zakopaná sabáka? :-D butt, já mám alergii na všechno možný (srst, roztoči, pyl, no prostě ty obvyklí hajzlíci) beru denně léky a z kapek do nosu jsem vyzkoušela všechno možný, co mi nabízeli, ale nepomohly ani jedny :-| a sestřička i říkala, že kapky nejspíš moc nepomůžou...teď zrovna nemám rýmu jako takovou, spíš mě trápí jen ten ucpaný nos...
Odpovědět
aemmi i ten ucpanej nos muze byt zpusobenej alergii.ja mam taky vecne ucpanej nos a i smrkam.jediny co mi pomaha je alergodil(kapky) plus antihistaminika (v mym pripade xyzal) a az se to usmerni, tak staci jen ty prasky..ale pokud rikas, ze prasky beres a kapky k tomu nepomahaji, tak teda nevim :-( asi bych zasla na orl...
Odpovědět
Aemmi: A vyloučili ti sinusitidu? Je to teď stále častější onemocnění - zvláště u alergiků.
Odpovědět
butt, taky beru xyzal, už tři roky...za kapek jsem měla taky alergodil (ten se mi zdá, že pomáhal nejmíň), pak nasofan, nasonex a avamys...tyhle tři poslední jsou tak na stejný úrovni... anysek, pojem sinusiitida slyším poprvé :-N on ten alergolog co k němu chodím mi nepřijde moc zodpovědnej+ jeho chování a přístup ]-( nedávno jsem tam byla ještě na testech kvůli revmatu a už tam nikdy nevkročím, stěhujeme se, tak půjdu až k novýmu... jinak obecně, já mám poslední dobou tak špatný zkušenosti s lékaři, že se mi s tím nikam ani nechce :-S
Odpovědět
aemmi, jak clovek nema dobry doktory, tak to je na prd :-( ja mam nastesti alergolozku skvelou, dobryho i orl doktora a to je pri reseni takovych problemu zaklad.ale najit dobryho doktora je kolikrat nadlidskej ukol :-( uz zadne rady v zaloze nemam :-( tak se drz!
Odpovědět
Aha, tak sinusitida je zánět vedlejších nosních dutin, už jsem to našla...z těch příznaků teda mě ted občas bolí hlava, to se mi dřív nestávalo (když nepočítám po opici :-D ), občas bolest v uchu+zuby a potíže s nosním dýcháním...ale to jsou takové všeobecné příznaky, těžko říct...
Odpovědět
butt, tak u nás ORL otřesný, když jsem byla malá, tak tam byl takovej starej dědek, kterýmu už tenkrát muselo bejt snad 80 :-D když mi píchal zánět středního ucha, tak se mu ruce tak klepaly, že jsem se bála, že mi vypíchne oči :-N no a teď je tam zase mladej klučina, kterej se na všechno ptá sestřičky a prostě nevypadá důvěryhodně :-N vím, že žádnej učenej z nebe nespadl, ale tohle je divný :-S a alergolog má chování řeznickýho psa a je takový, jak říká naše babička "obhroublý"... ale díky za rady ;-) ono mi zase na umření nejni, až na ten nos se cítím docela zdráva ;-)
Odpovědět
Aemmi, zakopaná sabáka je zakopaný pes :-D (pes se rusky řekne sabáka - neumím na klávesnici azbuku :-)). Holky, chápu to dobře, že berete ta antihistaminika nepřetržitě? :-o
Odpovědět
aemi tak takovych doktoru bych se taky bala :-D :-D ale asi bych se to snazila resit, i kdyz to je "jen" ucpanej nos... herminko ja vysadila v tehotenstvi a pri kojeni, i kdyz mi doktorka rikala, ze brat muzu..pred tim, kdyz jsme mela pocit, ze to je dobry, tak jsem vysadila a okamzite se problemy vratily...no a ted po kojeni jsem se na ten xyzal vylozene trepala |-| taky z toho nejsem nadsena kdyz jsou moje vyhledy dozivotne zobat prasky, ale i kdyz to je jen ryma a ucpanej nos, tak to zivot pekne otravuje...ale ono asi moc jiny reseni alergii neni (teda opravte me, jestli se pletu...)
Odpovědět
Aemmi: Myslím, že by to příčinou být mohlo, i když nejsem lékař. Až si najdeš lepšího lékaře, určitě to nadhoď. Je to prý teď časté, chronické onemocnění a běžné postupy na to nezabírají. Řeší se to banálním zákrokem a pak můžeš mít doživotně pokoj. :-)
Odpovědět
Butt, problém antihistaminik je, že řeší následek a ne příčinu. Klasická medicína kromě nich podává ještě vakcíny (ty ale nejsou, pokud vím, u všech alergenů) - anebo se člověk může vrhnout na alternativu (vysazení některý problematických potravin, bylinky, homeopatika, čínská medicína a co já vím, co ještě).
Odpovědět
Anysek, ono babička má obdobný problémy, měla i polipy, tak jestli to nebude dědičný :-N Hermi jo, nepřetržitě...jelikož roztoči a plísně jsou celoroční záležitost, tak denně...já jsem z toho zpočátku taky nebyla nadšená, ale zdá se mi, že jakmile vysadím, tak to obvykle vypadá takhle: začne mě svědit v nose, krku, v puse, pak začnu kýchat a najednou se vyvalí rýma 8-( tohle jsem měla, než mi nasadili léky... litovala jsem spolubydlící na koleji, protože jsem je tím obvykle vzbudila a ony se tam pak jen vztekle převalovaly :-D taky by se na ty léky neměl alkohol, což u mě trošku vázne :-N týjo, butt, neumím si představit, že bych na dobu kojení vysadila (ostatně asi by se to nemělo ani v těhotenství, že?) :-S
Odpovědět
aemmi me doktorka rikala, ze to je v tehotenstvi a pri kojeni bezpecny, ale ja tomu proste neverim...takze jsem radsi vydrzela rymu, nez abych malou ohrozila...ale rikam, na ty prasky jsem se trepala :-N hermi ja vim, ze neresi pricinu, proto jsem z toho byla takova spatna, ze je beru..ale fakt se da vyresit alernativni cestou, aby telo prestalo byt na urcity podnety precitlively...?to prosim neber jako rypani, nemela jsem zatim bohuzel prostor se tim vic zabyvat, mam jen dojem, ze tady ty prirodni cesty muzou ty reakce zmirnit, ale uplne vymytit?uprimne receno, kdyz clovek nemuze bez kapesniku udelat ani krok, tak pak je za ty "zazracny" prasky rad a az tak neresi, ze idealni by bylo je nebrat...
Odpovědět
já jsem zrovna nedávno někde četla, nevím, kde to bylo, že alergie se dají odstranit alternativními způsoby, ono asi chce, aby tomu ten dotyčný věřil...já jsem se nikdy těmi alternativními způsoby léčby nezabývala a nevěřila jsem jim...ovšem ted se to obrací a po tom jak mě léčili doktoři, začínám vyznávat, že západní medicína není samospasitelná...bráchovi nedávno léčitel vykurýroval tenisový loket (předtím mu nepomohly rehabilitace, nic) a ted OK
Odpovědět
Butt, spíš Josefka by odpověděla, zda se alergické projevy dají alternativně úplně vyléčit (nebo řekněme odstranit). Ale i pokud by se alergie zmírnila a nemusela bys brát léky tak často, i to se hodí, ne? Nechci vypadat, že se mi to kecá - jsem totiž taky alergik, minimálně od 4 let, a kapesník ke mně už jaksi neoddělitelně patří. Krom klasické léčby jsem vyzkoušela kdeco (na alergickou rýmu i atopák), zabralo to spíš jen na chvilku, ale jsem ráda i za to. Denně jsem brala antihistaminika snad jen kdysi v dětství, posledních řekněme 18-20 let je mám brát jen při potížích, což pro mě znamená, že po nich sahám, až když je opravdu zle (krabička Xyzalu mi vystačí možná i na 2 roky). Na své alergické projevy jsem si zvykla a zvyklo si na ně (snad) i moje okolí (i když jednou mě taky za smrkání seřvala spolubydlící dokonce z vedlejšího pokoje :-D). Nevím, jak intenzivní a časté potíže máte vy, tak ze sebe nechci dělat něco lepšího, že se obejdu bez léků, tak to prosím neberte! Ale od té doby, co vím, že antihistaminikum není žádná spása, jsem ráda, že mě ani doktor nenutí do častého braní. Jinak mám vysledováno, že pokud nejím mléčné výrobky, mám dýchání celkově lepší. Taky mi alergolog řekl, ať si v těhotenství Xyzal při potížích klidně vezmu, ale nechtěla jsem to pokoušet, raději jsem si to odtrpěla.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?