Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
gtver to jsi me ted dostala - ted nevim, napada me jedine fruktoza a umeocet :-) Chtela jsem vam rict, ze ve Spanelsku delali malou studii na bezlepkovou dietu a zjistili, ze kdyz se 10 zdravych jedincu zivilo bezlepkove, tak se jim vsem zhorsila mikroflora strev (mene probiotickych bakterii a vice patogenu). Bohuzel nevim, co ti jedinci jedli - jestli treba jedli pohanku ostatni bezlepkove cerealie nebo jestli jenom vynechali pecivo s lepkem .... kazdpadne me to ale utvrzuje v tom, ze se nemaji vynechavat urcite skupiny potravin, pokud neni potreba kvuli alergii. Tim myslim treba zrovna celozrnne vyrobky, treba zrovna takovy oves je desne zdravej.
Odpovědět
josefko, oves je zdravej i pro moje osmaky, zemrela jim matka, tak jsem je kojila ovesnou kasi a rostou jako z vody :-) gtver, nechces si jit na par injekci B12? jeste by ti moh pomoct hořčík na noc. Kuli cemu to potrebujes?
Odpovědět
rosi, těhotenství, energie pro mimčo :-| potřebuju se vyhnout kapačkám, takže to zatím zkoušíme takhle, jestli mu to bude stačit
Odpovědět
holky, ten cibulový sirup je zázračný :-D dala jsem si ráno 2 lžičky, za půl hodiny jsem odkašlala a od té doby pohoda :-) kašlu jen když se třeba zasměju nebo tak :-) akorát se mi teda spustila solidní rýma, tak jsem manžela poslala do lékárny pro vincentku... ale jinak fakt pohoda, takže předpokládám, že prasečina to není :-D
Odpovědět
jo a co se týče toho testu na cukrovku - všechny testy jsou dobrovolné, ale když ho nepostoupíš, tak na tebe v drtivé většině případů koukají jako na hroznou matku, která riskuje zdraví svého dítěte :-| já jsem na ten test na cukrovku původně jít nechtěla, ale nakonec jsem tam šla i z tohoto důvodu - nemám zapotřebí, aby na mě někdo dělal ty ty ty...
Odpovědět
gtver - aha, tak to asi neporadim, nevim, jak je to s tema injekcema B12... chaar, my meli praseci chtipku oba a vypadaloo to jak normal chripa, akoorat manzel, ktery nikdy nema horecky, tak mel a mel chudak i halucinace :-N zrovna ten test na cukr fakt nechapu, kdyz mam spis nizsi cukr a jsem neustale pod dohledem, kazdy rok chodim na krev, no pece lekarska :-N
Odpovědět
já právě nemám teplotu vůbec, jen vždycky k večeru trošku zvýšenou... a hlavně se kromě té rýmy cítím dobře, nic mě nebolí, není mi špatně, prostě pohoda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, tak u vas radila uz prasecarna jo? kde ste to chytli? :-( chaar, to sem rada, ze ti cibule pomaha :-) S tema vysetrenima, je fakt, ze nekteri doktori se po odmitnuti nekterych zakroku divaj na lidi divne, moji doktori nastesti respektujou moje prani, za coz sem hrozne moc rada a doufam, ze to tak bude i dal. Mam zkusenost s odmitnutim jednoho zatezovyho testu na plice, kterej me pripadal naprosto zbytecnej a fakt jako zbytecna zatez na telo a tenkrat sem nemela dobrou mudru,no to bylo kecu, ale kaslala sem na ni a uz me tam nevidela. Na druhou stranu uz sem 2x podepisovala reverz v nemocnici, a vzdycky jsme se uplne v pohode domluvili co a jak a proc, je to proste o lidech, jako vsechno... Tyjo, kez bych mela v porodnici stejne chapavi a dobry doktory, na jaky sem zvykla :-)
Odpovědět
To je těžký, co doktor, to názor. Prý ty testy z moči cukrovku neukážou. Jedna těhule zase měla test tak, že normálně jedla a během dne šla několikrát na kontrolu glykémky. na to mi můj dr řekl, že to taky nic neukáže. Josefko, já právě tenhle test odmítla. Abro, však jsem psala, že na dalších testech se té kamarádce už nic neukázalo, jenže to už je doktorům jedno. Jednou něco našli, tak tě jen tak ze svých spárů nepustí. A ona není ten typ, který by řekl, že jim na to kašle.
Odpovědět
Gtver, co máš za problém, mimčo málo přibírá? Ptám se proto, že já měla tento problém, gyndr mi doporučil glukopur, PA ještě hroznový cukr. Nakonec jsem zkončila na kapačkách a ani ty nepomohly. CHaarleene, tak to já odmítla cukrovku i tripl a že by se na mě někdo blbě díval jsem si nevšimla. Nebo jsem si to nepřipouštěla. Rosina, jak víš, že jste měli prasečí? M měl chřipku před 14 dny a teď jsem četla, že 90% chřipek je ta prasečí, tak ji měl možná taky. Naštěstí jsme to s malou ustály a jsme teď "naočkovaný" :-)
Odpovědět
bet, tak tak, dost prudce začal zaostávat :-| glukopur je hroznový cukr, ten mi dali, ale bohužel :-| takže dál hledáme něco, co zabere, protože jestli to skončí na kapačkách, tak si mě tam nejspíš už nechají a to je dost nemyslitelný :-(
Odpovědět
Profilova fotka
bet, aha, tak to ma tvoje kamoska pak smulu, kdyz se v takovym pripade neozve, tak to musi vydrzet no :-( ma smulu na doktory, bohuzel by pomohla asi jen zmena :-( S tema testama na tu cukrovku me to je jedno, pac bych na ty diabetologicky nesla a tenhle, co sem mela, byl v klidku. Je pravda, ze nazory doktoru se lisi na ruzny testy, to bysme musely vystudovat medinu, abysme vedeli presne co a jak :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Gtver, v kolikátém jsi týdnu? Mně to začalo někdy po 30. týdnu, nejdřív jsem chodila do rizikové poradny v porodnici a v 35. týdnu jsem šla ležet na ty kapačky na 10 dní, při tom malá trochu přibrala, ale pak už přestala přibírat úplně. Držím palce, ať se to u tebe umoudří. Vím, že ten glukopur je vlastně hroznový cukr, ale v lékárně můžeš koupit bonbony z hroznovýho cukru, třeba bys je snášela líp, než ten glukopur.
Odpovědět
Našla jsem nějaké rizikové faktory pro těhotenskou cukrovku: Maminky musí být ostražité když: - mají BMI (body mass index) vyšší než 25 - nosí velký plod - mají zvýšené množství plodové vody - mají glukózu v moči při běžné kontrole v těhotenské poradně více než 2X - mají rodinnou anamnézu diabetu ze strany matky - měly PCO (syndrom polycystických ovarií), který narušuje hormonální hladiny včetně hladiny inzulinu - porodily dítě nad 4500 g když porodily mrtvý plod
Odpovědět
betel, to máme podobné, 33. týden
Odpovědět
Profilova fotka
gtver, ta fruktoza je vlastne hroznovy cukr :-) - zkus ty bonbony. Kamaradka je ma pripravene pro dceru, ktera ma cukrovku - kdyz ji klesne cukr moc, tak to ma jako zachranu. Umeocet ti v tomhle pripade nepomuze. Drzim ti palce.
Odpovědět
holky, poraďte prosím, co bych ještě mohla dělat proti rýmě? kašel mě díky cibuli už skoro přešel, teplotu nemám, jen ta pitomá rýma mě kosí :-| stříkám si vincentku, piju teplé čaje, jím ovoce, napařuju se nad heřmánkem...
Odpovědět
odvar z cibule a majoranky jsi zkousela? - nakrajet nadrobno cibuli, zasypat majorankou (tak 1-2 pol. lzice), zalejt vodou, nechat 10 minut louhovat, precedit... osladit treba medem...
Odpovědět
ibi, tak to jsem nezkoušela, zatím jen cibulový sirup :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, radeji bych v tehotenstvi z toho odvaru tu majoranku vynechala, v tomhle obdobi by se ji melo setrit i pri vareni
Odpovědět
Profilova fotka
holky proc vsechno lecivy msi byt tak nechutny :-N
Odpovědět
tak mi dneska odpoledne vyskočila teplota na 38,2 - ale už to zase leze dolů... asi z toho napařování :-N
Odpovědět
jen tak mimo miminkovskou diskuzi :-D hazim info pro "zasvecene", ze si jdu prespristi tyden pujcit toho vysavaciho robota(maj to rozpucovany, pry je o to velkej zajem) a dam vedet, jestli to stoji za to :-)
Odpovědět
catf :-D :-D :-D :-D :-D tak robotka se ti konečně zachtělo ;-)
Odpovědět
frisbee, jo, uz se na ten binec okolo nemuzu divat :-D jinak muzu dat pozitivni reference na kokosak tropicai, koupila jsem ho pro m na vlasy a zkusila jsem ho na telo a je fakt skvelej, krasne voni a hlavne super hydratuje..chtela bych ho jeste smichat s 10% sipkovyho plus nejaky eteraky
Odpovědět
Josefko, jak je to prosím s konzumací mléčných výrobků v těhotenství a při kojení? Nám všem tady je jasné, že mléko není úplně nejprospěšnější potravina pro člověka, ale teď jedna holka přišla s tím, že by se mléčné výrobky v těhotenství a při kojení neměly konzumovat vůbec, kvůli vzniku alergií u dítěte. Tak mě zajímá, jestli je tento důvod oprávněný.
Odpovědět
Abra - diky za radu, to vis, coby netehule mam o tom, co se smi a nesmi v tehotenstvi zatim veeeeeeeeeeeeeelmi mlhave predstavy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, kdyz ti dobre fungujou streva a nejsi sama na mleko alergicka, tak s konzumaci mleka neni az tak velky problem, pokud ho nepijes na litry a pijes kvalitni plnotucne bio mleko - nejlepe cerstve (coz neni mozne, kdyz nemas vlastni kravu a nebo farmare soouseda). Pokud mas jen trochu problemy s travenim, nadymanim, plynatosti ... tak bych se mleku vyhnula, jak v tehu, tak pri kojeni. Pri problemech se strevy je riziko, ze strevni stena neni tak tesna, jak by mela a muze se stat, ze kousek mlecne bilkoviny pronikne do krve a do materskeho mleka a tak se dostat do strev miminka. Miminka do 1 roku maji ridsi strevni stenu a ta mlecna bilkovina ji muze proniknout do krve, kde na ni zareaguje imunitni system a v lepsim pripade jenom zpusobit alergii, v horsim pripade spustit treba cukrovku I. Duvodem je, ze ta mlecna bilkovina je podobna bunkam produkujici inzulin a telo si pri jejich zniceni vytvori protilatky a zapamatuje si, jak vypadaji a pak zacne postupne nicit bunky produkujici inzulin, protoze si mysli, ze jsou to ty mlecne. Co se tyce tehotenstvi tak nevim, konkretne u mleka je alergie zpusobena reakci imunitniho systemu na mlecnou bilkovinu, ktera se dostane do krve. Krevni obeh matky a plodu se nemichaji, takze teoreticky by se ani protilatky nemely dostat do obehu ditete, takze teoreticky by to vliv mit nemelo. Pokud ma matka traveni naprosto v poradku, tak se mlecna bilkovina ve strevech rozstepi na jednotlive aminokyseliny a teprve ty se dostanou do krve ....ty uz ale uz nemaji s mlekem nic spolecneho. Takze nevidim duvod, ze by mleko jakkoliv ovlivnilo budouci mlecnou alergii ditete. Cetla jsem, ze u orechu to ale tak funguje, bohuzel si nepamatuju ten mechanismus. Az na to zase narazim, tak si to poradne prectu - vlastne myslim, ze vim, kde to hledat. Mam to myslim v praci.
Odpovědět
Josefko, mockrát děkuji za obsáhlou odpověď. Překopíruji ji do diskuse, kde jsme se o tom bavily, ano?
Odpovědět
Profilova fotka
klidne herminko :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?