Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
gratulujem aj ja a malej abre prajem vela zdravicka :-)
Odpovědět
abro, moc gratuluju, je fajn, že je malá v pořádku x-) x-) x-) x-) x-) x-) allegria - na utrogestan je tady odbornice len, zkus jí napsat třeba IP nebo do diskuze cynických idiopatek, ta ti přesně řekne, na co to má zabírat a jestli to má v tvém případě smysl nebo ne ;-) ale prej to s člověkem pěkně mává :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Bet, rychlokvasila jsem 2x, jednou jsem dělala ze zelí, tak jsem to přikryla apodruhé z řepy, tak bylo nepřikryté a myslím, že to přikryté být nemusí, protože jsem to měla zatížené PET lahví a ten list kolem té flašky byl stejně trochu zvedlý nahoru...akorát jsem potom trochu té úplně horní vrstvy vyhodila, bylo to nahnědlé... Abro, mooo moooc gratuluju!!! x-) x-) x-) Tak ať máš malou brzo u sebe!
Odpovědět
Profilova fotka
abra, velka gratulacia x-) x-) x-)
Odpovědět
jee abra, gratulujeeem :-) takto nás prekvapiť :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je dobra zprava abro :-) - at ji mas co nejdriv u sebe - jo a jak se mala abra jmenuje??? - treba do IP ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra, pridávam sa ku gratuláciám, nech sa vám obom darí, a nech malá abra rastie len do zdravia a do krásy, no jednoducho nech je celá po maminke ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no co to tu ctu, takovy prekvapka :-D strasne moc gratuluju a at mala neni na tom solarku mo dlouho :-D hodne stesti a lasky cele nove rodince x-)
Odpovědět
Profilova fotka
male rikame viki, jmenuje se viktorie :-) Holky, mam dotaz, ta mesickova mast, jak sme se tady o ni bavily, ze ste me ju doporucili na ty otevreny rany od rozskrabanych komarich stipancu a ona me pomohla, muzu ju davat i na siti "dole" ? Mam porad potrebu to po oplachnuti necim mazat, ale nejsem si jista, jestli tohle je oka (a nechci se ptat sester, pac jako chemii na to nedam ani za nic).
Odpovědět
viktorie je krásné jméno x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, krásný jméno!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, to je fakt krasny jmeno!!!! S tou mesickovou masti ti nevim, ja bych se bala, ze dostanu nejakej zanet - spis bych moza delala mesickovy a levandulovy sedaci koupele.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefko, sedaci koupel dam doma, uz se na to desne tesim, tady je to ale nerealny, sice mam nadstandard, ale je tu jenom sprchovej kout, takze fakt az doma... No budu to muset nejak vydrzet, mast sem zkusila a trocha to pomohlo, ale nechcu to zas nejak prehanet, no... diky za chvalu jmena :-) vetsinou jsou z toho lidi prekvapeni, a nevedej, co na to jmeno rict :-D jo a mam odzkouseny natracare vlozky, vypada, ze se z nich vazne neosypu a jsou jednorazovy, huraaa :-) jsou to tyhle: http://www.branakdetem.cz/natracare-v...
Odpovědět
jé, abro, díky za informaci, akorát že já jsem na bráně udělala v pátek velký nákup a už je to i zaplacené :-N takže smůla, no |-| a jak je na tom malá - ještě se opaluje nebo už ji máš u sebe?
Odpovědět
Profilova fotka
abra gratulujem, dufam, ze mala Viki bude coskoro s maminkou ;-) a budete si vychutnavat spolocne kojenie a plienkovanie neustale s dostatocnymi prestavkami na spanok x-) a vsetky tipy a rady biomaminky su vitane, ze chaarl? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viki je krasny jmeno x-) abro a co treba neco jako framikoin to je taky moc chemie? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a dneska jsem si v zahradnictvi koupila dva keriky boruvek tak doufam ze pekne porostou, boruvky miluju x-) jeste maji ostruziny a maliny ale to nevim kam bych dala =-) zase jsme nakoupili hromadu veci, ja bych tu zahradu potrebovala tak desetkrat vetsi :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, podle mě by neměl být problém se na Bráně domluvit a přiobjednat... Ale s mou spotřebou vložek v šestinedělí bych se nedoplatila, respektive zatím nejsem natolik EKO abych tu investici překousla...a naštěstí vložky z lékárny mi žádný problémy nedělaly...
Odpovědět
Profilova fotka
baby a kolko ste krvacali po porode, mne kamoska hovorila ze mesiac :-o myslite ze je nejaka spojitost s tym ako prebieha menstruacia a poporodne krvacanie a bolesti pocas menzesu a porodne bolesti?
Odpovědět
Abro, taky moc gratuluji k Viki x-) Ty vložky Natracare jsou dobrý tip, vůbec jsem nevěděla, že dělají i porodnické. Mio, framykoin moc košer není, je to antibiotikum. U vás se už dá sázet =-)
Odpovědět
eri, nám sestřička na přednášce doporučila úplně nejobyčejnější vložky ze zdravotnických potřeb... že tam není žádný igelit ani supersavé jádro, ale že po porodu jsou nejlepší :-) takže tam zítra v rámci kontroly na hematologii zaskočím :-) když už jsme u toho - kolik bych si jich asi tak měla koupit???
Odpovědět
Profilova fotka
hermi jojo, snih uz neni a nemrzne, jako nebudu sazet moc ale takovy ty cibule kytek a tak, ty dva kere boruvkovy, palmy, cibuli a cesnek, m teda chtel koupit jahody ale to jsem rekla ze to ne :-N
Odpovědět
Já jsem měla jeden balík těch natracare, cítila jsem to jako Eri, investice fakt šílená. Takže první asi 3, 4 dny jsem jela ty obyčejný poporodní z lékárny, to jsem měla i dvě zaráz, a když to trochu polevilo, tak jsem vypotřebovala ty natracare. Ty jsou fajn, že jsou hodně dlouhý. Pak jsem ještě jela ty obyč a ke konci už jsem látkovala. Charleene, spotřebovala jsem odhadem 130 ks. Min 70 během 8 dní v porodnici. A těch poporodních je víc druhů, mně se osvědčilo mít na začátek ty delší a pak už stačily menší. Juju, kdyby jenom měsíc :-D V podstatě celý šestinedělí, ale ono to slábne a ke konci už to není krev, ale takový výtok.
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, myslím ty ze zdravotnických potřeb, měla jsem různé značky, nejlepší mi přišly bílý balík a tmavě modré písmo :-D Stojí kolem 40 kč, kolik jich tam je už nevím, že by 20? těch balíků jsem spotřebovala snad 8, jen v porodnici skoro 3:-( U mně to bylo docela dost asi 3 týdny, jak říká Betel, měla jsem ze začátku 2 zaráz... akorát když jsem chtěla jít s malou ven kočárkovat, tak jsem si musela valit do drogerky koupit "normální", s lepítkem a křidýlkama, tamty mi moc cestovaly :-D
Odpovědět
Eri, asi myslíš tyto, že? http://mujeobchod.cz/index.php?option... To jsou ty menší, co jsem používala. Ty delší jsem na netu nenašla. A z toho, co jsem vyčetla, tak se ty poporodní doporučují, protože neobsahují igelity a jsou prodyšné a lépe se hojí šití. z toho jsem si odvodila, že pokud není šití, daly by se používat i běžné menstruační.
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas, ty natracare jsou fakt drahy, kazdopadne ja sem rada, ze me vubec nejaky sedi, pac sem vubec nedoufala, ze nejaky takovy najdu :-) jenom skoda, ze sou tak blbe dostupny :-( ale jako normal lidem staci bezny co davaj v porodnici, ja sem na ty matrose fakt hodne moc citliva, takze sem v tomhle spis takovej exot :-D vcera sem dostala tip na mazani "dole" jak sem resila, tak pry dobova kura v gelu, takze vyzkousim a dam vedet :-D framykoin na to urco nedam, leda ze by byl nejakej problem kterej by vyzadoval atb, jinak ne... mala je jeste zatim na jinym oddeleni, dneska dopolko se dozvim, co dal, uz sem z toho dost spatna, ze ju nemam u sebe :-(
Odpovědět
Abra, tu dubovou kůru nám doporučovala PA v porodce a mám ji, ale nedovolila jsem si ji sem dát, protože není přírodní :-) Abro a proč je jinde, kvůli žloutence? A můžeš za ní chodit? Vím, jak se cítíš, já měla malou 2 dny na JIP.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, to jsou přesně ony! Měla jsem ještě jiný, myslím světle zelený písmo :-) ty se jaksi shrnovaly :-( No eště že už je to za mnou :-D Abro, tipy na hráz od MUDr. Hofhanzlové - Nastávající a kojící maminky si vaří zdravě a chutně: - zásadně nemydlit, ale speciální hydrofilní olej od Hadka nebo Nobilis Tilia - omývat esencí měsíčkové tinktury (Weleda) - 10-15 kapek na 1l vody - zaschnou nebo lehce osušit a zakapat třezalkovým olejem, později měsíčková mast (Weleda), u velkých jizev i několik měsíců - 3-4x denně homeopatická arnika v nízkém ředění, ne však déle jak týden já teda nedělala nic, jen jsem poctivě oplachovala vodou a větrala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bet, neni zadna prirodni varianta? hmm, to je blby, no uvidim, co m. doveze, kouknu na slozeni... Mala se narodila o mesic driv, takze je na odd, kde ju sledujou, a tedko zacala zkoutnout, takze tam musi jeste chvilu zustat, snad uz ne dlouho... Proc byla mala na jipce? eri, diky moc, pisu si :-) dobry tipy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, podle mě by se měla dát sehnat ta kůra a udělat odvar, ale v tom gelu z lékárny asi vše přírodní nebude...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?