Menu Forum

Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

7. kvě 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 mio, ty na sobe vyzkousis kde co emoticon emoticon

juju, ja male dudlika urcite dam emoticon ale jinak ty ostatni veci, jako zvukovy hracky, vybracni kresilka atd to nee. Co sem teda poridila (dnes mi dovezou) je HACKA http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm , segra se jako decko rada nechavala houpat v natazenym prosteradle a pekne v tom usinala, takze se me to zda fakt dobra vec emoticon uz se tesim, az to m. zavesi, sem zvedava, jestli se to vejde na dve mista, co bych chtela. Taky se moc tesim, az vyzkousim satek emoticon byla sem na kurzu vazani a je to fakt jednoduchy a desne prakticky emoticon
Rodit bych chtela do vody s levandulovym eterakem, kdyz to bude mozny, me to hrozne moc uklidnuje, na mimco maj takovej prenosnej monitor, jenom ti to jakoby prilozi na bricho bez jakychkoli popruhu, vypada to jak mala baterka, blby je, ze kdyz se pa nebude cokoli zdat, tak proste je potreba vylezt z ty vany a presunout se (zas ale v tom pokoji jde o par kroku ke stolicce, takze snad to nebude tak hrozny...). No sem zvedava jak to dopadne, pac mala abra me utvrdila v tom, ze ona si bude sama planovat, kdy a co a jak jako bude, takze snad se mnou v tomhle bude souhlasit emoticon

holky, ty hracky cpe dite do pusy pomerne dlouho, treba rocni decko uz si hraje s kde cim, a treba dreveny kostky sou idealka (staveni vezi a nasledny boreni atd emoticon ) no a prave jako o to mi slo, ze jako tomu decku poridit drevo (pac uz je dost velky na takovou hracku) , ale zas ne jako bez ty upravy... No fakt nevim, znamej rikal, ze jsou laky, ktery sou delany primo pro veci pro maly decka, treba postylky se tim natiraji a ze "pry" nic neuvolnujou, JENZE to uz sme slyseli tolikrat zejo...
7. led 2010 v 08:30  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
Registrovala se 13. ledna 2007 na beremese.cz. Přidala 519 příspěvků.
  • Svatba byla 17. září 2006
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Mia ja jsem si take rikala,ze to budu jist po tunach pokud to ma mit takove ucinky emoticon emoticon.

To uz mate 3???A to zvladas??? emoticon Ja mam dva pudly a je to na hlavu emoticon
7. led 2010 v 09:09  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 chloe, ty mas dva pudly? emoticon ja jednoho emoticon
7. led 2010 v 09:10  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Abra ja vim a z tve fotky je to vic nez zretelne emoticon .Jojo dva bile,maleho a mensiho
7. led 2010 v 09:33  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
Registrovala se 27. října 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 170 příspěvků. Má 13 přátel. Region Kroměříž.
  • Svatba byla 31. května 2008
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
Registrovala se 27. října 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 170 příspěvků. Má 13 přátel. Region Kroměříž.
 Tak plné kojení do roka si představit neumím. Asi jsem krkavčí matka, protože už se těším, až začnem s příkrmama a já budu moci malou nechat na hlídání i na 3 hodiny a nebudu muset trnout strachem, jestli už nemá zase hlas. O Vánocích jsme byli s m na badmintonu a vyšlo to taktak. Někde jsem četla dokonce plné kojení do 18 měsíců, prý ale hodně záleží na stravě matky.

Juju a počkej, kolik za ty plenky ještě utratíš. Je to nebezpečný koníček emoticon A na ty látkové panáčky je návod na výrobu v knížkách od Hofhanzlové, Zdraví pro ženu a dítě přírodními prostředky, nebo Nastávající a kojící maminky si vaří chutně a zdravě. Mám je teď půjčený z knihovny, ale jenom jsem je prolistovala. A počítač od 9 let mi příjde jako utopie. Vždyť už dnes snad mají na základce nějaké ovládání PC ne? Já jsem sice chodila do výběrové třídy, ale měli jsme programování v 5. třídě a to byly počítače ještě vzácnost.
7. led 2010 v 10:05  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
 Juju, já třeba to monitorování za tak důležité nepovažuji. Teda to nepřetržité. On taky existuje přístroj, který by měl jít ponořit i do vody a ozvy zkontrolovat. Ve Zlíně se do vody rodí. Já epi neměla, tam kde jsem rodila, ho je zvykem používat až když je opravdu potřeba. I když ke konci jsem si říkala, že už by mi ho nabídnout mohli, ale byla mi hanba si o něj říct. emoticon

Abro, tak držím palce, ať ti tvé rozhodnutí ohledně hraček vydrží. My jsme vibrační křesílko pořídili a nemůžu si ho vynachválit. Malá v něm zrovna spí. emoticon
7. led 2010 v 10:11  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
 Nevím, co je myšleno tou ekologickou likvidací, ale třeba v DM mají krabici na sběr baterek a malých elektrospotřebičů, viděla jsem to i myslím v bille. Ta ekologická likvidace je něco speciálního?
7. led 2010 v 10:12  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 bet a ty používáš i ty vibrace? já to mám v plánu jen na poponášení, třeba když budu v kuchyni, on šátek je sice fajn, a včera jsem s malou zvládla i udělat jednoduchou večeři, ale není to ono emoticon

musím se teda podívat, jestli i u nás v DM mají nějakou krabici, zatím jsem si všimla jen v Hrušce na baterky...

Juju, mně už v plínách lítá asi 7000 emoticon a už pomalu nemám, co bych prodala, abych mohla ještě něco koupit emoticon
7. led 2010 v 10:27  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 bet , vibrujete jo? emoticon ja sem to videla a uplne me to vydesilo emoticon no cas ukaze, treba za par mesicu budu mit to samy emoticon no ale pevne doufam, ze na usinani pomuze ta hacka misto vibratoru emoticon
to plny kojeni tak dlouho si neumim predstavit uz ted emoticon no uvidime emoticon

chloe, nojo vlastne, fotka emoticon
7. led 2010 v 11:16  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
 Eri, jojo, občas vibrujem emoticon Já si taky neumím představit, že všechno dělám se šátkem, jak občas někde čtu. Asi je to o zvyku.

Já teď četla dobrou myšlenku: dokud jsem neměl děti, měl jsem 5 teorií správné výchovy, teď mám 5 dětí a žádnou teorii emoticon
7. led 2010 ve 12:05  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
 Možná bychom si měly založit podobnou diskuzi na koňovi emoticon
7. led 2010 ve 12:07  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
  • Svatba byla 7. května 2011
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
  • Svatba byla 7. května 2011
    Slovensko
 bet, myslím že už tu návrh na podobnú diskusiu na koňovi bol, a myslím že neuspel..ja osobne si vaše starosti a dilemy ohľadom tehotenstva a detí rada prečítam, aj keď (predpokladám že) najbliších pár rokov sa mňa osobne týkať nebudú emoticon
7. led 2010 ve 12:32  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 abro no kdyz to ji josefka tak to musi byt bezpecny emoticon ale s tim savem to michat nebudu emoticon
chloe no zatim jsem na infarkt nez se ta nova usadi, snad to bude brzo emoticon
7. led 2010 ve 12:39  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Abro, kde se chystáš rodit (jestli to není tajné)?

Betel, slyšela jsem z více míst, že plenky jsou "nebezpečný koníček". A furt naivně doufám, že tomu nepropadnu a budu nakupovat jen umírněně emoticon

Hacka se mi líbí, ale asi ji člověk musí mít pořád na jednom místě, že? Moc si neumím představit mít hák na ni v každé místnosti, v tom mi připadá praktičtější lehátko (nevěděla jsem, že vibrují emoticon).

Kdysi jsem na koňovi zahlédla téma Ekomaminky. Ale nevím, nakolik to tam žije.
7. led 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 ekomaminky nefrčí emoticon tož to asi budem okupovat tady emoticon
7. led 2010 ve 14:12  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 jen tady zustante, rada si vas prectu a poucim se emoticon a uz bych nezvladala chodit na dalsi diskuzi. Vzdyd je to tady tema, kam se to hodi.

Ja se naivne tesim, az budu jednou kojit, ze budu kojit do roka emoticon - ale pravdepodobne jeste nevim, o cem mluvim emoticon

mia, vcera jsem napsala prispevek, ale smazal se mi - prepisovat ho nebudu, ale jenom se te zeptam, co vsechno beres - aby to pak nebylo spis kontraproduktivni.

Jinak ja jsem s Macou zatim spokojena - mam necekane peknou plet a to i v obdobi MS.
7. led 2010 ve 14:59  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 ted beru to savo takze skoro nic krome vitaminu na vlasy, az skoncim se savem tak chci pridat vitaminy na plet a jinak pravidelne beru C, B, E
7. led 2010 v 15:05  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 teď jsem mimo, ale jaký savo?? emoticon
7. led 2010 v 15:33  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 bet, ta diskuze by se me libila emoticon az tady zacnem holky rozcilovat s deckama, tak nejakou takovou zalozime ne? emoticon

hermi, tajny to neni, ale rasi ip emoticon na verejny diskuzi clovek nikdy nevi emoticon
Tu Hacku budu mit asi primarne v loznici, ktera je stejne spojena s obyvakem, pak budu mit v obyvaku jeden hak, kdyztak abych to mohla prehodit, kdyz bysme spaly s malou abrou mimo loznici a do kuchyne mam normal detsky lehatko nebo kdyztak napolohuju kojici polstar emoticon Dneska me hacka dorazila a vypada to uzasne, sem na to fakt zvedava emoticon

taky me dorazila miminova weledi kosmetika a nejsou cesky popsany obaly, jenom nemecky (ani aj, ani fr, ani sp, to je k zlosti, ja nemecky zrovna ne ee emoticon ) jenom vnejsi krabicky maj nalepku v cestine, takze sem si to musela popisovat sama, jinak bych byla schopna male namazat na zadek olej na koupani emoticon
7. led 2010 v 16:38  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 erinko MMS, lecba chlordioxidem emoticon
7. led 2010 v 17:25  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
  • Svatba byla 27. července 2007
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
  • Svatba byla 27. července 2007
    Slovensko
 abra, s tymi kockami by som to vyriesila tak, ze ich kupim v bio obchode alebo bio certifikatom a potom by to malo byt ok. Ja to budem tiez tak riesit, uz som aj jedny obzerala ale manzel pozrel na mna ze ci mi sibe ved som len v 5 mesiaci emoticon ta plachtrova koliska sa aj mne paci, ja som tiez nad podobnym uvazovala ale mi mame extra maly byt a ledva sa nam tam zmesti koliska/kolebka.

tie plienky su podla mna fajn vec a treba byt racionalna - ved vsetky tie vzory a farby mimco nevidi a treba len kupit mnozstvo co potrebujeme a typi ktore nam a miminku vyhovuju. Ja som zatial objednala 15 nohavickovych (Imse Vimse flanel a frote pre novorodenca a ostane bambusove S velkosti ako babylucy a tots bots a 3 pancelove od Popolini) + 3 PUL Imse Vimse nohavicky + 12 rozlicnych stvorcovych bud biobavlnu alebo bambusove - to by malo stacit nie? no a doplnky ako flisove separacne vlozky, vkladacie stvorce aby som nemusela cistit kaku ale splachnem do zachodu a snapi sponky - tak a hned 260 euro - uff emoticon

ja vam to s tym porodo do vody zavidim, moj manzel a lekar o tom ani pocut a napodiv tu v Antwerpach sa to takmer vobec nerealizuje, tak neviem kde by som sla emoticon
7. led 2010 v 17:35  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 juju, záleží, jak moc budeš přebalovat, máš i jiné plínky na pusinku a tak? A ty PUL bych radši vzala různé druhy, mně se za začátku IV zdály supr, ale teď mi přijde, že nesedí tak dobře, je blbý, že ty suchý zipy nejdou přes sebe...a to většinou kakáme do nočníku, myslím, že by nám to proteklo kolem nožek přes ty IV emoticon
7. led 2010 v 18:02  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mne se ted hodi, ze kecate o minimach, mam ted spoustu prace, tak to jen tak letemsvetem prelitnu, zakroutim hlavou a nemam ani cim prispet do mlyna emoticon
taky by mi bylo smutno, kdybyste zdrhly, ale zas chapu, ze clovek tihne k diskuzim na tema deti, pokud uz je ma doma(ci ocekava)

josefkou, nejak mi uniklo, co mas na mysli tou macou..to neni ten maca koren nebo jo?

maminy, kouknete nekdy na www.fler.cz na prodejce Zoo..dela primo nadherny latkovy panenky, ze i ja slintam a poridila bych si jednu klidne pro sebe emoticon a Amelka kresli krasny obrazky i s pribehama a taky sije krasny panenky..
7. led 2010 ve 20:42  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 zas koukam na porad o manipulaci zakaznikem na obalech jdla, to je sileny emoticon na vsem je napsany pridana omega3, majoneza s napisem ze je zdrava protoze je prirodnim zdrojem bilkovin emoticon
7. led 2010 ve 21:42  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Mius tak jsem se podivala do te vasi pejskarske debaty a pocetla si jake mas s tema trema trable emoticon .Ne ze by mi to nebylo nezname emoticon .

Catf vsak by to mela byt ta peruanska kytka...posilala jsem odkaz na predchozi strance...Pokud je tak dobra,sama bych ji chtela vyzkouset...ale stejne jako Mia toho uz beru tunu emoticon ...Tak pockam az co mi povi ten novy homeopat.
7. led 2010 ve 21:49  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 chloe, mne se ta maca mezi tema plinama nejak ztratila emoticon

tak tuhle macu asi teda bastim v lifefood cokosce emoticon
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=1382&zenid=2c05eb4681f8d4c6389d62b1bb90e2e9
7. led 2010 ve 23:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Ahojte,tak jsem dostala od meho g.predepsane nejake hormony,a ze je musim brat.Tak jsem z toho cela spatna,co budu delat.Je to nejaky Progyluton...cetla jsem si neco...ale ma to stejna,mozna i horsi rizika nez HAK a to bych to mela brat 6 mesicu... emoticon
8. led 2010 v 09:59  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
 Ahojte!
Taky sem nestíhám moc chodit, a co jsem posledních pár stránek prolítla, rovněž bych neměla čím přispět - zkratky plín mi přijdou jak mendělejevova tabulka, a i v té bych se nejspíš vyznala líp emoticon

Abro, jsem moc ráda, že už jsi doma a držím pěsti, ať už všechno dobře probíhá! Nemocniční strava je teda děs běs, nejhorší je, že není ani pojem o tom, co je a není zdravá výživa, což příliš ve zdravotnictví nechápu emoticon Jedna věc možná je, co to znamená a druhá, kolik by to stálo a co by to znamenalo za změny (dodavatelé apod.). Z tohohle kolotoče nejspíš taky nebude lehký se vymanit.

Chloe, to bylo kvůli více problémům, proč Ti předepsal ty hormony? Páč s nafukováním v oblasti hrudníku mám týden před ms problémy taky, pár měsíců zpátky. Naběhnou, jsou vidět žíly (na mojí průsvitné kůži k tomu není potřeba příliš), a tak od 3. dne ms se to pomalu vrací k normálu. Stejně musím na každoroční prohlídku, tak se objednám a jsem zvědavá, s čím odejdu já.

Zoo je fakt super, mám uloženou její starou stránku tady z beremka, má skvělý nápady!
http://www.beremese.cz/photos/zoo
8. led 2010 v 11:19  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja beru koren Maca.

chloe a delal ti nejake hormonalni vysetreni nebo ti je narval jenom na zaklae toho, co jsi mu rekla?
8. led 2010 v 11:23  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 No vysetreni a vse je ok,nemam zadne patologicke nalezy,tedy to je pry hormonalni...on mi stale tlacil HAK,ale ja ji nikdy nebrala,....jenze kdyz ta homeopatika nezabiraji....Mam jit na specialni endokrinologicke vysetreni...a v pondeli jdu k tomu novemu homeopatovi.Samo,ze s tema praskama pockam,cetla jsem ted na netu neco vic a pokud to bude mozne chci je nebrat...Jen najit nejakou alternativni nahradu na srovnani tech mych hormonu...Zkusit Macu bych teoreticky jeste mohla...Ale jsem po te hormonalni strance tak rozhazena,ze si pripadam jak tehotna v menopause emoticon ...samo tehotna nejsem a v menopauze take ne...alespon podle dnesniho vysetreni emoticon
8. led 2010 v 11:39  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš