Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
mio, woow, pet hodin neco varis, to musi byt mazec na odber eletriky ne??? Ja varim pet hodin tak akorat zverinu a to jednou za sto let :-N (viz posledni moje pokusy se srnou :-D ) tedko se me v pekarne dopekla spaldova babovka se susenym ovocem a oriskama na zitrejsi snidani, ujizdim na sladkym, tak aspon at je to celozrnny, kdyz uz to musim mit :-D mnam, krasne to tady voniii :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra ale ono se to prave vari na nizke teplote tak to asi i bude brat min elektriny si myslim, m by nic co stoji hodne neobednal :-D :-D :-D uz to mam zapnuty dve hodiny a jeste to ani nevre
Odpovědět
Profilova fotka
mio, tak to bude neco jako posirovaci hrnec ne? mnam, posirovany veci mam rada :-)
Odpovědět
ahojte, musim si vam postezovat, vy me pochopite :-D dnes se me kamoska, co ocekava taky prcka, snazila presvedcit, ze papirovy plinky jsou mnohem lepsi pro mimino a ze jsou vlastne i ekologictejsi, ze se neperou a myslela to smrtelne vazne ;-( aneb co jsou lidi schopni trvdit pro svoje pohodli... po tomhle fakt ocenuju, kdyz zensky, kt pouzivaji jednorazovky priznaji, ze to je proto, ze se jim nechce plinky prat :-D
Odpovědět
butt, mám pocit, že si to myslí spousta lidí - jako že ta spotřeba vody a energie je moc velká a že ty prací prostředky na to použité ničí životní prostředí... jenže se jim to těžko vysvětluje :-| mně stačí ta představa těch tisíců jednorázovek na skládkách :-S jako já to beru tak, že to je na každém, někomu se to nechce prát, některým prckům to prostě nevyhovuje, ale omlouvat svou lenost a pohodlnost ekologičností....? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
manogue, nevim jakym jinym zpusobem by se ty tuky ztuzovaly, mozna ze od dob, kdy jsem opustila brany ustavu se technologie zmenila :-D. Presto si stale myslim, ze v zakladu to bude stejne, jenom pak pouzivaji lepsi ingredience - nerafinovany olej, mrkvovy dzus misto umeleho beta karotenu, sojovy lecitin misto jinych emulgatoru atd ... tak jako tak je to ztuzeny slunecnicovy olej, ktery je ve sve prirodni forme tekuty a aby ztuhl, musi byt chemicky pozmenen (tot chemie, nic jineho). Jinak rostlinne margariny jsou obecne nevhodne na peceni (a pokud vyrobce rika, ze je mozne ho pouzit, tak uz bych tuplem byla opatrna tomu vyrobci duverovat). jen malo rostlinnych oleju je vhodnych k tepelne uprave a slunecnicovy olej je vyslovene nevhodny pro tepelne zahrevy - vytvari se tim karcinogenni latky. Kokosovy olej je v pohode. Tusim, ze catf kupuje kozi maslo v Makru, ale nevim, jestli v bio kvalite. kazdopadne kozy jsou dost nachylne, takze i nebio by melo byt kvalitni. Jestli ti maslo dela spatne, tak vazne zkus ciste oleje a nebo ten koosovy tuk - udelas tim svemu telu sluzbu. Margarin je vazne umele pripravena vec a nemela by se v nasem jidelnicku nachazet.
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: To máslo mají i v Tescu nebo Albertu, to bude zřejmě to samé. Jinak to u sebe vidím tak, že asi přestanu jíst "něco na chlebu" úplně - a bude to. :-D Ba ne, stejně dělám většinou domácí pomazánky. Ze surovin "co dům dal" - zeleniny, obilovin, luštěnin. S těmi plínkami se mi vybavila jedna duchaplná scénka z nových dílů Nemocnice na kraji města, jestli jste se některá dívala, když to vysílali. Doktorka Dana si tam stěžuje doktorce Bety, že její dcera nepoužívá jednorázové pleny, čemuž se Bety velice diví. Na to Dana: "Chce se prý chovat ekologicky... pch... zapomíná asi, kolik to spotřebuje pracího prášku a energie..." Tedy něco v tom smyslu. Normálně beru seriály tohoto typu (zvlášť, když scénář píše Konášová :-D) s rezervou, ale tahle scénka mě tehdy celkem zvedla ze židle. Podobných perel tam bylo více - nejspíš se i seriáloví tvůrci (někdy i filmoví) bojí, aby jejich diváci náhodou moc nevybočovali z řady a nedělali něco "nevětšinového"..... :-D
Odpovědět
ja vedela, ze tu najdu pochopeni :-D ja verim tomu, ze kdyz ma clovek starou pracku a pouziva hnusny prasky, tak i latkovky muzou byt neekoligicky... :-D kdyz jsem ji zkousela vyvetlit, ze i kdyz nebudem brat v uvahu ekologicnost, tak nevim, proc bych mela decko zabalovat do jenorazovek, kt jsou napusteny buhvijakou chemii, kdyz sama nesnasim vlozky a nejradsi mam bavlneny spodary :-D jeji argument, ze v latkovych se delaji opruzeniny, za to v jednorazovkach vubec.. char a presne jak rikas, at si pouziva co chce,a le proc si to omlouva takovy nesmyslama? ;-( omlouvam se za svoje vylevy :-D man haha :-D to je maso :-D
Odpovědět
Profilova fotka
achjoo, m. ted chodi nakupovat, pac ja nezvladam ujit ani par desitek metru a dosel nam sampon, kondicioner a balzam na vlasy :-( :-( snazila sem se ho jemne natlacit do DM, ale marne :-( ceka me chemicky obdobi, drzte palce, at mi neslezou vlasy a hlavne at me nedojde zadnej krem ani pletovka |-| butt, a taky toho miiista, co zaberes tema plinama pri suseni a ty namahy co vynalozis atd atd :-D :-D nejlepsi neresit :-D josefko, slunecnicovej neni vazne vhodnej na tepelnou upravu? Ja na tepelnou upravu pouzivam bud olivac nebo slunecnicovej (tam kde by me chut olivace rusila) =-) =-) =-)
Odpovědět
manogue, a nejlepsi je nejist ani ten chleba...ja takhle vyresila dve mouchy jednou ranou a neresim, co na chleba :-D kupuju kozi maslo komercni, cili ho maj i v tescu, neni bio, ale stejne dobre poslouzi zerve kozi bio syr(treba dora), ale na kozim masle si delam treba michany vajicko a m si ho maze na chleba a nebo lusteninova pomazanka ala hummus s mrkvi a kozim jogurtem x-) ..a s lifefood mrkvankama je to primo famozni..no nic, uz me chyta hlad :-D
Odpovědět
Profilova fotka
man, serialova dana ma asi doma tatramatku na sto litru vody na jednu napln :-D :-D :-D
Odpovědět
abro, tak to upřímnou soustrast :-N jinak já jsem dneska manžela poslala pro olejíček na břicho a on přišel s tím, že ten obchůdek je zrušenej :-( jedinej obchod ve městě, kde měli přírodní kosmetiku a ekodrogerii ;-( vedle je zdravá výživa, tak odtamtud prý vylezla paní a říkala manželovi, že když přijde v týdnu, tak že bude mít klíče a že by tam třeba ještě něco mohlo být - tak jsem rozhodnutá tam naběhnout a vykoupit tam, co půjde :-D protože třeba ta holka tam měla ulrich sůl, tak jsem si říkala, že si ji nebudu kupovat rovnou, že si pro ni dojdu až před porodem a prdlačky :-|
Odpovědět
Článek se načítá
abro, jestli mas slunecnicovy za studena lisovany, tak ten se na tepelnou upravu nehodi ve smyslu napr na smazeni nebo dlouhe vareni pri vysokych teplotach..melo by se na nem max restovat hodne rychle pri nizke teplote a jestli mas slunecnicovy z tesca, tak ho rovnou vyhod :-p v dm a jeste nekde jinde(a ted nevim kde) prodavaji spesl filtrovany slunecnicovy olej urceny na smazeni(cca 60kc/750ml) na smazeni a tepelnou upravu se hodi kokosak, arasidovy, avokadovy
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, tyjo tak to je skoda, ze ti to tam zrusili :-( :-( to je blby :-( Tyjo, ja poslat m. pro olejicek na bricho, tak by me donesl tak mozna stolni olej a rekl by: "maze se to? maze! tak ucel to splni" :-D uz ho vidim :-D No sem zvedava, co prinese dneska, fakt, pac minule, kdyz sem chtela rajsky protlak, tak dovalil kecup a misto kysanyho zeli donesl kunovjanku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, mam ten slunecnak z dm od alnatury, a pak jeste floriol normalne nekde z obchodu, co prinesl m. Na kokosovym delam jenom sladky, u slanyho me vadi, arasidovy me smrdi a avokadovy sem nezkousela, ale avokado jako takovy me vubec nechutna, tak nevim... neni to se mnou jednoduchy co? :-N
Odpovědět
abro, teda ty si vymejslis, to je hruza :-D mne arasidovy chutna moc, avokadovy je uz hodne koncentrovany, takze jestli ti avokado nejede, tak to nebude nic pro tebe jeste jsem psala nedavno, ze prodavaji kokosovy tuk, ktery by treba mohl byt min kokosovy
Odpovědět
no, tak můj manžel je v některých ohledech už srozuměný :-D u drogerie je mu naprosto jedno, co používám, hlavně když se má čím umýt a když má vypráno a vyžehleno :-D akorát teda pastu na zuby musím kupovat přesně jeden typ :-) akorát je teda trochu problém, že v té jediné slušně zásobované zdravé výživě ve městě paní na všechno píše cenu černou fixkou - když manžel viděl v lednici javorový sirup s cenovkou, tak se zhrozil :-N tak jsem mu řekla, že na to zrovna měli akci a že to tolik nestálo |-| já jsem si říkala, že to asi nebude u nás ve městě moc prosperovat :-| tak jsem se snažila tam fakt chodit a průběžně nakupovat, i jsem tam posílala lidi, ale bohužel to asi nestačilo... akorát jsem si teď vzpomněla, že jsem ještě v jednom dárkovém obchůdku ty olejíčky viděla, tak zkusím dojít tam... ale co mě fakt štve - ta holka tam měla i komplet ecover, což nemají nejen u nás ve městě, ale ani v dm v sousedních městech - konkrétně bělidlo a prostředek na wc jsem neviděla ani v jednom z nich ani v bille... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf, nojo, sem strasne vybirava kdyz jde o chute a jidlo :-D ja ti nevim, kokosak stejne bude mit takovou tu vuni at je jakejkoli, sakys jako prece musi byt nejakej rostlinej, krome olivace, kterej je oka a vyhovuje mym chutovym kombinacim, ne? :-N chaar, to je vazne skoda, no , ale co nadelas, ty jako jeden zakaznik obchod nespasis :-( jakej olejicek kupujes? ten weledi?
Odpovědět
Profilova fotka
ja uz mam takovej hlad a slow cooker furt vari :-N
Odpovědět
ne, měla jsem od Saloosu a byla jsem s ním spokojená, tak jsem ho chtěla znova...
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, ajo jako na tebe, ja myslela na decko :-) sem si koupila na malou ten protiprdici olej, taxem zvedava :-D
Odpovědět
jo, na me :-D decko ma jeste cas, ale koupila jsem alverde ;-)
Odpovědět
Butt, takové argumenty miluji ]-( Oni si ti lidé neuvědomují (nebo uvědomit nechtějí), kolik vody, materiálu (vč. ropy) a energie se na výrobu jednorázovek spotřebuje + pak x stovek let na rozklad na skládce. Ano, na výrobu látkovek je taky nutná energie, voda a materiál, ale jistě míň a můžeš je použít pro všechny svě děti a pak ještě čtvercovky použít třeba na hadry a nějaké lepší plenky prodat. Opruzeniny dost závisí na kůži dítěte a určitě i na tom, v čem pereš (viz nedávná diskuse o persilu a avivážích). Manogue, Alsan sem tam koupím, ale vzhledem k ceně opravdu výjimečně :-( Já si na chleba nemažu nic (resp. luštěninové a podobné pomazánky) a muži kupuji buď klasické nebo pomazánkové máslo (s mlékem problémy nemá a tyto vidím jako nejmenší zlo). Abro, pozdravuj manžela a vzkaž mu, že můj muž velmi úspěšně minulý týden splnil úkol koupit mi řasenku Alverde (stará mi došla, čekal mě ples a on byl ve městě, kde je DM, u nás ji nemáme). Chaar, to zamrzí. Ten obchůdek fungoval jen chvilku, že? :-( Ceny musíš stejnou černou fixkou zaškrtat :-D Holky, můžete mi prosím poradit nějakou fajn zubní pastu? Ale pozor, jsem vybíravá :-D Po Laveře a Sumudu mám ráno kyselo v puse (což si myslím, že je špatně), Ayucare mi připadala abrazivní a Urtekram nepění. Snad jen ratanhová Weleda nebyla špatná, ale zase je drahá. Tož nevím, co si mám vybrat, vymýšlím si, co? :-D
Odpovědět
hermi, jo, fungovalo to jen pár měsíců... na to, že je naše město relativně velké (25 tisíc obyvatel) tady zdravý životní styl moc nejede :-N
Odpovědět
Chaar, to je dost škoda. U nás v 17tisícovém městě fungují obchůdky se zdravou výživou + přírodní kosmetikou + ekoprostředky celkem 3. Sortiment se částečně kryje, některý obchod se snaží o originalitu, ale pak to od něj opíše jiný... Ale jsem spokojená. Ještě tu DM by tu mohli otevřít :-D
Odpovědět
no, u nás jsou obchody se zdravou výživou 2, z toho jeden se tak sice jmenuje, ale sortiment tomu moc neodpovídá :-N a dm tu taky není...
Odpovědět
Abro, abych to u mě nedopadlo, jako u tebe, udělala jsem si zásobu všeho aspoň na období šestinedělí :-D Jaký protiprdící olej máš?
Odpovědět
já vždycky, když se dostanu do dm, tak beru šampony, kondicionery, mýdla a podobně po 3-4 kusech :-D
Odpovědět
Taky nakupuji v DM ve velkém :-D , protože se tam moc často nedostanu. U nás mají naštěstí ty obchůdky v sortimentu vždycky ty potraviny, kosmetiku i drogerii, takže můžu koupit skoro vše. Ale ještě takové 3 roky zpět to bylo s tou kosmetikou a drogerií slabší a dost to jsem nakupovala na netu (tehdy byla ještě celkem fajn třeba biosféra).
Odpovědět
herminko, u tech past jsem taky zaregistrovala kyselost, takze zatim nemam favorita..akorat po Fitne slane paste jsou nadherne bile zuby, takze ji kombinuju s chemii..fitne rano, chemie vecer..ale taky ne vsechny chemicke pasty na tu kyselost funguji.. co treba logona? koulala jsem, ze maji matovou a spearmint..130kc abro, tak pak jedine ten slunecnicovy z dm, ktery je totalne bez chuti melas ten arasidovy opravdu za studena lisovany z cerstvych arasidu nebo byl z prazenych arasidu? protoze v tom je obrovsky rozdil co se tyce chuti..neprazeny je samozrejme mnohem jemnejsi, to se neda s prazenym srovnat
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?