Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
uz mi to taky prislo - uz jsem zaukolovala m. at mi ji koupi (nejak jsem si vycerpala ceske konto 8-() Ad makadamiove orisky? herminko, to je zapeklita otazka - tak nejbliz mi pripominaji namocene a oloupane mandle, mozna trochu piniove orisky. Jsou hodne tucne a na skus nejsou tak tvrde jako ostatni orechy, mozna asi jako pinie. Chut mi prijde malicko vyraznejsi nez u tech namocenych mandli, ale vic pada na jazyk. Podle me je bud milujes nebo nemas rada.
Odpovědět
Josefko, jsi zlatá, děkuji za přiblížení chuti těch oříšků x-)
Odpovědět
herminko, ty makadamie jsou chutove dobry, akorat je potreba si zvyknout na to, ze jsou v porovnani s ostatnimi orechy fakt mekky az vlhky, je to neobvykly, protoze cekas krupnuti a ono neprijde :-N ...chutnaj neutralne oriskove, nerekla bych, ze maji nejakou vyraznou chut, ale zdaj se mi sladsi nez ostatni orechy pokud se nepletu, tak stoji kolem 50kc/100g na ten podklad vita dortu se budou diky svy konzistenci dobre hodit(akorat to bude trochu financne narocne) v dm je prodavaji v medu - neni to spatne, ale na me az moc sladke taky jsem si vsimla, ze maji v dm dynovy seminka rozemlety skoro na prach, coz by se taky mohlo dobre hodit na zahusteni ruznejch vita kouli
Odpovědět
Ahoj, tak ted mi prislo info z Kosmasu, ze maji tu knizku Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod kdo by mel zajem. A dotaz: kam chodite v Praze pro dyni hokaido? Mivaji to normalne ve zdrave vyzive nebo spis ne? A nejaky dobry obchod s indickymi potravinami?
Odpovědět
Lukaca: pokud chces bio kvalitu, tak doporucuju koupit dyni hokaido napr. v Country Life v Melantrichove (dnes jsem kupovala), nebo v Biozahrade u Miraku.
Odpovědět
franny, dyne by jeste mohli mit v greenwave u narodni tridy..vzdycky delaji akci s dynema kolem halloweenu indicke potraviny: Orientalni potraviny Farah, Myslikova 5 - tady maj, spoustu ingredienci ruznych orientalnich kuchyni a v Taborske ulici(uplne na konci )v Praze 4 Nusle (tesne pred nadjezdem, kde konci nusle a zacina pankrac) je primo indicky obchod
Odpovědět
Profilova fotka
lukaca, rada obchodu se zdravou vyzivou ma dyne hokaido - my ji o vikendu koupili v Letnanech v takovem malem obchudku se zdravou vyzivou - zkus se poptat v tom, ktery mas nejbliz. Akorat uz jim konci sezona.
Odpovědět
catf..tak co,půjčila sis robotka vysavač???? :-) jsem zvědavá. :-D herminka...kdybych koukala jenom já,minule šla moje border kolie kolem něj,byl vyplej a borderáček se zastavil,a začal do něj klepat packou a díval se po mně,abych ho pustila :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
diky moc za tipy sice nejsem catf, ale robotka jsem meli pujcenyho pred 14 dni. Docela me teda prekvapilo, ze musi byt porad v napajeni, ze ta baterka proste musi byt porad pripojena k elektrice, coz jsem si rikala, ze zase ten elektrosmog ze :) Docela to fungovalo, pustili jsme to vzdycky kdyz jsme sli do prace a sebralo to kazdy den takoveho smeti, ze jsem fakt valila oci. Akorat mame takovy silnejsi ovci koberecek a ten nejak nezchroustal, nedokazal na nej najet jak to neni prichyceny k zemi. Tenci by asi dal, nebo kdyby to tak neklouzalo... Docela jsem ted zvyklana, protoze ja fakt nejsem schopna uklizet tak casto jak bych chtela... V lednu jede kamarad do USA, tak premyslime jestli by nam ho nejak nedovezl, kdzy je tam o polovinu levnejsi...
Odpovědět
lakuca, pak mej na pameti, ze budes potrebovat nejaky transformator, v usa je jine napeti jinak je to super zprava, ze se ti libil..a jaky typ jsi mela? frisbee, ja se k tomu pujceni jeste nedostala, ale ted jsem teda uplne natesena :-D mam stejnej problem jako lakuca..nejsem schopna uklizet a ani se mi nechce :-D
Odpovědět
lakuca...co to bylo za značku,já zapínám nabiječku až se robotek vybije a začne ji sám hledat =-) JJ,je to tak,v návodu píšou,že je jenom na podlahy a koberce s nízkým vlasem,ale je to fakt pomoc,když spěcháš,vaříš a on uklízí,šetří to čas ;-) catf,tak potom písni,jsem zvědavá,co ne něj řekneš,někde jsem viděla reklamu,jak chlap leží na pohovce,pije pivo a robotek maká :-D :-D :-D
Odpovědět
my jsme meli pujcenoho toho irobota, myslim verze 555... V navodu bylo vyslovene napsano, ze ta nabijecka (nebo vlastne ta stanice kde on se nabiji) musi byt furt v zasuvce a on si ji pravda najde kdyz je vybity, ale kdyz nepracuje tak na ni musi sedet porad... Ty mas co frisbee? Jako fakt super mas uklizeno treba ob den bez namahy :) Akorat vlastne nevim kolik to zere, to jsem nejak nenasla...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hele ty vase vysavace jsou fakt ftipny - :-D - u nas teda nepouzitelny, co mi nejvic zabere cas jsou schody, to asi jeste zadnej vysavac sam nezvladne, ale stejne. Dokaze se i sam vypnout, kdyz vyluxuje nebo suka po byte dokud ho nekdo nevypne nebo se nevybije?
Odpovědět
holky, kdo z vás se tu léčil tou šťávou z cibule nebo čeho? prosím o recept :-N :-(
Odpovědět
josefko, ten robot by mel sam vedet, kdy uz ma pokoj vyluxovanej, a sam se vypne - teda zajede do svy nabijeci stanice
Odpovědět
Profilova fotka
skoda ze u nas se ten vysavac neda pouzit, bych brala vsema deseti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaarleene... ja to robim tak, ze nasekam nadrobno cibulu... dam ju do nejakej uzatvaratelnej flasticky (napr. chrenu, presnidavky a podobne) a zalejem medom, tak aby bola cela zaliata. necham stat, pusti to stavu a tu si davkujem po lyzickach :-) je to viac chutnejsie ako by clovek cakal ;-) nedavno som citala, ze podobne sa to da urobit aj s cesnakom, ale to zatial vyskusane nemam... ad vyplachovanie nosu... absolutne nechapem ako mam natiahnut vodu so solou jednou dierkou a vypustit druhou =-) skusala som to, ale nevydalo... vzdy som to tou jednou natiahla az do hrdla :-| tak to robim stale po svojom... natiahnem oboma dierkami, co stecie do hrdla vyplujem, co ostane v nose vysmrkam... pomaha mi to fantasticky... (sorry za taky priamy popis :-N )
Odpovědět
Tak já mám místo robota manžela, vysávání je jeho práce :-D Doufám, že neobjeví robota, chlapi jsou strašně šikovní na zbavování se svojí práce :-)
Odpovědět
gwen, díky :-) včera na mě asi v nemocnici někdo něco prsknul, trochu mě škrábe v krku, mám pocit, jako by mi na prsou ležel kámen (ale zatím ne moc velký) a trochu kašlu, tak to chci zahnat dřív, než se to rozjede :-| ale teplotu nemám, takže chřipka to snad nebude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na co vsechno se pouziva cibule?
Odpovědět
betel, kdo myslis ze to vymyslel u nas? Byla to taky jeho funkce a kdyz jsem mu rekla, at vybere vysavac protoze poprve bydlime v byte kde neni, tak vymyslel tohle :) Tak aspon bych ho furt do toho nemusela honit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko myslis pri vareni? =-)
Odpovědět
lakuca, betel, u nas se tak nejak v luxovani stridame, luxuje, kdo ma zrovna cas, coz je posledni dobou temer nikdy a hlavne tech nasich 120m2 mne trva minimalne hodinu(vcetne luxovani pohovek a kresel, parapetu atd) - a idealne bych mela luxovat alespon 2x tydne kvuli kocourum a zvladame to max 1x za 14dni, takze to uz je fakt humus nekdy :-D ja bych i tomu robutkovi z cesty odstranila vsechny prekazky, kdyby bylo potreba, akorat mam par rohu, kam vim,ze se nedostane plus ty parapety, radiatory, pohovky a sokly u podlahy taky nezvladne, ale to je tak 20% celkovy prace musim jeste pohledat, kdo to pujcuje v praze, protoze co jsem mela link, tak ten byl ze zlina v kazdym pripade, m se tesi :-D a vzhledem k tomu, ze uz si po deseti letech nemame co dat k vanocum(uz proste nejsou napady), tak si dame robota :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf zavidim :-D ja musim vysavat minimalne kazdej druhej den 2 patra, 11 mistnosti :-S
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, ak si myslela cibulovy "sirup" tak ten je hlavne na kasel a na take "svrbenie" na hrudi (ked vies, ze ten kasel sa ti nevyhne) mia vysavat kazdy druhy den??? =-) vysavanie zboznujem (ja sa pri tom super odreagujem :-D), ale tak casto by ma to vazne nebavilo... musis kvoli nejakym zvieratkam??? alebo si tak silno alergicka, ze ti vadi aj trocha prachu??
Odpovědět
O tom robotu taky uvažuju. :-D Catf, případně ostatní, dejte, prosím, vědět jak na to reagujou kočky. My máme kocoura, co má hysterické záchvaty z vysavače, tak se bojím, že z nějakýho stroje, co ho ještě bude sám nahánět po bytě se zblázní úplně. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
este som zabudla dodat, ze ten cibulovy sirup sa robi aj z cukru... proste namiesto medu sa to zasype cukrom... vela ludi to takto robi, ale ja som to neskusala... ten med mi na to sedi proste viac...
Odpovědět
Profilova fotka
loony, reakcie maciek budu odlisne... nasej macke normalny vysavac absolutne nevadi a robota by urcite nahanala, lovila a chcela sa s nim hrat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gwen je tu blby na uklid, je tu silene prachu nevim proc a navic mame tri chrty doma plus manzela takze za jeden den je tu bordelu jak v tanku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
cibuli pouzivam na kasel a pri ucpanych dutinach je to uuuzasnej lek, naprosto vsecko uvolni :-) S tim medem sem to zkousela, a prislo me, ze pustila o hodne min vody, nez z cukrem, takze tam davam cukr... Holkyyy, ja chci taky toho robota, ted sem doluxovala, a boli me zada :-D :-D :-D jinac, co dokaze cukr: Dneska sem byla na testu na tehucukrovku, a reknu vam, ze nechapu, proc nekdo bere speed, staci vypit ten jejich napoj a jsou po tom podobny stavy :-D Ja sem doted litala jak strela, jak me to uplne nakoplo, a to sem to prosim vypila v 10:00, v 11 me to zmerili, to uz sem hyperaktivne prechazela po ordinaci, na kozu sem vyskocila jak lanka, mudra z toho mela prdel, pry na vas to teda zapusobilo, furt sem neco mlela, pak sem sla do mesta, nakoupila nejaky veci na psovu masku certa, zasla pro gumu do kalhot, pak jeste do obchodu, pak na obed, pak sem doma uklizela, naporcovala pet kilo srny, a ted konecne si muzu sednout, uz ten cukr prestava pusobit :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?