Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
no bez přeslazené tyčinky v šustivém, barevném, lesklém obalu je taková těhule téměř méněcenná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to aspon nos v ruce :-D :-D
Odpovědět
bych si mohla koupit jako rekvizitu :-D teď jsem na koníku koukala na jeden příspěvek, holka se tam chlubila tím, že ona teda na mimino bude prát v persilu a dávat aviváž, protože její dítě prostě nebude chodit ve věcech flekatých z ekoprostředků :-N to mě fakt dostalo...
Odpovědět
Profilova fotka
no co? prece nebudou chodit flekati, t je prece jasny :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
charleeene, ze sa nehanbis :-D a co zaujimave a poucne si sa o kojeni dozvedela? Mna cakaju prednasky v holandstine, takze neviem, ci vsetko pochopim :-N Ambra ma super clanok o kojeni a vyzive dojciat a batoliat
Odpovědět
juju, přednáška o kojení byla úžasná, super, perfektní, paní doktorka je supermanka :-D všechno nám krásně vysvětlila - jak jdou hormonální procesy v těle před porodem, během porodu, po porodu, jak se vlastně mléko tvoří, jak správně přikládat (a proč je to tak správně), jak poznáme, že to děláme dobře/špatně, jaké jsou nejčastější omyly a fámy o kojení a proč jsou chybné, dala nám na sebe mobil s tím, že můžeme kdykoli volat - i o víkendu (kromě nocí :-D), po přednášce ještě spěchala zpátky do nemocnice s tím, že tam má schůzku s nějakou maminkou, která má problém s kojením, tak aby jí poradila a pomohla... v porodnici bude taky k dispozici a prý minimálně 2x týdně si s novýma maminkama na porodce sedne a ještě jednou to s nima probere, případně prakticky vyzkouší a opraví... slyšela jsem o ní, že rozkojí každou ženskou, která kojit chce :-)
Odpovědět
chaar, tys jim tam urcite kroupala naschval vid? :-D josefko, gratulace a kdy teda otevrem tu nasi restauraci, at mas kde ten diplom poradne vystavit ;-)
Odpovědět
no a to ještě ta mrkev byla pěkně hnusná, tak jsem jí ani moc nesnědla, spíš to jablko :-N zbytek mrkve jsem dneska uvařila s bramborama jako přílohu, ale i vařená byla nic moc :-| a to byla bio :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar bio neznamena lepsi, to znamena nepostrikovana :-D ja tady zas preskladavam vsechny ty sladky sragory co jsme dostali k vanocum, zabira to misto a nejime to, teda m obcas jo ale toho moc radost nemam, to musim zas rozdat, hlavne ze jsem tchyni rikala ze uz zadny sladkosti :-N
Odpovědět
miuš, já vím, ale mamka mi ji kupuje s tím, jak mi dělá dobře :-N a já ji vůbec nebyla schopná syrovou pozřít :-S vařená se aspoň sníst dala...
Odpovědět
Profilova fotka
a ty celkove nerada syrovou nebo to byla jenom tahle? me se totiz obcas stane ze koupim mrkem a chutna desne josefko cucim na zravy a ukazujou jak je mliko dobry, je v nem vapnik kterej potrebujeme na kosti, vitamin A na oci a zuby, pijte melko je to zdrave :-D :-D
Odpovědět
já syrovou ráda, ale tahle byla taková hořká :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Chaar, někdy kupuji mrkev bio, někdy obyč, někdy dostanu domácí a je to várka od várky, na "typu" až tolik nezáleží. Shodou okolností jsem příspěvek o persilu a flekách četla taky :-| Ale je fajn, že to ta holka aspoň tak na rovinu přizná.
Odpovědět
Profilova fotka
mia, to je preci znama vec, ze mliko je zdrave :-D catf - no, jeste na ni musim trochu usetrit a pak do toho muzeme prasknout :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko sem si ted tak vpomela na pribinaka: zdaraviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii z posazaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No aspoň jste díky mě zjistily, že taky máte doma plíseň :-D Ale je to hnus, jsem to dnes pořádně studovala, fuj :-( Jak dojedem dom, musíme s tím něco udělat... Chaar, ty to mimčo trápíš hlady už teď, copak nevíš, že v těhu se má jíst vydatně a za dva?? ;-)
Odpovědět
eri, já vím, ale když já se pořád nemůžu donutit jíst ty dvojnásobné porce :-N jím trochu víc než před otěhotněním, ale ne o moc... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jak se te plisne ucinne zbavit kdyz tu nemam moznost koupit savi na plisne? :-. staci normalni cistici prostredek a ocet?
Odpovědět
hermi, ještě k tomu persilu - já jsem měla za to, že dětské věci se v konvenčních pracích prostředkách a avivážích primárně neperou kvůli tomu, že je to pro dětskou pokožku moc agresivní a může to vést k vyrážkám a alergiím... tu šetrnost k životnímu prostředí a ekologičnost v tomhle případě chápu jako podružnou :-N takže se mi blbě chápe, že někdo chce tohle dítěti dělat jen proto, že přece nebude mít flekatý věci jako děti eko-UFO :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar zvlast kdyz existujou doonce i dospeli co maji silnou alergii na avivaz nebo agresivni prsek na prani ]-(
Odpovědět
chaar, copak kazda poradna matka neplanuje minimalne chemickej praci prostredek pro mimina? to me teda fakt prekvapuje s tim persilem, to je docela drsny =-) dneska jsem nakoupila zasobu lifefood, mrkvanky a mexicky vitaplacky, cokolady a smes orechu a susenyho ovoce, ktera je moc dobra a je z ni fakt citit ta cerstvost x-) zajimalo by me, jestli se daji v cr vubec koupit orechy, ktere jsou tepelne neupravene(nepasterovane apod).. pro m jsem koupila novej krystal od alvy s ruzi a aloe a taky jsem koukala, ze alva ma novou dekorativku
Odpovědět
catf, tak to byl teda pořádnej nákup :-)
Odpovědět
mio - ocet je na plisne slabej, my s tim mame problem v zime, musime furt vetrat, mame to v rozku v koupelne a nic na to nefunguje, jen savo, zkousela jsem ocet, kys. citronovou, sul, frosh...
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, chudak dite, mrkev a jablko :-D u nas na prednasce zas byl boj o cukr do caje :-N nez se porvaly, taxem si dala dva hrnky caje a ony jenom jeden, zato pekne cukrovej :-D :-D S tim kroupanim se na me divali ze zacatku blbe kolegove v praci v kanclu a vis co?? Pak zacali sami od sebe svaciit :-D prej ze jim to moje pravidelny dopoledni a odpoledni svacinovy kroupani pripomina, ze by meli neco malyho snist a postupem casu se u nich vyvinul ten pavlovskyho reflex (je to ono, jak ti psi slintali, kdyt se zazvonilo? :-D ) a oni zacali mit hlad, kdyz ja sem zacala kroupat svacinu :-D zajimavej pokus to byl :-D takze sem jim tim vlastne pomohla k pravidelnejsimu stravovani :-D ZASE se nam zmenila voda, opet me nepere sliz, dohaje, me uz to vazne nebavi, dokonce ecover zacal delat neplechu a nechava pradlo divny, takovy sedy a nedoprany (davkovani ok dle navodu a belidlo pridany a stejne nic!!) . Fakt me to stve, pac sem zrovna prala mimini veci, takze mam nastesti ve slizu nebo ecoveru vyprany veci, co prijdou do nejvetsiho kontaktu s kuzi (pleny, body) a ostatni sem musela vyprat v lovele :-| ]-( ;-( fakt se picnu, to musi proste bejt tou vodou, mam s tim problem pravidelne cca kazdyho ctvrt roku... ale jakto??? Dneska sem si delala k snidani ryzovo-kokosovy kakao, mnam, to byl luxus, normalne nechapu, jak nekdo muze pit normal mlecny, ta chut toho ryzo-kokosu je uuuuzasna, mnaaam :-)
Odpovědět
abro, tak to je naprd s tou vodou :-| mně teď poslední várka slizu taky prala nějak divně, dneska budu dělat novou, tak snad to bude lepší :-| ale musím říct, že jsem to nevydržela a jedno povlečení, které bylo fakt takové zašlé a zažloutlé, jsem vyprala ve zbytku chemie, co jsem tu měla...
Odpovědět
chaar, nakup to byl poradnej a pocitila to hlavne penezenka :-( ..ty lifefood veci jsou fakt drahy..az budu mit vic casu, tak si musim koupit tu sisicku na ovoce a delat si ty placky sama, protoze na tom vubec nic neni.. musim vam hrozne moc doporucit neprazeny kakaovy boby lifefood..jak jsem si koupila tu smes orechu a ovoce, tak je jsou tam a jsem uplne v soku, jak jsou vyborny...mam doma lifefood raw mlety kakao, ale ty boby jsou proste famozni x-) x-) http://eshop.lifefood.cz/index.php?ma... a tenhle mix orechu a susenyho ovoce je nejlepsi, co jsem kdy mela x-) http://eshop.lifefood.cz/index.php?ma... ja ted peru prevazne v ecoveru, ve slizu pouze rucniky a uterky na vyvarku, protoze ecover je do 60°, jinak se nicej ty praci enzymy a pripravek ztraci smysl.. mam i ecover avivaz a koukam i po prirodnich avivaznich ubrouscich do susicky(zatim jsem videla jenom v usa) ja nedam dopustit na octovej frosch plus mam i frosch na wc ...plisen jsem s tim ale cistit nezkousela, i kdyz si myslim, ze na plisen treba na oknech by mel ocet fungovat taky slusne, protoze i ten dezinfikuje a zabiji bakterie..plisen se udela stejne i po aplikaci chlorem, pokud ma prostredi, ve kterym se ji dobre vegeti
Odpovědět
Profilova fotka
rosi ty jo, ja budu muset neco sehnat, v anglii savo nesezenu =-)
Odpovědět
Ahojte,Josefce samo take gratuluji... Jinak na plisen jen savo...Mius co na to dat ten MMS :-D Ja Ecover take vzdala...mame myslim fajn pracku,pouzivam ecover belidlo...ale vetsinou to bylo bud mizerne vyprany nebo zaprany...Tak jsem koupila Frosch...ten je lepsi...Jak avivaz tak prasek...Co nadelam... Dnes mam tak hruznou plet,ze jsem s m.nemohla jit na dlouho planovanou spol.udalost...Proste neslo to ani zamaskovat,nic :-S ...tak budu do zitrka sama doma 8-( ... Catf ty jsi mi to uz stokrat psala...ale ktere firmy maji pletove/kvetove vody bez alkoholu na oblicej???Florame??A jeste nekdo??
Odpovědět
Profilova fotka
chloe no jo vidis, to je napad, ja to fakt zkusim :-D jinak zatim jsem na 5ti kapkach takze koupel jsem jeste nedala ale chystam v pondeli nebo v utery, to vis, uz radsi postupuju dost opatrne :-N :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Chaar, je v pořádku, že nejíš o moc víc, pokud vím, mělo by se v těhotenství jíst cca o 20 % více než před ním. Ad persil - mám dojem, že existuje i nějaký sensitive, který lidé používají pro děti. Ale aviváž je blbost největší, tu používám jen na elektrizující věci a pro dítě bych nedala ani tu od Ecoveru. Catf, tos mi připomněla, že tu mám pořád tu bílou Lifefood čokoládu. Nechcete ji některá? Já peru stále převážně ve slizu (z mýdla ze Schleckera), teď jsem tu měla pár várek "lepších" věcí (oblekové gatě, plesové šaty, svetry), tak jsem je oprala v Ecoveru nebo Ulrichu (obojího mám už zbytečky, tak si je šetřím :-D). Chloe, ještě Nobilis: http://www.nobilis.cz/index.php?page=...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?