Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
plastovy okna nesnasim, byla sem zvykla na dreveny,´sice stary, ale v pohode, a v tomhle byte jsou vsude plastovy (takovy smejdy, predchozi majitele setrilli snad na vsem a my to predelavat nebudem, pac tady nebudem bydlet celej zivot :-) ) no a teda rozdil je velikej, jednak ten byt vubec jakoby nedycha, furt musim myslet na vetrani, druhak ty plasty pracujou, takze zavirani terasy je spoluprace ruky a kolena :-N a tretak nez sem se naucila vychytavat, jak kdy a kde vetrat, taxem furt bojovala taky s plisni :-| Az budem stavet nebo pujdem do velkyho bytu, kde budem chtit byt dyl, tak rozhodne nechci videt nic z plastu na oknech :-D ten kokosak sem mixovala, nepomohlo, taxem ho zahrala a ono se to spojilo, snad to vydrzi :-)
Odpovědět
Jojo, taky jsem slyšela z více stran, že se plasťáky deformují :-| My si do našeho bydlení dáváme dřevěná eurookna. Sice je to skoro prašť jako uhoď (vzhledem k tomu, že jsou rámy slepeny z několik hranolů a napuštěné nějakým svinstvem, taky kdovíjak nedýchají a nedělám si iluze, že by se z nich nic neuvolňovalo; ale deformovat by se snad neměly), ale na RD se přece jen hodí líp, jsou nám sympatičtější a máme je od firmy, kde dělá M. kámoš. Chloe, chodili jsme do tanečních u nás na malém městě a byli jsme tam jedni z nejmladších (věkový průměr byl tak okolo 45, i víc :-D), ale líbilo se nám to.
Odpovědět
eri, jestli mate 40let stary okna, tak budou ale dreveny, ne? u plastovejch musi byt permanentne otevrena mikroventilace, jinak vubec nedychaj dreveny eurookna dychaj v pohode a europrofil jako takovej je docela vymakana vec..cim to napoustej, nevim, ale vim, ze v eu by snad meli postupne zakazat vsechny laky, ktery jsou skodlivy prirode(co se napr pouzivali na lakovani podlah apod)
Odpovědět
naši mají dřevěná eurookna (nařízení památkářů), vypadají dobře, nekroutí se a asi dýchají, jelikož plíseň žádná... a to s ní měli dost problémy - holt starej barák :-| pak zateplili a dali nová okna a vypadá to zatím dobře :-)
Odpovědět
Abra, pěkně jste zatančili. :-) hermi, u nás to bylo podobně, většina mezi 40 - 50. Oni tam chodili už několik sezon, takže to byli staří známí. Vždycky tam naběhli s piknikovýma košema, vytáhli jednohubky, skleničky, vínko a my jsme došli s PETkou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hele holky co myslíte:který pivo je míň kalorický - nealko nebo Dia pivo? =-) díky ;-)
Odpovědět
sari :-D ja tipuju, ze dia je min kaloricky.. chaar, to se divim, ze pamatkari chteli eurookna, normalne chteji repliku puvodnich - z masivu, tzn. z kusu dreva vcelku(europrofil je slisovany z platu dreva, a i diky tomu se nekrouti a ma danou urcitou sirku),masiv je samozrejme mnohem drazsi a jeho vyhoda je v subtilnosti ramu(ram je radove o 1cm uzsi, na druhou stranu vic podleha vlivum prostredi a dost casto se pri vetsich rozmerech krouti), takze v praze v pamatkovych zonach, kde jsme napriklad my, eurookna nepovoluji do ulice vubec, maximalne do dvora..ale to jsme hoodne odbocili, at na nas nebafne josefka:-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-D jsem se zapomnela pochlubit, ze jsem oficialne diplomovany vyzivovy poradce x-)
Odpovědět
josefko,co jsem udelalala? :-o :-o :-D :-D
Odpovědět
josefko, moc gratuluju x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Eri: To je zvláštní s těma starýma oknama :-o. Nám tohle starý nedělaly, ale relativně nový dřevěný těsní lépe a v ložnici se teda ráno můžem fakt koupat 8-(. Normálně to vždycky setřu hadrou, tu pořádně vyždímám a pověsím ven, stěrkou na okna setřu vlhkost na skle a pořádně vyvětrám. Pak to přetřu octem a jednou za týden savem proti plísni - pokud se objeví. Plísně jsou svinstvo, taky se jich bojím.
Odpovědět
Josefko, gratuluji x-) x-) x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefko, GRATULUJUUU :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zjistila jsem, že v yogashopu mají hodně bio oblečení. Včera jsem byla poprvé a moc se mi to líbilo....tak jen tak btw :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, taky gratuluju!!! :-) Ještě k těm oknům: dělá to hlavně v ložnici, začaly se hodně rosit, jak se tak naráz ochladilo, a pak ještě v kuchyni, asi že teď fakt každej večer vařím, nevím... Jinak hodně vlhko asi máme i z plínek, to se teda snažíme větrat, ale zas kvůli malé ne moc... No koupím to Savo a budu to pak hlídat, jak říkáte utírat a uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuji x-) tak jsem zkoumala okna :-D - me se dela plisen na tesneni ve sprchovym koutu :-(. Zkusim tu chytrou houbu od herminky, docela me to nadchlo :-D
Odpovědět
Josefko, gratuluji.
Odpovědět
Rumunsko od března 2010 zavádí novou daň z nezdravých potravin. Informuje o tom rumunský EurActiv. Získané peníze se následně použijí na financování zdravotnických programů. Tento krok se pravděpodobně stane precedentem pro ostatní členské země. Daň se bude týkat právnických osob, které produkují, dovážejí nebo zpracovávají nezdravé potraviny s vysokým obsahem solí, tuků, cukrů a aditiv. Konkrétně se zdanění dotkne produktů fast-foodů, sladkostí, zákusků, bramborových lupínků a limonád (kromě vody a ovocných džusů). Rumunský ministr zdravotnictví Attila Czeke v úterý 5. ledna sdělil, že zavádí tuto daň, aby se získalo více prostředků na státní zdravotnické programy. Uvedl, že požádal odborníky z ministerstva o návrh konkrétní podoby nové daně a přislíbil diskuzi s výrobci a distributory o dotčených produktech. Kromě získání financí vedl ministerstvo k rozhodnutí navrhnout daň také fakt, že stále více Evropanů trpí obezitou, cukrovkou a vysokým tlakem. Častější jsou také předčasná úmrtí. „Nezdravé potraviny zvyšují úmrtnost a zdravotnické výdaje, a naopak snižují produktivitu, kvalitu života a střední délku života,“ varuje dokument rumunského ministerstva. Dragos Frumosu, šéf Rumunské federace potravinového průmyslu, říká, že opatření zvedne ceny potravin a donutí výrobce přesunout podnikání do zahraničí, uvedla agentura Mediafax. Frumosu také podotýká, že návrh zákona byl předložen bez předchozí veřejné diskuze. “Fast-foodová daň” či “whooperová daň”, jak se poplatku za nezdravé potraviny také říká, byla dlouho předmětem diskuze v USA, ovšem nebyla zde nikdy zavedena. Zdroj: EurActiv.cz, http://www.euractiv.cz/podnikani-a-za...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nevíte něco o tom pivu? Jestli mi Catf nekecá? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja se sla mrknout a mame normalne tu plisen na oknech v loznici taky :-(
Odpovědět
Profilova fotka
betel, to je dobra zprava :-) Ja jsem zase naopak cetla, ze EU chce zavest novy zakon o potravnich doplncich, ze na trhu nesmi byt potravni doplnky s vyssi davkou nez je maximalni denni davka, coz znamena minimum a pro terapeuticke ucely naprosto nedostacujici. Myslim, ze to pochazi z Nemecka, kde se lide pravdepodobne zacali vice lecit prirodni cestou a poklesl prodej leku, tak farmaceuiticka loby zalobovala :-( Znamena to ztratu mnoha pracovnich mist v oblasti celostni mediciny a health shopu a vyrobcu vitaminu ... a nesmim pominout to, ze me to jako spotrebitele omezuje ve vyberu, jestli se chci lecit prirodni cestou nebo pomoci leku ]-( .... Existuje takova spousta vyzkumu, ktere potvrzuji dulezitost vitaminu ... Ted je treba temer epidemie nedostatku vit D, ktery je dulezity krom jineho i jako prevence nektere rakoviny. Soucasna minimalni denni davka je stanovena na 400IU a zjistuje se, ze to nestaci, ze je potreba dodavat 2000 IU denne :-S UK se zda, ze bude tenhle zakon bojkotovat a kdyz ten zakon projde, tak si chce vydobit vyjimku, ja verim, ze se jim to podari. Bohuzel tady v IRL je ministrini byvala reditelka nejake farmaceuticke firmy, tak ta ten zakon vehementne prosazuje ]-( ]-( ]-( ]-( a v CR je to podobny ..... mia, tak mozna se jednou stanu vasi sousedkou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sarinko, fakt nevim - rekla bych, ze nealko bude mene kaloricke, protoze neobsahuje alkohol - ale zkus se podivat na etiketu a nebo kontaktovat vyrobce, at ti posle energetickou hodnotu
Odpovědět
Profilova fotka
josefko tak to je narez s tema vitaminama, to uz teda podle me hranici s omezovanim osobni svobody, nesmis si vybrat jak se budes lecit ]-( nehlede na to ze bez vitaminu budou lidi cim dal tim vic nemocni 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
abra, super tanec :-) náš nech sa potom radšej ani nenatáča, to by bola hanba :-D 8-) josefko, gratulujem ;-) nám sa našťastie na oknách pliesne nerobia, možno aj tým že takmer vôbec nekúrime a často vetráme (aj keď máme teraz malé šťeňa, tak menej často než predtým, nech nám neumrzne :-)), ale v kúpelni je to už horšie, najhoršie že aj keď sa toho zbavím chemikáliami, o pár dní je to tam opäť ]-( ;-( ;-( bet, to znie super, kľudne nech to aj tu zavedú x-) inak dnes som bola u kamošky a mala upečenú (v domácej pekárničke) bábovku - plne celozrnnú, mňam, bola úžasná, keby mám pekáreň kam umiestniť tak neváham ani pol sekundy a bežím ju kúpiť :-) v novom byte na ňu určite budem myslieť x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia - presne ]-(
Odpovědět
jinak ještě k té výživě těhotných, jak to tu nakousla abra.... byla jsem na přednášce o kojení, bylo to na 3 hodiny, takže jsme měly doporučeno vzít si s sebou svačinku :-) no a asi půl hodiny po začátku přednášky už to začalo šustit :-D já jsem vytáhla krabičku s pokrájenou mrkví a jablkem a měla jsem láhev s čistou vodou... ještě asi 2 maminy tam měly jablko a jinak většina z nich vytáhla slazené bublinkové srágory, snickersky a tak podobně :-| já teda netvrdím, že moje strava je nějak extra zdravá (v porovnání s vámi rozhodně ne), ale teda v porovnání s tím, co tam tláskaly ty holky, jsem si připadala jak králík :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
roztomilej kralik chaar :-D
Odpovědět
nemluvě o tom, že se po mně ještě pohoršeně otáčely, co to tam jako křoupu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no ze sestydis, obtezovat svoje spoluobcany svym trapne zdravym kroupanim? :-N :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?