Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Abro, možná nějaká přírodní varianta je, ale asi ne běžně dostupná v lékárně. Malou museli po porodu rozdýchat, tak pak byla na pozorování. Teda nebyla to klasická JIP, ve Zlíně mají JIP a pak intermediální péči, kde jsou děti v lepším stavu a ona byla na intermediálu (možná to tak má každá porodnice, nevím).
Odpovědět
Profilova fotka
eri, jj, ta kura se da normalne koupit, mam ji doma, ale tady se bohuzel odvar praktikovat neda, takze sem myslela, ze ten gel bude neco jako olej s vytazkem ty kury, sem o tom ani neslysela totiz ze by to existovalo, no pak sem hodim slozeni, aspon uvidime, co vyrabej :-D bet aha, tak to musel byt sok :-( mala abra je taky na intermedialu, jeste ji tam vyleci zloutenku a jdem dom :-)
Odpovědět
Abra,tak at Vas brzy pusti domu a muzete byt spolu vsichni pohromade...take se tesim na Tve biopoznatky z materstvi x-)
Odpovědět
Hm, tak dubová kůra nic extra tedy :-| : Aqua, Glycerin, Carbomer, Triethanolamin, Aesculus hippocastanum Extract, Ouercus robur Extract, Allantoin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Karamel, Parfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Benzyl Alkohol S těmi vložkami to taky tak beru - po většinu času obyčejné (byť asi budou bělené chlórem, což mě netěší) a třeba balík dva Natracare jako luxus :-)
Odpovědět
holky, díky za tipy :-) zatím jsem si koupila 3 balíky těch úplně nejobyčejnějších ve zdravotnických potřebách - vypadá to jako buničina v síťce (a pravděpodobně to je buničina v síťce), v jednom balíku jich je 20 a stojí asi 26 korun :-D no a uvidím, jak to s nima půjde a případně pak koupím něco lepšího :-)
Odpovědět
Abra a jak to tam chodí. Chodíš za malou, nebo ti ji vozí? Jsem zvědavá, jak to chodí v jiných porodnicích. Hermi, jo natracare jsou na neděli :-D Ony mají i lepící pásek, což asi většina ostatních poporodních nemá.
Odpovědět
Profilova fotka
ja natracare pouzivam stale (teda pocas tehotenstva nie :-D )a som velmi spokojna s ich kvalitou. U nas maju velky vyber vselicoho a ceny su malicko drahsie ako klasicke vlozky ci tampony. Daju sa tu kupit aj ine ekovlozky po porode, a tie vyzeraju este luxusnejsie - teda obal, ale nemam skusenost. Vseobecne tu mame 3 firmy, ktore robia ekovlozky a babyprislusenstvo, tak sa tesim ked si kupim rozne a potom budem skusat. Potom poreferujem. Malickemu som kupila uz ekoplienky do porodnice - znacka Wiona, tak dufam, ze su dobre (moltexy su menej eko |-| ) su 100% odburatelne. 28 ks 2-4kg stalo okolo 10.5 eura. Asi som sibnuta, ze sa uz tak skoro pripravujem. abra a ako to mas s kojenim, dali ti malu a spustilo sa ti mlieko? vie pekne papkat?
Odpovědět
caqu holky, koupila jsem si pampeliskovej čaj, prej má být ultrazdravej, tak čekám, co to se mnou udělá :-) Abro veeeelká gratulace x-) jinak jsem svou blbou imunitu začla řešit pravidelným saunováním a zaznamenala jsem teda obrovský zlepšení, navíc tak pěknou pleť jak mám teď jsem neměla ani s HA :-D
Odpovědět
jinak teda zobu ted vic preparátů - jeste spirulinu a koenzym a nejakej smrkovej sirup na astma a ač jsem tomu nevěřila tak buď placebo nebo to fakt funguje, od vánoc se zatím držím bez nachlazení (což je teda co říct, pač pracuju hodně s lidma a na imunitu to byl teda děsnej nápor zr začátku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, predbehlas me :-) v podstate neco podobnyho na ty pixle je napsany, no... asi si to tam nedam, nemam odvahu :-D uvidim, mozna kdyz budu moc zoufala, tak to zkusim :-D bet, no chodim tam za ni krmit podle rozpisu :-( mala by potrebovala mensi davky v kratsich intervalech, ale to jaksi nikdo nechce resit :-| juju, ta wiona to je super cena se me zda. Kojeni v pohode, mohla bych si otevrit mlikarnu :-D akorat mala je spava, takze toho tolik nezmakne vypit, pac furt usina :-D Ja tomu mliku pomahala homeopatikama a cajem na kojeni v max davce, pac mudra rikala, ze se me to muze rozbihat klido i tyden nebo dva, tak to sem nechtela.
Odpovědět
Profilova fotka
abro, prosím tě, kde to seš, že se chodí kojit podle rozpisu?? Nebo to je normální? Já měla malou na dětským jen tu noc po porodu a to mi řekli, že ji přivezou, až se vzbudí... narodila se po 19h a přivezli ji kolem 5...
Odpovědět
Profilova fotka
abra waw, tak som rada, ze napriek komplikaciam aspon toto je ok ;-) a ake caje a homeopatika? ja som tu videla len Weleda caj an kojenie a o ziadnych homeo som nepocula :-S myslis, ze to naozaj pomaha? Inak som citala ze aj pitie vyvaru z korenovej zeleniny je sper na tvorbu mlieka. Inak pre jujacika (Josefko super pomenovanie x-) ) som uz kupila z weledy olej na masirovanie bruska proti kolike a sebe prsny olej z Weledy (uz mam doma 4 oleje! :-D a nic nepomaha a to este ani nekojim ]-( a na radu mnohych mi mamicka zozenie na SK bepanthol - sice to neznie moc bio, ale ak to naozaj pomaha a zabrani v prestani kojit tak je mi to suma-fuk.
Odpovědět
Článek se načítá
Abro, já myslím, že to tak chodí asi na všech JIP. Asi by to byl docela zmatek, těm dětem se dělají i různá vyšetření apod. Taky jsem chodila po 3 h, měli jsme hodinu na přebalení a kojení. Ale jak měla malá žloutenku, tak pořád spala, i pak na pokoji jsem ji musela po 3 h budit. Juju, homeopatikum je Ricinus communis 5CH, kojící čaje znám: weleda, teekanee, leros, babylove z DM, grešík. Ale myslím, že je to hodně individuální. Já jedla homeo, pila čaje, odsávala a stejně trvalo skoro 3 týdny, než jsem měla dost mlíka.
Odpovědět
tam nemělo být Abro, ale Eri :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bet, jo, to zní logicky:-) Tak mám takovej pocit, že jsme netěhotný a nekojící odsud vystrnadily :-D :-N :-(
Odpovědět
Eri, jo, taky mi to tak připadá? Ty jíš melasu? jaký to je? Já teď čtu tu hofhanzlovou a ta to tam doporučuje místo cukru.
Odpovědět
Nevystrnadily, ale nemáme co dodat. Nebojte, ona včas zakročí Catf a nahodí to zpátky na koleje :-D Maminka kdysi koupila melasu tatínkovi, který je lupénkář, ochutnala jsem ji, a nic moc tedy. Ale určitě se na její chuť dá zvyknout.
Odpovědět
Profilova fotka
Melasa má zvláštní chuť :-) Třeba m moc nechutná, ale já si zvykla jen do teplé vody nebo do zázvorovýho čaje...Jednou jsem ji dala i do chleba i do nějaké buchty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, ještě mi neuroložka dala Dologran http://www.dologran.cz/popis.php?druh... že to potřebuju jí i malá, nevím už přesně proč, ale když má ten opistotonus, tak třeba hořčík - křeče? Nevím, ale je to celkem dobrý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ja mam tiez taky pocit, akurat som dnes nad tym uvazovala. ale mozeme tu alebo na konikovi zalozit temu biodieta alebo cosi podobne =-) baby neviete nam poradit nejake pekne chlapcenske meno. Moj blaznivy manzel, ktory je mimochod viac eko-orientovany ako ja a ja zas viac bio x-) vymysla kdejake mena ako Byo, Ekko a podobne nezmysly :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ekkojuju, docela dobrý, ne?? :-D
Odpovědět
holky, potřebovala bych poradit (ideálně hodně rychle :-D) - můžu na dětský oblečky dát trochu bělidla od Ecoveru?
Odpovědět
chaar - to ti neporadim, ale moje svagrova dava k detskymu pradlu trochu kys. citronovy. biodítě je supr nápad :-D docela bych to brala, sice to ještě není aktuální, ale info se hodí vždycky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar kukni sem, je to tu dost pekne vysvetlene, teda ak vies ANJ ;-) (ked nebudes rozumiet napis a prelozim) http://www.using-hydrogen-peroxide.co... ja by som trosku prihodlila pokial musim prat skvrny a fakt spinave veci, ale ak chces len preplachat, tak to asi nie; vsade pisu ze ze to ekologicke friendly
Odpovědět
no, tak jsem nové oblečky vyprala bez bělidla (tam jsem chtěla jen proto, aby mi nezažloutly, když jsou nový :-N) a oblečky po manželovi a jeho bratrech jsem vyprala s trochou bělidla, protože přece jen 30 let starý věci jsou takový zašlý :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky jsme doma :-) vcera odpolko nas pustili, tak sem byla hrozne rada :-) Zjistila sem, ze do latkovek co mam se me mala vejde tak 3x :-( sakys :-( no takze delame novosklad, akorat ho ma hrozne rychle procuranej, tak to musim vychytat :-D tedko chrni v hacce, snad nas doktorka neukamenuje, kdyz nas ted dojde zkontrolovat :-D Biodite beru vsema deseti, nejak to tady fakt zahlcujem...
Odpovědět
abruš, tak to je fajn, že už jste doma :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, to je supr, že jste doma! :-) Já do novoskladu dávám žínky IKEA a nebo mám Kikko bambusový vkládačky 30x30cm...
Odpovědět
hele a novosklad se používá kdy/dokdy/proč? :-N a jaký žínky IKEA? já si někdy připadám sto let za opicema :-N :-D aspoň že už vím, co je to novosklad :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, ale to patří k základní výbavě! :-D http://www.ikea.com/cz/cs/search/?que... a ještě tohle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?