Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
jaktoze si posilate tipy tajne a nam nic :-D kdyz je rec o alve, muzu doporucit tekutej krystal s ruzi a aloe, co jsem koupila m..taky ho testuju :-D a mam dokonce pocit, ze se min potim :-) no uvidime, jak bude fungovat v pracovni den..
Odpovědět
Jaj to ja ne to Josefka :-D :-D ... No Josefka ma tajny tip na Salvaderm od Alvy...ehem tedy ted uz tajny neni... :-x Memu m.vyhovuje od Alvy jak tekuty krystal pansky...tak i balsam po holeni...Je fakt ze ten pansky krystal je dobry...nedame na nej dopustit,je jediny co funguje i m.A nova vec co se m.zalibila je i voda po holeni od Logony...a to on na vody nikdy nebyl...Tato mu sedi...
Odpovědět
Profilova fotka
holky ted tu v tv hustili do lidi ze maslo je nezdravy a ze je lepsi takovy to umely mazatelny maslo, ale to je snad kravina ne? dyt to mazatelny je umelina =-)
Odpovědět
Profilova fotka
nahodou uz jsem to tady o tom Salvadermu kdysi rikala i verejne, ale zapadlo to :-p mia, mela bys prestat koukat na televizi, akorat te to blbne - maslo jsme tady uz davno probirali :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko no me to jako sokovalo s tim mazatelnym sracem, jak to ten doktor desne doporucoval, sem z neho byla zmatena jak lentilka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
obsahuje omega 3 tunak v konzerve? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
mio, staci kdyz si k cuchnes k maslu a margarinu a hned budes vedet, co je lepsi varianta :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jako ja vim ze je maslo lepsi ale ze to propaguje nestydate doktor v tv, to nedokazu pochopit :-D to jako potrebujou prodat stary zasoby mrgarinu nebo o co jim de? :-N
Odpovědět
Ale margarín a rostlinný tuk je něco jiného, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
on mluvil a mazatelnym maslu coz margarin, takovy to maslo v kelimku ktery nikdy neztuhne
Odpovědět
Jak se tu nedávno probírala výživa dětí, tak v termínové diskuzi už některé přechází na příkrmy. :-| Jedna mamina dvojčat, která jsou na umělým mléku a ještě nemají 4 měsíce, začala dávat mrkev. A už nějaký týden dává na noc krupici (jestli jsem to dobře pochopila, tak tu obyčejnou dětskou krupičku). A na dotaz, jestli to není brzo odpověděla, že sunar je drahý a její doktor jí to schválil ]-(
Odpovědět
Ale i v těch kelímcích jsou různé druhy. Něco je rostlinný tuk a něco je umělotina.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aha, ja myslela ze to jsou vsechno umelotiny
Odpovědět
Betel no ja jsem se take divila ze v par mesicich (3) zacala ta moje znama davat ryzovou kasi... Josefko nahodou pro me je to novinka roku...Ale i jak jsem si cetla,tak ten krem je na ceskem trhu novy...A tak jeste jednou dekuju za tip...No a alespon se to proflaklo na povrch a ted uz to vsichni vi a mohou z nej profitovat :-D
Odpovědět
A mimo to se jeste proflakla ma druha ikognito prezdivka :-D ...Tak psssst :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Doufám, že nevadí, že se vkládám do vaší diskuze (kterou už pár týdnů občas sleduji, aniž bych měla potřebu sama něco psát :-)), ale s tím máslem a tukem to osobně beru tak, že považuji za nejlepší variantu neztužený tuk. Máslo občas kupuji, ale jen kozí. A fakt jen občas. Jinak jíme ty roztíratelné tuky, ale mezi jimi a třeba Ramou je údajně rozdíl ve způsobu výroby. Takže např. Alsan Bio (taková kostka podobná máslu) nebo ty bio margaríny, co mají i v některých marketech, teď si přesně nevybavím název. Prima nebo tak nějak. V biokvalitě. Znáte někdo?
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, prijdou na tebe a jednu ti smaznou, me to taky tak udelali :-| ale zatim jakoby nic :-D bet, chapu spravne, ze dava krupici ve 4mesicich??? nekecej??? mazec.... Sunar je drahej jo? Sem si koupila pro sichr pixlu (doufam, ze ju nepouziju, ale co kdyby) a rikala sem si, jak to je divne levny :-D pro me vsecko, co je v kelimku a tvari se to jako neco na namazani (krome luciny a cottage :-D) tak je smejd a nejim to pro jistotu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe :-D jsem ted zmatena z tech margarinu a ztuzenyh tuku atd .... Takze jestli to dobre chapu ja, tak to tady shrnuju: Neztuzeny rostlinny tuk je proste tekuty olej a je v poradku ho konzumovat. Ztuzeny tuk je neco jako Hera na peceni - takova ta kostka - ta je plna trans mastnych kyselin, ktere jsou spatne. Margarin je vetsinou zuzeny rostlinny tuk v kelimkach, vyrabeny trosku jinak nez ty kostky. Vetsinou take obsahuje trans mastne kyseliny, ale v mensim mnozstvi a v soucasne dobe se vyrobci snazi vyrabet je uplne bez techto trans MK. Oboji je vyrabene pomoci hydroxidu a u obojiho se pri vyrobe meni chemicka struktura tuku a je nezdrave to jist, protoze to neni nasemu telu zname/vlastni - at uz je to v bio nebo nebio kvalite. Maslo je prirodni tuk, je sice nasyceny, ale kvalitni (zvlast je-li kozi a jeste k tomu bio). Tyto tuky potrebujeme v tele mit, takze neni potreba se kvalitnimu maslu vyhybat a pokud nesnite 1 denne, tak je naprosto v poradku zahrnout ho do jidelnicku. mia, doktori jsou schopni rict cokoliv ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, vyborny shrnuti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: Na těch nátěrkách je přímo napsáno NEZTUŽENÝ TUK. I když samozřejmě "vypadá ztuhle". :-D Jde např. o tento výrobek: http://www.biosfera.cz/rapunzel-prima.... Pečivo doma moc nejíme, ale když už, přijdou nám tyto neztužené rostlinné tuky mnohem zdravější než cokoliv z kravského mléka...
Odpovědět
No vsak prave proto jsem uplne mrtvy brouk :-x :-x :-x ...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zrovna dneska jsme s malou byly na další rodince, bylo to o kojení a výživě, tak nám paní doktorka říkala, jak se nemají předčasně zavádět příkrmy, že je blbost jak se píše, že nekojené děti by měly začít s příkrmama od 4. ukončeného měsíce, protože mají vše potřebné v tom umělým mlíku, že když už, tak by to bylo logičtější u kojených, protože tam to závisí na stravě matky, ale jinak říkala, že není třeba... a pak hlavně s velkýma odstupama zavádět ty příkrmy... No a kontrolovat složení pokud např, už teď někdo dává čaje, tak ty granulované jsou velmi často přislazované sacharózou a u sáčkových je zase riziko plísní... Malej od sestřenky (má 8 měsíců) už vesele tláská chleba s máslem :-N
Odpovědět
Profilova fotka
josefko presne tak jsem si to myslela, ja totiz jednou videla jak to mazaci vyrabi a bylo mi z toho dost divne :-N maslo ja miluju, zadny vyhybani :-D josefko mas zkusenosti s varenim ve slow cooker? ja zrovna zapla hromadu zeleniny s hovezim a tunou cesneku, sem zvedava co z toh bude :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mio, to je tohle? http://www.bilezbozi.cz/specialitky/m... co se v tom dela? Na co to je dobry?? Neznam, povidej, prehanej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abro jo jo to je ono, proste se v tom pomalu vari na mirne teplote takze to tam vsechno zavres a varis treba pet hodin i vic, ale teprve mi prisel tak prave koukam jestli tu s tim nekdo ma zkusenosti, tchyne a svagrova t maji a jedla jsem z neco jako gulas se zeleninou a bylo to moc mnam tak ted prave delam prvni jidlo
Odpovědět
Profilova fotka
manogue - to je bezpochyby zdravejsi margarin, nez ten, co koupis treba v Tescu, ale porad se na jeho vyrobu pouzivaji chemikalie. Slunecnicovy olej je tekuty a je vysoce nestabilni a aby byl tuhy, musi se jeho molekuly chemicky pozmenit a tim se znici a je pro telo skodlivy. Pokud nechces jist maslo (na kterem nevidim nic spatneho, pokud se ji s mirou a v bio kvalite) a chces jist opravdu zdravy tuk, tak muzes pouzivat bud kokosovy tuk a nebo treba cisty olivovy olej (polit si s nim chleba). Ja osobne bych zvolila kozi maslo misto toho margarinu - zvlast kdyz ho jis v takovem mini mnozstvi jak pises. mia nevim, se slow cookerem nemam zkusenost. erinko, to mas vybornou pani doktorku - asi jedna z mala. Mas velke stesti.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale neztuženým tukem právě není jenom olej a tuk tekutý... Mohou to být i speciálně připravené margaríny, které se od Ram, Perel a spol. neskonale liší...
Odpovědět
Profilova fotka
josef jsou ty omega3 v tunakovi v konzerve?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: Jenže kozí máslo jsem zatím v biokvalitě nikde neviděla... A po kravském se cítím zahleněná stejně jako po jakémkoliv jiném mléčném výrobku. :-( Kokosák taky občas používáme. :-) Jinak ten Alsan Bio je tuším kokosovo-palmový tuk...
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: P. S. Aha, tak není, mrkla jsem se na složení. :-) No to je jedno. Na pečení třeba lineckého cukroví se mi každopádně osvědčil víc než třeba máslo. A jak říkám, na mě je máslo takové těžké... a vůbec... je prostě z mlíčka, které špatně snáším. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?