Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
juju, tu váhu neřeš, já jsem v 7. měsíci měla navrch 3 kg a až potom jsem nabrala další 4 :-) A sestra i doktor nedělali žádnou vědu z toho, že nepřibírám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju rika se to - hlavne si dej pozor na takovou klasiku jako jsou lusteniny, cesnek, cibule atd ...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, zeby to moje mliko bylo divny kvuli tomu ze sem to jeste ohrivala?? to je mozna ono, ze? jaky davas pomer voda:mandle? juju, jeste nemam termin, az za 6 tydnu, tedka sem mela nejaky problemy, tak sem si odskocila chvili polezet :-N eri, ja v 8 metru 12 kg nahore :-( chci taky malo pribirat :-(
Odpovědět
já jsem na konci šestého měla nahoře 2 kila a v pohodě ;-) nikdo nic neříkal :-)
Odpovědět
Profilova fotka
m vcera poridil slow cooker, jak se tesim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko vyplati se obcas koupit Evian nebo na tom nic neni? =-)
Odpovědět
abro, hazim to tam nejak od oka, cca 1:3 mandle:voda ..budes to muset vyzkouset, co ti proste chutove sedne ja dneska napriklad dala velkou hrst kesu a mandli, zalila 0,2l vody, dala dve lzice lipovyho medu, az se to rozmixovalo na hustsi mliko, pridala jsem jeden cerstvej banan a jeden mrazenej, prilila jsem jeste cca 0,3l vody a mela jsem z toho dve plny 0,3l sklenice vynikajiciho oriskovobananovyho mlika...mnaam x-) x-) mio, a proc zrovna evian?
Odpovědět
Profilova fotka
catf a mandle loupeš? nebo jen tak? A ty mrazíš banán? jsem ještě neslyšela, jsem malej experimentátor :-)
Odpovědět
erinko, mandle kupuju uz loupany, ale samozrejme, kdyz je pres noc namocis, tak je rano v poho oloupes, ale je to prace navic jj, vypada to, ze banan je zmrazitelnej, m ho soup do mrazaku a v poho :-) je to dobry i na to, ze mam rada ty koktejly studeny, takze mrazeny ovoce je na to idealni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky, Catf :-) prohlížela jsem o víkendu všechny ty hrkátka akousátka, co se nám nashromáždily ( já jsem nekoupila nic) a zjistila jsem, že 2 jsou z PVC :-( To je hrůza, že je legální z toho vyrábět hračky... Já jsem si řekla o kousátka z kukuřičnýho škrobu, snad to není z geneticky modifikované kukuřice :-N Ach jo.... Asi budu muset každýmu říkat, že nechci superplastový hračky (od sestřenky malá má minikuchyňku, miniobchod s plastovou ovozel....teďka jí chcou koupit miniPC... :-( ), ale látku, dřevo...
Odpovědět
Profilova fotka
jupiii, dneska me poustej domu, huraa :-) Rano sem dostala kafe uz rovnou, jeden jakejsi tvarohovej dezert a termix a opet dva rohliky, vecer si udelam ovesnou kasi, ja se taaak tesim, hodim do ni lneny seminko, rozinky, slunecnicovy seminka, orisky, vanilku, med, jezis to bude dobry :-) catf, tak pomer sem mela podobnej, jeste to asi prozkousim, ja bych chtela cisty mandlomliko na ranni vlocky, pac si je dochucuju pokazdy jinak tak aby se me to nebilo, jak dlouho me v lednici to domaci mandlomlliko vydrzi?
Odpovědět
Abro, to je skvělé x-) Tak ať jste s malou Abrou už v pořádku minimálně do porodu!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf protoze se to desne nafukuje jak je to zdravy tak by me zajimalo jestli je ta voda fakt lepsi :-N
Odpovědět
mio, osobne si myslim, ze neni, ze se jim pouze podarilo diky skvelymu marketingu z toho udelat predevsim ve stredni a vychodni evrope high society vodu..zajimave je, ze napr ve francii, italii a v nemecku je evian stejne drahy jako ostatni prodavane mineralky..nevim, jak je to v uk na druhou stranu pro tebe bude stejne nejdulezitejsi pomer mineralu v ty vode a k cemu by ti mely slouzit a hlavne, jestli je vubec potrebujes doplnovat.. abro, dobra zprava x-) ted doma echt ocenis vsechny zdravy ingredience....brr, ja kdyz slysim termix, tak se z toho i na dalku osypavam :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra, gratulujem, snáď už bude všetko v poriadku :-) inak mám vcelku blbú otázku, ale ako sa vlastne robí ovsená kaša? :-N |-| čo sa týka evianu tak v UK je tiež cca rovako drahá ako ostatné vody, maximálne o pár pí drahšia, ale rozdiel nie je nejaký markantný (aspoň cca 2-3 roky dozadu na benzínkach to tak bolo)...vždy som ale radšej uprednostnila hocičo iné keď som bola smädná, evian som mala raz a nijako veľmi ma teda neoslovil :-)
Odpovědět
Taky mám dojem, že Evian vyšel podobně jako ostatní vody (zbaběle přiznávám, že londýnská voda nám nechutnala a kupovali jsme si ve flaškách :-N ).
Odpovědět
Profilova fotka
Abra - velka gratulace - jsem si rikala, jak by se asi tvarili, kdyby vedeli, co si o te jejich strave myslis a co nam tady pises a jak z toho mame vsichni pomalu osypky mia :-D - podle me je jakakoliv voda (treba i super dobra) v plastove lahvi potencialne rizikova. Buh vi, jak ty lahve uskladnujou, vozi se to s Fr, takze v lete to muze jet na horky korbe .... radsi si porid filtr a filtruj normalni vodu - tot muj nazor. kessinka - vezmes ovesne vlocky a rozvaris je ve vode nebo v mlece. kdyz je namocis pres noc, vari se to kratsi dobu. To je zaklad - pak tam muzes prihodit cokoliv chces - orisky, seminka, ovoce,kousek horke cokolady .... erinka, zrovna jsem si to same rikala, kdyz jsem videla hracky deti svych kamaradek - hlavne jsem premyslela nad tim, jestli treba rocni nebo i dvoulete dite opravdu potrebuje 100 hracek. Podle toho co vidim si stejne vsechny deti hrajou jen s par a ostatni nekde lezi v koute. Jinak vam zavididm, ze tak malo pribirate - ja za to sve kratke tehu obdobi dala 2kg ]-( .... nahoru sly dobre, dolu uz to bylo horsi.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, no my sme boli cca 40 míl od Londýna a tiež sme mali nič moc vodu, chlapci to riešili colou a ja s priateľom čajmi :-N (priateľ väčšinou len keď som tam bola ja a uvarila mu ho 8-() josefka, ďakujem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si teda kaši dělám tak, že jemné vločky zaliju vařící vodou už se vším, co tam chci mít a nechám pod pokličkou, podle toho jak moc spěchám :-D Josefko, právě se děsím toho kvanta hraček, tak si říkám, že ty "zdravější" hračky jsou dražší, tak jich snad nebudou tolik kupovat... Vždyť jak já jsem si vyhrála s barevnejma dřevěnejma kostkama, krabicema od těch kostek a pod.... aspoň se rozvíjí fantazie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
eri, bohužiaľ aj tu je to ako pri strave, väčšina si radšej kúpi veľa lacnejších "šmejdov" ako málo kvalitných hračiek/jedla :-. a pritom to v konečnom dôsledku finančne vyjde pomaly rovnako
Odpovědět
Profilova fotka
dekuju, ja normalne piju z kohoutku ale tady mi nechutna zrovna moc a prave ze tu ten evian neni o moc drazsi a chutna mi, zapomela jsem na tu plastovou lahev, tak ja si poridim ten filtr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
presne to jsme si rikali s tema hrackama taky.
Odpovědět
Profilova fotka
s tema hrackama souhlasim, akorat to pak lezi ve skrini, zbytecnej bordel v baraku, par jich staci, co si pamatuju tak s bratrancma akamradama jsme si jako maly s kupovanejma hrackama nejmin, kamaradcinu malinkou dceru zajima tak akorat stereo, mobil a klice :-D
Odpovědět
holky, mohly byste mi prosím poradit nějaké odkazy na recepty chutných a zdravých jídel? díky ;-)
Odpovědět
Ahojte tak jsem si koupila ryzove mleko a docela ok,s Ovomaltinou ani neni poznat ze by melo divnou chut. Menim take homeopata,pac po pul roce uzivani homeopatik na reseni hormonalnich problemu se nic nedeje...A ja trpim dal...Nevim,zda na to homeopatika nestaci,nebo je to homeopatem....Mivam tak 2tydny pred m.tak velmi natekla a bolestiva prsa,ze se jdu zblaznit... :-S a nevim co s tim,ale do HAK se mi opravdu nechce. Ad Evian apod.: http://www.izurnal.sk/index.php?optio...
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.varimezdrave.cz/
Odpovědět
co se týče hraček, tak dítěti naopak velké množství hraček neprospívá - může se to pak odrazit (prý) i ve schopnosti soustředění a koncentrace na určitou věc... četla jsem jednou rozhovor s nějakou odbornicí na problémové děti a prý často stačí tomu dítěti vyházet většinu hraček a pak se i ve škole lépe soustředí a tak... ale to jsem jen četla :-) moje konkrétní zkušenost s kamarádčinou holčičkou, kterou jsem hlídala - když dáte dítěti 1 hračku, tak si s ní hraje... když mu dáte 2, tak si jednu z nich vybere a hraje si s ní... když mu dáte 3, tak se neumí rozhodnout, nevybere si, nehraje si a řve :-N :-D takže já už předem po rodině roztrubuju, že hraček málo a když, tak kvalitní - dřevěné, látkové a tak... já jsem zatím koupila jen jednoho takového mazlicího "medvídka" - má hlavičku a tělo tvoří jen látka s uzlíky v rozích :-) a docela se mi líbí hračky od Lamaze - jak mají takové ty různé šustivé části, které šustí a praskají, když se na ně sáhne a tak podobně... jo a jsem velký nepřítel jakýchkoli hraček na baterky, hrajících věcí a samozřejmě plastových blbostí ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
chaar ja bych tomu verila, synovec ma tuny hacek vsude a nedokaze soustredit na nic krome na Ninntedo a Wii, to bych decku v zivote nedovolila
Odpovědět
já jsem to viděla fakt i na tom několikaměsíčním dítěti, když jsem jí cpala 3 různá chrastítka, tak pořád jen řvala, ale když jsem jí prostě jedno vrazila do ručičky, tak si s ním hrála a pohoda :-) a ještě jeden postřehodotaz - kámoška dává holčičce na žmoulání křupky... když jsem to viděla prvně, tak jsem se trochu zhrozila, ale pak jsem si tak nějak uvědomila a zjistila, že 1) jsou to kukuřičné nebo pohankové křupky ze zdravé výživy, 2) ty křupky se jí dobře drží a v pusince hned rozpouští, takže nehrozí, že by jí to zaskočilo nebo že by je vdechla, 3) lepší než kdyby žmoulala bílý rohlík - je moje úvaha správná? že je to vlastně teda správná/zdravější varianta?
Odpovědět
Chaar, úplně mě děsí, kolik hraček na baterky má synovec, nehledě k tomu, že většinou vydávají nějaké zvuky, hrůza :-o Navíc mi připadá, že plastové hračky jsou daleko náchylnější k pokažení. Druhá věc ale je, jak to bude vypadat, když dítě začne chodit do školky a přijde tam do styku s lecčíms, ostatní děcka mu budou vykládat o tom, jaké mají úžasné auto na ovládání nebo panenku šušu... Ale asi tu platí totéž, co u jídla - snažit se to ovlivnit, dokud to je možné :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?