Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
hermi, hlavně nemám potřebu jíst víc, nejdřív jsem spíš vůbec neměla potřebu jíst, nebylo mi dobře, pak jsem asi týden měla "žravou" a od té doby jím normálně, nemám žádné extra chutě (akorát poslední dobou občas na sladké) ani hlady... jím tak, abych byla relativně sytá, ale ne přecpaná, mlsám jablka a funguje to :-) dítě si vezme svoje a pohoda :-)
Odpovědět
chloe, kvetove vody bez alkoholu ma florame, nobilis(bohuzel od nich sezenes maximalne rozmarynovou nebo chrpovou, ostatni vubec neprodavaji), tautropfen ruzova voda(mam a je prijemna)...primavera dava alkohol nejlepsi byla florame levandulova pak je jeste ma bez alkoholu salus, ale do toho bych nesla..
Odpovědět
jo a nekdo se tu ptal na kremy/gely na holeni...tak ted mame laveru pro muze - je to krem - a muzu doporucit, i m je spokojen - ma prijemnou ale ne vtiravou panskou vuni a je lepsi nez alva chloe, nepsala jsi sem uz hrozne davno recept na domaci osvezovac vzduchu? ja si to nekam ulozila a nevim kam
Odpovědět
Tak jsem byla zkontrolovat naše okna a plíseň je tam taky ]-( ten persil a třeba i ariel mají verzi pro děti. Podle mě to bude nastejno třeba s lovelou.Já zatím peru statečně ve slizu. Na těch čtvercových plenách zůstávají sice fleky od kadění, ale doufám, že na jaře to vytáhne slunko. Před pár dny byla v Sama doma nějaká ženská, co představovala bio oblečení, hlavně teda na děti. A došly i k ekologickým pracím prostředkům, moderátorka se zeptala, že její manžel si stěžuje, že nemá košile sněhobílé. Tak ta ženská se zasmála, že u nich doma je to to samý. Takže na manželovy věci používá normální prášek a pro dítě ekologický.
Odpovědět
malem bych se zapomnela s vama podelit o vcerejsi hruznej zazitek, byla jsem u kadernika, kde byl v nejakym silene umeleckym casaku clanek uz nevim odkud(vypadalo to na asii), kde tetuji prasata jako umeni...byla tam ta prasata v ohrade vyfocena a mela vsude po tele napriklad logo z kabelek LV(vetsi picovinu jsem s prominutim snad v zivote nevidela) a pak tam byla fotka, jak to prase drzej na stole dva chlapi a jeden ho tetuje...no bylo mi tak na bliti z lidsky blbosti, ze to uz neni fakt mozny, co se dneska deje.. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to je strašné, úplne nepochopiteľné, až sa rozum zastavuje :-o :-S ]-(
Odpovědět
Hm, prát v jedné pračce chemií i přírodou bych měla trochu strach. Existuje český prášek Qalt Excel, který má EŠV, který sice pak testovali v MFD, a prý by tuto značku nezískal, ale snad bude apsoň o něco lepší než klasická chemie. Můj muž naštěstí barevné košile nenosí :-D Catf, nechápu :-o ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
holky, me se ten frosch nezda zas tak moc oka, vzhlem ke slozeni, hele z jedny diskuze: ....Frosch – tekutý prostředek na barevné prádlo (mají v Obi), s enzymy, ne až tolik eko (složení: AQUA, C13-15 PARETH-7, SODIUM COCOATE, ALCOHOL, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM CITRATE, LAURYL POLYGLUCOSE, SODIUM FORMIATE, Phosphonic acid, sodium salt, Parfum, Polyvinylpyrrolidone, Protease, Amylase, MALIC ACID, CI 42051, CI 47005) .... ecover i sliz me perou v obdobich "dobre vody" moc dobre, kosile jsou bily, vsecko je hezky, ale v obdobich "spatne vody" je to nanic, takze nevim, co v tech blbych obdobich pouzivat... Chemie se me tam davat nechce, protoze ty reakce na ni mam, i tedko na tu lovelu sem zareagovala, sice jenom na spodnim pradle , ale precejen tam reakce byla,, takze asi budu mit ve spatnych obdobich hnusny spodary, ale zato setrne vyprany a chemicky pekny svrsky :-D
Odpovědět
herminko, kvuli cemu je blby kombinovat chem a prir. praci prostredky? ja peru ve slizu, bily pradlo (kosile)ale v prasku... catf, lidi jsou hovada, co na to rict...
Odpovědět
Abra ja vim,ze Frosch neni az tak kosher...ale mezi Persilem apod a Froschem je Frosch to mensi zlo...ja nekupuju ten tekuty...My kupujeme ten v prasku...Ale je mi jasne,ze slozeni bude podobne... :-| http://www.frosch.de/de/produkte/wasc... Ecover mam na vetsinu prani...rucniky,povleceni,spodni pradlo atd...Ve Froschy peru prave m.kosile a veci ktere nechci mit zaprane...Tedy vetsinou drazsi zalezitosti...
Odpovědět
Catf diky za rady ohledne tech pletovych vod...prave ze vsici tam vetsinou pridavaji alkohol...A jak dlouho Ti ta flasticka vydrzi???Myslim ta od Florame?? Tautropfen dela jeste tu vodu z Tea Tree...take nema alkohol...Ruze mi nedela dobre,vzdy se po ni vyhazim... Ju a ten osvezovac to nebylo ode me =-)
Odpovědět
Nasla jsem si komplet slozeni prasku od ecoveru: Zeolite Sodium Bicarbonate Sodium Disilicate Sodium C12-18 Alkyl Sulfate Aqua Sodium Sulfate Sodium Citrate Ethoxylated Rapeseed Methyl Esters Sodium Poly Asparaginate Sodium Cocoate Trisodium Ethylenediamine Disuccinate Cellulose Gum Magnesium Sulfate Parfum Limonene Cellulase Subtilisin Amylase Linalool Versus Frosch: ZEOLITE SODIUM CARBONATE SODIUM BICARBONATE C12-14 PARETH-7 SODIUM SILICATE SODIUM PALM KERNELATE SODIUM SULFATE LAURETH-4 CELLULOSE GUM BENTONITE, PIGMENT GREEN 7 Protease PARFUM ALPHA-AMYLASE Vinylpyrrolidone/Vinylimidazole Copolymer LIPASE ALOE BARBADENSIS
Odpovědět
Článek se načítá
Hm a ted jsem zjistila ze Ecover odstranovac skvrn,ktery pouzivam na m.limecky u kosil, ma take neprilis lichotive slozeni...Obsahuje SLS mimo jine.... Aqua Lauryl Polyglucose Sodium Laureth Sulfate Sodium Chloride Alcohol Parfum Citric Acid Subtilisin Linalool 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol Cellulase No asi zustanu u Frosche...pere lip a proti Ecoveru to slozeni neni zas tak horsi.... Diky Abra,ze jsi to nadhodila,alespon jsem si pozjistovala co to vlastne pouzivam ;-)
Odpovědět
zasadni rozdil mezi ecoverem je v tom, ze odbouratelnost ecoveru v prirode je 7 dni a Frosche podle hodne staryho vyzkumu 28dni(coz je snad limit pro vydani certifikatu setrny vyrobek), ale nevim, jestli to ten frosch stale splnuje...takze uz jenom z toho plyne, ze rozdil to je zasadni...ve froschi je navic syntetickej parfem a konzervant podle testovani byla praci schopnost ecoveru hodne dobra..qualt excel a frosh vysly lepe no a samozrejme na prani je tohle vsechno znat, to si kazdej musi ujasnit priority...ja peru v ecoveru zatim v pohode, ale kdyby doslo na to, ze se treba zapiraj m pracovni kosile, ktery stojej majlant, tak bych to taky zkusila urcite resit, ale nevim jak :-N , protoze na druhou stranu je pro me mnohem dulezitejsi zdravi ta spatna voda znamena tvrda voda? ze byste mohly do prani pridavat nejaky zmekcovac(treba tu sodu) chloe, florame mi vydrzelo cca 3mesice, ale uz jsem ji dlouho nemela, tak si to nepamatuju uplne presne, jedina nevyhoda je, ze se to musi strikat nejdriv na ruce a pak nanest na oblicej, protoze to strika silenej proud namisto jemneho spreje, takze jestli mas nejaky rozprasovac, tak si to do toho prelej..treba nobilis myslim prodava i prazdne rozprasovace a salus ma taky dobry jemny rozprasovac ted mam tautropfen ruzi a ta je moc prijemna, ale ta levandule mi vyhovovala snad i vic a urcite se k ni vratim
Odpovědět
ve zdrave vyzive jsem si vsimla, ze prodavaji kokosovy tuk na vareni, ktery je mnohem levnejsi nez olej, zatim jsem nemela moznost zjistit v cem je rozdil..
Odpovědět
Profilova fotka
woow, chloe, tak to je na chemickej rozbor :-D Dobry je, ze ty seznamy co to obsahuje jsou takle podrobne k sehani, tedko sem se pokousela sehnat slozeni jinyho normal prasku a nesehnala, kryjou to tema aktivnima povrchovyma slozkama a podobnyma vecma :-| Hele, jak je na tom ten frosch s testovanim na zviratech? Mam ho na wc a na vanu a nema kralika na obalu... To je taky jeden z duvodu, proc kupuju ecover (teda ale dozrala me ta kauza, jak bylo podezreni, ze stejne testujou)
Odpovědět
Abra na strance kralika maj :-D .. http://www.frosch.de/de/marke/markenp...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, kdyz maj kralika na tech strankach, ale ja ho na flasce nemam, tak maji teda pak okralikovany vsechny vyrobky nebo jenom jako treba bdih na urcity vyrobky, nevis?
Odpovědět
Abra to ja fakt netusim...jen si myslim,ze ani Ecover ani Frosch BDIH nemaji,nebot latky ktere obsahuji by BDIH neproslo...si myslim =-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, nee, ja nemyslela ze maj bdih, jenom jsem to k tomu prirovnala, jako treba nektery veci od alverde maji bdih a nektery ne, pac nesplnujou ty podminky, takze jestli je to tak stejne i s tim kralikem, ze kdyz proste na tom konkretnim vyrobku kralik neni, tak to nema tu certifikaci nebo jestli je to jinak u tohoto typu certifikace.
Odpovědět
Profilova fotka
catf takze na tvrdu vodu staci pridat klasicku sodu bikarbonu do prania? chaar a nepises si nahodou poznamky z prednasok skvelej Dr? x-) chcem sa opytat na plienky - klasicke stvorcove plienky musia mat aspon velkost 70x70cm alebo stacia aj mensie verzie 30x30cm pokial su vyrobene z bambusu, takze su dost hrube? alebo sa pouzivaju 2?
Odpovědět
Jaj.... ;-)...no nevim,trebas Ecover ma mit kraliky :-D ...a na belidle ho take nemam...
Odpovědět
juju, poznámky bohužel nemám... nebyl čas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
v pohodke ;-) ja sa snazim nieco citat a zistovat ale kedze si pisala ze je ta pani Dr taka zazracna, tak som chcela nejake tipy od nej, najma tie problemove veci ako spustit tvorbu mlieka, ako naucit dieta sat ked nechce a ako sa vyhnut bolavym bradavkam - s tym mam uz teraz problem; ozaj a nespominala vam funguje tvorba mlienka z hladiska vyzivy - ked si dam pohar vina alebo salku kavy a potom o 3 hod budem kojit, pojde to do mlieka a malicky to dostane do seba =-) ?
Odpovědět
Rosi, píše se, že chemické prášky nechávají rezidua v látce i pračce, a to pak může dělat paseku - usazeniny v pračce reagovat s mýdlem (či jinými složkami) v ekoprostředku. Proto bych měla strach "míchat" v jedné pračce eko a komerci. Tchán si chodil asi 2 roky prát k nám a byl "donucen" používat Ecover, ale celkem byl spokojen. Ad Ecover a jeho certifikace - zajímavé čtení :-| http://certifikovana-prirodni-kosmeti... Juju, soda bicarbona (NaHCO3) asi vodu taky změkčí, ale do praní se používá spíš prací soda (Na2CO3), nevím, jestli ji u vás seženeš. Změkčovadlo má např. i Sonett http://www.branakdetem.cz/sonett-zmek...
Odpovědět
Juju, záleží, jak chceš plenky používat. POkud budeš skládat novosklad, tak na to potřebuješ ty čtverce 70x70. pokud tím chceš dovycpávat třeba kalhotové plenky, tak stačí těch 30x30. To, že je plenka z bambusu neznamená, že je hrubá. Mám bambusové kikko a ty jsou tenké jako obyčejné čtverce. A k tomu kojení, dobrá je stránka www.kojeni.net. Dělá ji laktační poradkyně, je tam databáze otázek a odpovědí, tam chodím čerpat. Ten alkohol určitě do mlíka jde dost. Tam se doporučuje po určité době odstříkat, mléko vylít a nakojit až tím dalším. Asi bych to praktikovala až v době, kdy dítě prospí větší kus noci. Já zatím alkohol neměla (už asi rok :-( ). To kafe si spousta kojících dává, ale prý radši ráno. Podobně i zelený a černý čaj. Ten prášek qualt excel si dost lidí vychvaluje a objednává si 10 kg balení po netu. Ale říkala jsem si, že to zas tak ekologický nebude.
Odpovědět
herminko, pekny clanek :-) ja verim tomu, ze je potreba jit tvrde za dodrzovanim principu viz vegan society, protoze to je jedine, co donuti firmy hledat alternativni cesty, jak testovat...jsem presvedcena, ze lidstvo je schopny vymyslet cokoli(vsak vime, jak jsme vynalezavi, ze), kdyz musi..takze v tomhle se s autorem clanku neshodnu
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ja si prave rozbalila slow cooker x-) uz se tesim az zitra udelam hovezi na zelenine x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Me teda Ecover funguje dobre - do bileho pradla davam belidlo od Ecoveru a je bile a flekate uterky jem zacala predepirat ve zlucovem mydle a pomaha to.
Odpovědět
Josefko diky za IP i za tipa na tu Alvu...zni to zajimave... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?