Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Josefka: :-D Kdyby si našel milenku, tak ho do té udírny osobně zavřu :-D - karcinogeny nekarcinogeny :-D.
Odpovědět
http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/bi...
Odpovědět
allegria, joo kdyby to s tema milenkama bylo tak jednoduchy :-D josefko, muzu ti rict, ze osvetu by cr potrebovala jako sul..nedavno teta pri rodinne seslosti mluvila o prave vanilce jako kdyby to byl nejakej unikat, takze jsem si uvedomila, jak malo toho lidi o ingrediencich vi..moje mamka celej zivot pouziva vanilkovej cukr, takze tak.. taky jsem jim musela vysvetlit, ze teda rozhodne existuje i jina nez krystalicka pekarska sul - treba morska, ze :-N ;-) allegria, ja si nejsem uplne jista, jestli domaci pestovani a zdrave vareni jde ruku v ruce--u babicky bylo vzdycky vsechno z domaciho pole a maso z domaciho chovu od nich nebo z jine farmy, ale zdrave vareni se tam nikdy vlastne nedelo ..i kure s bramborem bylo tezky...kure peceny v tune omastku, brambory loupany pred varenim, k tomu okurkovej salat s mlikem a octem..napriklad...to je, bych rekla, to nejdravejsi, co jsem tam snad jedla:-N treba tuhle jsem si privezla svoji zeleninu, ze si udelam salat, a ani teta nemela nic jinyho nez klasickej rostlinnej olej na vareni a ceskej ocet(mimochodem,kouknete se nekdy na slozeni levneho octa, budete se divit) o maggi, cesky sojovce a podravce ani radsi nemluvim :-x
Odpovědět
Catf : to je bohužel fakt. Ale zdá se mi, že tady jsou vlastně 2 problémy. 1) Je pro mě důležité nejíst potaviny zapráskaný éčkama typu Gothaj, levný salámy a hormonama vyhnaný maso, chemikáliema přehnojený ovoce a zeleninu. Tohle věci z ekostatku řeší. 2) Úprava potravin. S tím u nás doma problém nebyl. Mamina je v tomhle docela informovaná, ale vím, že problém to je - třeba u babičky. Ta vaří výborně, ale kolem a kolem je to často jen hmota zbavená všeho hodnotnýho politá sádlem :-N. To je pak hrozná škoda. Ad cholesterol: To je taky děsně zajímavý... Moji rodiče jí oba stejně, stravujou se doma a docela zdravě. Táta je flegmoš, rodinnej typ, co se čas od času nacpe buřtama a špekem, poslouchá dechovku a má se fajn :-N. Výsledky cholesterolu má jako mladej sporovec. Máma jí hodně zdravě, špekem se neláduje, nesladí, dělá si pročišťovací salátový dny, pracuje jako sestra na LDN, takže pohybu má až až... Hodně se ale stresuje a cholesterol? Vysokej. Žádné výrazné dědičné dispozice na cholesterol nemá ani jeden z nich... Tak si říkám, že stres je fakt svině, ale jak se má člověk v dnešní době nestresovat, to fakt nevim 8-) :-D
Odpovědět
holky, cim mackate cesnek?
Odpovědět
rosi, já mám na česnek takové "struhátko" :-) resp. takovou plastovou destičku s reliéfem (propojené kruhy), po které když se přejíždí, tak se ten česnek krásně nastrouhá a je na kašičku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, stres je fakt svine nejvetsi ... a to doktorka tvrdila moji tchyni, ze stres nema na cholesterol vliv :-( rosi, ja mam mackatko na cesnek
Odpovědět
Složení klasického octa jsem si asi nikdy nečetla, ale stejně bych ho do jídla nedala, mám ho určený výhradně na praní a mytí. Na česnek používám buď klasický lis nebo ho na prkénku naplocho rozmáčknu a pak krájím nadrobounko. Struhátko na česnek se dá koupit i keramické na fleru (http://www.fler.cz/zbozi?id=552660) - ale s poštovným za stovku :-( a prý bývá k vidění i na trzích. Ve vedlejší diskusi jste mi udělaly chuť na česnekovou pomazánku, ale musím si ji nechat zajít :-| My jsme ji dělali ze strouhaného eidamu, kysané smetany a hoodně česneku.
Odpovědět
josefko, ja si myslim, ze ve spouste pripadu ma na cholesterol a imunitu stres vetsi vliv nez strava... Pokud jde o me, tak jsem si za minuly rok napocitala vic jak 250 stresovych bodu (je to takova škála, kde se to sčítá vždycky za rok a následující rok se to projevuje tělesně nebo jinejma obtížema), a ted se divim, ze jsem od zari furt nemocna... :-N pritom zdrave jim, hybu se...achjo :-N s octem to mam jako Herminka, taky prani a myti :-) Normalne ani moc neoctuju, lahev umeocta u mam pres rok :-) kdyz potrebuju kyselit, davam citron. cesnekovou pomazanku uz dlabem a dem se koiukat na deset malych cernousku :-D to byste neverily, jak jsme si s m pri spolecne nemoci odpocinuli, pac kdyz jsme zdravi, tak tu furt litame a montujem nabytek nebo pisem projekty, no ted jsem se valeli a predcitali si detektivky pripadne na ne cuceli a jsem jak znovuzrozena :-D
Odpovědět
herminko, tak 15% kysanou smetanu sezenes bio a nebo kozi jogurt a eidam se da pekne nahradit tvrdym kozim syrem, ale bude tak 3-4x drazsi :-| ..ale chutove je samozrejme 10x lepsi x-) s tou svini s vama souhlasim :-D taky nemam zadnej navod, jak se nestresovat..zajimava je ale jedna vec..cim jsem starsi, tim min me stresujou blbosti..kdyz si vzpomenu, co me jeste pred par lety stresovalo, tak se smeju...samozrejme dneska resim mnohem zavaznejsi problemy a mam obrovskou zodpovednost, takze stres je, ale uz s nim dokazu lip bojovat(tak snad se mi to projevi na cholesterolu :-D) jinak jsem zaregistrovala, ze cim jsou zensky starsi, tim jsou z nich vetsi hysterky, a strasne doufam, ze ja nebudu jednou stejna slepice..hormony jsou dalsi svine a podle me to je zaklad stresu u zen allegria ad1/ souhlas ad2/ tos nazvala uplne presne..babicka vari skvele, ale ve finale je z toho na taliri totalni mrtvola, to je fakt ono je to poznat i pouhym okem :-N k tomu dodam jeste osobni zkusenost, zjistila jsem, ze je obrovsky rozdil, kdyz jim alespon 50% denne syrovou stravu a staci, kdyz 2 dny po sobe mam k obedu i k veceri varene, a v tu ranu citim zmenu k horsimu..ubytek energie atd
Odpovědět
Profilova fotka
s cesnekovou pomazankou jste me naladily, sice jsem na ni nemela ingredience, ale uz jsem si udelala ryzove nudle se spooustou cesneku :-) ja taky souhlasim s tim, ze cholesterol muze zaviset na stresu. Na me se lonskej rok taky zatracene projevuje :-(, docela by me zajimalo, kolik bych mela stresovych bodu. Normalne se uz taky moc nestresuju (hlavne blbostma), ale skola a prace v kombinaci mi vloni dalil zabrat :-(
Odpovědět
já mám i to keramické struhátko na česnek z trhů, ale bohužel když jsem na něm ten česnek postrouhala, tak jsem ho z něj nemohla dostat, hodně ho tam zbylo, tak mi to přišlo jako zbytečné plýtvání :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
holky stres je fakt svine, to mam vyzkouseno na vlastni kuzi, diky bohu ze uz jsem v posledni dobe relativne v klidu
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, mas navod jak se ty body pocitaj? Ja bych se otestovala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, s tim vanilkovym cukrem, me normalne lidi neveri, ze vanilinovy cukr, kterej si koupi v takovych tech malych pytlicich v obchode neobsahuje vanilku ale chemickou vonavku vanilin :-| Nechapu, co je tezkyho na tom, vzit vanilkovej lusk a zavrit ho na dva tejdny do kila cukru a maj vanilkovej cukr jak vysitej bez nejakych chemickych vonitek :-| :-|
Odpovědět
holky, ten navod pohledam, jestli neni nekde na netu, ale ve zkratce - zapisuji se tam a scitaji faktory jako umrti v rodine, rozchod, operace, svatba, zmena zamestnani apod. jinak mam kilo koziho sejra zadara z farmy, ale asi ho nezvladnu celej, m to moc nejede, bych vas pozvala na zranici, kdybyste byly z Olo :-D abro delala jsem si salatek z vodnice - nakrajela jsem ji a smichala s cizrnou z plechovky a s trochou koziho syra, cesneku a jogurtu :-) dneska budem delat fr. recept - kure v mrkvi, nastrouha se mrkve, da se do pekacku, dalsi vrstva jsou kureci prsa uvareny v pare akrajeny na platky, na to se daji uvareny na platky nakrajeny brambory (nebo bramborova kase, pripadne jakakoli jina zeleninova kase), podleje se to bilym vinem a vyvarem z kurete a zapece se to cca 30 minut (se koukam ze jsem v blby diskuzi, tak ja to jeste nakopiruju do zdr. vareni)
Odpovědět
Návod na počítání stresu zde: https://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xc... Jojo, lidi nechápou, že kdyby cukr obsahoval pravou vanilku, těžko bude tak levný :-| A pak tam máte tu pohodlnost - šoupnete pytlíček, nemusíte přemýšlet, kolik cukru dát :-|
Odpovědět
supr Hermi, to je ono presne :-) spousta lidi ani nevi, co to vanilka je! (mluvim z vlastni zkusenosti, ac nejsem uplnej blbecek co se potravin, tak kdyz jsem pred tremi lety pracovala na zmrzlinarne ve svajcu, tak mi bylo desne divny, ze vanilkova zmrzlina ma v sobe jakysi cerny zrnicka a ani mi moc nechutnala, jak ta chemicka, musela sem na ni zvyknout :-p :-p a kdyz jsem poprvy videla ten lusk, tak jsem naprosto netusila, co s nim =-) vanilkovej cukr byl proste ten pytlicek :-N (mmch dobrej tip na vanocni darky, bych mohla podarovat nekoho prirodnim vanilkovym cukrem v nejaky hezky skleneny doze x-) )
Odpovědět
rosi, tehne recept bude chutnat m, to musim vyzkouset x-)
Odpovědět
ono i když se člověk na ten pytlíček podívá, tak tam je napsáno "vanilinový cukr" a ne vanilkový :-N myslím, že oetker má i přímo vanilkový, ale ta cena je samozřejmě úplně jinde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ten cukr je moc peknej darek, letos ho ode me dostane babicka :-) loni sem ho taky davala komusi :-) das ten lusk pekne aby byl videt, pretahnes nahore stuzkou a vypada to uzasne :-) ja davam takovy darky hodne casto :-)
Odpovědět
holky mam strasne trapnej dotaz :-D kde se prodava vanilka jako vanilka? :-N
Odpovědět
butt, viděla jsem ji i v Bille - v takových "zkumavkách" ;-)
Odpovědět
zkumavkach? :-o :-D :-D dekuji, mrknu se po ni.inspirovaly jste me s tim opravdu vanilkovym cukrem :-D a kdyz nebude v Bille, tak v nejakych zdravych vyzivach se normalne prodava?omlouvam se za svou demenci, jsem v tomhle takova nevzdelana :-N abro podel se s dalsima tipama na podobny darky ;-) :-D
Odpovědět
butt, mam ji mletou ve zkumavce od benkoru..ti prodavaj koreni v takovejch peknejch sklenickach s korkovym spuntem ale treba i kotanyy ma normalne pytlik s celym luskem(je na nem snad napsano bourbon vanilka...kdyz das lusk do cukru, tak cukr chytne vanilkovou chut a nebo povaris cely lusk a z nej vanilka pusti..lusk pak oplachnes a osusis a muzes ho pouzit znovu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
je catf, to jsem nevedela - proto je to tak drahe. ja vdzycky lusk rozlouskla, vysypala (resp. vyskrabala spickou noziku) a pouzila. Jo a mam pocit, ze mi vic chytnul v necem tucnejsim nez jenom v obych vode.
Odpovědět
josefko, vetsinou se vari treba v mlece - my takhle delame puding do vanilkovy zmrzliny a nebo hezky provoni treba svareny ovoce na kompot nebo ovocnou omacku nebo obilnou/ryzovou kasi v mexiku prodavali krasny vanilkovy lusky na vahu za kacku(meli toho hromady), skoda, ze se do usa nesmi nic vozit, bych si privezla tuny
Odpovědět
Profilova fotka
catf taky jsem netusila ze muzu lusk pouzit na vickrat, taky ho dycky "vysipu" a tim to konci :-N
Odpovědět
dekuji vam za info ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky nevite co je nejlepsi na vypadavani vlasu? =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?